Správanie priateľa

dagmar15
3. dec 2013

Ahojte chcela by som počuť vaše názory,žijem s priateľom ešte niesme zobratý a máme bábätko priateľ je v pohode,milý zlatý aj pomôže len pri hádke a to ke mu poviem pravdu sa strašne naštve a moc po mne kričí a tresne vecami čo ma najbližšie stalo sa to iba dva krát ale to má malá len 7 mesiacov,čo bude dalej? napr. prvý krát kričal pred malou a hodil mi o stôl jej cumlík skoro odletel do nej......druhý krát mi hodil do steny retiazku(svoju) po ktorej ostala dierA a nakričal na mna a asi už tretí krát sa vyhrážal že od nás odíde..nepovedala som mu na to ni(na to že chce isť preč),nech robí ako vie a nakoniec sa začal ospravedlnovať asi po takych 3 hodinách.Dajte svoje názory nechcem aby mala malá takýto vzor.....dala som mu poslednú šancu....

linda20111
3. dec 2013

@dagmar15 nepaci sa mi to jeho spravanie, asi je nervozny z niecoho ineho nielen z tej hadky.. teda aspon ja si tak myslim, ved hadky su bezne, ale take normalne nie az take aby sa hadzalo s vecami.. dobre si napisala ze si dala poslednu sancu, treba ho usmernit aby sa vedel spravat a aj mu povedz ze si neprajes aby toto robil pred dietatom. nech si to robi doma pri mame ale nie tam kde je tvoje dieta! ked je taky cirkusant moze predvadzat svoje umenie v nejakej osade, kde je toto bezne ale nie v civilizovanej domacnosti.

dagmar15
autor
3. dec 2013

@linda20111 povedala som mu že posledna šaknca a nech to nerobi pred dieťatom a vlastne byvame u nasich ešte a zrobil to aj pred mojim 6 ročným bratom,bojim sa že by prišlo aj na to že strelí mne,neviem ale myslím že posledná šanca je adekvátna

linda20111
3. dec 2013

@dagmar15 ja to az na rozchod nevidim, ale nebola som tam tak neviem posudit, kazdy ma hranice inde, niekto sa rozijde kvoli tomu ze druhy zvysi hlas, ze raz zaklame, ze podvedie, ale niekto odpusti aj neveru aj fyzicky utok.. kazdy je iny.. Hlavne rob to co ty citis, ak je na teba vela aj to hadzanie s vecami, tak kludne ho vykopni. Spravat sa treba vediet, jasne ze kazdy ma len jedne nervy, ale hlavne pri detoch treba davat pozor na to aby sa im neublizilo.

ifkael
3. dec 2013

Treba zistit co na neho plati... Niekedy sa s chlapom oplati rozpravat ked trochu vychladne...

dagmar15
autor
3. dec 2013

Ja sa rozchadzať nechcem taktiež ale ako to pojde dalej,teraz robi toto a čo bude dalej?Uvidime no chcela som počuť aj ine názory.Najviac mi vadí že to robí pred malinkou a neuvdomuje si následky.A to že mi povie že sa chce somnou rozisť že chce ist od nas preč a vzapätí je to všetko podla neho v poriadku,absolutne neviem ako mam reagovať....

dagmar15
autor
3. dec 2013

Ja sa rozchadzať nechcem taktiež ale ako to pojde dalej,teraz robi toto a čo bude dalej?Uvidime no chcela som počuť aj ine názory.Najviac mi vadí že to robí pred malinkou a neuvdomuje si následky.A to že mi povie že sa chce somnou rozisť že chce ist od nas preč a vzapätí je to všetko podla neho v poriadku,absolutne neviem ako mam reagovať....
@linda20111

dagmar15
autor
3. dec 2013

@ifkael Lenže s nim sa neoplatí rozprávať potom už vôbec,vtedy ma už nepočúva...

linda20111
3. dec 2013

@dagmar15 toto mu musis povedat, presne ako si to tu napisala : "Najviac mi vadí že to robí pred malinkou a neuvdomuje si následky" aby to pochopil. niekedy si sadnite, v klude sa ho opytaj preco to robi a vysvetli ze to nieje normalne, nevhodne pri malom babatku a aby to nerobil. a aby si tento rozhovor zapamatal lebo nebudes mu to opakovat znova. ja by som to tak povedala. no a co sa tyka toho ze raz hovori tak, raz tak, ja by som to pripisala tomu ze v tej hadke uz povie aj take veci ktore nemysli vazne.. tiez by to nemal robit, ale podla mna vela ludi to tak robi.

ifkael
3. dec 2013

@dagmar15 moj chlap - zo zaciatku- ked prisla hadka a som mu nieco povedala- tak normalne akoby nepocuval....a v hadke prilievanie do oleja do ohna....

