Spoločná domácnosť so svokrou, mám nervy v koncoch

4. jan 2020

Ahojte...
S manželom žijeme s jeho matkou v jednej domácnosti. Stavia sa nám dom, moja matka žije ďaleko a keďže má odtiaľto aj bližšie prácu, výber bol jasný.
Trápi ma však jedna vec. Nič si tu nemôžem urobiť sama. Špinavé prádlo mám radšej v taške u nás v spálni nech ho nedáva prať, chápete je mi to nepríjemné aby mi dávala prať gaťky a podprsenky... Okrem iného, natisne toho do práčky veľa, riadne sa to nevyperie a ja, náchylná na mykózy, zbytočne trpím... To isté čo sa týka skladania prádla, ešte ani riadne neuschne a už ho má v paprčiach že ho ide skladať a dávať do skríň. Prosím pochopte, že je to vec, ktorú chcem mať pre seba. Doma som bola zvyknutá upratovať, tu zrazu nič netreba a potom plače, že jej nikto nepomáha a aká je dorobena, pritom fakt nemusí robiť veci spojené so mnou a neznášam, keď ma obsluhuje... Proste, budem sa opakovať, chcem to pre seba 😔 a aj to, že nám to potom uloží do skríň no prídem si ako pubertiačka čo nič nevie... Fakt mi je nepríjemné keď mi chytá spodné prádlo.... Ja keď vidím že má veci na sušiaku tak jej ich áno poskladám lebo toho má veľa ale mám aspoň toľko slušnosti že jej to nechám na posteli, nie že jej pôjdem do skrine.... Chápem že je to jej domácnosť ale proste toto nie.... Už nech máme vlastný domček 😔

syslik81
4. jan 2020

tak si nadalej davaj veci ku sebe do kosa na pradlo a susiak do izby ... alebo kup susicku-super vec mozes si ju neskor vziat do domu alebo nechat svokre ako podakovanie ...

pininka1
4. jan 2020

Keď čítam o tých paprciach, tak sa mi dvíha tlak. Princeznička sa rozhodla že jej bude všetko vadiť má svokre. Otrasný prístup, navyše nechápem pointu príspevku. To tu máme akože s tebou nadávať že ti svokra perie a ešte aj ukladá? Aj moja svokra zvykla ukladať ešte vlhké prádlo, ale ja som nepísala na mk, ale som ju predbehla a začala som prať a žehliť ja.

danka56
4. jan 2020

Rozumiem. Nezažila som chvalabohu. Ale vadil by mi to veľmi. Povedz jej a keď ti to je nepríjemné povedať povedz mužovi.

sapetka
4. jan 2020

Verim mne by to bolo tiez neprijemne. Niektore svokry ako keby nevedeli kde su ich hranice. Skusila si sa s nou o tom porozpravat a povedat jej ze ti to je neprijemne, ze su veci ktore by si si chcela robit sama?

catherine1989
4. jan 2020

Povedz jej, že ako poďakovanie za to, že tam môžete s mužom bývať, sa odteraz budeš o špinavú bielizeň starať iba ty, budes kupovať prípravky na pranie, tu budeš dávať prať, aj vešať bielizeň aj ju potom poskladas, ozehlis

autor
4. jan 2020

@pininka1 neviem, kde som spomenula, že všetko?

sandra1910
4. jan 2020

@pininka1 nie vsetko potrebuje nutne pointu..jednoducho sa potrebovala niekde vyrozpravat/vypisat..vsak aj na to je taketo forum vytvorene ja milujem taketo mudraňe..co striehnu pomaly na kazdy prispevok co tu niekto prida a hned napisu ze na co to sem pise/ koho to zaujima a podobne..ked ta to nezaujima tak tu nereaguj a hotovo..

autor
4. jan 2020

@syslik81 máme sušičku, ale periem s avivážou a neprežila by, keby to tam také dám...

777januska777
4. jan 2020

Prepáč, ale paprče? To vážne? Trošku úcty k nej, že vás u seba nechá bývať by si mala mať. Toto sa dá normálne vyriešiť a nie, že na ňu budeš nadávať na koniku.

