Spoločné bývanie ako spolubývajúci

mimi271022
21. dec 2022

Ahojte ... nikdy v živote by ma ani nenapadlo že ja budem hladať pomoc práve tu ... Ale ide o to že sme s priatelom spolu 4 roky máme dvojmesačneho syna až do minuleho roka bolo všetko krásne chodila som do práce v ktorej som trávila dost času ale čas na priatela som si našla vždy aj ked menej ako predtym chodila som domov unavena a pozde v noci kedže sme mali otvorene do pol noci ale prejdem k veci ... tento rok v marci sme sa dozvedeli že čakame babatko nič krajsie sa ani nemohlo stat ... a raz ked som s priatelom bola v praci mala som jeho telefon aj ked nikdy som ho predtym nekontrolovala ani teraz som to nemala v plane iba som chcela prepnut pesnicku a v tom mu prisla nejaka smska tvrdil že nevie kto to je tak som na to čislo zavolala ale márne nič som sa nedozvedela tak som donutila jeho aby zavolal stale sa tvaril že ja som ten debil ktory ho podozrieva potom sa mi z toho cisla ozvala baba a povedala mi že bol za nou a vyspal sa s nou ... bol to šok a on to už potom nepopieral a priznal sa ... všetko som si davala v hlave dokopy a nevedela som čo mam robiť nakoniec som zvazila že mu odpustim že čakame babo a zase to začinalo byt ako predtym aj ked popravde už nebolo ... noo a potom bola u nas moja sestra asi dva mesiace na to ako som mu odpustila neveru ja som bola tehotna takze som nepila ale mali sme tu aj kamosov tak oni si vypili priatel tiež nooo a v ten večer pisal mojej sestre že ju chce pretiahnut a proste take blbosti v tom som bola presvedcena že odchadzam noo lenže problem bol ten že som nemala kam odist rodicia sa rozisli a sami o seba sa nevedia postarat nie ešte o mna ... takže som prisla na to že nemam kam ist tak ja som mu to znova odpustila teda so sestrou sa nevyspal pretoze ona mi to hned povedala ale pre mna to bolo ako keby ma podviedol ... takze zase som mu odpustila... a teraz v oktobri som porodila a ten hajzel kym som rodila a preživala bolesti tak on zase niečo skusal na moju sestru a naozaj som na tom tak že nemam kam ist aj s babom a napadlo ma že čo si myslite o tom že proste by sme spolu byvali ako spolubyvajuci aby sme len spolu vychovali syna naozaj neviem čo mam robit ... prosim poradte mi niekto

januska12323
21. dec 2022

Inú možnosť očividne nemáš tak neviem čo iné chceš čítať. A prosím ťa, dávaj občas čiarky, bodky nedá sa v tom vyznať.

marsmykkok
21. dec 2022

Od seba ísť, zjavne ti jeho zálety ubližujú a ak budete spolu, budeš sa len trápiť.

mimi271022
autor
21. dec 2022

@januska12323 ak mi nevieš nijak poradiť tak ani nepíš ... pri tom čo prežívam mám úplne na háku čiarky a bodky tak ak chceš riešiť niečo také nech sa páči choď do školy

mimi271022
autor
21. dec 2022

@januska12323 neprišla som sem po radu aby si mi hovorila ako mám písať :D keď sa nevyznáš dovidenia neviem načo si sa nad tým aj pozastavila asi to máš ešte tažšie ako ja :D

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi271022
autor
21. dec 2022

@marsmykkok ubližujú a veľmi lenže nemám kam ísť

ckocka
21. dec 2022

Čo chceš radiť ak sa o seba nevieš sama postarať.

januska12323
21. dec 2022

@mimi271022 nemusíš ma urážať, keď sa to bude ľahšie čítať viac ľudí ti odpovie. Nemôžeš ísť aspoň k sestre? Lebo ten tvoj mumak ťa môže kedykoľvek vyhodiť na ulicu a čo potom.

maca1984
21. dec 2022

A máš z čoho platiť výdavky ?
Či chceš byť s ním " spolubývajúca" ale výdavky nech hradí všetky on?
Nebude ti vadiť že si môže priniesť nejakú ženu? Však budete len spolubývajúci.

