Som nešťastná po presťahovaní

domibed
6. jún 2022

Ahojte.
Presťahovali sme sa z Bratislavy pod Tatry. Neviem či je to prvotný šok. Alebo to prejde.. ale... Nie som tu šťastná. Všetko porovnávam. Som zvyknutá na vyšší štandard všetkého. Ihriska, hernicky s dcérou sme chodili a tie tu sú ozaj bieda. Služby ani nehovorím.. 🤷 proste sa tu necítim vôbec doma, ale ako na návšteve a chcem sa vrátiť... Nie je tu niekto podobný? Ako sa s tým vysporiadal?

pribinak
6. jún 2022

Však teda Ty sama si otvor nejakú hernicku na úrovni

dzulli1980
6. jún 2022

Mňa to neprešlo ... u nás to presťahovanie bolo nevyhnutné, ja som mala v meste garsónku, muž na dedine 2-izbový byt, narodila sa nám dcéra ... pre mňa celé tri roky, čo sme tam boli, trápenie ... bola som zvyknutá na určitý štandard, lekári, úrady atď. ... tam okrem potravín, pošty a lekárne nebolo nič ... nerada na to spomínam, nezvykla som si ... som rada, že sme späť v meste.
@domibed

luccija
6. jún 2022

@domibed asi si musis zvyknut.A ostatne nedostatky zistis casom🙂ale tak pre nieco ste sa stahovali tak snad Ti to vynahradi.Musis najst nieco pozitivne lepsi vzduch, prirodu, vacsi klud?

modraslamka
6. jún 2022

😍 ja som z PP, a milujem svoje mesto. Je pravda, ze ked som bola na VS v Ba, tak som bola hotova z toho ako tam je zase vsetko rusne a uponahlane, az som si zvykla a ked som prisla domov, tak som zistila ze vlastne v tom Poprade nic nie je😅 ale po case ma to preslo a proste doma je najlepsie, stacil mi pohlad na Tatry a cela Ba mohla ist....😁

bublinka1426
6. jún 2022

o par rokov budes pisat aka si stastna ze si tam. ver mi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

domibed
autor
6. jún 2022

@modraslamka som z PP. Teda mama je porpwdcanka a otec bratislavcan. A teda neznášam Poprad od strednej školy 😂

domibed
autor
6. jún 2022

@pribinak to tvrdí aj muž. Lenže... Ja nemám momentálne chuť sa tomu venovať. Chcela som viac detí. A chcem byť pri nich duchom prítomná. Nie riešiť po nociach kurzy Montessori, zháňanie pomôcok, vybavovačky.

domibed
autor
6. jún 2022

@luccija lebo muž chcel zakladať firmu s rodinou jeho. Takže vidina peňazí. Pre nič iné..

deedol
6. jún 2022

toto je super hernicka, len trocha draha (a to som z BA): https://www.dobrahracka.sk
inak neporadim, ja som tiez skor mestsky a bytovy typ 🙂

luccija
6. jún 2022

@domibed tak jedno horsie ako druhe stahovat sa a este aj podnikat s rodinou🙂

pribinak
6. jún 2022

@domibed možno muž pravdu a Ty by si sa v tom našla. Porozmyslaj

k0l0b3zka
7. jún 2022

Ty si tu uz pisala. No tak gratulujem, uzivaj si Poprad. Mozno si zvyknes. A ked nie tak pojdes do Ba a budete fungovat na tyzdnovky. ;) Ci mas nejake ine riesenie?

elizabet173
7. jún 2022

@domibed čo na to tvoj muž? Tiež si pamätám, že si tu už písala. Podnikanie s rodinou, fúú, do toho by som nešla, vždy lepšie s cudzím. Ak ešte nezačal, nechce to prehodnotiť? A tie herničky by ma trápili najmenej, deti vyrastú rýchlo, ja osobne by som tam nechodila vôbec, ale to je samozrejme vec názoru. Keď to mesto nenávidíš od strednej, ťažko sa dalo predpokladať, že si ho raz zamiluješ. Poznám ten pocit, neznášam BA, hrozilo po svadbe, že by sme tam išli bývať, robila som všetko možné, aby som sa tomu vyhla, našťastie to muž chápal.

