Spoločné chvíle s partnerom

29. apr 2021

Ahoje žienky. Ako často sa vidíte s partnermi? Majú dostatok volna? Môj totiž pracuje 5x12ky (denné a nočné)týždni a keď ma voľno tak je vyčerpaný. Po nočnej príde ráno domov, spí do 17:00 a tak ide zase na nočnú. Bývame spolu, dieťa nemáme avšak som na všetko sama. Nákupy, domácnosť, organizovanie hocičoho. Mám 28, on 31.

1bambinko1
29. apr 2021

pri takej pracovnej vyťaženosti, je podľa mňa jeho únava normálna, asi aj ty by si to tak mala, že by si si rada cez voľno oddýchla. a inak chodievate niekam, ja neviem na prechádzky alebo tak

janai1
29. apr 2021

On pracuje každý týždeň 5 dní 12 hodinové smeny? 😳 Ved to je protizákonné

iveta6868
29. apr 2021

JA tiež pracujem na 12 hodinove zmeny a vidame sa s manželom ozaj malo. Keď mam ja volno, on pracuje cely den do 20.00.Tie spoločne chvile su pre nas vzacnosťou.Veľmi to obmedzuje v partnerskom vzťahu, ale človek si nevyberie, je rad, že ma pracu.

hankm
29. apr 2021

@janai1 mas dojem, ze niekto dodrziava zakonnik prace ?

janai1
29. apr 2021

@hankm áno, mám 😉

autor
29. apr 2021

@1bambinko1 to chápem, že je vyčerpaný. Som mladá, inak si predstavujem spoločný život s partnerom. Hypotéku nemáme, mám vlastný byt, on auto. Príjem máme ok, deti nemáme.

autor
29. apr 2021

@1bambinko1 predtým mal iný prac.čas. 8ky plus sobota do 13:00, tiež bol vyčerpaný.

autor
29. apr 2021

@1bambinko1 okrem roboty nemá žiadnu starosť. Čo by bolo keby sme mali dieťa?Dieťa potrebuje aj otca

dollyzv
29. apr 2021

Akoze ja neviem ale mať 5x v týždni 12ky a aj nočné..alebo 6x v týždni byť v práci a 1den voľno no nič moc teda,keby robím klasické 8cky 5x do týždňa ,pri takom pracovnom vyťažení partnera by som veľkú pomoc v domácnosti neocakavala..ak rozmýšľaš/te nad dieťaťom a nezvládas domácnosť teraz sama tak radšej nad ním ani nepremyslaj lebo s dieťaťom sa zbláznils, alebo zľav z nárokov na domácnosť. ak chces aby dieťa malo otca mal by zvážiť zmenu práce..ak ťa vzťah ako taký nenapĺňa choď ďalej..len dodám že nie každý chlap v domácnosti pomáha hoci je 8hodin v kancliku teda o nejakej fyzickej vyčerpanosti nemôže byť reč a aj tak príde domov a sadne pred telku s pivom v ruke..neviem čo by bolo lepšie 🤣 ako si naučis tak máš,ale nepíšeš akú prácu a pracovnú dobu máš ty..

autor
29. apr 2021

@dollyzv zvládnem domácnosť aj všetko okolo toho. nemám s tým problém. chlapa s pivom na gauči by som nechcela to je jasné. domáce práce ani nečakám od neho, no pomôcť s nákupom napr. by som rada prijala. nemám veľké nároky na domácnosť no v špine žiť nebudem.

dollyzv
29. apr 2021

A čo ti povie keď chces aby ti pomohol s nákupom? Nepomôže,somre alebo ako? Alebo čo od neho vlastne ešte čakáš okrem pomoci s nákupom?

autor
29. apr 2021

@dollyzv nemám veľké očakávania. asi som sa zle vyjadrila, domácnosť spravím rada. ide o to, že na všetko som sama. navarím napečiem bez problému, no cítim sa niekedy ako služka. Nemáme žiadne spoločné chvíle, vždy len oddychuje. Všetko ja navrhujem, organizujem. Som rada že má prácu a je pracovitý. Lenže život nie je len o robote. Napr.nevie si vybrať týždeň dovolenky aby sme niekde vypadli, ževraj šéf nedá. Možno je to tak neviem ale aby 31 ročný chlap nepoznal nič iné len prácu a oddych? Mne to nepríde normálne. S prácou nie je jednoduché to chápem ale zase nie je to ani nemožné. Keď takto bude pokračovať o pár rokov troska bude a to nechcem.

uhgara
29. apr 2021

Hmmm ono si treba nad tym proste sadnut a jednoducho mu vysvetlit, ze si takto svoj zivot respektive vas nepredstavujes. Ono to je prirodzene, ze je po takom pracovnom tyzdni unaveny, no treba travit nejake chvile aj spolu

liliana363
29. apr 2021

Tak ak vám stačí menej peňazí, tak nech zmení prácu.aj keď je asi ťažké teraz niečo nájsť. Nie všetky peniaze stoja za to, čo človek musí obetovať aby ich mal. Ty chodíš do práce?

