Som stále tá najhoršia

katkamamina
25. nov 2012

ahojte,neni som tu nová,len som si založila nový nick,je mi o tom ťažko písať...tak: S mm sme spolu 12 rokov,z toho 5 manželia.máme 2 krásne detičky,ktoré nadovšetko ľúbime...ale k problému:Preskákali sme si toho veru dosť,stále sú nejaké problémy,či finančné(máme nejaké dlhy),vzťahy v rodine z oboch strán,po sexuálnej stránke mu nevyhovujem-on by chcel oooveľa častejšie ako ja...píšem teraz tak v krátkosti keď detičky spinkajú,aj mm,zachvíľku sa zobudia...Často sa v poslednej dobe hádame a on mi vyhadzuje na oči stále,že som všetkému na vine ja,či sú to dlhy( áno,zobrali sme si 1 úver na môj podnet,aby sme sa odsťahovali od mojich rodičov,aby sme šli do podnájmu a zariadili ho...ale to je všetko,čo máme ostatné dlhy,to si riešil on,áno povedal mi o nich,že potrebuje si zobrať lebo nestíha platiť predchadzajúci úver,ja som to moc neriešila,myslela som si,však vie,čo robí....),ďalej som na chybe ja lebo sa nie vždy vhodne správam-reagujem,kvôli mne sú také vzťahy v rodine ako sú,čo neni pravda a on to veľmi dobre vie...,po sexuálnej stránke.Stále mi všetko vyhadzuje na oči a mňa to už nebaví počúvať aká som zlá,za čo všetko môžem...Cítim sa ako posledná špina,čo chce každému len zlé,nevie sa chovať, krava,ktorá neuspokojuje svojho manžela.jááááj,je mi do plaču,neviem,čo zo sebou,čo ďalej...poradíte mi prosím vás?ďakujem

michele11
25. nov 2012

@katkamamina Ahoj, tu je celkom tazko radit, ide o to, ci su to len naozaj kratkodobe nalady tvojho muza, ktore by mohli suvisiet s tym, ze mate financne problemy, lebo to je velky stres, ked treba platit a nie vzdy je z coho. Ak to chlap nevie spracovat, ze ma jeho rodina dlhy a on to nie je schopny utiahnut, moze sa ventilovat na tebe, lebo ved na kom inom, do banky nebude chodit, aby nahukal na tych za prepazkou, ze mu naparili vysoke splatky. My s mm mame tiez financne problemy, ale kedze obaja vieme, ze za ne v podstate nemoze ani jeden z nas a tak si to ani nevyhadzujeme na oci. Ak sa do teba muz pusti, skus ho zastavit a nech ti povie konkretne argumenty, za co podla neho mozes. Alebo si rovno spis vsetky splatky vasich dlhov a aj to, "kto za ne moze". Znie to sice blbo, ale chlapi nemaju radi, ked chces od nich konkretne veci, on to zaobali do toho, ze ty mozes za vsetko a vsetko je tvoja vina, ale spytaj sa, co presne a hned mu to vyargumentuj. Mozno by to mohlo zabrat. A co sa sexu tyka, mozno sa ti nechce, lebo si z neho deprimovana, ak ta chlap zvozi pod ciernu zem, tazko od teba cakat o hodinu na to nejaky omracujuci vykon v posteli. Ak je to tak, tak ta nechut k castejsiemu sexu sa da vysvetlit. Ak to ma nejaku inu pricinu, tak sa o tom skuste porozpravat, ak je to len jeho momentalna depka, bude chciet pracovat s tebou na oziveni vztahu. A este k tej poslednej vete, to si nesmies nikdy ani len pripustit, ze by si sa mala citit ako spina, co si??? Preco? Lebo chlap somre? Kaslat na to, tak nech si somre, ked zacne a nemas chut sa s nim bavit, kludne odid z miestnosti, nech si trhne nohou, ty mas dve deti, ktore ta potrebuju a miluju. Chlapov je vsade naokolo kopa.

maruska24
25. nov 2012

@katkamamina ja by som to pripísala tomu, že dosť ťažko nesie že máte dlhy,a aby chlap pripustil že je to aj jeho chyba, radšej to hodí na ženu a týmto spôsobom si bude svoje ego ukľudňovať. buď sa cez to prenesieš, čo sa samozrejme ľahko povie, alebo mu rovno do očí vykričíš, že jeho neschopnosť nie je tvojou neschopnosťou. to ale bude hádka ako hrom. Len mu nesmieš dovoliť, aby z teba urobil neschopnú fackovaciu bábiku. Nájdi v sebe silu, už len kvôli deťom. Nie ste jediná rodina, ktorá má problém zo splácaním úverov. Možno by ste mali porozmýšlať o predaji a presťahovať sa do menšieho a možno tak nejako znížiť výdavky. Hľadať nejaké riešenie.

