Som tehotná a mama sa so mnou odmieta baviť.

dena2424
11. jún 2018

Aby som to upresnila. Som dospela uz mam jedno dieta mam ročnu dcerku a zijem s priatelom. Nedavno som zistila ze som tehotná. Neplánovali sme to sama som s toho v šoku a bojím sa ako to zvládnem. Povedala som to mame len teraz ,dost som sa bála jej reakcie. Lenže bolo to horšie ako som myslela. Vynadala mi že to nezvladnem a pod. A nebavi sa so mnou. Vinní za to priatela a aj mna teda samozrejme. Som s toho nestastna...

ukulela
11. jún 2018

si dospela? si samostatna? tak mamu neries. vychladne. ak je dovod na to, aby tak reagovala (nezvladate to €, potrebujete pomoc, ...) tak sa zamyslite, ako to riesit. drzim palce.

hors
11. jún 2018

@dena2424 nikdy nieje nič take horúce ako sa zdá😊 Si dospela mas svoj zivot neboj ju to prejde .Zvládneš to neboj zvládli druhe zvládneš aj ty😊 Mm tiez nebola nadšená keď som ostala tehu 1 x a to som bola vydatá a mala som 21.Potom som sa rozviedli a ked mal maly 8r tak som s priatelom otehotnela mama skoro odpadla mala pindy ale prešlo ju to .Ostala som tehu ked mala mala 3r skoro a to tiez pindala .😁Ale ma rada vnúčatá a je stasna ze ich ma .Predsa 3 vnúčatá je terno 😂😂(mna mama mala ako jedinečka)

pininka
11. jún 2018

To poznam, ja som prave kvoli tomu mame az do 5 mesiaca nepovedala ze som tehu, ked som cakala tretie. Ona je odporca viacdetnych rodin a nechape ze ja som vzdy chcela mat viac deti. Tak aby mi nerobila zbytocne nervy a stresy prvy trimester, tak som jej nic nepovedala. Je to smutne, ale zial je to tak. Dokonca sa ma nasa doktorka spytala ze ako reagovala mama co uz ju vsetci poznaju. Nastastie nepindala dlho.

dena2424
autor
11. jún 2018

S financiami nie je problem len ona sa boji kvoly tomu ze je to velmi skoro a ze dve deti takto nezvladnem , ci chcem kazdy rok rodit jak jablon a ci mi henten chce spravit 5 deti alebo co ze sa zblaznim a podobne reci mala... nechce sa so mnou bavit absolutne. Ja sa bojim tiez chcela som pockat par rokov. Len uz to nezmenim....

alex49
11. jún 2018

ignoruj ju, kým sa ti neospravedlní sa s ňou ani nebav. Aj keby si mala 10 detí, tak ju do toho nič

mirien22
11. jún 2018

Asi ti neporadím ohľadom vzťahu s mamou, je to od nej veľmi smutne, keď takéto veci hovorí vlastnej dcere. Práve ona by ti mala pomôcť. Ale ako povzbudenie ti chcem napísať, mám dve deti - chalanov, otehotnela som po 8 mesiacoch od pôrodu (myslela som si, že to bude trvat dlhšie a zadarilo sa na prvý sup). Chalani majú teraz 2 roky a druhý 8 mesiacov. Áno, mame aj ťažké chvíľky a zo začiatku to chcelo pevne nervy a rozvrhnutie času, ale zvládame to. Každý musí niečo obetovať, ale v konečnom dôsledku sú všetci spokojní. Chalani sa ľúbia, súrodenecká láska je úžasná. A ani by si neverila, že ako dokazu už take malé detičky pomôcť. Zahodiť plienku, dať cumlik, podržať flašku v puse, doniesť hračku a zabaviť bábätko... Nemaj strach, dá sa to krásne zvládnuť, uvidis, že budeš rada, že ich máš takto skoro po sebe 🙂

