Správanie sa babky

27. dec 2022

Chcela by som pocut aj ine nazory situacia v skratke

Babka ohovara vnucku (uz dospelu studujucu na VS) ze si dala botox a plastiku pred clenmi rodiny (vnucke to povedal jeden clen rodiny)

Babka vnucku nikdy nepochvali povzbudi atd (nijako) je to typ babky co nahanala frajerov(este ked dedko zil) potom priatelov taky ten typ chcela stara mladou byt

Viem ze vnucku to trapi nechce s babkou udrziavat kontakt (babka na nu v podstate kasle len ju ohovara)

Ako sa k tomu postavit z pozicie rodica tej vnucky je mi nesmierne luto mojej dcery ktora je smutna z toho ohovarania a celkovo zo spravania babky ale neviem co urobit

syslik81
27. dec 2022

povedat babke co si myslis a ze si neprajes aby o tvojej dcere takto rozpravala.. ze tak ako sa ty nestaras do toho ako si ona pretr¬kala zivot tak nech sa nestara ona do zovota tvojho dievcatka..ak by sa moja mama al svokra takto vyjadrovala o mojej dcere ,, a bola by to 100% pravda uz by som s nou neprehovorila ... a je jedno ci by bola mama alebo nie ..dcer aje dcer aje to jej zivot jej rozhodnutia ..

nikpa
27. dec 2022

Smutné, babky by mali byť druhé mamy a to doslova. Ale toxických ľudí vo svojom živote nepotrebujete, ani ty ani dcéra. Keďže je už dospelá, musí sa s tým vysporiadať sama po svojom. A na tvojom mieste, keďže som tiež matka by som si svojej dcéry zastala a išla (neviem či je to tvoja mama alebo svokra) povedať jej svoje.

amelie2017
27. dec 2022

A dala si ten botox a plastiku??
Ak hej, tak pre nieco to urobila. A je normalne, ze ludia o tom budu hovorit. Nos sa ti len tak nezmeni , ze sa dobre vyspis. Ak na zakroku nebola, tkl by som povedala mame, ci je normalna, hovorit taketo bludy. Nech sa spamata, alebo sa snou nemate viac o com bavit.

autor
27. dec 2022

@amelie2017 nie nedala samozrejme nic take proste uplny vymysel je to mlade dievca na VS prvy rok nedavno maturovala

autor
27. dec 2022

a teda ani nema dovod take nieco podstupovat (myslim vizualny) skor naopak je prirodzene pekna ma sumerne crty

amelie2017
27. dec 2022

Tak vacsina bab, co si dala plastiku su prave baby, co zmaturovali..ak by pockali par rokov, zistili by, ze ich "defekty" vobec nie su defekty. V tomto pripade by som mame ozaj vycistila zaludok, opytala sa, aky ma problem so mnou alebo s mojou dcerou a ze ak s tym neprestane, najblizsie ju uvidim, ked vylepsia ju,.. na vecnost.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
27. dec 2022

Aj keby si dala botox a plastiku, babka sa k tomu nemá čo vyjadrovať. A keď som si ešte k tomu prečítala, že tvoja dcéra si nič z toho nedala, tak to už je naozaj príliš. Ak má dcéra na to dosť guráže, nech sa na najbližšej rodinnej oslave postaví a pred všetkými povie, že počula, vraj o nej babka hovorí, že si dala botox a plastiku, tak že by chcela pred všetkými uviesť veci na pravú mieru a oznámiť, že si nič z toho nedala a že bude rada, ak o nej babka prestane šíriť takéto nepravdy.

tykat
27. dec 2022

Ta babka je tvoja mama ci svokra?

Na babu by som kaslala, ta lepsia nebude aj keby si jej neviem co povedala. Dcere by som povedala svoj nazor na nu a aj to ze sa s takymto clovekom vobec nemusi stykat ani sa zaoberat jeho recami. Proste babe sibe, a nevie co hovori. Bodka. Viac by som sa tym nezaoberala.

Btw. Ktora dobra dusa to dcere doniesla?

autor
27. dec 2022

@elizabet173 dcera sa s nou uz nechce stykat

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
euka210
27. dec 2022

Tak jej rovno povedat a sa opytat, preco tak klame. A kludne prerusit s nou kontakt. Takeho cloveka vam do zivota netreba, hoci je rodina.

katkami123
27. dec 2022

Stará baba už mladá a krásna viac nebude, tak žiarli na mladú a jej mladosť. Povedz mame, že aj starnúť sa dá s gráciou, noblesou ak je to vyrovnaná žena a bez závisti k mladým ženám. To ohováranie ju ani mladšou ani krajšou neurobí.

ukulela
27. dec 2022

Mame/svokre povedz, že nech neklame pred rodinou. A dcéru podpor. Nechce, tak tam nemusí chodiť.

h2
27. dec 2022

@katkami123 Stavila by som sa, že to bude autorkina svokra, nie mama.