katkamamina
autor
25. nov 2012

@michele11
@maruska24 ďakujem vám veľmi...🙂 áno, je z toho nervozny ale takto sa nedá žiť...mňa to už nebaví počúvať aká som a potom večer si myslí,že ešte niečo bude! má smolu...neviem ako to máte vy,ale ja mám chuť tak 1-2x do týždňa,on by chcel každý deň/ale nešomre každý deň/ ale viem,že chce.lenže mne sa táááák nechce.a to niie preto keď sme pohádaní,to je tak stále.sme úplne na inej vlnovej dlžke...jáááj.a už sa ozaj cítim jak taká špina,tá najhoršia...Však som mu povedala,že však len 1 úver bol braný lebo som ja chcela,on to vie ale on sa vyhovára na to,že chcel aby nám nič nechýbalo,tak preto bral tie ďaľšie...a pritom sme si nikdy nežili na vysokej nohe ani nežijeme,tak neviem z kade mal tú potrebu takto brať peniaze a kolotoč...vždy sme si žili celkom normálne,myslím ako väčšina rodín.už keď sme spolu chodili,tak mal potrebu mi stále niečo kupovať,pozývať a vysvetlil mi to tým,že keďže ja pochádzam z rodiny ktorá je viac zabezpečená ako jeho,tak aby som nebola o nič ukrátená.ako beriem,to je jeho názor ale ja som mu nikdy nedala nejako najavo,že som niečo viac ako on.Nikdy.je pravda,rodičia majú peniaze ale nás vychovali ku skromnosti a len 1x v živote nám pomohli finančne aj to robili bordel jak keby neviem,čo chceme od nich.A on sa v nich úplne sklamal,myslel si,že sú iní,môj otec ho mal za nič,práve preto lebo jeho rodina neznamená nič.Dosť sipri mojej rodine vytrpel,nikdy si nedovolil odporovať im a preto si oni dovolovalii do neho.a on mi to v poslednom čase vyhadzuje na oči,že akú mám rodinu,že kvôli mne sa zadĺžil a že keby vedel ako to všetko dopadne,tak by si ma v živote nezobral:(Lenže ja nemôžem za to akú mám rodinu,ja som prerušila všetky kontakty s mojim otcom,veeeeeľmi mne aj mm poubližoval,mňa napadol2x...a aj tak mi mm ho pri hádkach pripomína a dobre vie,že nič nechcem o ňom počuť a neznášam keď ho spomína:(

drobcek26l
25. nov 2012

Joooj ťažké. Poradím len toľko. skús ho aspoň týždeň ignorovať a odpisovať aj ty jeho nech sa aj on cíti ako ty. Vyhadzuj mu na oči všetko čo ti len napadne od špinavých ponožiek až po rozhádzané peniaze na somariny, proste všetko čo ťa napadne. Možno si to uvedomí že keď sa to nebude jemu páčiť, nebude to robiť tebe. ak to nepomôže súhlasím s Michele11 - kašli na neho a upriam svoju pozornosť na detičky. Držím palce.