ecko80
29. apr 2021

Ahoj, moj chlap robi na 3 smeny (ranne, poobedne, nocne). Po nocnych pride rano a spi do 15-16tej, po rannych pride okolo 15tej a este si na hodinu ide lahnut, po poobednych spi do 10tej (do prace na popbednu ide potom o 13tej). Na domacnost a starostlivost o dve male deti som prevazne sama. ALE na nakupy chodi VYLUCNE on, to bez debaty. Aj kazdy den. V obchode som na nakup nebola dobre davno. Idem raz za cas jedine kupit detom oblecenie, to on nevie kupit. Detom sa povenuje tak hodinu denne pocas pracov. dni. Cez vikendy ma volno a to ideme s detmi von, niekam na vylet, alebo vezme starsieho na bicykel, alebo ked sme aj doma, nelezi len na gauci, nieco si najde. Sice som na domacnost a deti vacsinu casu sama, ale chapem aj jeho, tieto prechody medzi smenami, hlavne co sa nocnych tyka nie su jednoduche a tiez uz nema 30, ani cerstvych 40🙂

deti95060810
29. apr 2021

čo tu čítam koľko spia iní muži po nočných tak to som prekvapená ....
mm tiež robí na tri zmeny. Po poobednej príde z práce tesne pred polnocou a ráno o 6:30 vstáva a ide s dcérou do školy. Ak príde z nočnej o 7:30, ľahne si vstáva okolo obeda - deti pomaly prichádzajú zo školy, tak robia krik... Samozrejme už je to lepšie, už bývame v dome, ale predtým ešte chodil rovno z roboty aj na stavbu....
Máme 4 deti, tak neviem ako si predstavuje autorka keď prídu do vzťahu deti - času je ešte menej ako málo...

autor
29. apr 2021

@deti95060810 ako si predstavujem? veď práve že deti nemáme mali by sme čím viac času stráviť spolu. tak si to predstavujem. 4 deti tak či tak nechceme.

komplikovana
29. apr 2021

Moj chlap trva na case stravenom spolu ako par, ved na tom stoji zaklad vztahu- vy dvaja. A to pracuje skoro 24h denne. Ak neprezivate intimne chvilky/ nemyslim iba sex, ale aj rozhovory a ine spolocne aktivity/ tak to ste vlastne spolubyvajuci. A ak sa ani pred tym nemal k cinu, ked pracoval iba 8cky, tak sa to asi bohuzial nezmeni.

liliana363
29. apr 2021

Ty nechodíš do práce? Lebo iný dôvod nevidím prečo toľko pracuje. Bývanie aj auto máte. Ako peniaze treba, ale toľkoto veľa hodín týždenne mať odrobenych?

ninusa221
29. apr 2021

Jeden tyžden poobedná( odm14:00 -23:00) ranka ( 6:00 -15:00) nočná 22:30-6-00) stale spí aj teraz... čo už ked som mu povedala že vlastne ani nikam nechodíme iba k rodičom povedal mi že ho ta robota vyčerpáva...takže ja ťa uplne chapem je to na h*vno

tatisna
29. apr 2021

OMG nečítala som to cele ale nemáj s nim deti. Keď sa už teraz cítiš sama, s dietatom to bude 100x horšie!!!

autor
29. apr 2021

@tatisna tu vôbec neide o to, že ja nezvládam domácnosť. proste málo sme spolu.
@ninusa221 som rada, že niekto ma chápe 😊

ninusa221
29. apr 2021

@tatisna keby sa mame riadit tvojou vetou tak chlapi ktory su v zahraničí a co pracujú vo veľkých fabrikách by ani jeden nemal dieťa😂

zuzka1117
29. apr 2021

Verím ti, že ťa to trápi,tiež si neviem predstaviť takto fungovať a to ešte nemáte deti.
Môj manžel už vyše roka robí z domu, takže sme stále spolu, niekedy až moc 😂

maj98
29. apr 2021

A on je v tej práci spokojný? Jemu to takto vyhovuje? Ak áno tak toho moc nenariešiš a ak nie je spokojný čo keby skúsil nájsť inú prácu, kde by bol vyhovujúcejší pracovný čas?

katarina9593
29. apr 2021

A predstav si keby máte dieťa ... Môj muž pracuje ranné a nočné ale na rannu ide o 4 ráno z domu a výstava sa že ostane dlhšie občas tak mi príde aj o 17 domov a nočné ide o 14z domu lebo musí dochádzať ..necelu hodinu ... A ráno mi chodí okolo 5domov to spáva do tej 12-13a čo z neho máme všetko je tiež viac menej na mne a aj o dcéru sa musím starať a čo mám nesťažujem sa tiež sa mi to nepáči že netravime čas spolu ako pred tým ale peniaze potrebujeme a z mojich 400e si ťažko utiahnem všetko čo nám treba ...

janickacrazy
29. apr 2021

Môj muž robil tak isto ako tvoj, po nočnej vstával o 15:00 hod. Cez víkend urobil veľký nákup, zobral deti von, umyl kúpeľňu, wcko, pokosil záhradu, umyl okná. Tvoj akože cez víkend robí čo?