Som samotárka

2. nov 2021

Neviem sa s tým zmieriť už roky . Ako som bola na škole odstrkovana v kolektíve ,tak som sa utiahla do seba a odvtedy sa to somnou vezie. Teraz mi to ľudia dávajú pekne najavo,že je zle aka som.
Mám problém dôverovať ľuďom

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanik_67
2. nov 2021

je to vsak len na tebe, bud to budes chchiet zmenit alebo nie. je chybou, ze si s tym uz na zaciatku nechcela nejak nic robit, lebo teraz to sami od sebapojde uz podla mna tazko, no pojde to, len musis chciet

sweetyna
2. nov 2021

tak to su take problemy, ze my ich asi tazko vyriesime. je na tebe, ak to chces zmenit, mozno by nebolo na skodu oslovit aj nejakeho odbornika, nech sa s nim porozpravas, aby ti pomohol sa otvorit.

billyidol
2. nov 2021

To není problém žiadny to sú také typy ľudí niektorý ľudia sú taký aj ja veď netreba sa čudovať že niekto nikomu neverí v dnešnom svete....

mikadooo
2. nov 2021

Treba na tom iniciatívne pracovať. Tiež som bola taká, v robote som napríklad uprednostňovala mailovú komunikáciu namiesto telefónu. Musela som sa premáhať aby som zavolala keď som potrebovala rýchlo odpoveď. Pomaly postupne som sa naučila, teraz s tým nemám problém. S osobným kontaktom ešte problém mám, niekoho osloviť a tak, ale tiež na tom pracujem, napríklad keď potrebujem pomoc s kočíkom do autobusu, ozvať sa, poprosiť niekoho konkrétneho v buse aby mi pomohol (keď som poprosila všeobecne o pomoc každý sa tváril že jeho sa tu to netýka, keď som oslovila konkrétnu osobu, tak už musela niečo urobiť). zatiaľ mi takto odmietla len jedna pani, ale sa mi aj ospravedlnila, že má problémy s chrbticou, potom vyskočil iný cestujúci. Podľa mňa takéto banality sú dobrý tréning. Cielene komunikovať s niekým cudzím, napríklad opýtať sa na cestu, a podobne, premôcť sa. Ja ešte mám resty ale už to nie je také zlé ako to bývalo 🙂. Treba sa fakt premáhať. Takisto pri návštevách, pripraviť si nejaké všeobecné otázky, témy, na ktoré potom budeš konverzovať a prinútiť sa zapájať do debaty. Alebo aj premyslieť, keď stretneš niekoho, čo si ho už dávno nevidela trebárs, tak na aké témy by si sa s ním mohla rozprávať. Tréning robí majstra, uvidíš 🙂. Len nad sebou nelám palicu hneď pri prvom nezdare 🙂.

mala_zabka
2. nov 2021

@stanik_67 to je odpoveď jak od Šalamúna. Jak že to nechcela riešiť na začiatku? Ono ťažko vie čo s tým robiť také 7 ročné decko, že. To mali riešiť rodičia a v škole. Teraz už môže len skúsiť napraviť škody čo zanedbali na psychoterapii..sama sa z toho nedostaneš len tak

kkukulienka
2. nov 2021

To poznám veľmi dobre, keď chceš napíš mi.

zmrzlinka2021
2. nov 2021

ak to chces zmenit, vyhladat kvalitneho psychologa. Problemom nemusi byt len kolektiv v skole, ale castokrat aj rodina, ak sa cloveku v detstve nedostavalo dostatok lasky a bezpecia, nedokaze si vytvarat emocne puta.
Vztahy vzdy nesu aj zranenia, je to normalne a patri to do zivota.