michele11
25. nov 2012

@katkamamina Teraz si ma normalne vydesila, u nas su tie vztahy v rodine velmi podobne, len toho mojho neznasa moja mama, ktora ma stale pocit, ze ja, dieta z dobrej rodiny, si nicim zivot s nim, co nic nema. Len my sme si nebrali uver kvoli tomu, ale na ine veci. Co sa tej chuti na sex tyka, na to, ake to mate doma napate, na tom fakt nie si zle 😀 , ale je pravda, ze ak ma muz chut omnoho castejsie, nie je to prilis dobre, neviem, ale nedalo by sa ho trochu povydierat sexom, ked ho ma tak rad? Nech ti doma spravi prijemnu atmosferu a pohodu a vecer sa niecoho aj docka 😀 . A inak to, co ti radi @drobcek261 je tiez velmi pouzitelne, proste mu to oplat jeho sposobom, nech vidi, ake je to, ked bude za debila on. Aj ked to je take diskutabilne, ty s nim zijes a musis odhadnut tu hranicu, pokial mozes zajst, aby si jeho ego neurazila totalne, lebo to by ste sa asi dostali do bludneho kruhu zhadzovania. A skus mu na rovinu povedat, ze ty si si pokaslala vztahy s najblizsou rodinou kvoli nemu, tak nech to berie do uvahy a ze nech ta tym nezranuje stale, ak ta ma rad. Nevidim do toho az tak, ale nemyslim, ze je to s vami az take tragicke, myslim, ze je to strasne tazke obdobie a dufam, ze najdes v sebe dost sil, aby si to preckala, ak si chces manzelstvo zachranit. Podla mna su tie vase problemy sposobene najma tymi uvermi, neviem, kolko vam este ostava casu do splatenia, ale kym to nesplatite, asi budete riesit taketo problemy este aj nadalej. A skuste sa porozpravat, tak uplne otvorene, mozno by vam pomohol aj psycholog alebo poradna, aby vas naucili, ako sa konstruktivne hadat aj rozpravat. drzim ti strasne palce, aby ste to prekonali spolu.

sirell
25. nov 2012

@katkamamina hmm, skus mu protirecit presne tymi argumentmi, ktore si tu pekne zhrnula a ked toto nepomoze, tak sa ho rovno opytaj co od teba chce, ako sa mas zmenit, ziadaj konkretne veci. urcite ti na to nebude vediet priamo odpovedat. predpokladam ze od tvojich rodicov ste sa asi odstahovali prave z dovodu, ze vam ublizovali. tak mu to pekne vsetko splechni do oci, povedz mu ze rodicov si clovek vybrat nemoze, ale partnera ano a ty si si vybrala jeho, tak ako on teba. a bohuzial je to tak ze partnera si "berieme aj s rodinou".
sadnite si spolu a skuste spolu porozmyslat ako vyriesit vase zadlzenie, hlavne to nerieste branim dalsieho uveru, skor zlucte vsetky uvery do jedneho a dohodnite si splacanie podla vasich moznosti. splacat dlhy dalsimi dlhmi je zleeee a dlhy sa len zvacsuju.
co sa sexu tyka, dohodnite si nejaky kompromis, obcas sa aj ty musis naladit na jeho vlnovu dlzku, aj ked sa ti nechce - holt chlapi su na tom zavisli 🙂 🙂 🙂

frejka
25. nov 2012

ahojte, pripojim sa do debaty....ja so svojim priatelom zijem tri roky...a taktiez to u nas chodi...ked ma financne alebo ine problemy, proste sa mu nedari v praci alebo nema pracu atd, vzdy si vybija zlost na mne...vsetko mu vadi, hadame sa kazdy den, brese po mne, je ku mne hnusny, sprosty...proste otras....
a ked sa mu snazim povedat-ci v hadke, ci v klude- ze nech si konecne uvedomi ako sa sprava, ze to stale vtedy je ked ma problemy...tak asi nie je chyba vo mne, tak ma vysmeje, ze hovorim hovadiny...
tiez neviem co s tym, a momentalne to je presne v tomto stadiu zas...lebo nema vyplatu z byvalej roboty, z novej este nema...a navyse ma nastval, lebo taham domacnost vyse mesiaca sama..on mi nedal na stravu ani cent, ale na to aby si isiel zahrat futbal, hokej, s kamosmi nna pivko, na to ma...a ked som mu to vyhodila na oci tak som ja ostala ta spina, ved on si isiel ZASPORTOVAT!!!!!! a ODREAGOVAT SA !!!! ale to ze ja taham sama domacnost to ho neserie...
posledne dni uz zacinam rozmyslat ze nadobro odidem od neho :((( - rozisli sme sa uz asi 5x... no nakoniec sme stale spolu...uz neviem co dalej
takze len sa pripajam k tomu, ze ano chlapi si vybijaju svoju "neschopnost" na nas bohuzial :(

