Som zamilovaná do Turka

12. jún 2021

Mam problém, milujem muža z Turecka (zoznamili sme sa na SK) nikdy v živote som este necítila k nikomu tolko lasky ako k nemu, on si ma chce vziať za ženu lenže musela by som s ním odísť do Turecka zije na vidieku kde zena v podstate nema ziadne slovo .. trochu sa toho bojim že čo ma tam bude čakať, neviem si ani predstaviť aky tam je zivot..myslite ze pre lasku stojí takyto risk ?? Isli by ste do toho ?? Zila ste niektorá v zaostalom turecku?

chrumka120
12. jún 2021

Chod do toho, isto to bude super, takáto láska nikdy nepominie

kkovacovak
12. jún 2021

Hej poznám takú. Teraz má dve deti a žije z rodičáku. Keby nebýva v maminom byte tak je asi pod mostom...

felicita027
12. jún 2021

Ty chceš takúto životnú radu od ľudí, ktorí teba nepoznajú ani tvojho partnera? Ak si dominantnejšia povaha tak s tým tam nepochodíš pretože sama píšeš, že žena tam nemá žiadne slovo ak si veľmi submisívna tak ľahko sa tam z teba môže stať "otrok". Ale nemusí sa stať z toho nič a budete šťastne žiť. Samozrejme treba počítať aj s tým, že ak má chalan aspoň priemerné IQ vie, že v krajine s cudzou kultúrou sa musí resp. mal by sa prispôsobiť tak možno v Turecku medzi svojimi bude z neho úplne iný ako sa tvári a čo potom urobíš? Ale na druhej strane ani to sa nemusí naplniť ale môže. Takže ak chceš nato odpoveď sa musíš sama rozhodnúť alebo pýtať sa ľudí ktorí teba alebo najlepšie aj jeho poznajú aký oni majú z toho pocit a ako sa im pozdáva.

sissy27
12. jún 2021

Neboj sa, ak je “zo zaostalého tureckého vidieka”, tak jeho rodina sa už postará, aby si ťa nevzal. Nie si moslimka, určite ani panna, takú by oni do rodiny neprijali. Takže ťa vôbec nemusí trápiť, či to stojí za to.
Radšej sa ani nepýtam čím ťa ohúril chlap z takých pomerov, nad ktorými už teraz ohŕňaš nosom...a teda ako sa sem dostal, keďže pre Turkov pokiaľ viem platí vízová povinnosť smerom do EU a posledný rok bol problém s cestovaním všeobecne?

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marseillefan
13. jún 2021

Veľa šťastia 🙂

deti95060810
13. jún 2021

myslím že je tu aj skupina na Mk - ženy moslimov, alebo Turkov.... viem že už tu boli také diskusie....popozeraj v skupinách .
Ja by som to mojej dcére neodporúčala, predsa je to iná kultúra....

sense
13. jún 2021

Nuž už je tam podmienka... Čiže ja by som. Sa veľmi rýchlo odmilovala

Nežila som tam v zaostal om Turecku, ale stačí keď si spravíš dovolenku v Istanbule a prejdeš sa nielen po Európskej časti Istanbulu ale aj po ázijskej a uvidíš 2 "odlišné svety" ....

zooeynka
13. jún 2021

Dojit kozy a okopavat pole mozes aj na slovensku. A zopar bonusov k tomu - nemusis prijat cudzie nabozenstvo a ovela lahsie sa detmi uteka od Jana z kopanic ako od Ahmeda z tureckeho vidieka cez x hranic(o tom ze tie deti by ti nedovolil zobrat na SVK ti hadam pisat nemusime). Co jazyk? Jeho rodicia z vidieka predpokladam anglicky nevedia, ako sa chces s nimi dohovorit? Cely zivot tam chces kvasit ako nesvojpravna bez moznosti sa zamestnat? Tvoja laska k turkovi zmizne ako ranna hmla ked zapojis racio a tvoj pud sebezachovy sa musi prejavit....skor ci neskor...ale ak nie si hlupa tak radsej skor.

birika
13. jún 2021

laska je krasna, ale - bola si uz u neho v Turecku? poznas jeho rodinu? ovladas jazyk? ovladas rodinne zvyky? ked uvazujes o svadbe - skus na tie otazky odpovedat "ano", peknu nedelu

leuchtturm
13. jún 2021

to si uz musis sama rozmysliet, co si ochotna obetovat pre lasku. V tretotriednych romantickych filmoch zeny obetuju pre lasku vsetko, v realite taketo spravanie hranici s debilizmom. Zivot v cudzej (ne)kulture, urcite by si na tej dedine ani nemala vlastny prijem, absentujuce dochodkove zabezpecenie, byt vo vsetkom odkazana na manzela, co ak sa po rokoch rozvedies.

