Som sebecká, ak mi vadí, že je muž zadĺžený?

16. júl 2020

Ahojte..Pred tým,ako začnem,chcem iba povedať,aby ste ma neodsúdili..Už aj tak to vo mne bije dosť...
Mám muža,sme spolu už veľmi dlho,ja som bola ešte pubertacka,keď sme sa spoznali..Otehotnela som ako 19rocna,po dokončení strednej školy,on mal 29..Máme krásnu 8rocnu dcéru a 5 mesačného syna..On má dlhy..Mal,ale nevadilo mi to ako mladej stande,vtedy ma zaujímali iné veci ako exekúcie..Ale teraz,odkedy som na Materskej stále viac a viac rozmýšľam nad tým,že nechcem muža, ktorý je zadlžený až po uši..S ktorým budem behať s deťmi z jedného podnájmu do druhého,lebo hypo nehrozí, nedajú mu ani rožok..Chcem svoje vlastné hniezdo,svoj vlastný dom,ale mne,ako jeho žene tiež nedajú nič...So ženským platom po materskej v Ba nekúpim ani garáž..Inak nieje zlý človek,ale toto ma irituje a každým dňom som stále viac smutná a rozmýšľam,že odídem..Som sebecka krava,viem,ale má vôbec zmysel ostávať s niekým,s kým si nikdy nezalozime vlastné bývanie, vlastné hniezdo?Ja som z toho na nervy... Áno,viem,mala som rozmýšľať skôr,ako mám s ním dve deti,ale nejako som sa nad tým nikdy nepozastavila...Čím som staršia,tým viac to uvedomujem,čo je dôležité a jeho pekný úsmev teda už dávno nie 🤦🙄😤😤😤

salome123
16. júl 2020

ste zobrati?

autor
16. júl 2020

@salome123 ano 😕🙈

andrea_82
16. júl 2020

nie, nemyslím si, že si sebecká. Skôr si ako matka konečne dospela. Je to úplne normálne, že chceš pre seba a svoje deti istotu. Je pravda, že si na to mala myslieť skôr. Ak ste ale zobratí, tak dlhy, ktoré vytvára manžel teraz, sú aj tvoje dlhy, máte bezpodielové spoluvlastníctvo.

zuzka1117
16. júl 2020

A to ma ake dlhy keď ich nevedel za tie roky splatiť?

autor
16. júl 2020

@andrea_82 nevytvára ich chvalabohu teraz,nemá ako,kedze mal dlhy uz davno predtym,ako som ho spoznala a tie iba rastú a rastú...Uz sa ani neda dopátrať,kde vsade..Od leasingu,cez paušál az po zdravotnú poisťovňu.....

denden77
16. júl 2020

nie si sebecka.. ale ako tak ratam, ked ste riesili druhe dieta, uz si az taka mlada standa nebola...
ja osobne by som takeho nechcela ani ako mlada standa.. ale ja som prepnuta, mam v hlave kalkulacku, zodpovednost a myslienky na buducnost...

andrea_82
16. júl 2020

A z čoho momentálne žijete? Teraz s malým bábom asi nič nenarobíš. Aj keby si sa rozviedla, tak od neho nedostaneš žiadne výživné. Len dať malého do jaslí, začať robiť a osamostatniť sa. Predtým sa ale rozveď.

autor
16. júl 2020

@zuzka1117 on bol starsi,ked sme sa spoznali..Mal auto,neplatil,dlh..Mal pausaly,neplatil,dlh..Mal pôžičky,neplatil,dlh,a teraz zdravotka...Cez 20000€ určite...Cim dalej patram,kolko toho je,tym viac chcem odísť😥

ninapat
16. júl 2020

Aj ste sa o tom rozpravali, ze uz nevladzes takto zit?

zuzka1117
16. júl 2020

Tak to je naozaj veľa , ja osobne by som si takého muža nevzala . Nedá sa to riešiť osobným bankrotom ?

autor
16. júl 2020

@denden77 mas pravdu...Len ja som si myslela,ze zivot je gombicka...Teraz na materskej mam viac casu,tak sa tomu venujem a zistujem,pisem exekutorom email a teda,je mi do placu a chcem zacat od začiatku....Len mi je ho ľúto...