blueberry21
25. nov 2012

@frejka a s takym sa snazis otehotniet 🙂

denisaaa2510
25. nov 2012

@katkamamina dnes som chcela urobit to iste co ty..no nenabrala som odvahu..tiez niesom tu nova..zmenila som si nick... mam podobny problem.... no v niecom troska iny.. zijem s priatelom asi dva roky... Mame spolu dcerku ktora ma 7 mesiacov..na zaciatku bol uplne dokonaly... a nakonec vsetko slo do haja.. som naozaj ja vo vsetkom ta najhorsia..ale len podla neho... ja a nase okolie vidi co zo mna urobil... ja som sa vedela smiat, radovat, komunikovat s ludmi, ci znamymi ci neznamymi... proste som bola casnicka a kto to pozna vie ocom to je... a teraz ?? potajomky placem..stale ma uraza, ze nic neviem, ze podla neho neni v byte cistucko, uz niekedy aj narazky ze o malu sa dobre nestaram... a ine vycitky... a este ktomu aby som nezabudla povedat ze mame skoro decmber a naposledy v januari sme mali sex.. ktory bol asi 4 krat za rok a pol..a naposledy v tom januari... u nas je len obcasna pusa... a jeho sranda co mna uraza, ze ake mam prsia..bo po porode sa mi dost zvecsili, a mne sa absolutne tiez nepacia, ked len tak vysia..a jeho srandicky ked sa ma nevie dotknut ako zeny tak ma len bolia a urazaju... no a zabudla som podotknut ze najhorsie je to ze on si mysli ze ma byt spokojna..lebo mame penaze.. ze mam co chcem , kedy chcem, vsetkeho vela..a to mi ma stacit.. no a ktomu su u nas aj zapletene drogy.. nie casto ale su... no to tu riesit nebudem..ale to je velka cast mojho trapenia... a on nato ze su aj horsi.. vie ze moj otec bol alkoholikom, a hral automaty..a len odpoved nato ze ja taky niesom..bolo by to tak lepsie?? ja iem ze nie... a o klamstve ani nehovorim..kazdu chvilku pridem nato ze ma zase oklamal..a on mi vravy nato ze zato si mozem sama... keby niesom taka ze chcem vsetko vedet tak by ma neklamal..ale to zas viem ze by mi nic nepovedal a klamal dalej..tak jak uz to aj bolo..ked som mu v zaciatkoch verila... no a taakto by som mohla este pokracovat... vidim ze niesom sama..co ma problemi..trosku aj tohto typu ze su pre svojich muzov tie najhorsie..aj uz sa mi tisnu slzy do oci.. je tazke pisat otom... nom ked odhliadnem to zle, su aj krasne veci..hlavne moja dcera a moj priatel - len vtedy ked sa snazi a ked vie ze by ma mohol lahko stratit... no tych chvil je malo oproti mojim slziam pre neho... hmmmm... asi tak

lea641981
25. nov 2012

@frejka 😝 🙄

lea641981
25. nov 2012
janinah
25. nov 2012

@katkamamina aj tu platí,že ten druhý /manžel,šéf,svokra../ si k tebe dovolí len to,čo ty dovolíš,aby si dovolil..zmeň svoje správanie za asertívne

rainbow0508
26. nov 2012

Uplne suhlasim s @janinah , ze muz si len tolko dovoli, kolko mu ty dovolis...a neplati to len pri sexe...v prvom rade musis ty o sebe sama vediet, ze si niekto, kto ma svoju hodnotu a cenu. A ak si ty voci sebe zdravo sebavedoma, ani toto ta nezlozi. A ze je taky? Nuz, nechcem byt hnusna, ale necuduj sa...ked sa tvoja rodina takto k nemu spravala, v nom to sedi...citi sa ukrivdeny. A vybija si to na tebe....ale to by nemal. Skus mozno len byt ticho, ked znovu zazneju vycitky z jeho strany...a zi si svoj zivot . myslim tym tak, ze aj ked bude nadavat, ty predsa vies, ze si zena, co stoji za to. A trochu tiez nechapem, co pisala @blueberry21 ze s takym sa snazis otehotniet. To nerob. Dieta nie ej riesenim problemov. Moze to "vybuchnut" aj tak, ze za takychto okolnosti ti nakoniec este aj to bude davat "za vinu", ze on ho nechcel a ty si ho do toho dotlacila. A mozno by som riesila aj niekoho na pokec...mozno nejaku psychologicku. Nic zle a starsne na tom nie je...len by si mala moznost niekde sa z toho "pod dozorom" vykecat....a mozno by si trochu nabrala aj viac sebavedomia. Skus zvazit...drzim palce.