stanulienkat
13. jún 2021

Podla mna vymyslena tema..

alvaluka
13. jún 2021

@autorka… mala som zahranicny vztah, rozdiel bol v tom, ze obaja krestania, vedela som jeho rodny jazyk, vedela som sa dohovorit s jeho rodinou, poznala som historiu krajiny aj realie aj socialne pomery, vedela som, ze ak by som sa prestahovala do danej krajiny mala by som tazke uplatnenie s mojou Vš, neostali sme spolu, ale aj tak by som realne zvazila pragmaticke aspekty a to je: ako by si sa vedela dohovorit v krajine - na vidieku nikto nevie po anglicky, vies si predstavit, ze budes v komunikacii odkazana iba na neho, vies si predstavit, ze nebudes pracovat a budes financne zavisla dlhodobo na nom, dokazes akceptovat kulturu kam sa prestahujes?

elizabet173
13. jún 2021

@stanulienkat aj ja si myslím, že sem len niekto prišiel provokovať a rozvíriť debatu. Neviem, ale možností spoznať Turka v tomto období na Slovensku asi veľa nebude.

sweet20
13. jún 2021

precitaj si nieco o kulture.. vydavaju sa tam len panny.. urcite chces byt otrok manzelovej rodiny? podriadis sa ich zvykom? daj si niekolko otazok

osky
13. jún 2021

Rychlo sa odmiluj a zarad do prevadzky zdravy rozum!!!!
Pre naa zeny z Europy to bude VZDY !!!!! trauma a sklamanie,ak sa z nasho civilizovaneho,emancipovaneho sveta prenesieme
Do takejto,uplne odlisnej kultury.
Tu bude na teba mily a moze ta mat rad,jasne...
Ale akonahle orekrocis prah jeho krajiny,platia ich pravidla.
Akonahle prekrocis prah jeho domu-platia ich pravidla.
Akonahle sa zosobasite-nedajboze v jeho krajine,si strateny pripad a ambasada bude mat co robit,aby ta dostala spät na Slovensko.
A ak budu deti a ty budes chciet utekat...mozes na ne navzdy zabudnut.
Ver,ze ked tam pobudnes par dni,vela veci pochopis.
Tu si s tebou uzije,ale v reale si ta iste ani nechce vziat.
Mozno potrebuje viza,pobyt v EU...vyriesi to sobasom s nejakou,co mu to zje.
Vo svojej krajine si ta bude vazit menej,ako dievca z ich pomerov/nie si moslimka,nie si panna,nezahalujes sa,si emancipovana...taku nepotrebuje,jedine co ho zaujima je tvoj EU status a tvoje pekne oci...ale matku svojich deti vidi iste inak/

Nepisem to z vlastnej skusenosti,chvalabohu.
Ale kooooolko takychto pripadov uz riesila slovenska ambasada, kolko takychto peipadov poznam osobne...zazila som,v Taliansku,Svajciarsku...vyslo uz aj dost knih podla skutocnych pribehov,dokonca aj nejake,ktore o tomto sposobe zivota napisali zeny,ktore sa tam realne narodili a zili...
Pozri si film Pustny kvet ,alebo Bez dcery neodidem.
Ani v Turecku to nebude ovela lepsie,ako v tych filmoch...
Keby aj on sam velmi chcel,proti celej rodine nic nezmoze.
Na youtube sa daju najst videa-svedectva zien v Cechach,kt.si vzali moslima a realne ziju v Cechach-a predsa mnohe su z toho na nervy...

Daj si pozor,laska v ich podani je ina,aku ty teraz prezivas.
A uvedom si,ze aj so Slovakom laska casom oprsi,zovsednie...ma iny nadych.
Tu vsak rozhodujes ty-nepaci sa ti,mozes odist.
Tam nie!!!

luccija
13. jún 2021

Ale ved ten Turek tu moze zit a pracovat uz roky.S Turkom by som si zacala jedine, ak by sme nezili v jeho krajine.Ist tam do ich komunity nikdy....a uz vobec nie niekde na dedinu.Kamaratka si nasla Turka v Rakusku, ked pracovala v gastro sluzbach su spolu vyse 10 r, ale to uz aj jeho rodicia zili v AT roky a su "taki modernernejsi" a majetnejsi
Este nam napis kolko ste spolu?