sunny8
16. júl 2020

Nie si sebecka len chrániš svoje deti 🙂 jedného dňa môže skončiť v base alebo vy na ulici. Toto ale nechceš. Lenže x ľudí tak dopadá. Aj tak by si bola odkázaná sama na seba aj tak

autor
16. júl 2020

@ninapat ale financne sa nemáme zle..Byvame sice v prenajme,ale nechyba nam nic..Mame vsetko...Lebo neplati dlhy,ale aj na to raz pride a potom co?Zodpovednosť ziadna,ked som mu vycislila,kolko ma dlhov,len mavol rukou,ze sere na nich,nikomu nic neda...

autor
16. júl 2020

@zuzka1117 ale daaaa,ale co z toho?aj tak budeme cely zivotv prenájme,lebo mu hovno daju..mozno zniem materialisticky,ale je to tak,bohuzial

zuzka1117
16. júl 2020

Tak to je naozaj nezodpovedný. Keby ich splácal od začiatku tak by ich mal možno aj splatené . Ja toto nechápem ako môže niekto takto žiť, že sa vôbec nebojí, veď uz má ženu a deti .

zuzka1117
16. júl 2020

Áno ale toto je časovaná bomba, mám kamošku , jej otec mal taktiež dlhy, nakoniec skončil v base a jej mama musela celý život poberať minimálnu mzdu lebo by jej inak všetko zobrala exekúcia

ninapat
16. júl 2020

Jasne rozumiem, len toto ho dobehne. Ved nech si to zacne pomaly postupne platit, tak aby vas to nejako o vela neoberalo. Predsa len cloveku sa aj lepsie dycha, ked si to plati, ked vie, ze sa to postupne vyrovnava a bude klud.

zuzanapjat
16. júl 2020

To je troška neskoro s dvoma deťmi špekulovať. Ak sa nemáte zle a máte všetko, potom asi je na mieste riešiť právne to, aby tie dlhy nemohli prejsť aj na teba. Momentálne mu nemajú čo zobrať a predpokladám že ani na výplatu mu nesiahajú, že to má poriešené inak. Ale keď sa mu nedajbože niečo stane, všetky asi prejdú na teba a budeš zadĺžená ty. Pokiaľ ide o strach z dlhov, stačí sa rozviesť (alebo sa informovať, ako sa to dá právne riešiť inak).

denden77
16. júl 2020

on zjavne nemysli ani na teba, ani na deti.. cize sebecka naozaj nie si.. on je nezodpovedny egoisticky kus vola (najradsej by som pouzila vsetky vulgarizmy sveta).. a tebe sa uprimne divim, ze si si s takym spravila druhe dieta.. tu nejde len o "hniezdo" - stahovanie sa po podnajmoch.. tu ide o to, ze ste v kope sraciek, hoci zatial mozno len po clenky.. nie on ale vy, aj ty a deti.. a s jeho pristupom sa budete do nich ponarat hlbsie a hlbsie..

janula12345
16. júl 2020

Je to neprijemna situacia, ale nejak nevidim, ze co teda planujes okrem odchodu? Mas kam odist s detmi? Lebo sama pises, ze mas 5 mesacne dieta a ze ani z platu po materskej ked zacnes pracovat, si nekupis ani garaz. Cize aky je plan? Najst muza bez dlhov, ktory bude mat vlastne byvanie a prichyli ta s detmi ? Myslim, ze raz ste par a mali bt ste si problemy riesit ako par. Sadni si s nim, a povedz mu, ze mas obavu o buducnost a chces aby zacal pomaly splacat dlhy, urobit kalkulaciu, plan splatok,, atd. A povedat, ze zvazujes rozvod, ze takto zit nemozete. Mozno slovo rozvod sposobi, ze zacne uvazovat inak. ,, urobit si deti a potom utekat ...

fokuska
16. júl 2020

Nemyslim si, ze sebecka si ty, ale praveze on. Nemysli na svoju rodinu - na teba, na deti? Len na seba.
A ako sa mozete mat dobre ked uz ma exekucie? Nestrhavaju mu to z platu? Nezablokovali mu ucet? Alebo robi na cierno, cize este naviac odrbava stat na dalsich daniach a odvodoch?
Dajte si aspon zrusit BSM a veruze ja by som s takym chlapom neostavala - ze v minulosti urobil blbosti, ok, dalo by sa pochopit ak by sa k tomu postavil zodpovedne a nenechal tie dlhy rast, ale platil by ich. Ale s takymto pristupom to nedopadne dobre :( Nevedela by som byt s niekym, kto sa sprava takto nezodpovedne nielen voci sebe, ale ja voci svojej manzelke a detom.