mimi271022
autor
21. dec 2022

@januska12323 sestra žije v zahraniči takže nie ... a práve to je to že viem že ma nevyhodi lebo sa stale snaží dať vztah dokopy

cyberk
21. dec 2022

predtym si pracovala, takze asi mas aj ako-taku matersku, kedze ma dieta len 2m, takze neverim, ze by si nevyzila sama v garzonke s dietatom ...
mne by sa teda hnusilo byt s takym chlapom v jednej domacnosti, a neverim, ze za tie 4r ta nepodviedol predtym, asi si mala len ruzove okuliare...
Ked skonci MD, potom sup dieta do jasli a ty do prace

mimi271022
autor
21. dec 2022

@cyberk pracovala som len na dohodu materska mi vyšla velmi malo necelych 100eur na mesiac takže som musela požiadat o rodičak a mam len to a detske pridavky a z toho žial určite nevyžijem s malym babom

melanta
21. dec 2022

Jasné, že ťa nevyhodí. Odpustila si mu neveru počas tehotenstva, odpustila si mu, že ťa chcel podviesť s tvojou sestrou. Načo by ťa vyhadzoval, keď vie, že navaríš a upraceš aj sex asi dostane a ešte popri tomto môže trtkať kade tade. Ľutujem tvoje dieťa, že má matku, ktorá nemá žiadnu hrdosť a úctu sama voči sebe. Preto sa nemožno čudovať, že ju nemá voči tebe ani tvoj priateľ. Každá normálne žena by ho opľula. Tak či onak, dievča zlaté, raz to zle dopadne, keď sa on predsa len rozhodne, že ťa vymení. Čo potom budeš robiť, keď neriešiš nič, lebo vieš, že ťa nevyhodí.

maca1984
21. dec 2022

Aha, takže predsa "spolubývajúci" a chlap nech sa o všetko stará, a ty zavrieš oči.
🙈

mimi271022
autor
21. dec 2022

@melanta lenže ja neviem kam mám ist

mimi271022
autor
21. dec 2022

@maca1984 však aj ja prispevam nie len on starám sa o domácnosť a naše dieťa nestará sa o všetko on ... a vôbec tu teraz nejde kto plati elektriku a vodu ale o to že chcem od neho odist ale nemam kam tak zvažujem tuto možnosť

vlado818
21. dec 2022

Nechapem len 1 veci : preco sestru? Ked vie ze ti to povie?

mimi271022
autor
21. dec 2022

@vlado818 to nechápem ani ja

melanta
21. dec 2022

@mimi271022 tak začni pracovať a riešiť to, ako sa osamostatniť. Rieš mestský čo sociálny byt, prípadne nejaké krízové centrum pre matky s deťmi. Rieš prácu už teraz. Začni pracovať cielene na tom, aby si mohla čo najskôr odísť. Aby sa ti nestalo, že nebudeš robiť nič a jedného dňa skončíš na ulici, lebo sa on rozhodne, že ťa vymení za nejakú bez dieťaťa, aby mal doma väčší kľud. Máš možnosť nariekať, že nemáš kam ísť alebo máš možnosť začať s tým niečo robiť. Bola so nerozumná doteraz, tak to zmeň a začni sa správať rozumne a zodpovedne ako matka.

maca1984
21. dec 2022

@mimi271022 nepochopila si, nevadí.
Nuž, ak ti nevadí takto existovať, byť "handra", tak vzhúru do toho.

jan510
21. dec 2022

ono mozno treba rozmyslat za mlada a mat najprv zazemie, dobru pracu, uspory a az tak riesit dieta..potom by nebol problem odist od nevhodneho partnera. Takto jedine dieta do jasli, a sup do prace. Kopec zien funguje aj tak a setrit ako sa da, aby si mohla casom od neho odist. Nedat sa zlakat na sluby ale rozmyslat trosku. Len vela zien tento level nedava, su radi, ze niekoho maju a vybavene, vzdy je lahsie zavriet oci a odpustat donekonecna a dufat ako byt razna.Kopec zien si voli lahsiu cestu aj za cenu svojej hrdosti. Vela zien sa boji byt samo a spoliehat sa na seba

mimi271022
autor
21. dec 2022

@maca1984 však asi vadí kedže chcem odist ale neviem kam

maca1984
21. dec 2022

@mimi271022 rady tu už máš, tak sa nebudem opakovať.

sense
21. dec 2022

A tvoji rodicia aj ked rozvedeni byvaju kde? Kde si byvala predtym ako si sla zit spolu s priatelom? Zijes v jeho byte alebo mate podnajim?

ivana11155
21. dec 2022

@mimi271022 docasne, naozaj len docasne by som ostala v jednom byte s nim a ked by som sa ako tak z toho vsetkeho spamatala, odisla by som. Uz mu prosim ta viac neodpustaj. To nema vyznam. On ta bude stale podvadzat. @melanta ti to vsetko krasne polopate napisala, presne tak ako to je.

moonlight1210
21. dec 2022

@mimi271022 preco sestru? Lebo mu je fuk, co sa dozvies. Aj tak ostanes.
Mohli sa stat dve veci: dala by mu. Alebo ti to povedala. Ked ti to povie, tak akurat sa budes chvilu fukat, potom zistis, ze si zavisla a zas mu akoze odpustis. V realite ty nic neodpustas. To on sa rozhodol, ze si ta este teda necha.