nikyball
13. jún 2021

Koľko máš rokov?
Určite to za to nestojí. Romantika skončí hneď ako ťa bude mať istú. Ty tam budeš past kozy, žiť v nejakej chajde , s nikým sa nedohovoris ani nič. Na mobil a internet zabudni, na cestovanie a spoločenské udalosti tiez. Nikdy nepôjdeš do kina, na kávu, nikam. Na takéto veci si nájde Turkynu.ty budeš akoby ta podradena. Budeš musieť poslúchať. Ak už si nedáš povedat , skús si prosím ťa s ním život aspoň 3 roky na Slovensku.

mamamasama
13. jún 2021

Ak si taka inteligentna, ze nad tymto vobec premyslas, tak chod do toho!

liljana
13. jún 2021

Je to uplne ina mentalita, iny narod, plus pridaj islam a jeho pohrdanie zivotom. Manzel moze byt dokonca zlaty, aky chce, odstahujete sa tam a niekto z okolia, jeho rodiny ti urobi peklo zo zivota. Mas k dispozicii celu europu, ameriku, cely svet, preco si nenajdes krestana, alebo ateistu. aspon sa vyhnes prvemu problemu - konfliktu medzi nabozenstvami a tradicnym zvykom, ktore patria skor do stredoveku.

vandica
13. jún 2021

Myslím si, že vymyslené...baba so zdravým rozumom by sa nepýtala či má odísť žiť do ZAOSTALEJ dediny v Turecku!!!
No ak si si to autorka nevymyslela, tak nie, nerob to! 🤦

july0
13. jún 2021

Mám otca turka, a mama sa o mna starala sama :D čistý kkt. to bol.

jaskolka
13. jún 2021

Vymyslená téma, tak hlúpa snáď nijaká žena nemôže byť... Alebo áno? 🙈🙊🙉Ešte keby bola otázka, že žiť s Turkom na Slovensku, no budiž.. Ale takto?

nafka0483
13. jún 2021

Mna prekvapuje jedna vec - pises ze ste sa zoznamili, ze si sa zamilovala, chce si ta vziat.
Nepises nic o tom aky mate vztah, ako dlho ste vo vztahu, ci spolu zijete, ci pozna tvoju rodinu a kamaratov...

marcellka32
13. jún 2021

Odporúčam prečítať knihy podľa skutočnej udalosti: bez dcéry neodídem (manžel tuším z Iránu) je aj film, Biela masajka (manžel z africkej Kene),...určite je viac týchto kníh,..čo napísať, si zamilovaná a slepá, ratio nefunguje...kamoška (Inteligentna baba) chodila s Pakistancom, žili v Londýne (on sa narodil v Londýne), po 4 rokoch chcel, aby sa za neho vydala (otvorila oči a nevydala sa za neho🙏),...ty by si žila na dedine v Turecku, nevieš ich jazyk (keď chces sa naučíš), Turci sú veľmi milí keď namotavaju ženu, všetko sa zmení po svadbe (česť výnimkám), a potom deti...ak ich budete spolu chcieť odporúčam porodiť na SLOVENSKU, nie v Turecku (asi vieš prečo)

malva123
13. jún 2021

@stanulienkat vymyslena..suhlasim...az take sproste slovenky predsa nie su

petulda333
13. jún 2021

Sesternica ma s turkom 18r syna, je pravda, ze asi 4r uz niesu spolu, ale oen preto, ze chcel aby sla robit. No ona cakala, ze ju bude zivit on, ale po porazke uz toho nebol schopny tak, ako predtym. Bol jej dobry ked chodili na dovolenky do turecka za jeho rodinou a ked zarabal vela. Takze su aj turci v pohode, len treba rozmyslat a nepozerat cez ruzove okuliare
@kkovacovak a kolko je takych kt tak dopadli a to maju za muza slovaka?! 🤷‍♀️

kkovacovak
13. jún 2021

@petulda333 taká aspoň môže vysúduť nejaké alimenty. Táto nemá nárok na nič. Ale mám ešte jeden prípad kedy známa musela utekať z takejto krajiny lebo jej chceli zobrať dieťa a všetok majetok, ktorý v danej krajine nadobudla tam musela nechať a prišla naspäť s prázdnymi vačkami. Tiež žiadne alimenty nič. Poznám dve ženy a obe dopadli rovnako. Za mňa je to dostatočná vzorka.

petulda333
13. jún 2021

@kkovacovak tak aj tu je dost pribehov o tom ako sa sudia o minimalne vyzivne alebo nemaju ziadne. Za mna hlupost to porovnavat. Ale zit by som tam nesla

asia83
13. jún 2021

Zase téma na rozvírenie emócií? Vy tým niečo sledujete, že? Nejaká “seminárka” zo psychológie?