katkati
16. júl 2020

Píšeš, že dlhy vymáhajú exekútori, dokonca s nimi elektronicky komunikuješ. Takže si v obraze, ako vám to nesplácanie dlhov navyšuje každým dňom dlh? Poplatky pre exekútorov, súdne poplatky atď.? Predpokladám, že je nezamestnaný, keď mu exekútori ešte nesiahli plat. Ak ich urýchlene nesplatí, zadlží ešte aj vaše deti.

asia83
16. júl 2020

Dobré ráno, stará mama. Mal dlhy dávno predtým, než ste sa spoznali. Nemali ste si s ním ani začať. Ale chápem, mladosť, zaľúbenosť...preto treba so vzťahmi počkať. Pri dvoch deťoch ako to riešiť? Ak ho máte rada, aj svoje deti, vydržte s ním, keď naozaj budete sebecká, rozveďte sa, a potom riešte deti, lebo sa pripravte, že to budú ťažko znášať.

janetinka27
16. júl 2020

zrusit BSM, ale na to treba myslim sud a tam by sa mozno vytiahli vsetky dlhy na svetlo a aspon by sa videlo, kolko toho je. da sa riesit aj osobny bankrot, aj ked je to poriadne nefer voci veritelom, ktori si mozu trieskat hlavu o stenu za to, ze roky zivili cudziu rodinu.

liljana
16. júl 2020

Zaloz si zivnost, sro, oddelte BSM a jeho exekucie sa nebudu vztahovat na tvoj majetok.

tinatitti
16. júl 2020

No keďže si manželka, si dlžná de facto aj ty. Takže ja by som to riešila rozvodom. Inak, keď začne exekútor vymáhať, siahne aj na tvoje peniaze a nebudete mať ozaj nič. Pripadne si rozdeľte BSM. Nevravím, že ho máš opustiť, to je len na tebe, ale pories právnu stránku, inak nebudeš mať ani na ten podnájom, nie to ešte na jedlo a oblečenie.
Potom ako právne doriešite toto, treba sa popýtať na ten osobný bankrot. Sú tam ale dosť tvrdé podmienky, neviem, či by ste ich (muž) spĺňali. Treba to však riešiť, inak skončíte na dlažbe aj s deťmi a to sranda veru nebude.

simsalabim
16. júl 2020

Zrusit u notara BSM. Hned! A potom rozmyslaj, co dalej.

natalala
16. júl 2020

Mne nie je jasne co myslis tym zenskym platom lebo ja teda 3 roky po skole som zarabala v BA tolko, ze teraz poberam maximalnu matersku a hypo by mi dali aj samej, kym som bola v robote, takze da sa zarobit 🤷🏼‍♀️ Podla mna nie si sebecka, ale myslis aj na svoje deti nech jedneho dna po tatkovi nepodedia dlhy. A manzel sa nesnazi tue exekucie poplatit na splatky alebo robi dalsie dlhy? Ak z jeho strany nie je ziadna zodpovednost voci jeho dlhom tak by som sa rozviedla, aby si si mohla raz nieco kupit sama bez toho aby na to siahol exekutor. Skus si ale zistit u pravnika, ako je to s tymi dlhmi kedze ste manzelia su to bohuzial aj tvoje dlhy a neviem ako sa to riesi pri rozvode a ci cast neprejde aj na teba.

autor
16. júl 2020

@natalala nemôže prejsť na mňa časť dlhov,keď tie dlhy urobil v čase,keď som ani nevedela,že existuje..Či?

simsalabim
16. júl 2020

No otazke je, ci pri takomto pristupe nahodou este dalsie dlhy nerobi. Neposobi na mna ako svedomity clovek - ten by si dlhy platil.

natalala
16. júl 2020

No to praveze nie je uplne jasne v tomto pripade, lebo tie dlhy stale narastaju a predpokladam, ze stale si neplati napr odvody. Cize ja by som sa urcite s niekym kto sa v tom vyzna poradila, ako sa od jeho dlhov mozes distancovat a zrusit BSM. Ked sa mu napriklad nieco stane tak sa dedia aj dlhy, cize to ostane na krku tebe a detom. Myslim, ze sa da odmietnut dedictvo, ale to si tiez treba presne zistit.