Správanie sa svokra

mamusa34
3. mar 2021

Ahojte žienky .vždy sa tu rieši svokra no tentokrát by som to zmenila na chovanie svokra voči deťom a mne neveste..je pravda že vekom možnože je človek ,chlap nervoznejší. Druhá vec je že nechodí...ale pritom papulka mu ide až moc dobre. Proste keď sme tam a niečo treba pomôcť skoro vždy ..začne hnusne rýpať buď domna že to zle robím ako to robím a ako to mam robiť . Pritom bývame sami od nich..staram sa o muža ..denne mu nakladam jedlo doslova.. obehujem ..však nie až tak dokonalo jasné ale je to už XX rokov .U svokrovcov to rypanie neni len domňa ale aj do svojej dcéry ..ja teraz neberem ohľad na to že nemôže chodiť ale proste hentak znepríjemnovat dni človeku snáď nik nedokáže. Najlepší je na tom že nik sa ma ale nezastane a on si neváži toho že je človek ochotný niečo urobiť. Vlastne ..prestala som robiť so seba poslíčka a chodiť tam .Najprv to boli intrigy stále celkovo a teraz ..skôr on . Chovali by ste sa ako . Boli by ste pretvárka slniečko na hnoji alebo by ste vracali správanie.či riešili to s mužom nech nedovolí aby sa tak choval .keď sa mi už vlastná švagrina sťažovala chúďa že to nemôže vydržať s nim doma,niečo na tom pravdy mám

mamusa34
autor
3. mar 2021

@mamusa34 ešte doplním ..raz som počula na chodbe ako vravela svokra svokrovi že prečo rypes ..že preto sem nechodí . .

miadi
3. mar 2021

@mamusa34 ono asi prave preto ze nemoze chodit tak jeho jazyk beha tym co mozu po chrbte. Niekedy su takto postihnuti ludia zli na tych najblizsich ventiluju si na nich svoju frustraciu. Robi to aj svojej dcere tak vidis nie je to nic osobne proti tebe. Problem je ze tvoj muz by ho mal zastavit ked sa vyjadruje nevhodne, Tvoj muz tvoj partner by sa Ta mal zastat v prvom rade ked mu svokra nevie povedat aby Ta nechal na pokoji. Nemusis tam chodit . Je to len na tebe daj si “ dovolenie.” Ked sa bude muz stazovat tak mu povedz ze pojdes len ked sa Ta on bude zastavat ked ty uz nevies ci nevladzes sama sa zastat.

mamusa34
autor
3. mar 2021

@miadi áno môže to byť tak . Proste svokor na nedá dopustiť , mi tam príde akoby iná žena nebola dobra ,lepšia ako ona .🤷vieš čo tým chcem povedať 🙂a toto by mal robiť môj muž ..doma je dobrý ,no tam je akoby pod vplyvom

basska_b
3. mar 2021

@mamusa34 Ja som už svokra nezažila, ale švagriná mi hovorila, že ex manželka môjho muža hovorila, že "ja tam už s ničím nepomáham, čokoľvek spravím, je zle..." Tak ona tam potom prestala chodiť a tým pádom prestali chodiť aj vnúčatá, samozrejme, zlá bola ex manželka, ale každá minca ma dve strany. Muž hovoril, že tiež od otca málokedy počul pochvalu... aj keď niečo urobil dobre, tak počul len "ale hento si mohol urobiť lepšie". Svokor bol jednoducho veľmi náročný pedant na seba aj ostatných. Doma robil všetko podľa pravítka, trvalo mu to 3x viac ako inému, ale ma to perfektne. Domov chodil z práce posledný o 18.00 už za socializmu... takže je to proste taký typ človeka. Napríklad synovec vraj mu nakreslil obrázok, taká detská kresba, veď vieme, že nič dokonale... a on ho dodrbal... miesto pochvaly zo slušnosti. Aký vzťah ma tvoj muž s ním? Aj na neho je alebo bol taký? Skús to nejako skusnúť a viac sa na návšteve venovať dcére alebo svokre. Sak ty nemusís okolo neho behat.

terezka1947
3. mar 2021

@mamusa34 chori ludia su nervozni sami zo seba..a casto.si neuvedomuju,ze ublizuju inym. Oni to casto ani tak nemyslia.
Pozri sa na to tak,ze ti ho je luto,ze si rada,ze ty si ok....a snaz si nepripustat jeho reakcie. Ved spolu nebyvate,tak tu chcvilu zvladnes.
Chori ludia sa zmenia,menia.....