magdalenal
7. jún 2022

@domibed chapem... ja som z Kosic a zijeme v Ruzomberku. Manzel je z Oravy a tu je to kompromis pre nas oboch 🙂 pre mna je RK dedina, pre neho mesto. Nevravim, Chyba mi tu kultura, kaviarne, zmrzka, divadlo, ale manzelovi zas komfort domu. Ale sme spolu. Keby sme v KE alebo na Orave jeden z nas sa trapi a druhy dochadza do prace. Urcili sme si priority a sme spokojni, postupne sme si zvykli, nasli si skvelych priatelov, ja ocenujem (oproti KE) ze mam 10min peso do lesa na kazdu stranu a vela moznosti kam ist na vylet a manzel zas (oproti dedine),ze ma viac moznosti kam.zajst 'na pivo', urady su blizko, obchody, ... zvyka sa niekedy tazko, no my sme 'v tom' boli obaja a spolu a kazdym rokom nam je tu lepsie

renirv
7. jún 2022

a to uz je nemenne ze tam teda ostanete dlhodobo, ci keby sa ten biznis rozbehol je moznost sa vratit do BA? 🙂

k0l0b3zka
7. jún 2022

@magdalenal Ja som z RK, za mna co sa tyka prirody najkrajsie miesto pre zivot. Blizko na L.Maru, blizko na Malino, cestou z Malina sa okupes v Hrabove, vsade rieky, cyklotrasy. Co sa tyka relaxu a prirody neexistuje lepsie miesto pre byvanie ako L.Mikulas a Ruzomberok. Kym vsetci sa hrabu na dovolenky, ja hovorim, ze na dovolenku ist nemusim, pretoze som na nej kazdy vikend doma na Liptove. ;) Co sa tyka prace je bohuzial RK totalny zhas a normalna praca tam neexistuje. Ale zil som v BA, pri BA, v Martine, v Trencine, no postupom casu som prisiel na to, ze neexistuje ze moj zivot sa bude odohravat inde ako na Liptove. Aj ked momentalne som kvoli kariere v BA, pretoze tu mam plat z ktoreho ani 1/3 by som v RK nedostal. Takze vsetko ma svoje pre a proti.

snezienkaaa82
7. jún 2022

My, sme sa sťahovali z mesta na dedinu. Z bytu do domu. Nemôžem si vynachváliť, mame to len 5vkm od mnesta, zbehnem hocikedy. Nehovoriac o tom, že v práci a v škole a škôlke som rýchlejšie( cestujeme do mesta), ako keď som šla z bytu ráno počas dopravnej špičky.
Moja švagriná sa tiež sťahovala z Tmmesta na dedinu a ta si tiež nemôže zvyknúť. Je to všetko o ľuďoch, prioritách, schopnosti sa prispôsobiť.
Bud si časom zvykneš alebo vôbec. Asi si mestský typ cloveka

elizabet173
7. jún 2022

@snezienkaaa82 presne tak, zbytočne mi bude niekto básniť o živote v meste, aké sú tma možnosti, všetko na dosah ruky, keď mesto neznášam a naopak vychvaľovať život v dome, výhody záhrady, keď nemám rada dedinu, život v dome pre mňa znamená to isté, čo život v byte, záhrada ma nezaujíma

lucianak
7. jún 2022

@domibed sestra je z ke, muza ma z bj. Usadili sa na "polceste" v presove. Je tam 20r a akurat v nedelu mi vravela, ze sa tam stale neciti dobre.