autor
27. dec 2022

@h2 nie je to moja mama a ano mam to potvrdene od troch ludi z rodiny ze to hovorila

autor
27. dec 2022

je to moja mama

h2
27. dec 2022

Tak je, či nie je to tvoja mama? Asi teda je, ale keď tam nedáš čiarku, tak sa v tom ani divá sviňa nevyzná.
No tak keď je to tvoja mama, tak jej dohovor. Že to, čo rozpráva, nie je pravda, tak nech je taká láskavá a nekomentuje. A povedala by som jej aj to, že si to u tvojej dcéry pokazila a že sa s ňou kvôli tomu nechce stretávať.

aurorastone2
27. dec 2022

Tak je, ci nie je 😝... Čiarky robia občas zázraky 😁.. A co sa týka babky tak by som jej vyčistila žalúdok a co jej vlastne ako niečo také napadlo

autor
27. dec 2022

@h2 je to moja mama nevedela som to uz upravit tak aby som doplnila ciarku

katkami123
27. dec 2022

Či svokra, či mama, hanba žiarliť na vlastné vnúča.
@h2

katkami123
27. dec 2022

A tu sa opäť raz dostávame k tomu, čo tu neraz píšem - múdrosti našich starých mám - kde v každej jednej rozprávke stará škaredá jezibaba chcela urobiť zle mladej dievčine…. No viď táto diskusia. Veľa sa za tie storočia nezmenilo.

pinkgirl
27. dec 2022

No kašľať na tie reči. Dcére povedz že je ti to veľmi ľúto. Toto správanie jej babky uz aj tak nezmeníte. Dcera nech sa nad to povznesie...môže ju mať v paži. Ty a dcéra viete kde je pravda.

autor
27. dec 2022

@katkami123 takto dcera je inteligentne pekne dievca studuje medicinu ma priatela z milej rodiny (jeho rodina ju maju velmi radi sama dcera mi povedala ze priatelova babka ju hocikedy pochvali a jej vlastna babka nie len ohovara) dcera nema ziadne vylepsenia (mimo strojceka co nosila)

ale aj tak sa mi nezda zeby moja mama ziarlila (ako dcere k maturite gratulovala az v oktobri - maturovala v maji) ale v kazdom pripade respektujem ze dcera sa s nou nechce stretavat a s mamou sa porozpravam resp jej to oznamim

fakt som nechcela robit z komara somara a nejako to hrotit visim vsak ze sa jej to velmi dotklo

ja som zvyknuta na blbe reci od mamy ale ze uz aj na dceru to je fakt cez ciaru

cacianka
27. dec 2022

Mama nemama, vidíš a dovolíš aby ubližovala tvojej dcére, ani sa jej nezastanes ?! A najme nielen že ohovára, ale aj vyslovene klame ?! Najprv slušne ale potom by som s veľkým krikom babke vytmavila kde je sever. Aj rodine by som povedala,že ak počúvajú takéto blbé reči ( starej kravy),tak ju v tom podporujú a dovolíš jej to šíriť.
PS. Asi by som jej vytmavila aj tie prietrtky a podvádzanie, že nemá čo moralizovať svoju vnučku, aj keby mala 10 zákrokov

katkami123
27. dec 2022

Tak potom si riadne slepá ak to nevidíš. Však z toho závisť kričí na kilometre. Asi si vlastnou matkou tak zdeptaná, že už ani nevnímaš realitu, čo je smutné, pretože aspoň pri vlastnej dcére, keď si sa stala matkou, sa ti tie oci mohli otvoriť, ze ako sa má správať milujúca matka, ty sama si matkou. Ona sa aj niekedy za svoje chovanie ospravedlnila či to ty si ju len sama stále ospravedlňuješ a zatváraš oči?

miadi
28. dec 2022

Povedala by som mame nech laskavo povie tym ludom pravdu, ze si to vymyslela. A nech sa ospravedlni vnucke ze o nej širi klamstva. Keby aj mala Botox a plastiku bola by to len jej vec . No ona sa snazi zhodit jej prirodzenu krasu chce upravit ako ju ludia vnimaju. Maluje o nej nepravdivi obraz. A tym ze utoči na tvoje dieta utoči aj na teba na tvoje najzranitelnejsie miesto. Dala by som jej ultimatum kym to neurobi sa snou nestretnem,

dori92
28. dec 2022

Keď to nejde po dobrom tak skús starej medzi štyrmi očami povedať že keď bude šíriť o vás klamstvá tak začneš aj ty o nej - že dedka podvádzala kade chodila a navymyslaj si kadejaké indivíduá. V podstate ani nebudeš klamať. Možno sa zbadá.

macikovaiveta
28. dec 2022

Autorke: Povedať babke , že o tom viete a , že sa Vám to všetkým nepáči.Ignorovať babku.Nechápem ako sa babka chová. Som babka🍀👍

hipuska
28. dec 2022

Postaviť sa za dcéru. Úplne ju podporiť, ak sa nechce stretávať s babkou. S mamou by som sa nehadala. Stará žena, chudera. A zvolila by som razny postoj. Povedala by som na rovinu a tvrdo. Že prečo sa tak správa, že o dcere rozpráva klamstvá a že dcéra s ňou nechce nič mať. V spoločnosti, ak by vytiahla túto tému, by som povedala: je to klamstvo, nevymýšľaj si. A opustila by som miestnosť. Tie ohovaracky nedokážeš zastaviť, ani zakázať. ale tak, ja by som proste bola Fiat hnusná