999happyday
26. nov 2012

tiež som na tom tak ☹ ☹ všetko všetko robím zle ☹ niekedy mám pocit, že zlé je už to že sa ráno zobudím...neviem ako ďalej..zdá sa mi to bezvýchodisková situácia... ☹ nechcem brať dcérke otca ale ani sa nechcem trápiť do konca života...hmm a možno ani nebudem, keď si nájde inú, lepšiu odo mňa.. ☹ ☹ ☹
som na seba tak neskutočne nahnevaná, že dcérke nezabezpečím pokojné rodinné zázemie ako som mala ja.... ☹ ☹

lubikan
26. nov 2012

skoro ako u nas..navyse,moj tiez hadze svoju vinu na mna,ale on velmi rad pouziva slovicko kazdy-kazdy vie,ze si,kazdy vie aka si...kazdy to vidi....pritom nikto nic nevie a ked sa ho spytam,a trvam na tom,ze nech mi vymenuje konkretne osoby,co su proti mne (doteraz som sa nedozvedela,ake chyby robim)..tak mi len povie,napriklad uplne staci,ze to vidim ja (ako on)....a potom zase kope okolo seba

999happyday
26. nov 2012

@lubikan aj môj to používa..všetci vidia aká si, všetci sa mi čudujú, že som s tebou..pýtam sa . no vymenuj mi tých všetkých, povie nebudem proste všetci..

lubikan
26. nov 2012

@999happyday na toto nie len moja mama pouziva vyraz,ze je to proste j**le 😀

ale kocky,poviem vam,mna to jeho chovanie nakoplo dopredu,zacala som sa o seba ovela viac starat,pracovat na sebe,zdvihlo sa mi sebavedomie..hoci koli financiam nemozem ist az tam,kam by som chcela,povedala som si,ze sa s takym *** nebudem zapodievat..a kocky ono to funguje,pomaly sa od neho odputavam,uz ma to tak nevytaca tie jeho argumenty,a ked kope,necham ho,ALE nema to zadarmo...vyuzivam to vo svoj prospech..sem tam mu skocim potajme do penazenky.... 😉 😅 😎

andreah25
26. nov 2012

@katkamamina Nezávidím Ti Tvoju situáciu, ale veľmi dobre viem o čom hovoríš. Síce s mužom to je v pohode, ale to že som tá najhoršia platí podľa názoru môjho okolia a často i rodiny, bohužiaľ - podľa nich tiež vidím na každom iba to zlé (to sa iba občas snažím poradiť ak niečo robia zle), že nedokážem a nezvládam vychovávať svoje dieťa (no keď som malého ponúkla na týždeň nech si ho vezmú, tak aj zabudli, že som najhoršia a teraz, keď sa odúčame od plienok tak ani babky ho z pohodlnosti nechcú - smutné), finančné problémy nemáme - žijeme síce od výplaty po výplatu a teraz sme si vzali na krk hypotéku, čož možno to raz muž otočí proti mne, no zatiaľ to neriešim. A či finančné problémy budú alebo nie, je otázne - keby som nepracovala popri materskej, tak by občas i boli (no známi či ľudia v obci si myslia pravý opak, že doma prehadzujeme prachy vidlami a taktiež si to asi myslí i moja rodina, keď sa na mňa často obracajú so žiadosťou požičania a ja ich vždy odmietam - čiže zase som tá najhoršia...)
Samozrejme sa s mužom vadíme aj my, ale na rozdiel od neho viem argumentovať a to ho vie tak dostať do úzkych a nasrať, že si nervy vybije tým, že niečo šmarí o stenu a potom je kľud (prišli sme tak už od 4 poháre, 1 tanier, po pohári je diera v omietke a naposledy tresol po stole, kde bola malého fľaša, tak nešťastne, že si rozťal ruku na 5 štichov 🙂 )
A moja rada? Úvery si skúste zosumarizovať čo máte a požiadajte si v banke o jeden väčší, všetko vyplaťte a splácajte iba jeden úver s jednou splátkou, čo vám ušetrí neskutočné peniaze. Čo sa týka toho osočovania, že si všetkému na vine, presne ako Ti radia, žiadaj od neho konkrétne veci, za čo môžeš Ty - ver mi, že sa nebude vedieť Tvoj mm vykoktať. A najmä, nenechaj na seba hádzať všetku vinu, musíš sa brániť, nauč sa argumentovať - možno aj u vás skončia nejaké poháre rozbité, no udobrovanie potom pomôže i tej sexuálnej stránke 😀 . Držím palce.