pbra40
3. mar 2021

@mamusa34 mam rovnakeho svokra. Rype a rype a nic mu nie je dobre. Raz je polievka malo slana, potom malo mokra. U neho ale nie je dobre, ani to co urobi svokra. To uz hranici podla mna so psychickym tyranim.
Ja som sa obrnila. Raz som mu povedala, ze nech si ide tie topinky uprazit sam. Len pozeral. Samozrejme, ze si ich spalil. Odvtedy sa sprava lepsie. Ono znie to asi drzo, ale treba nastavit hranice. Nie si male dieta, ktore moze komandovat. Si dospela zena, ktora ma svoje prava. A vlastne voci nemu nemas ziadne povinnosti. Takze mu to treba sebavedome povedat, ze nie si povinna okolo neho skakat, ze to robis pre to, aby si odbremenila svokru/muza/svagra a ze ked sa mu nepaci, moze si to urobit sam a ze ty si zatial das v klude kavu s ludmi, ktory si vazia tvoju pritomnost.

cacianka
3. mar 2021

To ze je chory, nevládny mu nedava právo vŕšiť sa na iných. Kludne si sadni s nimi na debatu a vysvetli, alebo pri jeho "akcii" ho z fleku slušne odpapuluj.
A obom ci vlastne 3 vysvetli ze nie si fackovaci panak.

lilke
3. mar 2021

@mamusa34 on je nešťastný človek, kombinácia povaha a choroba, vrsi sa na iných. Na slabších. Ale sama si zapocula, že svokru to trápi. Ale ak tam prestanete chodiť, babka na to doplatí. Babka chce vašu spoločnosť. Bojí sa, že kvôli hundrosovi, s ktorým nič nenarobí, príde o vás.
Takýchto mrzutskych starých dedov je požehnane. Už len na tebe, akú cestu si zvoliť, podľa povahy, len sa nenechaj zdeptat. Buď sa mu postaviť, alebo sa snažiť aspoň vyhýbat, či ignorovať jeho reči - ak chcete byť aj s babkou.

fino
3. mar 2021

To je jeho výchovou.
Je tak naučený že ženy sú preňho druhoradé a otrokyne.
Nezmení sa...a nevšímaj si ho...

lenkanemcekova
3. mar 2021

Myslím, že mnohé ženy s tým majú skúsenosti. Veľmi sa mi páčila reakcia ,,sadnúť si s nimi na debatu". Častokrát to pomôže. Porozprávať sa - snažiť sa v kľude 😀 - prečo sa tak správa, že ťa to mrzí a bolí,... povedať ako to cítiš ty. Je to určite veľmi ťažké, ale skúsiť sa ho snažiť pochopiť - môže byť naozaj frustrovaný svojou situáciou a keď ju nevie zvládnuť, vybíja si zlosť na iných. A veľmi pekná reakcia bola aj tá, že keby si prestala chodiť, možno by si aj keď nechtiac, ublížila babke, ktorá Vás má rada a chce byť s vami. Vzťahy svokrovcov a neviest bývajú skoro vždy "veselé". Poznám to z vlastnej skúsenosti 😀 Pár rokov to bolo na nože a teraz je to úplne v pohode, aj keď sem tam iskra vyletí 😀 Musím sa snažiť ich chápať, brať to aj z ich uhla pohľadu, oni sa musia snažiť chápať nás. Je to náročné, ale dá sa to 😀 Verím, že sa Ti to podarí vyriešiť a vydržať 😀

viera
3. mar 2021

Uplne ta chapem.....Ja som mala kamosa, ktory pracoval so mnou v praci a mal rakovinu v 27rokoch(v 33r.zomrel)...Ja som mala 18r....Vacsina ho lutovala.....Ja nie a este 2-3ludia z firmy.....My sme ho brali ako seberovneho...Jeho spravanie sa neda popisat...Proste kto ho nepoznal a prisiel s nim do styku tak bol na MAXIMUM odmerany voci hocikomu...Sproste poznamky...Zvozil ta...A my co sme ho brali ako seberovneho sme vzdy povedali:"Branko ok uz si si zapi.oval?"...."Mozme ist dalej?"..Alebo "Branko aj ja ta mam rada..."Uz sme si z toho nic nerobili......On si dobre uvedomoval, ze zranuje okolo ludi...Ale v skutocnosti bol velmi dobry, velmi citlivy...., len to zaobaloval do "cool" "tvrdeho" muza....Chovanie svokra nezmenis...Je presne take nieco ako tento Branko...Mozes mu nahodit len pozitivny smeč a vypustit jeho reci z hlavy...Potom ti nebude ublizovat jeho spravanie a ani reci rozneho typu....A snazit sa pochopit...Co keby si ty napr.nechodila?......