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majinka273
11. jún 2018

Neboj sa, mama vychladne, ja ked som oznamila tretie, moja mamka sa so mnou viac ako polroka nebavila o tehotenstve, nepytala sa, ako sa mam(e), len take bezne veci. Az na konci. A teraz by lutovala keby ich tolko tych vnucat nemala ;) bude dobre, neboj sa 🙂 babatko je pozehnanie 🙂 kebyze mame na vacsie auto a viac m², mame dalsie deticky, nepozeram na to, co kto hovori. Starame sa ja a manzel, nik iny, tak nech nik iny nekeca ;)

siska53
12. jún 2018

@dena2424 daj jej cas. Moj otec sa ma.opytal,ked som mu oznamovala druhe tehotenstvo,ze ci je tu skryta kamera. A teraz ma vnucku velmi rad.
Je to vasa vec. U nas sa otec bal,ze ked mame hypo,tak deti radsej nie,potom zas,ze jedno staci. A to on chcel mat povodne tri deti! My sme.si spravili podla seba. Ja by som.aj tretie prijala,tu ale zas dal stopku moj muz,ze to v ziadnom.pripade,lebo prachy a tak. Tak mame.len dve.
Drz sa,neboj,zvladnes. Ja mam rozdiel 2r.a3mesiace,na zacistku bolo tazko,ale po par mesiacoch sa uhrkalo. Teraz sa aj lubia,zahraju,i pohadaju a pobiju ako asi vsetci surodenci.

reni666
12. jún 2018

@dena2424 ahoj ja som v podobnej situácii lenže ja čakám prvé bábo a doteraz neboli žiadne problémi s mamou, mám 24 vlastný byt s priateľom, nikdy nič som od nej nepýtala a odvtedy čo som jej povedala o tehotenstve tak ku mne nechodí. Zo začiatku písala na FB ale ja som jej vynadala že prečo nepríde a odvtedy keď aj napíše tak len buzeruje tak jej už ani neodpisujem a je to fakt zle lebo nemám ani svokru a nič o tehotenstve a materstve neviem Max keď si prečítam na nete.. a som na PN takže som aj osamelá lebo priateľ veľa pracuje, je to zle keď vlastná matka opúšťa dcéru v takejto situácii.. :(

viellik
12. jún 2018

Neboj sa, ju to časom prejde. Má o Vás len obavy, lebo si je vedomá toho, že v dnešnej dobe mať dve po sebe deti je dosť náročné. Ale neboj, zvládnuť to zvládneš určite!

tinaa64
12. jún 2018

Ro pocuvas mamu?a co je to za matku kt.ta nepodpori a hovori ze to nezvaldne?zvladnes to..ja mam dve deti..v podstate planovane..a tiez som sa bala ako to zmaknem..a myslim si ze to ide ok..ani nevies ako sa prisposobis sa novej situacii...to je len taky prvotny sok..ten casom prejde a budete sa tesit na drobceka...inac mysli na to ze to co citos coti aj to malinke v tvojom brusku..nestresuj sa..a tes sa ze ri babo bolo dopriate a mohla si sa stat dvojansobnou mamickou...nepocuvaj reco ze to nezvladnes..zvaldnes a lepsie ako si myslis....nehovorim ze to niekedy nieje tazke..je..ale zaroven nadherne...hlavne ked sa pozriem na svoje doevcence ako sa spomu hraju smeju a raduju sa...uvidis bude dobre...drzim palce..😉

oli18
12. jún 2018

Ja pisem z pozicie matky. Kazda pozname svoje deti a vieme, coho su schopne, co dokazu a co nie. Aj jej matka iste vie, preco to dcere povedala, ved ju pozna. To, co pise autorka je jednostranne. Preto neodsudzujte jej matku, ak nepoznate pozadie. Mnohe z vas tiez zrejme nie ste idealne dcery a ani vase matky nie su idealne pre vas, sudiac
podla toho, co pisete. Vztahy dospelych deti a rodicov su rovnako zlozite, ako ktorekolvek ine a treba si ich citlivo udrziavat.

matazirafa
12. jún 2018

@dena2424 ja tak mam rozdiel, malý mal 9 mes. keď sa zadarilo druhe. Takže mám medzi nimi 1.5r. Je to občas o drzku a hlavne keď ti veľmi s nimi nikto okrem partnera nepomáha, ale ked ti porastu a pobavia sa spolu tak to len ocenis. Ja na to uz čakám jak na Ježiška. A mama vychladne, ak to teda nie je ten militantny typ co musí mať vždy pravdu.

eliska13
12. jún 2018

@pininka ty si z koľkých deti?🙂
@dena2424 podpora od mamy nulová prečo by si to nezvládla ....financne? Si dospela jedno už máš je to Vaša vec určite, že Ťa to trápi, ale ja by som mame asi škaredo vynadala je to tvoj zivot.Povedz jej, že si neplánovala, ale sa tešis a jej názor Tá nezaujíma.Ludia majú dnes obrovský problém mať dieťa buď rada medzi deťmi bude malý rozdiel budú sa spolu hrať, máš hračky, oblečenie...

