Správanie v rodine

14. feb 2023

Máme rodinu, s ktorou sa už tak často nestretávame, cca 3x do roka. Vždy počas rozhovoru chvália svoje deti, ich manželov, vnúčatá akí sú šikovní, samostatní, vedia dobre variť atď. Sami sa dostanú k tejto téme a ostatní prítomní už ani nevedia ako reagovať. Stretli ste sa s podobnými ľuďmi? Ja ani neviem čo na to povedať, lebo dookola od nich počúvame to isté, len chválenie sa. Sú to ľudia z vyššej spoločenskej vrstvy, majú všetko, občas ide z nich namyslenost ale to ako si vyzdvihuju tú svoju najbližšiu rodinu mi príde ozaj divné... Len ma zaujíma či máte skúsenosť s takýmito typmi ľudí a čo si vlastne oni potrebujú dokazovať..

lubkavargova1
14. feb 2023

Ano mam, ale uz ti mozem len povedat, ze aj tu plati klasicke "nie vsetko co sa blisti je aj zlato"..takze tak, my sa uz len usmievame, prikivneme a neriesime..aj tak vsetci vieme, ze pravda je niekde inde :D

danieli
14. feb 2023

A mali by sa radsej stazovat a ohovarat? Ja radsej travim cas s veselymi a optimistickymi ludmi, ved aj deti casto chvalime, posunie ich to dalej ako vecne tlacenie k zemi a samozrejme ani moje dieta nelyzuje ako Vlhova, ale ak sa niekto opyta urcite spomeniem to, ze sa snazi hoci este by bolo na com popracovat, takze vlastne nerozumiem otazke, skor mam pocit, ze ti vadi ich namyslenost a nadradenost, to by som upratala uz len s usmevom a vtipnou poznamkou ako im patri svet alebo pri tej frekvencii stretnuti neriesilaaaaa a prikyvovala

galganka
14. feb 2023

Prosím si ich za kamarátov. Lebo bežné je skôr sa sťažovať. A celkom ma to nebaví. Ja si tiež radšej všetkých pochválim. 🤷‍♀️

petulda333
14. feb 2023

A koho maju vyzdvihovat? Ci stazovat sa by bolo lepsie?

hankab
14. feb 2023

Rozumiem, tiez mam taku rodinu. Ich dieta je najlepsie na svete, same sa hlasi na kruzky a kurzy, vsetko na svete ho bavi.. a pritom vsetci vieme aka je pravda 😅 maly je vecne znudeny, nic ho nebavi a do vsetkeho ho nasilu tlacia rodicia, nutia ho chodit na treningy a vsade vzdy skonci posledny, lebo je to prenho otrava. Jeho otec je nafukanec, ktory zije sam pre seba a rodinu ma v pazi, ale pred celym svetom sa tvari ako im doma vsetko funguje, pritom kazdy sa divi ze su roky spolu aj ked sa so zenou neznasaju. Zasmejeme sa na nich, odkrutime si to chvalenkarstco parkat do roka a kontakt nijako nesilime.

dominikatomas
14. feb 2023

Ano poznam velmo dobre a je to smutne , ako ludia sa vyvysiju nad tych, ktory na tom tak nie su

tykat
14. feb 2023

Ano mam, vacsinou o tom potrebuju presvedcit sami seba, tak to opakuju dokolecka.
3x do roka by som im deti a dalsich potomkov pochvalila, ze su na nich urcite hrdi, popila kavicku, popapala kolacik ak ponuknu a zas na 4 mesiace pokoj 😊 ...teda predpokladam ze sa s nimi stretavat musite lebo inak by ste sa a nimi nestretavali.

jaja1979
14. feb 2023

Ja tiež takých poznam😁😁
Vždy je všetko super, ospievane, pozlátené, aby sme všetci padli na zadok🤦 a potom časom len tak pomimo z nich vylezie, že dovolenka v Egypte nebola až taká super, lebo zvracali pol dovolenky, v Turecku zase v hoteli stále vypadávala klíma a mali 45stupnov v tieni a išli zdochnut, išli na výlet 8 hodín busom, aby si odfotili atrakciu, ktorú dali na Instagram a potom zase 8 hodín späť v rozheganom autobuse... A najlepšia hláška bola, že ich dcerenka skončila na prvom mieste v tanečnej súťaži... Až potom sme sa dozvedeli, že súťažila jediná vo svojej kategórii 🤣🤣🤣🤦🤦🤦
Ale Instagram, Facebook a sociálne siete tomu podobne samozrejme zobrazujú len to, čo chcú pustiť ďalej...🤦🤦 Už sme si všetci zvykli, len vždy mavneme rukou a neriešime... Zaujímavé ale je, že takmer nikdy sa nezaujímajú o naše úspechy a keď náhodou zistia, že niekto je v niečom lepší, tak to potrebujú hneď prevýšiť... To je v povahe, to nezmenis...

blancheporte
14. feb 2023

Ajaj,vies kolko takych chvalenkarov je!!!Moja svagrina je v tom expert.Chvali sa ako super pecie,skusa nove recepty,ale jest sa to neda.Na kazdej dovolenke je super,ale skutocnost je taka,ze izbu mala bez klimy,jedlo bolo otrasne....Ma 8 rocny Hyundai,ale stale je to podla nej nove auto.No proste vsetko co ma ona je TOP,vsetko co zazila je TOP a deti(keby nejake mala) tiez by boli TOP.Jednym slovom Pi.. na entu.

oli18
14. feb 2023

Aj ja mam taku znamu, tak chvali svoje jedno z dvoch deti, ze ja sa nedostanem vobec k slovu. Ale verim jej, ze je to pravda. 😃

dankanka
15. feb 2023

Poznam to ale neprekaza mi to. Jednym uchom dovnutra, druhym von a este si poviem, ze bodaj by to bola aj pravda, svet by bol hned krajsim miestom. Nevadi mi, ze sa nedostanem k reci, takyto ludia sa prisli iba vyrozpravat a presvedcit samych seba o svojej pravde. chvilku to vydrzim a uzijem si aspon kavicku, kolacik :D. neprezivaj to moc.. este mozes aj pridat take to, jeej ake super. Co sa chces rozculovat nad hlupostou? A naco? Mas predpokladam svojich znamych, ktori Ta vypocuju.

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eva8
17. feb 2023

... a možno sa chcú len podeliť o svoje šťastie...

11bodka11
1. sep 2024

@hankab akoby si pisala o mojich svagrovcoch. Svagor namysleny, len peniaze ho zaujimaju. Ich syn chudak 5x do tyzdna ma kruzok. Nebavi ho to,sam mi to povedal. Ale chodit tam musi. Pritom mu to vobec nejde, ani tanec ani ten sport.. Ale vychvaluju sa vkuse

hankab
1. sep 2024

@11bodka11 chudence deti, ako musia trpiet a nutit sa roky do niecoho, len kvoli tomu aby sa rodicia mohli pochvalit okoliu