Som tehotná a rozvádzame sa ...

11. máj 2020

Ahojte dievčatá, ja som písala naposledy minuly rok v oktobry alebo v novembry, keď odomna odišiel manžel kvôli svokre. Starala sa stále do nás, a on robil ako ona povedala. Možno si niektoré pamätáte. Tak nakoniec sa ideme rozvádzať, zajtra mame sud, ja som pred termínom už. Žiadosť o rozvod som podala ja. Napísala som tam všetko ako mi ublížil ako má posielal na potrat. Jeho vyjadrenie? Že si všetko vymýšľam aby som z toho lepšie vyšla ako on. On má záujem sa o dieťa starať. Za tých 8 mesiacov sa ani len neozval nič proste, nie kvôli mne ale aspoň kvôli bábätku či je v poriadku a či niečo nepotrebujem. Ja sa normálne bojím ako to bude ďalej a ako to zajtra prebehne. Mám taký strach, už od rana mi je zle. Stále som myšlienkami nad všetkým čo sa udialo a ako to bude ďalej. Rozmyslam že by som si zmenila priezvisko, ale malé bude mat jeho. Dá sa to nejako zmeniť potom, po uplynutí tých 300 dni od rozvodu? Ak nepríde na sud, rozvedu nás? Ja už takto ďalej nevladzem všetko dusim v sebe. Keď sa malé narodí mám mu dať vedieť že sa mu narodilo dieťa? Ja sama neviem čo už mám robiť. Mám pri sebe rodičov ktorý mi pomáhajú aj stoja pri mne ale stále má niečo trápi. Ja som taká precitlivená z toho. Tak mi je ľúto, načo som sa tak skoro vydávala, prečo to takto dopadlo??? Ach ... prosím len žiadnu kritiku...

pribinak
11. máj 2020

Podľa mna vás na 1x nerozvedu, sudca skúsi dať tomu čas kým sa dieťa nerodí, aby dieťa dostalo šancu mat normálnu rodinu s oboma rodičmi a preto Vás zrejme posle do manželskej poradne.
Ty si priezvisko môžeš dať späť svoje. To je jasná vec.

To je už na tebe či ku dáš vedieť že dieťa je na svete, skôr či neskôr sa to dozvie. Otázka skôr znie, či chceš, aby bol otcom a bol zapísaný v RL ako otec, alebo aby bol len dar a spermií

autor
11. máj 2020

@pribinak prečo by nás nerozviedli? Veď spolu už nežijeme. On s rozvodom súhlasí ja tak isto. Keď ho nenapíšem do RL ako otca, toto môžem? Najradšej by som ho ani nepísala, sa vykaslem na peniaze jeho len aby mi potom nezobral dieťa. Ja viem on by mal právo ako otec si zobrať aj dieťa k sebe ale on sa nevie postarať sám o seba a nie to ešte o dieťa.

sissy27
11. máj 2020

Dieťa narodené do 300 dní od zániku manželstva má za otca automaticky zapísaného exmanžela. Takže v tvojom prípade sa nedá neuviesť ho do rl. Okrem toho si aj chlap môže podať na súd návrh na určenie otcovstva...

marseillefan
11. máj 2020

Tuším, že do 300 dní od rozvodu bude otcom dieťaťa automaticky exmanžel, takže dieťa bude niesť aj jeho priezvisko (respektíve to priezvisko, na ktorom ste sa dohodli pri svadbe, ale tipujem, že je to jeho, keďže si ho aj ty prijala).

evuska32
11. máj 2020

nás rozviedli na prvý šup za 15 min keďže sme boli dohodnutí na všetkom...nikam nás neposielali

evuska32
11. máj 2020

inak ja som sa vydala v 19tich a keď som mala 20,5 roka sme boli rozvedení 😉

pribinak
11. máj 2020

@evuska32 mali ste dieta?

kocurikpupcek
11. máj 2020

drzim ti moc palce, musi to byt neuveritelne vycerpavajuce. Psychicky ale aj fyzicky. Neskutocne, co dokaze narobit svokrina zloba.
Ale zivot ide dalej, a teba urcite caka nieco ovela lepsie. posielam objatie❤

pribinak
11. máj 2020

To si v prvom príspevku neuviedla, že on súhlasí s rozvodom, to dosť mení situáciu a pohľad na vec

daganov
11. máj 2020

rozviezť vás podľa mňa rozvedú, na priezvisko sa vykašli a ničoho sa neboj, utrasie sa to, podľa mňa po čase nebude mať o dieťa záujem. Ak sa po celé tehotenstvo nezaujímal, ani by som mu neoznamovala, že je dieťa na svete. Drž sa

evuska32
11. máj 2020
janickacrazy
11. máj 2020

@kocurikpupcek nemyslím si, že za to može svokra, keby bol ten chlap normálny, tak je pri svojej žene a nepočúva blbosti od matky, asi mu niekto zabudol prestrihnúť pupočnú šnúru, dúfam, že bude aspon platiť poriadne výživné, ked už nič

pribinak
11. máj 2020

@evuska32 tak nemôžeš porovnávať rozvodnice je a kde nie je dieťa. Vždy sa prihliada na fakt že čo je naj pre dieťa. Teda malo by sa

kocurikpupcek
11. máj 2020

@janickacrazy ved prave opat svokrou zmanipulovany synacik, co neprestrihol pupocnu snuru. mamlas.

