Som povinná sa starať o ležiaceho brata?

4. mar 2022

Dobry den som povinna starat sa o leziaceho brata?je to silny alkoholik x krat som ho prosila aby prestal pit,jeho odpoved nemam sa starat!uz vtedy som mu vravela ze ked sa mu nieco stane tak potom nech povie ze sa nemam starat.velmi schudol spravila sa mu hrca na krku obrovska ,nevladze moc chodit ,priserne smrdi neumval sa ani nepamatam nema ani teplu vodu v dome,ale este stale pije!!!!doktorku odmieta ,je to slobodny chlap nema nikoho,ak ho nebodaj zoberie zachranka a prepustia leziaceho som povinna starat sa?ja sa odmietam onho starat sam si vybral taky zivot mam svoju rodinu a nie este snim starosti,narobil kopu dlhov och zeny do placu mi je

karhu
4. mar 2022

nie, nie si povinna prebrat zodpovednost za jeho ciny

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
4. mar 2022

Kto mu nosí alkohol keď je ležiaci a nevládze chodiť? Tak ten nech sa o neho aj stará

pribinak
4. mar 2022

Nie, nie si.

benit
4. mar 2022

Urcite nie. Postaral by sa on o teba? Tak uz mas odpoved. Zariadil si zivot, taky ho ma. Z coho zije? Kto mu nosi alkohol, Jedlo teraz?

autor
4. mar 2022

@sense on este prejde ale viac lezi lebo nevladze obchod ma blizko tak si ide kupit uz rano o 9 je na mol ,a obcas pride kamarat a spolu piju co vam poviem,ani neviem ci vobec jedava lebo je kost a koza,pobral pozicky bohvie ake a kolko

dievcacitajucelist
4. mar 2022

Ja viem, že to asi nebudeš chceš čítať, ale aj tak...moj kamoška mala otca, ktorí ju týral celé detstvo...potom pil...mal peňazí a aj kur...y čo si vydržiaval...dostal mrtvicu ostal ležiaci a vieš kto sa o neho postaral? Bola to moja kamoška...úprimne ja by som ho asi dala do ústavu...ona sa o neho starala, umyvala, krmila a pred smrťou mu povedala, že mu odpúšťa všetko zlé čo jej spravil...nie každý má v sebe takú silu...

pribinak
4. mar 2022

Odkiaľ má peniaze?

autor
4. mar 2022

@pribinak z podpory,pred 2 mesiacmi este robil ale vyhodili ho

pribinak
4. mar 2022

Aha, to sa rýchlo minie. No nič. Každý je strojca svojho staršia.
Nie si povinná nič, keď chce piť, žiaľ tak nech pije

lenka7477
4. mar 2022

všetko je to na tvojom vedomí a svedomí - keďže toto píšeš je v tebe veľa ľudskosti. a máš v sebe zodpovednosť za brata , nech je akýkoľvek.

laurita285
4. mar 2022

Nestarala by som sa o neho lebo títo ľudia prežijú všetko a budeš sa o neho starať roky a tvoj život ti bude unikať 😀

autor
4. mar 2022

@dievcacitajucelist tak klobuk dolu odpustit sa da,ale nie kazdy zvladne starostlivost o takeho cloveka,my mame 2izb.byt sme 4 ani by som ho nemala kam dat,ja sama mam zdrav.problemy takze si to ani neviem predstavit starat sa o 50r chlapa

dievcacitajucelist
4. mar 2022

Tvoj brat pomoc nechce takže nič s tým nespravíš....verím, že je ti to ľúto...môžeš mu pomôcť tak, že mu donesieš teplé jedlo, sem tam pospratuješ, porozprávaš...skús ísť podľa sebe držím prsty 🍀

tenerifka
4. mar 2022

@dievcacitajucelist coze? Ma mu varit a upratovat? Absolutne nesuhlasim

lenqua_12325
4. mar 2022

Však Ti povedal, že sa nemáš starať. 🤷‍♀️

tenerifka
4. mar 2022

@dievcacitajucelist prosimta, a z akeho titulu ma alkoholika a darmozraca obskakovat? Lebo je zena? Ci? On nema ruky?

pribinak
4. mar 2022

@dievcacitajucelist tým že mu bude robiť servis, ho len podporí. Nemyslím si, že toto mu pomôže.

dievcacitajucelist
4. mar 2022

@tenerifka lebo ich porodila jedna mama...lebo alkoholizmus je choroba a ťažká závislosť...lebo zjavne, keď založila túto debatu ju "hryzie" svedomie...lebo sú súrodenci....

pribinak
4. mar 2022

@dievcacitajucelist nemusí ju hrýzť svedomie. Môže mat na neho totálne nervy a obávať sa, že jej zostane visieť na krku.

