Som sklamaná z mojej matky a sestry

vivien38
14. júl 2015

Ahojte, idem sa vam trosku postazovat.Ja ako dieta , ci dospela zena nemala som dobry vstah otcom,daval mi to pocitovat a aj mojim detom,aj ked mama vzdy trvdila ze to tak nieje , a ze vraj si to iba namyslme. ☹ okrem mna mam este 3surodencov. Snimi tiez otec nemal az tak prilis laskavy vstah nakolko on sam bol taky drsny clovek.Mne strasne vela naublizoval ☹ ja nemam ziadnu dobru spomienku nanho,nic mile neviem nanho povedat,bol kumne a mojim detom zavistlivy,vsetko vedel zavidiet,vlani som sa mojej mame chcela pochvalit, ze jej starsia vnucka si ide kupovat domcek nakolko ma uz svoju rodinu, a otec zostal taaaaaaak strasne zarazeni ze mne bolo do placu stoho, vobec sa netesil alebo nieco podobne. ja som sa odstahovala z dediny odkial pochadzam za svojim manzelom, a citim sa prinom velmi dobre. Domou k rodicom som chodila skoro kazdu sobotu, chodila som k voli mame nie koli otcovi,ale ako nahle zbadal ze som u nich tak hned sa hrnul tam kde sedime , a daval sa do debaty snamy, ja som si uz pocase zvykla na jeho povahu. Moja mladsia sestra ktora sa vydala za mojho svagra ,ta tam zostala byvat v tej dedine odkial pochadzame, a ona ma 2deti chlapec dievca. tie deti zboznoval pre nich by spravil aj nemozne, ako som uz aj pisala pocase sa zvyknut na vsetko, museli sme ak sme chceli chodit nabstevovat matku museli sme trpiet otcove hnusne slova , ako pred ocami robil rozdieli medzy vnucatami.pred vnucatami....... ☹ poslednom case potom som chodievala cim menej domou ,lebo ma tak strasne ponizil a urazil ze nevedela som co mam robit ci sa smiat alebo plakat, plakat nad bolestou co mi povedal alebo smiat sa na jeho hlupich recich. ☹ hoci to nebolo tak smiesne lebo ked sa clovek zamysli ze nas ma 4roch a ani jedno decko ho nema vlaske ,tak to je troska na zamyslenie aky to je clovek. Vlani po Vianociach prave na Stefana ochorel , a mama mi volala ze nevie co ma robit,lebo ze otec ma take strasne sylne krce ze jednoducho nevie co ma robit, ja som jej navrhla nech vola zachranku, a zoberu ho na pozorovanie do nemocky a bude dobre. Alebo nech zavola sestre ktora byva snimi v dedine ,nech sa pozrie nanho a nech rozhodne co treba robit,. no ja som mala tak strasne zmiesane pociti, ze nevedela som co konat, bolo mi ho luto , ale zaroven som sa aj nanho hnevala. Potom o hodinu mi sestra volala ze ho zachranka zobrala do nemocnice, a ze je snim velmi zle. nakolko on ma vysoku cukrovku, ☹ Este musim dodat pred Vianocami som sa snim povadila,a bavili sme sa. V nemocnici povedali mame ze ma strasne vysoky zapal v krvy a ze mu budu musiet amputovat nohu .No a vtedy mi ho prislo luto, aj mu od amutovali nohu,ale pochudol, a ja som sa rozhodla ze ho pojdem navstivit z manzelom co sme aj spravili. Od tej chvili ako mu amputovali nohu, on spravil taku velku zmenu, ja neviem ci mu ta amputacia dopomohla ktomu ale on si zacal viac vazit,nas moje deti a vsetkych na okolo.Ale to uz bolo neskoro ,ja som uz 24rokov vydata a od tej chvili ma nemal rad. podla vas da sa to vsetko odpustit alebo zabudnut?? ☹ podla mna nie. Ked som zanim chodila na navstevy do nemocnice,ja som ho nevedela nikdy pobozkat, jednoducho on sa odomna vzdialil a ja od neho, a to ze bol chory mne ho polo luto a nic viac. mojej mame povedal ze ja asi niesom jeho dcera lebo ked pridem knemu ze mu ani pusu neviem dat, jednoducho ja som sa nevedela pretvarovat a robit zoseba tu najlepsiu dcerku. moja sestra to vedela spravit lebo ona je falosna doteraz.otec nezil dlho poamputacii asi ani dva tyzdne. Ja som si mnyslela ze ked uz neni otec, tak mama bude kunam taka normalna a ze da nam viac lasky ako otec, ona je velmi laskavy clovek ale nastali velke zmeni, 😒 sestra ktora byva spolu snimi v dedine prebrala otcovu solickua myslela si ze teraz kazdy bude tancovat ako ona si zaziada, 😉 😒 a jej dcera soplana si myslela to iste, zacinali mamu usmernovat dirigovat, po otcovej smrti si pobrali veci z domu bez nasho vedomia, no a mama chuderka ta sa im prisposobovala lebo ved ma iba ich v dedine, a tak si myslela ze to bude dobre,No ale ja som im hru prekazila , ja som povedala ze co mi nalezi a chodi po otcovi ja nechcem, kym zil on a nedal mi to z laskou tak teraz uz nechcem, a prenechala som to mame. ale oni tak strasne z manipulovali mamu proti mne a proti mojim surodencom.a nedaju si vysvetlit ze vnucka nema co hovorit do nasich rodinych zalezitosti. Ale oni si iba svoje vravia ,lebo ze ja som zavistliva na sestrinu dceru a preto som taka nasrata nanich. to tom zabudla povedat ze moj otec tuto sestrinu dceru miloval nadovsetko. Ja som uz casom si nato zvykla ,ale otec uz nezije takze uz nemoze byt stredo bodom pozornosti a nedovolim jej zasahovat do mojich rodicovskych veci. vcera sme mali po otcovi dedicske konanie tak sme sa trosku zo sestrou tam trosku pochytili ale len slovne, a uz aj mama sa pridala na jej tstranu a mi ostatni zme zostali ako obareni ze co sa zmamo stalo,aka nahla zmena.fuuuuuuu mozno ze ma ani nedocitate ale ja som sa aspon vyzalovala. 😒

