Som stratená v živote

karinockacka
25. apr 2024

Ahojte, mám 21 rokov, zo strednej školy nemám nič lebo som 3. A 4. Ročník flakala kvoli chodeniu von so zlou partiou, uvedomila som si a už žijem slušne. Takže vzdelanue žiadne, nemám rodičov ktorí by mi poradili, pracujem od 13 v gastre, nie je to práve ruzova záhrada, neviem čo ma bavi neviem čo sú moje silne a slabé stránky prídem si úplne stratena neviem akú vysokú skolu mám skusit s učením problém nemám to ma bavi vzdelávať sa, čítam knihy o sebarozvoji zdravej strave pohybe a pod. Volny čas trávim v prirode alebo na bicykli a korčuliach. Vela kamosov nemám ktorý ma naozaj poznajú a vedeli by mi poradit. Na rodinu sa spoľahnúť nemozem všetko to sú alkoholici. Ja nefajcim nepijem snažím sa viesť zdravý slušný zivot ale chcem už nejakú neozajstnu pracu niekam to dotiahnuť v živote neviem vôbec ktorým smerom mám pocit že stojím na jednom bode každý deň to iste práca a doma vôbec ma to nebaví chcem sa posunúť ale neviem ktorým smerom kam ako začať pomoc prosim už nevladzem úplne to saje život zo mna

deti95060810
25. apr 2024

neskončila si školu? ak nie, tak najskôr si dokonči školu...
ak chceš na VŠ tak v prvom rade ty musíš vedieť kde chceš ísť. Nepoznáme tvoje schopnosti - nenapísala si ani akú školu si študovala...
ale ja byť Tebou tak ide do zahraničia - nemáš čo stratiť. Doma ťa nič nedrží, nemáš manž. deti - využi to.

karinockacka
autor
25. apr 2024

@deti95060810 strednú mám skončenu

levandula7
25. apr 2024

Ahoj, bola som vo veľmi podobnej situácii ako ty, nič nie je stratené a nikdy nie je neskoro začať na sebe makať.
Tiež so mnou na gympli dobre plieskala puberta, chodila som poza školu, flákala učenie, pila alkohol.. Našťastie triedna bola svätica, tak ma nevyhodili a zmaturovala som.. Tiež som mala kamošov samých flákačov (keďže sama som taká bola), tak som sa v 19 presťahovala do zahraničia, naučila sa byť hlavne v prvom rade sama so sebou a začala na sebe pracovať. Našla som si terapeutku a riešila som svoje problémy, začala cvičiť, zdravo sa stravovať, zaujímať sa o seberozvoj, prestala som piť a našla som si normálne kamarátky.. trvalo to pár rokov, ale dala som sa dokopy 🙂 čo sa týka práce, tiež som od 18 makala v gastre - aj kuchyňa, aj bar, aj plac.. dosť ma tá práca srala, tak som si urobila rekvalifikačný kurz a začala som pred tri a pol rokmi robiť v IT, teraz mám dvakrát takú výplatu, mám flexibilný pracovný čas, môžem robiť z domu, nie som 12 hodín na nohách ani sa nemusím naťahovať so zákazníkmi, som spokojná 🙂 čo sa vysokej školy týka, tiež nikdy nie je neskoro. Ja som začala študovať ako 23 ročná, neľutujem to.

Tebe by som asi poradila, aby si nad sebou určite nelámala palicu a snažila sa ďalej, ak sa nemôžeš oprieť o rodinu ani kamarátov, skús vyhľadať odbornú pomoc. Terapeut ti pomôže s nejakými sebeanalytickými a sebespoznávacími technikami, podľa ktorých zistíš, čo ísť študovať alebo akú kariérnu cestu zvoliť. A podľa mňa by ti pomohla aj zmena prostredia. Ak nie iná krajina, tak aspoň iné mesto. Držím ti palce 🙂

karinockacka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karinockacka
autor
25. apr 2024

@levandula7 Dakujem veľmi pekne ! Povzbudila ma vaša správa

karinockacka
autor
25. apr 2024

@levandula7 môžem sa opýtať prosim aký konkrétny kurz máte ?

mabenn
25. apr 2024

aku mas strednu skolu?

karinockacka
autor
25. apr 2024

@mabenn stavebnú ale ako som už vyššie spomínala nemám z nej nič neviem

mabenn
25. apr 2024

teraz momentalne pracujes? vedela by si si predstavit aj externe studium a pracovat popri? zijes u rodicov?