Spoločné bývanie s partnerom je v nedohľadne.

20. nov 2019

Milé ženy, mam takýto problemik....s partnerom sme spolu niečo okolo 2 rokov...obaja mame 42 r a nejake životné skúsenosti za sebou... každý z nás má svoj vlastný byt,no ani jeden nie je ochotný ísť skusit bývat k tomu druhému,sú na to objektivne dôvody,ktoré nebudem rozpisovat...okrem objektivnych dôvodov máme aj jeden spoločný prečo nie a sice, každý sa u toho druhého doma citi iba ako na návšteva...on sa necíti doma u mna a ja u neho už vôbec nie...no to mme riesit? V tomto veku uz nechcem riskovat nejaku novú hypoteku,no jeho sen je mat dom a jediné do domu je ochotný sa odsťahovať ovšem na to financie nemá a ja nechcem riskovat a brat si hypo pol na pol...uz máme dosť rokov a nemusí vztah vyjst...bojim sa....uvazujem,ze to skoncim lebo stretavaie mu už nevyhovuje a skôr on tlaci na spoločné bývanie,mne je dobré tam kde som...neviem to vyriešiť.... Ďakujem za postrehy a napady

ivkazba
20. nov 2019

Ja mám 41, partner 46, sme spolu pomerne kratúčko, bývali sme spolu asi po mesiaci. Tiež máme každý svoj byt. Úprimne, ja celkom nechápem tomu, že dospelí ľudia spolu chodia rok či 2 či dokonca viac a nežijú spolu (neber to v zlom prosím). Akú budúcnosť má taký vzťah a ako vážne to je, ak dospelí ľudia chcú spolu iba chodiť. Chápem to u seniorov, že chcú mať svoj kľud. V každom prípade, ak on chce s tebou žiť a ty s ním nie, tak to je odpoveď dostatočná asi.

veronika3184
20. nov 2019

Ja si myslim, ze ked ste este ani neskusili spolocne byvanie, hypoteka na dom je obrovsky risk.

drobcek53
20. nov 2019

Podľa mňa to nie je o veku, ale o tom ako vážne je ten vzťah vnímaný. Ak by som vedela, že je to muž, s kt. chcem zostarnúť, tak by som sa snažila nájsť kompromis. Jasné, vždy je riziko, že to nevyjde, ale ak by sme mali takto rozmýšľať, tak to snáď nikto s nikým by nezačal žiť, nikto s nikým by nemal svadbu, či dieťa... Ak by som sa dostala do situácie, že každý máme to svoje a vzájomne sa u toho druhého cítime ako návšteva asi by som navrhla, že obaja to svoje opustíme a kúpime/postavíme si niečo spoločné.. Neviem ako to "svoje" máte teraz riešené (či hypo, prenájom alebo...), ale možno by sa to spoločnými silami nejak dalo aj bez hypotéky. V každom prípade by som ale hľadala cestičku k tomu novému spoločnému. Ale to len za predpokladu, že by sme sa ľúbili a ako som písala na začiatku - chceli spolu zostarnúť. U teba toto necítim.. A skôr je asi na čase zamyslieť sa ako vlastne ten vzťah vnímaš, aké city k nemu prechovávaš, ako si vzťah predstavuješ do budúcna....

autor
20. nov 2019

@drobcek53 keď som sa ho raz davnejsie pytala,,prečo chce so mnou zit,odpoveď bola,ze si sedime.....žiadne vyznanie citov alebo nieco take,takže to má tak akosi znechutilo....neviem kde mám hľadať hranicu toho,ako to kto myslí vážne...obzvlášť, keď už máme svoj vek a životné rituály každý sám vo svojom....

autor
20. nov 2019

@ivkazba vies co,poviem uprimne....mne vyhovuje môj klud a sukromie,nemusim sa nikomu prispôsobovať a ani si to celkom neviem predstaviť... Znie to smiešne,no mna aj v tomto veku baví 1-2x do týždňa byť za hviedzu a s úsmevom na tvári ísť pekne vychystana "na rande" (s nim samozrejme), som s nim rada a uzivam si to, ale ked sa vrátim a dám dole zo seba make up a natiahnem tepláky tiež mi je super aj bez neho....