Tak teraz mu poviem- ked vychladnes- potom sa o tom porozpravame... Neda sa s nim komunikovat ked ho to lapne...:/

A to ze sa s nim nebavim ho serie este viac akoby som mu vracala krik krikom

Len raz ked ma nasral fest - som v hneve hodila do neho citron- presne do cela :DD ... To bolo hned po hadke....necakal to 🙂)) bol prekvapeny....

dagmar15
autor
3. dec 2013

@linda20111 ved presne tak som mu to povedala len on mi povie že viac sa to nestane povedal mi to už pri prvom raze že bol nahnevaný a nechcel lenže bojim sa ako to bude pokračovať....

dagmar15
autor
3. dec 2013

@ifkael :D :D :D možem skusiť a možno aj ten citron ...

ifkael
3. dec 2013

No ten citron bol extrem....ale zacal po mne hucat pre nic za nic (zvycajne ho posielam pozriet na vchodove dvere- ci tam je menovka rodiny alebo napis firmy kde sefuje a cepuje zamestnancov...)

Aj som sa zato hanbila- a aj muz bol v soku- ze ja vzdy taka kludnaaa.

Ale uz sa na tom smejeme

ifkael
3. dec 2013

Skus mu povedat- pred malou to riesit nebudem a ked sa budes vediet v klude porozpravat sa o tom porozpravame

Ked napises ze ked mu povies ze nejaku pravdu- tak on to mozno tak nevidi v tom momente- tak asi by som aj niektore veci mu hovorila tak aby mal pocit ze to bol jeho napad

adri266
3. dec 2013

@dagmar15 na Tvojom mieste nic do neho nehadzem, lebo ho mozes vyprovokovat k niecomu horsiemu. 😖
Nevie sa ovladat ani pred malym dietatom? Tak ma problem. Bude druhy krat zober dieta a odidte z miestnosnti. Nic nevysvetluj, nic nehovor. Ak budes, jeho to len viac rozculi, ci to bude pokojne, ci s krikom.
Z Tvojho prispevku je citit strach, nielen pred tym, co spravi, ale aj pred nim samym. Nemal doma otca nasilnika? Nema problem s alkoholom?
Rozpravala si sa s nim o tom? A prosim Ta, ak povie, ze to Ty ho provokujes, never tomu. Ved je dospely, ma dieta, musi sa ovladat...
Na Tvojom mieste s nim idem do manzelskej poradne a preber to vsetko pred tretou osobou, aby si uvedomil, ze jeho spravanie je ozaj zle.
Drzim prsty.

mimikas
3. dec 2013

Naco ti je chlap co je neovladatelny a bojis sa ho? Treba to riesit s kludom, bud bude akceptovat riesenia (manzelska poradna, psycholog) alebo ..... V kazdom pripade sa taketo spravanie zvykne stupnovat a nekonci to dobre.

mimikas
3. dec 2013

este zalezi ako mu tu pravdu hovoris

mima4
3. dec 2013

@dagmar15

dakuj Bohu, ze si si ho nevzala za manzela!!!! Teraz vidis, ze ako sa sprava a zariad sa tak ako uznas za vhodne, ale pytaj sa seba, ci si vies predstavit zivot s takym aky je, ano, aky je TERAZ, bez jeho zmeny... akeho ho poznas a ci si vies predstavit, ze raz by si ty mala byt jeho manzelkou na cely zivot.

Ja ti poviem svoj nazor: nakolko vase chodenie a súcasne spoluzitie v jednej domacnosti uz teraz hapruje, nevidela by som s takym clovekom svoju buducnost. Si slobodna, mlada zena... nemas dovod tolerovat taketo veci od frajera... vaz si seba samu... a nedovol aby sa k tebe on tak spraval.

11nika11
3. dec 2013

Nemá nejaké iné problémy?napr s rodinou,v práci,zdravotné?lebo ak nie a on dokáže takto vybuchnúť len kvôli obyčajnej hádke tak to je divné.nehovoriac o tom,že vrieska pred svojou malou dcérou..
Ja neznášam takéto výbuchy čiže by som to riešila radikálne..držím palce 🙂

pflegerin
3. dec 2013

Mne pripada ako taky poriadny nervak,co sa nevie vobec ovladat.Len aby ta raz aj neudrel,ked bude mat dalsi taky amok. ☹ Ja by som asi nevedela tolerovat nieco take a hlavne ked je tam male dieta.A potom sa len ospravedlnuje,nech sa radsej nauci ovladat a hlavne to riesit. 😒

