Som unavená. A nie len fyzicky

aninkaninka
9. dec 2021

Potrebujem sa vyrozpravať... No neodsudzujte ma hneď:(proste uz nevladzem ani ja vecne počúvať staznosti zo strany manžela, jeho mamy, mojej mamy.. A mna pocuva kto :(

elizabet173
9. dec 2021

@aninkaninka máš novorodeniatko a ďalšie malé dieťa, máš právo byť unavená. A máš právo to všetkým oznámiť a zapriahnuť ich do roboty. Normálne im zadeľ úlohy, nech sa postarajú minimálne o staršiu, prinesú navarené, nákup. Manžel si mohol vybaviť pár dní voľna, mama alebo svokra, ak ešte pracujú tiež, keď budú oni potrebovať pomoc, pomôžeš zase ty. Nech ťa nenapadne robiť nejaké vianočné upratovanie, alebo piecť vianočné koláčiky, oddychuj, kedy sa len dá. Drž sa

vanda323
9. dec 2021

@aninkaninka Poznám to. Ja už keď ale cítim taký tlak že som tesne pred výbuchom tak to oznámim manžel. A on už presne vie kde sa vyfiltrujem. Mne napríklad stačí jeden deň pre seba v mesiaci. To znamená od.rana do večera nakupovať v mojom prípade.

jarmila2010
9. dec 2021

Kamarátky? Aspoň sa vypisem,keď sa inak nedá...a mimo túto situáciu vieme vypadnúť na kávu...niekam si sadnúť na obed,večeru...

anjelicek26
9. dec 2021

Tak ked si zo seba urobila vrbu, co pocuva s prehladom..treba ich zastavit, prejst na inu temu, nieco pozitivneho...je to o jemnej "manipulacii" ku pozitivnemu mysleniu, prospeje to vsetkym zucastnenym... tiez ked kamoska vyplakava u mna na ramene, ze to ci hento, to najdolezitejsie ju upriamit na tie veci v jej zivote, co zasa take zle nie su a na moznosti, ako to zlepsit... to pomoze... obom stranam...ja to nemusim pocuvat a jej dvihne naladu 😂 Ale inak suhlasim, kamosky su to naj! Treba si najst spriaznenu dusu, idealne niekolko...

mariejenka
9. dec 2021

Na co sa ti sťažujú? Manžel? Babky? Manžel ak sa len vyrozprávať chce keď príde z práce, ja mam takého muža, on mi zreferuje co kde,ako s kym,opyta sa na nas ,deti,a ide sa s nimi hrať. Ja ho vypocujem, porozprávame sa...ale keby sa mi sťažovali, neviem sice na co? Dve dospelé zeny? A to ako volajú,osobne?
Pozrela som si tvoj profil...mas dve malinké deti. Zariad si starostlivosť len o deti,seba domácnosť. A vsetko ostatné , čo ti odoberá energiu , ignorovať.

kittykat22
9. dec 2021

@aninkaninka pekne im povedz, ze by ste mohli zmenit temu, pretoze negativnych informacii bolo v posledej dobe prilis. Na tom nie je predsa nic zle.

1alzbetka1
12. dec 2021

Nezvyknem reagovať, ale teraz si trúfnem. Ak zasa jeden-jedna z nich spustí sťažnosti, usmej sa, aj keď nebudeš mať chuť, a povedz hoci nejakú blbosť. Napr. Dnes mi na okne sedela sýkorka a pozorovala ma. Bola veľmi milá 😉 Len to si dovolia, čo im dovolíš ty. A to s tým rozdelením povinnosti, ako spomínajú vyššie je svätá pravda. Ak polovička bude v tom domnení, že ty všetko zvládneš sama, nikdy ti nebude pomáhať. Chlapom veľa vecí nedôjde. Som vydatá 35 rokov, mám manžela a dvoch synov, všetci traja vedia pomôcť a urobiť čo je potrebné, ale ...... 😉 Poznámka pre baby, ktoré si povedia, že sú isto pod papučou, tak nie sú 🙂 Ak je to potrebné, pomôžem ja pri mužskej práci

majkaocka
12. dec 2021

@1alzbetka1 ono ja to poznám keď dcéru nemáš synovia pomôžu mi e tiež boli 4 dievčatá chlapec bol posledný najmladší a tak sme aj také roboty robili kde to u niekoho robia len chlapi robia napr. Nakurit do pece drevo narubat žiarovku vymeniť ... manžel je zo 4 súrodencov 2 chlapci 2 dievčatá tak tam to mali porozdelovane a tak sa aj doma tým riadi co mam 2 male dcéry tak nič mi nepomôže v domácnosti ani do mičky nedá špinavý riad všetko sama tiež ked mladšia ona ma rok bola malá všetko som musela zvládať a veru padala som z nôh bola urevana a stále somnou .

krizakova
13. dec 2021

@aninkaninka ...niekedy to vyrozpravanie pomoze....

aninkaninka
autor
13. dec 2021

@krizakova ved to, niekedy sa staci iba vykecat

sisulia
13. dec 2021

Ano velmi pomoze to, ked clovek dostane svoje pocity von a nie je len tou butlavou vrbou, na ktoru sa kazdy spolieha