sara07
20. nov 2019

skuste aspon 14 dnovu dovolenku spolu ako to zvládnete , či viete vôbec spolu byt dlhší čas nie len na nášteve
ked sa neviete vzdat každy svojej istoty, ako chcete tu spoločnu
a otázka načo potrebuju dvaja 40 ročný ludia dom ? pre psa a morča ? lebo je to moda ? chápala by som pre deti alebo vnučata to má hodnotu vlastná záhrada, pieskovisko atd ..
a podmienovat že on je ochotny len do domu a ked to nevyjde tak čo ani ste to neskusili, do hypo by som šla iba ak manželka, a po roku spoločného byvania , ak sa neviete dohodnut ktory byt tak si hodit korunou
máš jednoduchšie si nájst novy vztah a neviazat sa
zachvilu budete v dôchodku a kto potom na tom dome bude robit, kosit , opravit atd...

odpoved že si sedíte, dost málo za mna, jasné že nebude hopkat ako 15 ale zase aspon štipka citov do toho aspon chybanie , tešim sa na teba, atd , chcel som počut tvoj názor

ivkazba
20. nov 2019

Tak potom asi nie ste úplne kompatibilní, keďže ty máš rada toto chodenie a potom mať doma svoj kľud a on chce viac. Ja mám 41 ale som typ že chcem vzťah, chcem mať každý deň pri sebe človeka ktorého milujem. Keď niekam ideme, tak sa vychystám ako na rande (citujem ťa 😉 ) a keď sme doma, tam som nenamaľovaná v legínach. A viem, že ma miluje tak aj tak. A ja jeho detto. Ale chápem, že niekto túto potrebu nemá a nie je to zlé, len proste je ten človek iný. Niekto je mojkáč potrebujúci veľa lásky (aj po 40-tke) a niekto je viac pragmatik. A myslím si, že je kopec ľudí, ktorí majú takú potrebu ako ty. Takže otázka je, či nie je potom vhodnejšie nájsť si takého partnera, ktorý má v tomto rovnaké potreby ako ty.

stanulienkat
20. nov 2019

Ak vam je takto dobre spolu, tak nerieste. Ste vo veku,ze uz mate svoje navyky,zvyky a chcete svoj priestor a klud. Obaja mate byvanie zabezpecene. Mas idealny vztah.. 🙂 Romanticke keci o spolocnom starnuti by som tiez neriesila. To chcu vsetci a je vyse 50% rozvodovost. Uzivaj zivota.

autor
20. nov 2019

@stanulienkat no ved ja uzivam,moc by som nemenila,ale on to furt vyťahuje a mne sa o tom s nim uz ani nechce bavit,lebo tieto kecy zbytočne plytvaju z casu, ktorý mozme stravit inak....relaxom a neriešenim,preto uvazujem,ze to necham asi tak...

stanulienkat
20. nov 2019

Ja by som mu este skusila argumentovat. Takyto vztah ma aj pozitiva,nielen negativa.

drobcek53
20. nov 2019

To ani nemusí byť o romantickom ružovom zostarnutí. Ale o nejakom takom logickom vyústení vážneho vzťahu. Spoločné spolunažívanie muža a ženy je predsa ten najprirodzenejší posun vo vzťahu. Pokojne bez akýkoľvek romantických kecov :-P Hentaké randenie (zvlášť po x rokoch a zvlášť ak sa bavíme o dospelých ľuďoch) by som skôr nazvala kamarátstvom s výhodami a nie plnohodnotným (a už vôbec nie ideálnym) vzťahom. Ale asi máme teda každý iné predstavy o ideálnom vzťahu.

janickacrazy
20. nov 2019

tak u teba je to jasné, chceš mať doma svoj klud, tak mu to tak vysvetli, že ty nemieniš na vašom vzťahu nič meniť a ak mu to nevyhovuje, tak bohužiaľ sa budete musieť asi rozísť, pokiaľ on nemá peniaze na dom, je to hlúposť brať si hypo a vo vašom veku by vám ju možno ani nedali, pokiaľ ešte splácate niečo iné a pri stavbe domu by ste sa akurát tak rozhádali, lebo to nie je sranda, skor kopa stresu

autor
20. nov 2019

@janickacrazy ved jasne....uz je to pokazene medzi nami dosť ja len rozmyslam, ze ci toto je dôvod na rozchod...lebo takých rozchodov uz bolo,ale vždy sme našli cestu k sebe,len teraz sme už spolu ozaj iba cez víkendy,ani si už nepiseme...či to mam nejako vydiskutovat alebo nechať ísť do stratena...

