Som veľmi žiarlivá - ako to zmeniť?

sara_1
10. máj 2020

Ahojte baby prosím neodsudzujte ma neviem ako si mám s tým pomôcť som dosť žiarlivá a keď žiarlim tak som výbušna a zlá na priateľa, nemu to ani nevadí vždy ma upokojí ale mne to vadí chcem to zmeniť nechcem sa chovať ako pubertáčka je mi to vždy trápne ale nemôžem si pomôcť prosím ktorá mate skúsenosť ako ste sa toho zbavili 😊

777januska777
11. máj 2020

Skús popracovať na svojom sebavedomí, lebo nízke sebavedomie robí z ľudí neznesiteľných žiarlivcov.

unicornlady
11. máj 2020

V bývalom vzťahu môj ex nemal okolo seba ženy. A ak nejaké boli, tak to boli priateľky jeho kamarátov. Takže tam som ani nejak nič riešiť nemusela.

V tomto vzťahu pre zmenu okolo priateľa bolo priveľa žien :D Ale pomohlo mi, keď som videla jeho prístup k nim. Proste len také kamarátske, nič flirtujúce.

Ale teda nikdy som nevybuchovala či dačo také, takže ty máš viac práce na sebe 🙂

mikadooo
11. máj 2020

@sara_1 daj do googlu "ako prekonať žiarlivosť". Je tam kopec článkov, aj s psychológmi, možno ti nejaké rady odtiaľ pomôžu. Ja nie som žiarlivá, ani v okolí nemám žiadneho žiarlivého, takže osobnou radou nepomôžem 🤷.

evinku
11. máj 2020

Musíš popracovať na svojom sebavedomí... Možno teraz mu to nevadí, ale časom určite áno... Nikomu sa nepáči, keď ho niekto uráža a pochybuje o ňom... Tebe by sa to tiež nepáčilo, keby ti robil scény z ničoho... Pozri, chlap ktorý ľúbi, nepodvedie... A ak to bude chcieť urobiť, urobí to aj napriek tvojmu sondovaniu...
Vnimaj ako sa správa k tebe a k tým druhým... Si určite krasna, pre niečo spolu ste nemôžeš myslieť pri každom chlapovi, že bude ten, ktorý ťa bude chcieť podvádzať... Takže hlavu hore, úsmev na tvar... Zvládneš to 😊

gabika0825
11. máj 2020

@sara_1 Tiež si myslím že sebavedomie bude problém ale je fajn že to chceš zmeniť lebo priatela to tiež nebude baviť do aleluja ťa upokojovať a vysvetlovať ti.

leuchtturm
11. máj 2020

Skus psychoterapiu.

krisbar
11. máj 2020

ziarlivost je hnusna vlastnost, ktora nema nic spolocne s laskou. suvisi skor so sebavedomim. treba zacat pracovat na sebe, uvedomit si, ze priatel keby chcel by bol s uplne inou zenou a nie s tebou. ak s tebou ostava aj napriek tym vybuchom tak ta musi mat sakramentsky rad a tym padom by si sa mala zacat mat rada aj ty.

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkeel
11. máj 2020

Skus si zamysliet, ako by to bolo opacne. Ze by ta patologicky ziarlivec obmedzoval, spehoval, kontroloval, vymyslal si vlastne scenare pomaly, ze ked si nezdvihla mobil, ze si za ten cas asi spala aj s desiatimi, ze sa pozries na niekoho, uz by Ta obvinil z flirtovania, oblecies sa lepsie, tak zase flirtujes, casom Ta urazal, nadaval ti, aka si ku.., mlatil ...
Utekala by si, ze by si nohy nestacila dvihat. A takto ti raz utecie ten tvoj za nejakou normalnejsou.

lusy247
11. máj 2020

Ahojte som tu nova....chcela by som vasu radu... Som mlada baba a som strasne ziarliva a moj partner mal ex priatelku s ktorou boli 4roky a stale si spolu vypisuju a chodi moj priatel svojej ex priatelke na kavu a neviem co si mam o tom uz mysliet... On na nu nevie zabudnut ja to tak citim... Co stim mam spravit.

annamarin
11. máj 2020

@lusy247 ale ty mas dovod byt ziarliva. radšej sa s ním rozíď, keď cítiš, že na ňu nevie zabudnúť.

lusy247
11. máj 2020

@annamarin: boli spolu 4roky a nech mi on nepovie ze ju nechce lebo ju chce stale si pisu non stop

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusy247
12. máj 2020

@retatka.... To je ze som du dala ja sprosta hlava druhu sanci a on tvrdil ze bude vsetko poriatku medzi nami... A ze ked sme neboli tyzdem spolu... A potom sa objavil pri dverach a povedal ze hentu poslal tak do p....e ze len tak... A tak naco mi musi klamat a ze uz snou vobec nic nema to je naco dobre ze mi tak klame.. Ale to nechapem este ze ked ju nevie zabudnut a chce ju naco je on somnou naco mi vyznaval lasku a nic stoho neni a mne zakazuje mat mobil v ruke a on ma celi cas v ruke

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
12. máj 2020

Treba zapracovat na sebavedomi alebo z toho jednoducho vyrast. Volakedy som bola ziarliva strasne,dnes uz vobec. Vekom ziarlivost zmizla a tak celkovo nezavidim,neziarlim na inych,som prajna. Asi musi clovek zmudriet,dostat par lekcii od zivota a uvedomit sa.