Sťahovanie - nesťahovanie

27. dec 2021

Zdravím vás..
A priateľom sme spolu 15 mes. On ma svoje 2 deti a a ja svoju jednu.. On zije ešte u rodičoch a ja tiež... Dlho sme si hľadali byť a keď sme ho konečne našli tak môj milovaný mi oznámil mesiac predtým, že on proste ešte potrebuje čas, že nieje pripravený na novú rodinu 🤧
Ostala som z toho v šoku..a ja neviem ako dalej, dnes máme ist pozrieť ten byt a vyplatiť kauciu za byt keďže sťahovať by sme sa mali až koncom januára a on mi povedal deň pred Vianocami, že ž jeho strany by to bolo nútené sťahovanie, že viac mu vyhovuje keď sa vidíme 3x do týždňa na 3 hod, keďže on pracuje na týždnovky...
Ja netuším čo má robiť teraz

petamich
27. dec 2021

uprimne? rozhodne neplatit kauciu za byt a silno by som zvazila, ci s nim chcem ostat - po 15M, aby mu vyhovalo taketo stretavanie sa bez zavazkov, to asi uplne nebude material na "rodinu"

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loginexistuje
27. dec 2021

ze si mu povedala aby si tiensvoje deti nebraval do toho bytu ? ako si to posala v teme predtym ja sa mu potom ani necudujem ze nechce s tebou byvat

autor
27. dec 2021

@petamich je to orná veľmi ťažké, po veľmi dlhej dobe je on muž s ktorým som si vedela predstaviť celý život, no posledné mesiace sa toho veľa zmenilo, a to ze on není pripravený sa sťahovať tak to ma fakt dostalo

autor
27. dec 2021

@loginexistuje vysvetlili sme si to, deti budú u nás vždy keď on bude chcieť,, takže s deťmi problém nieje..

maslaba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loginexistuje
27. dec 2021

takze nebudu u vas spavat kazdy vikend ? ale tak mozno aj to je dovod ze nechce obetovat svoj vztah s detmi

autor
27. dec 2021

@maslaba detičky nežijú sním ale so svojou matkou on ich len každý druhý týždeň berie k sebe na víkend... No ak by sme zili spolu tak by deti samozrejme nosil domov v nám

autor
27. dec 2021

@loginexistuje nikdy nebola reč o tom ze každý víkend,,, súdom nariadené majú ze každý 2 týždeň a tak to funguje medzi nimi už 2 roky

loginexistuje
27. dec 2021

aha no tak kazdy druhy vikend budu chodit k vam na prespanie a tebe to myslim vadilo uz si nepamatam presne tu temu

autor
27. dec 2021

@loginexistuje vysvetlili sme si to, není žiadny problém s deťmi...

maslaba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. dec 2021

@maslaba jeho dcéra má 7 rokov a syn 3 roky.. Od začiatku ma deti poznajú, vikend casto trávime všetci spolu u jeho rodičoch aj su tam deti, takže stým že by boli v mojej prítomnosti si nemyslím, že by bol problém...

loginexistuje
27. dec 2021

toto je ta tema ? precitaj si ju znovu a mozno pochopis
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/stahovanie-sa-a-deti-mojho-muza/

wonder13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivkazba
27. dec 2021

@loginexistuje no ak je toto tá istá osoba, tak povedala by som, že chlap má šťastie že ona sa ukázala a nešla by som s ňou bývať ani ja. Darmo teraz napíše, že sa teda dohodli že deti budú u nich každý druhý víkend. Už krásne ukázala že tie deti ona nechce.

autor
27. dec 2021

@wonder13 od začiatku vzťahu sme to obaja chceli rovnako,on bol iniciátor toho aby sme sa 4 mesisciacoch už, sťahovali do dediny kde on býva keďže tam on ma dom ktorý je neobyvany,ale ja som tak ist nechcela bolo ešte nato skoro, on vtedy nemal ani prácu a moja dcérka ani počuť nechcela o tom ze by musela chodiť do inej škôlky ako chodí teraz... Takže od vtedy on poved ze dobre ak nechcem ist ja tam bývať, tak nech hľadám byt tu nás v dedine... Takže od mája som byť hľadala on sa zamestnal, krásne zarába takže peniaze tiež problém niesu...a je doma len víkend..

