Som tichá a vadí mi to

9. aug 2020

Baby, je tu nejaka ktora to ma podobne ako ja? Som hanblivka, v spolocnosti ticha a tazko sa zoznamujem s novymi ludmi. Nemam problem so susedmi vo vytahu prehodit par slov, ked zacnu konverzaciu. Aj predavacky v obchode sa spytam, ked nieco neviem najst. Som ale velmi tichy typ hlavne pri clenoch rodiny, pri priatelovi aj pri kamaratoch. Priatelovi to aj vadi, parkrat mi uz bolo vycitane, ze napr. na vylete som ticho, on by sa chcel rozpravat a ja mlcim. Bezne veci si povieme, ale neviem viest taku konverzaciu ako ini ludia, stale o niecom klabosit. Nerobim to narocky, proste som taka a nerada hovorim nasilu, ked mi nic nenapada. S priatelmi si povieme svoje a po hodine mi uz nenapada nic, tak zmlknem a zase sa len zamyslam, preco som prave ja taka. Ked sa ma nieco pytaju, odpoviem ale takmer nikdy nie som ja ta, co zacina konverzaciu. Zavidim vsetkym “ukecanym” zenam okolo seba, ze sa im nezavru usta a stale maju o com 😀

mondolina
9. aug 2020

Nemáš čo závidieť ukecaným ľuďom.
Mne napr. lezú na nervy tí čo stále kvákajú.

evkamotka
9. aug 2020

Ak ti to vadí, cez deň si cielene premysli viac "tem" a ked si s priatelmi/kamaratom, budes mat o com

kittyna5
9. aug 2020

Ja som taká istá 😉 môjmu mužovi to vyhovuje práveže 😄 povieme si čo treba a niekedy aj celý deň sa nerozprávame a sme vedla seba

jankasamulko
9. aug 2020

Presne ako ja, doslova... Tiez neviem co s tym 🙄

rosabel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska13
9. aug 2020

Ty si tu už písala😊
Tak si tichá iná nebudeš.Ja mám podobného muža a mne to velmi vadí povedala by som rokmi čoraz viac podľa mňa by introverti si mali hľadať introvertov a boli by všetci spokojní.Hlavne to človek zistí pri deťoch s ktorými treba komunikovat a odpovedá matka, lebo otec je zahlbeny😜
Ja tvojho partnera chápem pripadá si akokeby bol na výlete sám.

@mondolina je aj zlatý stred prečo byť mlkvy či stále kvakat normálna komunikacia.

marca12
9. aug 2020

Som taka ista. ja dokonca nerada rozpravam 😀 nemam rada rozhovory o nicom,rozoberanie do detailov. Ale co mi vadi,ze sa neviem bavit v spolocnosti. Vzdy mam pocit,ze trepnem hlupost a tak som radsej ticho. Neviem nadviazat na rozhovor. A uz ma to ani netrapi. Co uz som,aka som.

basullinka
9. aug 2020

Radsej byt ticho ako vypravat somariny a odveci 🙂 teda aspon u mňa to tak funguje

mondolina
9. aug 2020

@eliska13
Len toľko k tomu....vrana nech si k vrane sadá.

autor
9. aug 2020

@eliska13 priatel tiez nie je ten najukecanejsi tvor, je zaryty introvert a pri mojej rodine ani nemukne, preto aj nerad chodi na navstevy. takisto pri cudzich ludoch. Na mne mu to ale vadi. S detmi nemam vobec problem sa bavu, dokonca si s nimi pokecam lepsie ako s dospelakmi (vlastne nemam).

@marca12 som rada, ze v tom nie som sama 😀 pripadam si kvoli tomu menejcenne cely zivot, lebo naozaj sa velmi casto ocitam medzi ludmi, ktori su schopni kecat aj o nesmrtelnosti chrusta a bavit sa pri tom. Kolegovia, kamarati, rodina.. vlastne nikoho ako som ja ani nepoznam.

lenuliatko84
9. aug 2020

Esistuje taky kouč, skus si to pogooglit,nieco ako ako byt exteovertom alebo nieco podobne

rosabel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leuchtturm
9. aug 2020

musis sa zacat akceptovat taka aka si. A to plati aj pre tvojho priatela...

junova
9. aug 2020

Ja som tiež introvert a už som s tým v pohodičke. Niektorí ľudia ma vyslovene vyhľadávajú aby sa mi vykecali a po hodine monológu mi povedia "ale sme si dobre pokecali"🙂 Priatelia aj muž to rešpektujú, nemám problém byť vtipnou ale pred neznámymi ľuďmi sa neviem uvoľniť a prihovoriť sa im. S mamou napríklad dokážem telefonovať aj hodinu a stále máme o čom trkotat 🙂🙂

eliska13
9. aug 2020

Tak, keď je aj on zarytý introvert to Ti naozaj nemá čo vyčítať😅jedine, že by v tebe videl to, čo mu na sebe vadí /spôsob zrkadlá
Možno si iba v rozpakoch kontrolujes sa, keď s deťmi neviazne komunikácia, tam vieš, že Ťa nezosmiesnia

lintu
9. aug 2020

Treba to brať tak, ako to je. Pravdepodobne sa nerozkecáš. Zbytočne sa tým len stresuješ. Po svete chodí dosť ľudí, ktorých musí aj niekto počúvať. Nemôžeme sa všetci krížom krážom prekrikovať 🙂
Priateľ doma rozpráva? Či ďalší typ, čo sám si nevie otvoriť ústa, ale presne vie, čo by mali robiť iní? :D

ruzenka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miadi
9. aug 2020

Maj sa rada aka si. Toto nie je vada charakteru . Odkaž priatelovi že ina uz nebudes a moze byt rad že Ta mà. Lebo aj na dokonalom človeku ( ak by bol taky) sa nieco da najst ako “chyba” ked sa chce ..

autor
9. aug 2020

@lintu ja som s tym v pohode, az kym sa neocitnem medzi ludmi, ktori ma v zivote nevideli a pytaju sa ma uplne bez ostychu kde pracujem, kam sa chystam na dovolenku, atd. Vtedy si vravim, ze pred nimi musim vyzerat ako cudak, ked len odpovedam a neviem vyvinut iniciativu a byt rovnaka ako oni. Takych ludi je vacsina a potom si vravim, ze nikam nezapadam, lebo prosto nie som taka ako oni.