Keby chcel vztah zachranovat, nebude ta dalej podvadzat.

Teraz vela moznosti nemas. Sama si si podpilila kopec konarov. Tak musis pockat az dorastu.
Vyckat kym dieta bude starsie. Obzriet sa po trvalej praci s normalnym prijmom. Nie brigady za lacny peniaz.
Obzriet sa moznostiach byvania. Nech mas prehlad o cenach, kde co bude volne, kolko si pripravit penazi (zvycajne sa za prenajom k prvemu najmu pridaju zalohy aj za dva-tri mesiace, spolu ti to kludne jednorazovo urobi aj tisicku.).
Zistit si, ako funguju u vas skolky. Kedy nahlasovat dieta, nech miesto dostanes a mozes pracovat. Niekde sa dieta nahlasuje pomaly rok-dva dopredu, aby s nim pocitali.

A tie bodky a ciarky by si vazne mohla pouzivat.

domireb
21. dec 2022

Ja zbožňujem tieto rady, že odíď od chlapa... Lebo kazdá má vo vačku 20tisic na rozbeh a zajtra miesto v jasliach, robotu za 2násobný plat a prispôsobivé dieťa. A hej, ešte všetko zvládne hravo sama. Najmä taká mladučká, čo poriadne ani nepracovala...
Vôbec ti nezávidím situáciu, no už je aká je. Na tvojom mieste v prvom rade poriešiť praktické veci. Priateľ na RL alebo priznané otcovstvo, aby si neskončila s holým zadkom, keby náhodou otočil. Všetky dávky na tvoje meno,na tvoj úcet. Od neho pýtať peniaze na veci pre dieťa,alebo nech kúpi. Rodičak si odkladaj, nekupuj nič,čo netreba, aj tak velmi ťažko dačo ušetríš. Keď dieťa trošku podrastie,malé ocovi a ty na brigádu. Zatnúť zuby, trochu vydržať, keď bude malé väčšie 2-3 roky, môzeš mať normálnu prácu, malé do škôlky a vtedy by som sa pobalila. Už by som mu nič neodpustila, pre mňa by to bol áno spolubývajúci, ale netreba byť hrdinka a ísť so 400eurami z rodicaku do garzónky za 350. Nech si robí, čo chce, ale dieťa je aj jeho zodpovednosť, tak nech sa stará a ty vychladni, potom popremýšľaj, aké máš možnosti. Držím prsty

katkine_terapie
21. dec 2022

Tvoje babätko sa narodilo predcasne? Popros sestru ci u nej nemozes docasne byvat. Alebo rodicov, kamaratku, starych rodicov.... A bohuzial po pol roku do prace a dieta do jasiel. Ak teda naozaj chces odist od priatela.

barborachors
21. dec 2022

Neviem ci poradim, ale na tvojom mieste necham emocie bokom a prve dva roky sa budem snažiť spolubyvat s otcom svojho dieťaťa. A nie teraz zbrklo utekat, pretoze kam? Možno nejaka baba v podobnej situácii sa ozve a dohodnete sa. Ale hold, uz mas dieťa s kretenom, tak ho poriadne zamestnaj s dietatom a domácnosťou, nech nema cas na blbiny. A ty sa po čase zamestnaj a az potom odstahuj. Lebo ako sama to budeš mat pekelne ťažké. Teraz musis hodiť hrdosť za hlavu, uz nie je cesty späť. Skôr porozmyslaj ako milého panka zapriahnut do roboty, dieťa je aj jeho.

zmrzlinka2021
21. dec 2022

@mimi271022
Pozri, proste vam chodenie nevyslo, zistila si co je zac ale stale mozete fungovat ako ludia v sharovanom byte a ty mu budes priepievat. Frajeri uz nie ste, ak tomu spravne chapem (sorry ale pises chaoticky), takze ak bude mat zaujem, moze aspon prispievat starostlivostoou o vlastne dieta. A pravdaze domace prace si delte.