sili82
11. máj 2020

Na tvoju tému si pamätám. Tak to ma mrzí, že ste tak dopadli, ale ako baby píšu, nebol to poriadny chlap, keď dal prednosť mamičke pred ženou. A to, že sa nezaujíma ani o vlastné dieťa splodené v manželskom zväzku z neho robí poriadneho mega CHU*A!!! Držím ti palce, aby si to psychicky dobre zvládala. Keď sa narodí malé, tak ťa bude zamestnávať a postupne hádam prestaneš myslieť na svoje nešťastie. Ešte si mladá a môžeš si nájsť SKUTOČNÉHO muža. Drž sa😎

77daniela77
11. máj 2020

Ja by somto cele prebrala s pravnickou a ona by isla na sud v mojom zastupeni....ziaden stres....pripadne by sedela tam pri mne....

kocurikpupcek
11. máj 2020

@sili82 pls ktora to bola tema? Co take spravila svokra autorke? Lebo mi to rozum neberie, ako moze tehotnu opustit manzel.

kiki9871
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sili82
11. máj 2020

@kocurikpupcek fuha, no to neviem ktorá to bola téma. Skús autorku osloviť, možno bude vedieť.

ayanamirei
11. máj 2020

mate v ziadosti o rozvod uvedenu aj starostlivost o dieta po narodeni ? Lebo aj toto bude nutne, aby sud riesil... Tym, ze ste manzelia tak zial nevies neudat otca dietata po narodeni dietata na zapis do RL a tvoj este manzel bude uvedeny ako otec (ci ty chces/ci on chce alebo nie) , kedze dieta sa narodi do 300dni od rozvodu (ak vas rozvedu).
Kazdopadne treba si pripravit aj vyjadrenie, ked sa bude sudca pytat, ci sa otec zaujima o nenarodene dieta, ci sa zaujimal o vysledky vysetreni, prispel na nieco atd. Takisto si vsetky blocky, kde si kupovala veci pre dieta poodkladaj (pripadne zozen nejake aj od kamaratok), aby si vedela zdokladovat kolko si investovala, bude povinny ti uhradit cast z toho. Drzim silno palce a prajem pevne nervy.

sili82
11. máj 2020

@kocurikpupcek myslim, že to bola táto téma

deti95060810
11. máj 2020

určite by som mu neoznamovala že sa narodilo bábo. Načo. Keď on za tých x mesiacov nebol zvedavý ako sa ti darí tak načo sa mu teraz tisnúť....

daganov
11. máj 2020

@pribinak my sme mali dieťa, na všetkom sme boli dohodnutí, bývali sme v čase rozvodu spolu a rozvod trval päť minút. Bolo nad slnko jasnejšie, že síce dokážeme spolu normálne komunikovať, ale sme pevne rozhodnutí ísť ďalej každý sám.

amelie2017
11. máj 2020

Kamaratka 3 roky vydata, 2 roky behali po klinikach kvoli unelemu oplodneniu, ked sa konecne podarilo, on s nou nechce decko, ma ist na potrat. Na klinike jej pomohli psychologovia, rozviedli och este pocas tehotenstva. Mala bude mat v auguste 3 roky, doteraz ju otec navstevuje raz tyzdenne v priromnosti matky alebo jej mamy. V zivote jej nevymenil plienku, nedal jest, vie len kritizovat. Ona to znasa, aby dieta poznalo otca.

sili82
13. máj 2020

Ahoj, tak ako ste dopadli?

janickacrazy
13. máj 2020

@amelie2017 to je fakt psycho

ceresnovci
13. máj 2020

Mne sa tiez manzelstvo rozpadlo, na jeho rozklade mala velku cast prace aj svokra... bude lepsie ( :

autor
13. máj 2020

Ahojte dievčatá, tak nás rozviedli. On riadne na mna nakydal, povedal že za rozpad môžu moji rodiacim, čo vôbec neni pravda. Moji rodičia sa ani tak nestarali ako jeho matka. Aj keď mi niečo vždy povedali, nikdy som si nedala povedať.
Na koniec sa vyjadril že si dá urobiť DNA testy, podľa mna nebude mat záujem o malé. Len škoda že ho musím udať do RL ako otca a to by som nechcela.

77daniela77
13. máj 2020

Do poslednej chvile sa zjavne spraval ako ch.j......gratulujem, nemas co lutovat.Sustred sa na miminko,nech ste zdravi,no a tie majetkove veci dotiahni,treba sa zabespecit do buducna.