Priatel doma rozprava malo, casto pozera bud do mobilu alebo do telky, skor ho ja nutim, aby sa so mnou bavil. Na vyletoch ale telka ani telefon nie su a tak napr. na ture si chce pokecat, ale mne prave vtedy nic nenapada a nechcem trepat dve na tri, len aby nebolo ticho.. sme spolu nonstop, ked neratam pracu, a ja naozaj neviem rozpravat nasilu, len aby som rozpravala. Dokonca ho to raz tak vytocilo, ze ma zacal porovnavat s jeho ex, vraj ta nikdy nebola ticho, stale mali o com kecat. No to ma teda nepotesilo.

miadi
9. aug 2020

Ja Ta chapem Ja zas neviem byt nasilu ticho 😂

mila06
9. aug 2020

@eliska13 aj ja mam takeho muza a presne ten isty problem s detmi, moj este naschval hovori potichu aby sme ho nerozumeli. Neznasam ked sa ho nieco pytam a on nic ako keby som tu nebola, obcas sa rozpravam sama so sebou a citim ako cvok. Sme manzelmi iba 4 roky, bude mi to neskor vadit viac...hmmm ☹ ? Myslela som ze si zvyknem

Ale na druhej strane ked som ja veeelmi ukecana obcas tresnem daku hlupost a potom si poviem " ked nemas o com hovorit radsej mlc"

eliska13
9. aug 2020

@mila06 kdeže zvykneš prave naopak...nebudem klamať my sme spolu 16 r.a je to na palicu😜pokým bol syn malý bolo mi to jedno som kecala celé dni s dieťaťom milión aktivit teraz je už pubertak a tiež začal byť taký tichší a zrazu je to strašne.Viac si to aj všímam😊on dokáže cestou v aute 4 hodiny byť ticho, keď sa ho syn spýta prečo je ticho veď šoférujem🤣takže všetko čo sa deje v škole, doma, čo sa bude robiť, variť o tom hovorím ja so synom občas sa pridá muž, keď už si z neho príliš robíme srandu.
Ja si to vynahradzam inde susedia, kamarátky....Uz veľký úspech je, že som ho "naučila" žiť aktívnejšie a spolocensky.Ano dobre si to napísala ako žiť život sama.Aj sa opýtať aj si odpovedat.

lindusss2016
10. aug 2020

@mondolina lenze jej partnerovi vadi, ze je ticha, cize jej nijak nepomoze to, ze tebe vadi opak 😁

mondolina
10. aug 2020

@lindusss2016
Preto som napísala neskôr, že nech vrana k vrane sadá.
Myslela som to tak, že nie je jej nedostatok, že je tichá. Nech nemá z toho mindrák.

marygk
10. aug 2020

Ahoj. Jednoducho rozprávaš len keď máš o čom. Ja som taká istá. Moja mama tá rozpráva od kedy ráno otvorí oči, až pokým nejde večer spat. Občas jej musím povedať, buď prosím ťa 5 minút ticho. Ja ten príval slov už nezvládam. Alebo sa v tichosti vzdialim. A má kamošku takej istej natury a len raz som s nimi bola na káve, tú chybu už viac krát neurobím. Mala som z nich 3 dni migrénu. Som proste introvert, keď nemám o čom som ticho tie dlhé keci o ničom, veď to je taká strata času, to si môžem čítať knihu, lustit krížovku... Beriem samú seba, aká som. Môj muž je taký istý. Takže si nemáme čo vyčítať.

simuskaaa123
10. aug 2020

Ja som tiež taka 🙂 mam staršieho priateľa, on ma 33 a ja 21 a on to rešpektuje.. Prvé rande sme mali keď som mala 16 takže teraz vedel do čoho ide.. Nemá problém aj za mňa niečo povedať, opýtať sa ale niekedy vyslovene je ticho aby som ja musela hovoriť a to je vždy trapas 🤣

modrakon
10. aug 2020

Ahoj aj ja som taká a dokonca si to vyčítam .😏a neviem sa s tým zmieriť hlavne vtedy keď sme viac partia ale nie moja skor muzova a rodina to ani nehovorím. Tak vidno že im to vadí ako aj mne. No čo u narobím so sebou?poraďte mi

modrakon
10. aug 2020

A s písaním nemáš problém ,presne ako ja ☺️tiež sa mi lepšie napríklad s niekým pise ako rozpráva.

annamarin
10. aug 2020

Nechápem, čo je na tom ťažké vymyslieť pár náhodných otázok. Napríklad si vsimneš opálenie, tak sa spýtaš, či niekde boli na dovolenke. Alebo sa ti páči kúsok oblečenia, tak pochváliš. Zas taká veda to nie je. Nikto Vás nesúdi aj keď poviete nejakú blbosť. Ľudia sú moc záhľadení do seba a premýšľajú len sami o sebe. Tak sa nebojte rozprávať. 😄

tripetta
10. aug 2020

Milujem tichých ľudí. Buď hrdá na to, aká si, kiežby bolo viac takých ľudí.😘