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
20. nov 2019

@taskataska byt pre neho neprichádza do úvahy, lebo pre neho nemá zmysel ísť (sťahovať sa) z bytu do bytu a ešte k tomu za drahšie peniaze,ze v tom nevidí zmysel...že to nie je posun nikam....čo logicky chapem....

nefertiti5843
20. nov 2019

Ja by som si cudzieho chlapa v takom veku do bytu určite nenasťahovala....som s manželom už 33 rokov a čo by som dala za to, keby aspoň na týždeň kdesi vypadol 🙂 A prečo ťa tak tlačí do spločného bývania? Veď mu povedz, že takto je ti fajn 🙂

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
20. nov 2019

@taskataska aj keď je to medzi nami uz dosť nahnuté, chyba mi....no byvat s nim netuzim... Uz som si to zazila a nebavilo ma to...mna proste nebavi ten stereotyp z toho plynúci...casom by som ho brala ako spolubyvajuceho... Proste mi táto predstava nepride atraktívna.... Skôr nudná a veľmi....

autor
20. nov 2019

@nefertiti5843 myalim,ze chce ušetriť... Preto...ze ai chce s niekym proste podeliť výdavky spojené a užívaním bytu....tak to citim....

janickacrazy
20. nov 2019

tak to teda nie je bohvieaký dovod na spoločné bývanie

autor
20. nov 2019

@janickacrazy tak nepovedal to takto priamo,no je to zrejmé lebo keď sa na tú tému bavíme (bavili sa) tak aom nepocula nic len kalkulácie z jeho strany čo ho koľko stojí a je sám v takom veľkom byte

janickacrazy
20. nov 2019

v tom prípade by som určite do toho nešla, nie je on trochu lakomý?

autor
20. nov 2019

@janickacrazy je 🙂

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
79viktoria79
21. nov 2019

odpovedala si si sama,ja by som tiez neisla,keby ta ma ozaj rad,zalezi mu na tebe,tak urobi vsetko preto,aby ste boli spolu,ja by som sa bytu nevzdala,ak nie, radšej rozchod

pavucikvet
21. nov 2019

mam pocit, ze on to s tebou mysli vaznejsie ako ty s nim. Rozid sa s nim, maj doma tie svoje teplaky, obcas chod na rande s niekym z pokecu, alebo inej zoznamky a o 10 rokov neskôr si najdi nejaky konicek, lebo ani to rande uz nebude. A premysli si, ako budes travit vecery sama. Obaja mate vlastne byty, ktore viete prenajat a tie vam vedia splacat hypoteku na dom, ktory bude zalozeny. Nerozumiem nejakemu strachu z hypoteky. do 10 rokov to viete mat splatene a ked nie, dom predate a vysporiadate sa. Kazdy sa predsa ma kam vratit. Necudujem sa, ze on sa neciti dobre u teba a ty unho. Spolocne nove byvanie je podla mna fajn napad zacat a riesit zivot spolu. Ak ta vsak predstava spolocneho zivota desi, nechaj ho ist za nejakou, s ktorou ten domov bude vytvarat.

autor
21. nov 2019

@pavucikvet tu ide o to,ze on doposial zil so všetkými svojimi frajerkami a s ani jednou dlho nevydržal.... Cize je otázne čo je to vážne,keďže každú znamost si po krátkom čase nasťahoval k sebe a so ziadnou dlho nevydrzal.... Ja som zatial jediná,co na spoločné bývanie nepristúpila...a jediná,s ktorou je takto "dlho"

79viktoria79
21. nov 2019

@pavucikvet kam sa vrati ak preda dom,vysporiadanie po rozchode nieje take jednoduche a rýchle

lilitela
21. nov 2019

Myslim ze si to v tej tvojej svojej otazke identifikovala presne. Mate svoje dovody, preco sa jeden u druheho necitite ako doma, aj svoje skusenosti s predoslymi vztahmi. Vidim tu aj prvu neochotu ustupit - ze on chce iba dom a nic ine, pritom si rozumne identifikovala, ze to je velky risk, aj zataz. A tlaci a tlaci.
Ja by som tiez po tychto skusenostiach ostavala vo vztahu iba takto, kazdy vo svojom pan, nikto sa nemusi nikomu podriadovat, nikomu "sluzit" a pod. Rozsirila by som to na obcasne prespavanie.
Myslim, ze treba dat tomu viac casu, ci dospejete k pocitu spolocneho byvania, ale skor sa priklanam, ze nie, kedze on tvrdi, ze takto mu to uz nevyhovuje.
Mam z toho taky pocit, ale je to iba domnienka, ze rad urcuje, ako maju veci byt (teda ak vravis, ze nevydrzal dlho s predoslymi partnerkami po spolocnom byvani)

pavucikvet
21. nov 2019

mozno prave preto by som chcela vediet ake ma "vady", ked mu ani jeden vztah nevydrzal. Lebo udrzovat nieco nasilu je zbytocne a strata casu