999happyday
26. nov 2012

@lubikan hmm len ja sa zatiaľ sebe venovať nemôžem keď máme malú dcérku..nemám čas na nič, na kozmetiku, kaderníčku, čas na sport vôbec nič.. ☹ ☹

lubikan
26. nov 2012

@999happyday mne sa to podarilo po 9 rokoch az ... ☹ ☹

999happyday
26. nov 2012

@lubikan no tak to si ma veľmi nepotešila ☹

frejka
26. nov 2012

@blueberry21 hej s takym :/

frejkaa
26. nov 2012

@blueberry21 lahko sa ti povie, ze ci s takym sa snzaim.....pozri kolko dalsich zien zije v takych alebo podobnych podmienkach... :/

celeron_intel
26. nov 2012

Ahojte kocky,ja sa pripajam tiez k vam.
Moj problem je to ze si nerozumiem so svokrou,ktora nema zaujem o nasu skoro dvojrocnu dcerku.Odmieta k nam chodit,lebo som na nu podla nej neprijemna(das si kavicku?das si nieco na pitie?)Pre nu bolo neprijemne ked som jej povedala ze mala ma cas papania,ze ju treba prebalit ,alebo ze uz ide spinkat. Nakolko sme mali rezim,ktory vyhovoval mne aj malej.Toto vsetko dokazala otocit proti mne,ze som jej branila aby bola s vnuckou a odchadzala od nas s placom a hysteriou.Bola u nas asi 4x maximalne.
Dnes sa veci maju tak,ze mala mm rodicov nepozna nakolko nas u nich nechceli,aj ked ja som sa k nim doslova strkala aby mala ich poznala.Nakoniec mi povedali,ze nepraju si aby som k nim chodila JA!mala moze ja nie.A kamen urazu je,ze moj mm mi to vytika,ze je to moja chyba,moja vina ze nasa dcerka nepozna jeho rodicov.Ano po tom co mi povedali ze ma tam nechcu,som povedala ,ze dost,nechcete,nejde ani mala.Ak ju chcete vidiet pridite k nam.ja problem nemam,ked vy ma u vas nechcete.Len stale s mm to je dookola.
Aka ja som sobecka,ze nedoprajem nasej malej aj druhych starych rodicov,ze som konfliktna a nikto ma nema rad.A ze branim jeho mame aby si vytvorila s malou vstah.Toto je len kapka z mora co sa tyka mna mm a svokry.Mna nezaujima svokra.Mna zaujima ako mm ukazat pravdu,ako sa veci maju,ze proste jeho mama o nasu dceru nejavy zaujem,lebo nechce.....aj ked argumentujem ze a co ty a podobne veci,tak jednoducho povie : "ano ja som ten hajzel,ja som ten co vsetko spackal a neschopny a ten najhorsi na svet"zacne sa lutovat urazi sa a nejde snim pohnut.

kaja173
26. nov 2012

@frejkaa ale ty este nemusis,nedrzia ta deti ani hypoteka.bola som na tom podobne,nevedela som sa od neho odputat,tak som isla do zahranicia,aj tam prisiel prosit,aj zarovenmi vsetko vycitat.a ked odisiel,stretla som sa s MM,najprv sme boli kamarati,dlho mi trvalo sa odputat od byvaleho,aj ma vsetko mrzelo,ale neviem si predstavit byt celu vecnost s niekym kto ma chce neustale menit a vsetko hadzat na mna.ked mas este na vyber,tak si vyber spravne
@katkamamina aj podla mna chyba ti trosku sebavedomia,a skusit to riesit,dokelu ,sme matky a zeny,dokazeme robit viac ako chlapy,postavia dom,ale my z toho spravime domov,pestujeme ,upratujeme a vychovavame ,obetuvavame sa a takato vdaka???treba pouzit zenske zbrane.taketo problemy sa neriesia behod dna,mesiaca,to chce trpezlivost ..

frejkaa
26. nov 2012

@kaja173 deti sice nemame, ale to neznamena ze je lahke odist od niekoho koho mas rada

1ivanka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
999happyday
26. nov 2012

@frejka inak ak ti môžem poradiť, aj ja som mala bývalého, stále sme sa rozchádzali a dávali dokopy,,k ničomu to neviedlo..radím ti, aby si od neho odišla..bude ti lepšie...my čo máme deti tak to už nejde

999happyday
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dendy1
26. nov 2012

@999happyday nechcem Ťa deprimovať, ale moja malá bude mať pomaly 2r. a napr. telové mlieko môžem pomaly aj vyhodiť, tuším od jej narodenia som ho chytila do ruky len vtedy, keď som na poličke utierala prach..... A tak to je s celou mojou starostlivosťou o seba.....som na poslednom mieste 😀 😀