Ona má svoj život, svoju rodinu, svoje problemy, ….nepotrebuje mat na krku zaveseneho nevlastného alkoholika

dievcacitajucelist
4. mar 2022

@pribinak nevravím že stále raz za čas pozrieť či žije...doniesť mu teplé jedlo...robiť mu spoločnosť...ja viem, že je alkoholik a svojim správaním odháňa od seba sestru, ale tak je to jej brat...nevravim aby sa o neho starala nonstop ale trošku súcitu aj keď sa teraz javí, že si to nezaslúži...

iwesska
4. mar 2022

Ved nech sa stara kamarat,ked je tam kazdy den🤷‍♀️

pribinak
4. mar 2022

@dievcacitajucelist prepáč, ale načo mu má nosiť teple jedlo? Ak mu bude nosiť jesť, upratovať mu, starať sa, on nebude mat žiadnu ale žiadnu motiváciu na zmenu
Veď načo, kľudne mize piť ďalej. Veď sestra príde, navarí, uprace.

Niekto musí zažiť až totálny pád na úplne dno, aby sa prebral a začal niečo so sebou robiť

dievcacitajucelist
4. mar 2022

@pribinak ako ľahko je človeka odsúdiť však? Ja milujem svoju rodinu a NIKDY nevieme čo sa môže v živote našich blízkych stať...a vlastne aj v našom...ja by som chcela, aby mi pomohli, alebo aspoň mi dali najavo že im nie som ľahostajná aj keby som robila, hovorila opak...

pribinak
4. mar 2022

@dievcacitajucelist ja ho nesúdim, ale je mi ľúto jeho sestry a viem si predstaviť že keď sa napr on začne liečiť, že ho podporí

autor
4. mar 2022

@pribinak presne ako pises mam z neho nervy a obavy ze sa budem musiet onho starat ked bude uplne leziaci,ja som sa mu uz napomahala dost,on sa liecit nezacne radsej sa upije na smrt,má neviem kolko zdrav.problemov ale doktorke ani za svet,mal ist v oktobri na operaciu oci lebo videl rozmazane a ocny tlak 50 este ocnej isiel ale na operaciu uz nie aj ked bol objednany ze je..na to,takze poriadne ani nevidi,bolia ho nohy,nevladze,spravila sa mu obrovska hrca na krku ,nechuti mu jest ale doktorke nejde,ked som ho dnes videla normalne ma naplo musela som ist von

pribinak
4. mar 2022

Ja ti verim, že je to na nervy. Mame v paneláku alkoholika. Čo ti poviem: dlh na najomnom nerieši, potrebu urobí hocikde, smrdí, je špinavý, bojíme sa, že zámorí cely panelák hmyzom, museli sme riešiť, že chodili k nemu piť jemu podobní, …. poznám z videnia jeho príbuzných, niekedy keď venčiť psa, sa zastavia na kus reči. Majú ho plne zuby. A boja sa toho istého. Za keď zalahne, kto sa bude o neho starať?
A nie je to žiadny jednoduchý muž, má doktorát. Kedysi mal auto, žil s nejakou kockou. Nevieme čo sa mu stalo, prečo začal piť.
Nevie to ani jeho rodina
Tiež mu niekotre susedy nosili navarené, napecene, dokonca mu aj upratali, ale nič. Môj muž mu ponúkol brigádu, ale nemal záujem.
Inak nie je drzý, alebo vulgárny. Niečo sa mu stalo a on to takto riešil
Chvíľu ju človeku takého človeka ľúto, ale keď vojdem do výťahu z ktorého von vyjde, musím si zapchať nos, prekročiť to čo tam niekedy po ním zostane. Nás pes po ním šteka, aj toho stve.
Susedia vedla neho už na neho aj volali políciu. Môj muž a iná suseda mu volali záchranku, keď cely krvavý ležal na zemi
Ani sa neprišiel poďakovať.

rikarika
4. mar 2022

Ta hrca na krku moze byt rakovina. Svagor-alkoholik tak mal, po diagnoze zil este pol roka a to sa liecil, takze mozno to u tvojho brata uz dlho nepotrva....

karolinakr
4. mar 2022

@dievcacitajucelist takych pripadov som čitala vela alebo teda poznam osobne a to nie su ani extra veriace ženy, klobuk dolu fakt..to je iny level

karolinakr
4. mar 2022

Vo vedlajsom baraku taky byval v obchode pri pokladni musiš stat 3 metre za nim, lebo smrad sa neda..chodi po vonku v ošťatych nohaviciach..rano už je opity..vzdy ma napadlo, ze nema manželku, ked taketo dno dosiahol..da sa pit, chodit do roboty, byt umyty, učesany a mat zaplatene šeky...ked už niekto klesne na takyto level, podla mna alebo totalne stratil zmysel života, alebo sa pridružila duševna choroba.. ak už je takto na dne, je sám..nema nad svojim životom kontrolu