autor
4. jan 2020

@777januska777 dobre, uznávam že som to mohla formulovať inak, ale v zápale hnevu som nevedela nájsť lepší výraz 🙂

autor
4. jan 2020

@catherine1989 ahoj, kupuje to manžel, chodí do Rakúska nakupovať takéto veci. Ja by som to rada robila sama, ale pani svokra je ranostaj, už o 7 hore a perie 😄 a kvôli práčke nebudem vstávať. Okrem iného tiež by mi nebolo príjemné sa jej chytať spodného prádla a podobne... Neviem prečo mi to príde zvláštne, proste je to súkromie akoby😄 neviem to vysvetliť. A viete, keď poviem, že to urobím o 13, a je 13:01 a nerobím to, už si myslí že som zabudla a musí to robiť ona 😂 najradšej upratujem keď je v práci, aspoň mám kľud

autor
4. jan 2020

@sandra1910 ďakujem za pochopenie 🙏

autor
4. jan 2020

@sapetka ahoj, áno, už jej to muž hovoril že si to chcem urobiť sama, nech to nechá tak. Nezabralo

pininka1
4. jan 2020

@sandra1910 ja nestriehnem, nemam rada keď niekto hneď skrtitizuje ale toto už je aj na mňa veľa. A nepotrebujem tvoje povolenie aby som reagovala

autor
4. jan 2020

@pininka1 vy ste tiež hneď kritizovali namiesto toho aby ste sami zistili , čo všetko je za tým ako dievčatá hore.

sandra1910
4. jan 2020

@pininka1 autorka to vystihla uplne v komentari vyssie 🙂

pininka1
4. jan 2020

Nezvyknem to robiť, ale prečítaj si ešte raz svoj príspevok a predstav si že raz bude o tebe takto písať tvoja nevesta. Je tumozstvo tem,kde a ako svokry ubližujú svojim nevestam, ako ich tyraju, ale toto je nič, toto je pomoc.

katarinka89
4. jan 2020

@pininka1 dalsia mudrlantka a zastankyna svokier 😀 aj mne sa dviha tlak z takych ako ty ktore obhajuju svokry- nepoznam ani jednu svokru vo svojom okoli ktora by na svoju nevestu za chrbtom nekydala a sorry ze nevesty kydaju tu na mk....mozno je to tym ze tie svokry su vekom 50+ a ani netusia co je MK

pininka1
4. jan 2020

@sandra1910 zjavne niesom jediná ktorá mám takýto názor.

pininka1
4. jan 2020

@katarinka89 nie som ani jedno ani druhé. Ako som už písala, sú tu dievčatá ktoré trpia pre svokry oveľa oveľa.viac než toto čo tu píše pani.

autor
4. jan 2020

@pininka1 viete, asi keby mi nevesta povedala raz , dvakrát, trikrát že jej mám nechať prádlo tak, alebo riad, hocičo, že si to chce urobiť sama, asi by som počúvala a nerobila jej zbytočne tlaky... Hlavne, keď by som mala sama starostí vyše hlavy.

pininka1
4. jan 2020

@katarinka89 ty asi poznáš vsetkych ľudí na svete, všetky svokry a nevesty keď takto píšeš, tak neviem kto mudruje viac.

dskjhfdlkdjhl
4. jan 2020

Ked neviete spolu byvat, tak sa treba odstahovat a bude vsetko v najlepsom poriadku, nebudes musiet skryvat spinave, ani ciste pradlo a striehnut, ked doperie pracka. Evidentne ste dospeli, tak si treba zariadit zivot po svojom.

dopolbokaodrata
4. jan 2020

Je to úplne jednoduché, buď bývaj vo vlastnom a tam sú buď paňou a rob si čo chceš, alebo bývaj u cudzích ktorí majú určité návyky, ktoré ale ty nemáš čo posudzovať. Predpokladám, že bývate zadarmo a nejaké deti už tiež budú.. Keď nie na svete aspoň na ceste. Trošku pokory a úcty dievča.

autor
4. jan 2020

@dskjhfdlkdjhl veď píšem, že staviame, neviem či sa máme nasťahovať do domu kde nič nie je, iba steny?

autor
4. jan 2020

@dopolbokaodrata predpokladáte zle, ale nevadí, ja vám to rada ozrejmim. Prispievame sumou 400€ mesačne , nemáme deti, čakáme kým sa dostavia dom.

katty2012
4. jan 2020

neznamena, ze ked svokra dobrovolne suhlasila, aby ste u nej byvali, vam bude liezt do sukromia a nebude ta vobec respektovat. na druhej strane je tu moznost odstahovat sa zatial niekde do podnajmu, ale o tom asi neuvazujete. preco?

kataka10
4. jan 2020

Tak chodte do podnajmu, ked to nezvladas. Jej domacnost, jej pravidla. Ty si tam hostom, tak sa s tym zmier. Ja ked som docasne byvala u svokry, ani pipnut by som si nedovolila, ze mi nieco vadi.

zuzkapap
4. jan 2020

Neverim že za 400e mesacne si nenajdete podnajom. Neviem ci ste z hlavneho mesta, ale aj tam za to aspon garzonku niekde určite najdete. A hned by si mala problem vyriesený. 😉

evalin88
4. jan 2020

Skuste sa dohodnut, ze bude prat kazda svoje a aj zehlit a susit. Predpokladam ze platite polovicu nakladov na domactnost, cize aj vody, nemal by to byt problem....