0silvia0
3. mar 2021

@mamusa34 tak v prvom rade by som riesila to obehovanie okolo vlastneho muza a denne nakladanie jedla. To co je? Preco obehovat? Ved normalne aj chlap si poradi bez obehovania, nie? Aj si vie nalozit, ved sa nespravaj ako muzova obsluha. Potom sa chlapi v rodine k zenam tak spravaju, ako k sluzkam a okrikuju ich... Svokra by som neriesila, nech si huka po kom chce, ved tam idete raz za cas. Ries si svojho muza a seba, aby nezacal raz hukat po tebe podla vzoru otca...

mamusa34
autor
3. mar 2021

@viera keď vidím že niekto sa snaží ..pod ani niečo ,urobí niečo pre mňa .nemám dôvod hľadať chyby v Tom ako to robí. Keď to robí lebo to chce

cacianka
3. mar 2021

Tvoj muz ma dolamane ruky aj nohy ked mu nakladas jedlo a lietas okolo neho ako kométa ?

lobic
3. mar 2021

podla mna je sam nervozny z toho, ze ho musi niekto obskakovat a bohuzial, si to vybija prave na tych ludoch, ktori sa mu snazia pomoct. niekedy aj keby si sa ako kolvek snazila, tak to nezmenis a viem to teda z vlastnej skusenosti

eeffka
3. mar 2021

@mamusa34 no ja by som 1-3x prekusla a 4x mu na sprostaka povedala ze ked sa mu nepaci , nech sa dvihne a spravi si sam! a ze on nemoze? tak nech je ticho a vdacny ze ma opateru, lebo sa moze stat ze mu nikto ani pohar vody nepoda. nevidim dovod naco chodit okolo nevdacnika po spickach

sidicek
3. mar 2021

Na rovinu mu povedz, že ty nemôžeš za jeho frustráciu, a nemienis byt jeho hromozvod. Ak toto svoje správanie nezmení, prestaneš tam chodiť a basta. Kľudne aj pred všetkými mu to povedz.

cacianka
3. mar 2021

Ja nepomaham preto aby som čakala a vyžadovala vďačnosť. Ale preto aby som pomohla a uľahčia niekomu. Preto nepodmienujem pomoc vďačnosťou - staci slusny prístup, ale ak by mi niekto skakal po hlave tak pardon.zdvihni riť a urob si to dokonalo ty sam dokonalý

martina1201
3. mar 2021

@mamusa34 ahoj, ak ti jeho správanie nevyhovuje skús ho na to upozorniť. Ale asertivnym spôsobom... Dovoľuje si k všetkým naokolo, lebo mu nikto nič nepovie. Ak ťa zvozi, že si niečo urobila zle odpovedz mu, urobila som to najlepšie ako som mohla a vedela. Ak sa vám nepáči, nabudúce to už urobiť nemusím. A ak bude nabudúce chcieť urobiť povedz, prepáčte nemôžem a nechcem to urobiť, lebo sa vám minule nepáčilo ako som to urobila a ja vás nechcem rozčuľovať svojou nedokonalou robotou. Buď si časom uvedomí, že prišiel o pomoc alebo si stupni do svedomia a hoci sa neospravedlní prestane aspoň rýpať. Ak bude robiť ďalej intrigy a ohovárať bude mu treba náročnú povedať, že kvôli jeho intrigami a správaniu tam odmietate chodiť a kaziť si dní s ním. Že síce chápete jeho nešťastie a to že si zlosť potrebuje vybiť, ale dá sa to robiť aj užitočnejšie spôsobom ako je rypanie a intrigovanie. Má choré nohy nie ruky. Nech rukami teda tvorí a pretavuje zlosť do niečoho pekného a prospešného....

mamusa34
autor
3. mar 2021

@cacianka 😂no vidíš to no. Tak ja som tak naučená doma. Ale on mi je vďačný za to ,robím to rada a je rád keď ho čaká večera doma keď príde alebo obed. 🤷

teleskop
4. mar 2021

@mamusa34 nechodila by som tam, mam navlas rovnakeho svokra, nevidela som ho roky