melanta
7. jún 2022

Poprad má výhodu, že má výhľad na Tatry a autom je od nich doslova pár minút. Inak je to za mňa otrasné a nudné mesto (poznám ho relatívne dobre). Na druhej strane chápem, že niekomu sa páči a je šťastný, že žije práve v Poprade. Každý sme iný. My sme sa sťahovali z BA do Prahy (ja som z BA, muž spod Tatier) a zrejme sa budeme sťahovať kvôli mužovej práci ešte ďalej. Ale nešli by sme už ani len do tej Prahy, ak by som nechcela a ak by muž videl, že budem nespokojná. Ísť podnikať s rodinou, no ako tu už zaznelo, najviac zla v rodinách robia majetky a spoločné podnikanie. Ale odhliadnuc od toho, s mužom ste to riešili, rozoberali? Išli ste napriek tomu, že nechceš? To by môj muž nikdy neurobil. Teraz už asi veľa na výber nemáš. Len si nájsť niečo, čo ti bude prinášať uspokojenie a tomu venovať pozornosť. Zožierať sa nemá význam. Treba hľadať niečo, kam budeš môcť smerovať pozitívnu energiu.

snezienkaaa82
7. jún 2022

@elizabet173 nmano, nie pre každého je mesto, nie pre každého dedina. K domÚ a záhrade musí mnat človek vzťah. Ja síce žijem na dedine, no nič nepestujeme, name len pár okrasných drevín, 2 ovocné stromy. Nie hhe cas na obrábanie pôdy za účelom pestovania zemiakov, zelení by a podobne. Možno na duchodu 😉👍😀

selest
7. jún 2022

Vysporiadas sa s tym casom, tiez som mala take pocity ked sme sa stahovali ale teraz po vyse 2 r vidim vela pozitiv a veci kt som predtym nevidela. Zameriavala som sa prilis len na to zle..

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dudos
7. jún 2022

@domibed nepísala si sem už príspevok dávnejšie, že manžel zvažuje presťahovanie sa z mesta kvôli práci? Si spomínam, ako ťa to už vtedy ťažilo.
Tak ste sa nakoniec prispôsobili ty a dcéra. Koľko ste už mimo mesta? Úprimne... páči sa mi predstava RD . No neviem si predstaviť opustiť mesto. Veľmi by mi chýbalo. Neviem ti dať radu. Ale úplne ťa chápem. Možno si dať s manželom nejaký časový míľnik. Že keď sa to nezmení ani po určitom čase, budete hľadať inú alternatívu .

slniecko_12
7. jún 2022

@melanta Poprad je vzdy cisty, upraveny, ma najkrajsiu vianocnu vyzdobu, najkrajsiu vyzdobu, co sa tyka kvetov, ma bohaty kulturny a sportovy program, Poprad je vo vela veciach vzdy prvy na Slovensku. Co by si este chcela?

melanta
7. jún 2022

@slniecko_12 za mňa je to škaredé nudné mesto. Hodnotím miesta podľa toho, aký mám z nich pocit, nie na základe nejakých rebríčkov. Navyše, napísala som, že to je môj názor a že chápem, že niekto iný vníma Poprad inak. Tak možno aj ty skús akceptovať, že niekomu sa Poprad nepáči.

kinderzwillinge
7. jún 2022

@melanta Preco je Poprad otrasne a nudne mesto? Co tam chyba? Pytam sa vazne, lebo mam pocit, ze su ine mesta, kde doslova zdochol pes a este nie su aj pekne..

slniecko_12
7. jún 2022

@melanta zalezi aj od toho, ked si tam naposledy bola..ok, je to tvoj nazor, iba sa zastavam svojho mesta 😀

lesana25
7. jún 2022

Ja som urobila to isté, len nemám vôbec s tým problém 😀
Neviem kde presne pod tatrami si, ale myslím ze je to v okolí práveže na vzostupe.
Ak ti ide len o herničky a shopping tak v Poprade máš kopu možností.

monicka144
7. jún 2022

No úprimne mňa by tam porazilo ako áno pod Tatrami je krásne príroda, vzduch všetko ale skôr pre mňa ako na oddych víkendové vypadnutie z mesta. Keďže ja mám rada teplo pre mňa by to bolo riadne ťažké keď je tam chladnejšie 🙂