dagmar15
autor
3. dec 2013

Práveže ja sa ho nebojím len mám strach čo bude dalej s naším vzťahom,nemá žiadne problémy ani zdravotné ani nijake ani nepije nič preto nechápem tieto vybuch,a že ako mu poviem pravdu? kludne,pokojne žiadna ironia ani nič podobne začne namna vytahovat že si vymyslam že si všetko prifarbujem a to ho ešte viac rozčúli a začne zjapať a podobne ano potom ho to prejde a ospravedlnuje sa.....že je to moja vina že ja furt donho rýpem a podobne..že sa to viac nezopakuje že nás s malou ľubi a nechce stratiť,tak u nich doma to na pohlad vyzera že jeho mama je dost pod papučou ked to musim už tak povedať čo povie jeho otec to musi byť,teda aspon to tak vyzera,velmi ich nenavštevujeme take ich moc nepoznám
@pflegerin
@11nika11
@mima4
@mimikas
@adri266
@ifkael

yidaky
3. dec 2013

@dagmar15 Prosim ta, kolko ma rokov? Inak je to spravanie nervaka, taky "samonasier..." typ. Ja som tiez tak trocha nervak 😖. Ked sa nastvem, tak tiez mam potrebu niekedy niecim slahnut alebo co...Prizam sa, stalo ma to dost energie a casu, aby som sa naucila ovladat. Vekom som sa to naucila zvladat, naucila vacsej trpezlivosti. Dolezite je, aby si to priznal a uvedomil. A zacal to riesit. Napr. tym, ze radsej v tej chvili pojde von sa nadychat cerstveho vzduchu alebo tak.

seemani
3. dec 2013

@ifkael strašne sa smejem na tom citróne 😀

matozazzo
3. dec 2013

Otazne je, ako mu povies pravdu do oci, ci vycitavo, vykricis, alebo pri normalnom rozhovore. Dieta je zmeńa a psoledne, co chce chlap je prist domov hotovy z prace a zena na neko vkuse blaci :( takto nepochodis... ja som to tiez pochopila az neskor :D
Nevidime blizsie, ako to u vas funguje, ale unaveny chlap, malo alebo bez sexu, problemy v praci... to vsetko ovplyvnuje spravanie... treba najst pricinu, preco sa tak sprava...

adri266
3. dec 2013

@dagmar15 ak sa to stalo len raz, da sa to ustat, mozno mal blby den. Ale ak Ti to robi stale, ries to s nim. Pises, ze doma je mama pod papucou, tak necudo. Ale musis hned od zaciatku stanovit hranice, odtial potial. Chodte na tu poradnu, alebo chod aj sama, nech Ti tam poradia, co s nim. A hlavne, davaj si pozor, stavaju sa vselijake veci... ☹

moonlight1210
3. dec 2013

Ma problem si priznat chybu. Preco?

meloa
3. dec 2013

no bola by som na pozore, už len preto, že za všetko si zodpovedná ty, že len ty furt rýpeš (ako ti to on vysvetľuje - v podstate za svoj výbuch hnevu obviňuje teba) ....a on má problém si priznať chyby a hlavne tie jeho výbuchy....no neviem, ty si musíš zodpovedať na otázky, či to dokážeš tolerovať, pretože ak má takéto výbuchy - tak to nie je záležitosť jedného dvoch dní a človeka to prejde....je to dlhodobý proces a začína hlavne tým, že si uvedomujem svoj problém - a u neho toto podľa mňa absentuje (ospravedlnenia nerátam)...a pokiaľ je to u jeho rodičov- že žena má poslúchať a držať ústa a názory....tak sa zamysli fakt, či aj ty chceš tak žiť a fungovať a dávať malej takýto vzor správania ženy....prajem veľa šťastia 😉

dagmar15
autor
6. dec 2013

@yidaky
@matozazzo
@adri266
@moonlight1210
@meloa
Takže má 21,neprišiel unavený z práce vždy sa to stalo ked v nedelu kedy celý deň nič nerobí,čo sa týka sexu mám zdravotné problémy a myslím že toto nieje otázka toho ja mu predsa nebudem rozdrapovať nohy za každym aby bol on kludny,a ako mu poviem pravdu,ako om už písala nevyčítam mu nič poviem mu to kludne,normalne v plynulom rozhovore.A sko som písala stalo sa to druhý raz....