pininka
12. jún 2018

@eliska13 ja som z dvoch, teda mam segru, ale ta je starsia o 8 rokov. Bola dost narocne a chorlave dieta a mama druhe vobec nechcela, nakoniec ju otec a babka prehovorili. Ale cely zivot sa ku mne spravala inak ako k sestre, ale to uz je ina kapusta.

eliska13
12. jún 2018

@oli18 matky majú tendenciu stále deti ochraňovať, niekedy až príliš.Tebe, keď niekto povie bude to ťažké nezvladnes to, lebo ja to viem....len Ti to zníži sebavedomie, ak je autorka taká, že matkinmu kuvikaniu uverí, tak to tak bude len ju zneisťuje.Kazda mama by mala dieťa podporiť povedať fíha nečakala som, že tak skoro budete mať druhé, ale tak zvládneš to jednoduché to nebude, ak budeš potrebovať pomozem Ti....lenže to by musela byť empatická vyzretá osobnosť.Taketo slová vedia ranit.
Nikto nevie čo sa v druhom skryva....ani mama a mamy robia v tomto sebavedomí a podrazani nôh svojim deťom obrovské chyby

eliska13
12. jún 2018

@pininka chápem aj moja mama to tak mala so sestrou tá bola chorá, všetka pozornosť vždy išla tam...vlastne ich mama im od detstva kazila vzťah robila medzi nimi veľké rozdiely a pretrvalo to celý zivot

eliska13
12. jún 2018

@majinka273 neviem si predstaviť ako prijala to štvrte bábo🙂

pininka
12. jún 2018

@eliska13 no presne aj u nas to tak je. Ale nastastie my so segrou sme si to uz davno vydiskutovali,len mi je luto,ze mama ohovara jednu za chrbtom druhej a ze by nas vecne chcela manipulovat. Ked citam ako niektore pisete pekne o vztahu s mamou, chodite spolu na dovolenky a pod, no u mna bola mama raz v zivote na dva dni, teraz ked som po tazkej operacii, a skoncilo to strasnou hadkou. Vsetko jej vadilo, este aj ake vajcia kupujeme.

eliska13
12. jún 2018

@pininka ale aspoň vieš, že ty k svojim deťom taká nebudeš, ale je to smutné:(

pininka
12. jún 2018

@eliska13 tak ako pises, snazim sa byt uplne ina ako ona, snad sa mi to podari.

davidofff
3. feb 2023

@dena2424 poviem ti takto.bud rada že môžeš mať deti .je jedno že su hneď po sebe.to zvládnete.ver mi .neviem čo by mama povedala na to keby jej povieš že deti mať nemôžeš.proste viem že to je takže ,ale vyprdni sa na mamu .ju to časom prejde .a ty buď šťastná že máš dar od boha nosiť dieťa pod srdcom

loliki
3. feb 2023

@davidofff Čo tak čítať aj dátum?

davidofff
3. feb 2023

@loliki fuuu múdra sa ozvala 😂

loliki
3. feb 2023

@davidofff Veď si zmaž príspevok a budeš vyzerať múdrejšie aj ty. 😀 Pomaly to už prečíta aj to jej malé dieťa.

gertrudaosem
3. feb 2023

@dena2424 prečo sa bojíš ako to zvládneš a prečo ti tvoja mama vraví že to nezvládnes?

davidofff
3. feb 2023

@loliki tebe som to nepisala...tak roluj ďalej a ťahaj niekam.vies kam

loliki
3. feb 2023

@davidofff Tak sa strápňuj ďalej. Jedna vec je, že si niečo nevšimneš, ale takto reagovať, keď ťa na to niekto upozorní, to už ti chýba aj slušnosť aj inteligencia. Arogantnosťou čo chceš dosiahnuť v živote? Fakt na ženu úboho reaguješ. Stalo sa to viacerým, že si nevšimli dátum, ale po upozornení na to, zmažú zbytočný príspevok, zasmejeme sa a život ide ďalej. Aj v tom sa ukáže komunikačná schopnosť diskutujúceho. Ešte sa máš čo učiť. Ak sa aj doma bavíte týmto štýlom, dosť biedna výchova. Proste hanba.

davidofff
Autor odpoveď zmazal
Zobraz