loginexistuje
27. dec 2021

@ivkazba ano posala vyssie ze to je jej tema a ze si to vysvetlili ale mozno to bolo tak ze on si par veci uvedomil

autor
27. dec 2021

@loginexistuje už, predtým ako bola reč o deťoch sa vyjadril že není pripraveny na sťahovanie

ivkazba
27. dec 2021

Z minulej diskusie by som povedala, že to nie je o tom, že nie je pripravený. Problém si ty. On má deti každý druhý víkend a ty si sa vyjadrila, že nechceš aby v ten víkend u vás spali, ale aby chodili spať inde. Darmo teraz budeš hovoriť, že už je to inak. Už raz si ukázala, aký máš postoj voči jeho deťom a je logické, že má problém ísť s tebou žiť.

autor
27. dec 2021

@ivkazba ale ešte predtým ako som ja povedala svoj názor na deti... On už pred mesiacom povedal ze sa necíti na sťahovanie, deti vtedy ešte ani neboli v obraze

heleninamama
27. dec 2021

Ja nikdy nepochopím, načo si chce opustená žena s deckom bez vlastného bývania takto ešte viac skomplikovať už aj tak zložitý život?
Však si zaobstaraj vlastné bývanie, nemusíš sedieť u rodičov a chlapa si nechaj ako voľnočasovú aktivitu. Radšej pracuj, šetri, nech získaš časom úver na niečo vlastné a priprav dcéru do života tak, aby neopakovala Tvoje chyby.
Alebo si plánovala s rozvedeným otcom dvoch malých detí ďalšie - spoločné, aby vás istú dobu držalo, hoci aj násilne pohromade? A s rozumom zastretým vidinou toho, že niekto sa o Teba a Tvoje dieťa postará, nevnímaš ten potenciál problémov do budúcnosti, ktorý takýto pozliepaný vzťah určite prinesie? A na konci budeš zas sama, bezdomovec, ale s dvoma deťmi a anonymne tu budeš vypisovať, že tie deti sú najlepšia vec v Tvojom živote a jediná láska...
Chlap evidentne porozmýšľal a správne pochopil, že už má na krku 2 záväzky, za ktoré nesie zodpovednosť a nepotrebuje ich mať 3, 4, 5...

markaterka
27. dec 2021

@loginexistuje hneď po úvodnom príspevku som si povedala, že to bude tá istá žena, čo nechcela jeho deti.
Autorka:
Ešte pár dní dozadu to bolo tak, že ty si jeho deti nechcela v byte, nech chodia na návštevy a odrazu ste si už všetko vysvetlili. Podľa mňa pochopil, že jeho deti nie sú vítané u teba, tak zaradil spiatočku.

mogaa
27. dec 2021

predpokladám že so sťahovaním do spoločnej domácnosti predtým súhlasil avopred o tom vedel, teda že si ho neposlavila pred hotovú vec.....v tom prípade by som lae zváťila či vo vzťahu pokračovať, keďže najskôr s tebou bývať chce a keď príde na to, skutek-utek.....ste spolu 15mesiacov - s čím má problém? nechce ti prispievať na domácnosť, či zatiaľ neberie váš vzťah vážne? za mňa otvorený rozhovor, ale kontrlka by mi už blikala ak sa arz dohodnete na spoločnom bývaní a zrazu cukne.....

elizabet173
27. dec 2021

@heleninamama tento tvoj príspevok by si mala vytlačiť a zavesiť nad posteľ každá osamelá žena s dieťaťom alebo deťmi a každý deň si ho prečítať desať krát, bolo by tu menej smutných tém 👍

elizabet173
27. dec 2021

@markaterka tiež som hneď vedela, že je to tá istá žena a tlieskam tomu mužovi, že ju odhadol a nehrnie sa do spoločného života s ňou. Verím, že nájde ženu, ktorá bude mať rada jeho aj jeho deti, nie len seba

autor
27. dec 2021

@heleninamama no aby bolo jasné, niesom závislá od jeho peňazí, do bytu sa sťahujem v prvom rade so svojou dcérkou aj keď on nebude chcieť bývať snami co znamená ze celý byt aj nájom si budem platiť sama... On to ze sa nechce sťahovať zatiaľ, sa vyjadril len posledny mesiac... Od chce ešte chvíľku počkať toto bolo jeho vyjadrenie...

qetka
27. dec 2021
mondolina
27. dec 2021

tak potom kde je problém?

heleninamama
27. dec 2021

@anonym Veď tak si to aj plánovala. Bude to domov pre Teba a Tvoju dcéru. On mal prísť na víkend z práce, posexovať, porobiť nákupy a jeho deti mali prísť občas na krátku návštevu. Tie majú predsa domov pri jeho ex.
Takže sa to vyriešilo, vlastne ho nepotrebuješ. Len nechápem, prečo si si ten podnájom nenašla aj skôr a prečo radšej nejdeš riešiť vlastné bývanie - to by bol naozajstný domov pre Tvoju dcéru.