moonlight1210
6. dec 2013

Dagmar ja ti nic nevycitam. Skor sa pytam preco ma taky problem priznat si chybu.
Byva za tym nizke sebavedomie. Ze sa takto prejavuje (vzdy je na pricine nieco/niekto iny) pozname.
Alebo nauceny reflex. Napr. Ked sa dlho stretavas s clovekom ktory prirychlo vynasa sudy a vzdy ma pocit ze nasiel vinnika a skoro vzdy si to ty - si uz tak frustrovana z nespravodlivosti a nutnosti neustale obhajovat pravdu, ze reagujes prehnane voci najmensim naznakom kritiky. Akokolvek ustretovo podanej. Pocujes slabu vycitku a penis a stavas sa na zadne.
Alebo neustale nutenie do toho byt donaly, resp. Zastavat svoju ulohu na maxime (frustracia z chlapskej ulohy - co vsetko chlap by mal zvladnut. Navonok aj zvlada, ale vnutorne je v strese). Potom vycitka je znakom toho, ze si zlyhala a bojujes proti tomu.
Alebo nauceny sposob ako sa mu vzdy podarilo problem "vyriesit". Narobi krik a ziadna zodpovednost, ten druhy radsej ustupi a uz nic po nom nechce. Ma klud.
Je viac pricin.

Zamysli sa a skumaj dovody preco tak reaguje. Poznas ho. Podla toho zvolis sposob ako k nemu pristupovat. Ci ho upokojit ze ho neobvinujes, len riesite problem. Alebo v ukoncit jeho krik tym ze odides a upozornenim ze ak to nedoriesite poriesis si to sama podla seba. Bez ohladu na jeho nazor. Atd.
Rozhodne mu o tej poslednej sanci povedz. Dat ju niekomu tajne a povedat mu to az nasledne ked ju prepasol je neferove.

dagmar15
autor
7. dec 2013

@moonlight1210 samozrejme beriem tvoj názor a aj radu 🙂 on nizke sebavedomie teda nemá a ego ma strááášne vysoko,vieš len on si myslí že ja bez neho a bez jeho penazí nezmôžem nič,a že keby nás nechal tak tak sa o seba nepostaráme,tak mi to minule povedal,ja som povaha že si nedám po sebe kričať a nie to ešte pred malým dieťaťom,keby som odišla z miestnosti urazi sa namna ako may chlapec a nebavi sa somnou cely deň a o poslednej šanci vie a veľmi dobre...a čo všetko musi chlap zvladnuť?Nerobi absolutne nič príde z práce nachvilku postiska malú-konečne po 5tich mesiacoch ju začal aj uspávať a večer chce pomne sex,to je všetko čo robí tak že by bol frustrovaný zo svojej chlapskej úlohy sa mi nezdá....už neviem čo môže naňho platiť jedine to že by som sa nezaujmala o to kde bol ked neprišiel z roboty domov ako chodieva alebo ho nechala tak ked malá plače on je prinej a račej je pri pc alebo mobile namiesto toho aby ju napr.prebalil.....asi si ho prestanem všímať,nebudú hádky on bude mať pokoj a mňa z toho všetkého trafí,naozaj neviem čo naňho môže platiť ale asi to posledné čo som napísala pretože som to tak tri dni skúsila a bol namna ako med.....lenže zas to žralo mna boli sme akoby sme spolu ani nebyvali ani nežili proste každy mal svoje.... :( je mi toho všetkeho ľuto lebo sme mali kedysi pekný vzťah,no uvidime ako sa to dalej vivinie ....snažím sa a chcem aby sme boli ako predtým

matozazzo
7. dec 2013

@dagmar15 Ak prestanete komunikovat,vas vztah velmi rychlo skonci :( ste mladi, ma 21... neospravedlnujem ho,ale moj sa aj v 31 tazko spamataval z dcerky a to sme boli spolu od 19... vsetko nasilu bude neuspesne. Nemozes chciet,aby sa zrazu zmenil o 180'. Chce to cas a aj zapracovat na sebe. A je uplne normalne, ze chce sex. V normalne fungujucom vztahu to proste nie je "sex" ale objatia,neznosti,milovanie. Ako pred narodenim babatka.. ak ho budes odmietat najde si inu :( chlapi zmyslaju uplne inak ako my. Ked su iunaveny,utrapeny,chcu sex. My naopak. Len vy dvaja si mozete najst cestu k sebe a urobit kompromisy. Preto je podrazdeny,lebo ho odmietas,nema nic co pred narodenim babatk a a tak si to nepredstavoval.. :( vela vztahov si tym prechadza. Moj ked nema intimnosti,je podrazdeny,ufrflany... proste sa sexom ukludni ako ja napr.cokoladou ;) ak chcete spolu dalej fungovat,mas to len vo svojich rukach. Ak ty nezmenis pristup k nemu,on takisto nie... a niekto zacat musi...