irusa
14. júl 2015

ako popravde mama ma vlastný rozum, ak sa nechá manipulovať je to jej veci a po pravde tebe sa čudujem, že ťa to trápi nakoľko máš vlastnú rodinu....načo riešiš ich problémy... v každej rodine sú problémy treba sa nad to povzniesť..... píšem z vlastnej skúsenosti....a čo sa týka lásky k deťom je pravda, že sú obľúbené deti a deti ktoré idú bokom...tiež vlastná skúsenosť.... stojí ti to sa nad tým rozčuľovať ????

vivien38
autor
14. júl 2015

irusa mas pravdu, lebo uz mi to aj mladsia sestra povedala, nech ma uz viac nezaujimaju, ona je mudrejsia nez ja, 😝 ona a jej deti keby spali na ulici tak otec z mamu si nerobia nic stoho,ani by ich nehlo aby jej aspon deti zobrat prenocovat, preto mi vravi ze to co mna trapi teraz, ona uz 15rokov prezivala,ona ani domou nechodila lebo jednoducho nebola vitana. mame sa cudujem viem ze bola vzdy falosna matka vzdy ktory surodenec bol prave poruke tak ten bol dobry a prave ktory tam nebol tak natoho kydala. ale otec bol priamy clovek , ci bolelo ci ne rovno do schsychtu. a bolo dobre ci sme chceli ci nie ,ja som ho nevedela prijat taky aky je lebo som nikdy falosna nebola, a pretvarovat sa to nebolo nikdy moj styl. ale mas pravdu.Dakujem ti za radu 🙂

argyro
14. júl 2015

@vivien38 najlepšie urobíš, keď túto kapitolu života raz a navždy uzavrieš, otcovi odpusť, mame tiež, a užívaj si život s manželom, s ktorým ti je dobre.

vivien38
autor
14. júl 2015

argyro viem mas pravdu, budem musiet,uz mi to viac ludi povedalo.

bonaqa2013
14. júl 2015

Som prekvapená ako Vás mali podelených. Moji rodičia sú iní, nevravím že úplne naj. , ale aspoň k vnúčatám sa snažia byť spravodlivý. Aj ku nám deťom. Moji rodičia ešte v roku 2000 rozdelili majetok medzi nás deti - aby sme sa nehádali. Teraz sa smejú že sú nemajetní.....
Na tvojom mieste by som asi prestala chodiť k mame úplne resp. obmedzila návštevy len na tel. hovory. A so súrodencami ešte menej. Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.....

vivien38
autor
14. júl 2015

bonaqa2013 tomu sa len tes. tak to aj spravim lebo nema zmyslel sa hadat, aj tak mi vykricia sestra a jej dcera ze som zavistliva a ze im zavidim vsetko. Keby vedeli rozmyslat, a vazit si surodencov, a brat ohlad na matku ktoru este mametak by mudrejsie rozmyslali, pochopila by som ich keby ze budeme dedit po matkinej smrti nieco .ale tam nebudeme dedit nic iba dlzoby co si z otcom narobili. a takto si surodencov pohnevali a aj mame ym uskodili nakolko mamu nauckali protinam. ja ich uz z vysoka okakam 😉

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vivien38
autor
15. júl 2015

miriam11, poviem ti takto, po otcovej smrti este asi tak tyzden, sme boli ako normalna rodina, co sa tyka matky a sestry.Ale po tyzdni uz sa zacali chovat cudne, uz sestra a jej dcera zacali vystrkovat rosky, a uz zacali fylozofovat ze co ako komu nechal otec po smrti, ale my ostatny traja surodenci sme akoze boli ticho, lebo ked sme sa mami spitali ze ozaj otec totok a totok im povedal? ona nevie onicom jej take otec nepovedal.... a bla bla bla 😖 uz bola falosna a hrala ich rolu. mama je matka z veeeeeeeeeeelikanskym srdieckom,ale v hlave ma miesto mozgu piesok,bohu zial ja si to takto vysvetlujem. keby podla srdiecka rozmyslala tak ona je ta najlepsia najmilujucejsia matka.lenze ona rozmysla z rozumom tych ktory ju balamutia,ale dobre ja ju musim respektovatlebo musim. ja mam uz 40rokov moji surodenci moj brat 41 mladsia sestra 35, a sestrina dcera 20je este protinam soplave decko, tak ona nas postavi do pozoru a budeme konat ako ona povie? llebo ona si to tak predstavuje. no to ja nie ani moji surodenci nie,ak mama jej to dovoli jej moze dirigovat zivot ale mne nebude. a kvoli tomu to som zostala ta najhorsia sestra a dcera si nenecham od sesrinej dceri dirigovat,a oni totok nevedia pochopit. inak tu nejde o dedicstvo tu nejde vkladne knizky , a ni nic podobne, len po otcovi zostalo auto fabia naco si vnucka narokuje, a to nevedia pochopit ze vnucka tam nema co hladat, tak potom to by mohli spravit aj moje deti aj bratove aj sesrine, ale mi sme povedali mame nech si ho preda hoci aj vnucke a nech si zaplati niektory dlh. ale nejak to nechcu pochopit,