Som neschopná?

7. mar 2022

Potrebujem sa vyrozprávať, podporiť , vypočuť si, že je to v poriadku.
Minulý rok som skončila školu, na výšku som ísť nechcela, keďže som chcela čo najskôr začať zarábať a žiť vlastný život bez toho aby som bola na niekom závislá. Hneď po škole som sa zamestnala a odvtedy si šetrím. Výdavky si už platím sama ale bývam ešte v rodičovskom dome. Vodičák a auto nemám, keďže mám traumu z detstva (riešena psychológom) - mali sme nehodu a ja sa odvtedy bojím áut , už k inému nasadnem ale sama by som nejazdila. Možno je to normálny život 19 ročnej baby, no ja sa cítim zle. Kamarátka ktorá je o 2 roky staršia stihla mať svadbu, vlastný dom a dieťa. Druhá je o rok mladšia a má už vlastné bývanie s priateľom, plánujú svadbu a potom dieťa, popritom si robí vysokú. Bývalá spolužiačka tiež býva u priateľových rodičoch no ona má vlastný byt , ktorý dávajú do prenájmu. A toto sú len tie najbližšie. O ostatných ani nehovorím…Samozrejme nie každá to má takto ale ten kto to nemá väčšinou je ešte na strednej a nepracuje. Ja som skončila školu a zamestnala sa. Wau. Naozaj sa cítim ako neschopná a veľmi ma trápi, že som nič nedokázala. Pritom si odkladám aby som neskôr mohla ísť do vlastného ale zatiaľ? Nerozumiem ako to všetko stihli a dokázali. Samozrejme im to prajem a som rada za to, že sa majú dobre , len sa na seba hnevám.

sirka9
7. mar 2022

a co by si chcela v 19? stale si vo veku, kedy si mas zivot uzivat. neries co maju alebo nemaju ostatni. mas pracu, setris si, nemusis mat v 19 dom, muza a dieta. vsetko krasne ta caka.

andrejkap123
7. mar 2022

Pomoc od rodicov jednoznacne.. to je moja odpoved na to ako sa im to podarilo tak rychlo stihnut

cyberk
7. mar 2022

neboj este len dokazes 🙂 inak .. mas 19 rokov jeemine :D asi sa zrovna pozeras len na tie ktore to stihli skor, poriadne ani nespoznali partnera a sup na kozu a je tela :D a ze si byt kupili skor? no neviem tu mi skor smrdi, ze ich niekto dotoval pri tom a tebe nepovedali celu pravdu ako k majetku prisli :P

inana11
7. mar 2022

Nejdem zľahčovať,ale ešte v 29 som bývala u rodicov🤦‍♀️😃 síce som pracovala,v 36 som skoncila výšku a v tých 29 sa vydala a odsťahovala od rodicov do vlastného domu,teda s manzelom spoločného… za mna si nič nezmeskala a treba si trochu uzivat. Tvojim kamarátkam buď pomohli rodičia alebo sú to vrcholové mladé športovkyne a zarábajú na tom,inak sa to nedá… vôbec nie di neschopná!!!

luccija
7. mar 2022

Vôbec nie si neschopná veď logicky, keď uvažujes nemohli to mať z vlastného našetreného

mariaveronikag
7. mar 2022

čo siii...🙂 necíť sa neschopná...v 19 je to akurát. Máš prácu, platíš si výdavky...u rodičov môžeš bývať, veď to hanba nie je. Mnohé to tak majú až kým si nenájdu bývanie s partnerom. Ak by Ti niekto kúpil vlastný dom - v pohode, ale sama mať na to teraz ešte nemôžeš. Buď tie kamošky niekto dobre zasponzoroval, alebo zdedili...inú možnosť veľmi nevidím. Neboj, nie si určite pozadu 🙂 Držím palce

eff007
7. mar 2022

Ja ked som mala 19, mala som maturitu a nenasla som si pracu. Bola som rok nezamestnana kym ma prijali na VS. Vlastne byvanie sme mali jednoizbacik na hypoteku ked som mala asi 25. Pomoc od rodicov bola. A velka.. pomahali financne kym som bola na VS. Byt sme nedostali, ani prispevok nan. Nie kazdemu mozu rodicia tak velmi pomoct s financiami. Nezufaj, si mlada, vsetko bude, len to chce cas a usilie.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimi3008
7. mar 2022

@andrejkap123 tiez mi toto hned ako prve napadlo. Ale ver, ze to moze byt ten horsi pripad. My sme si s muzom od financovania svadby cez kupu jednozibaku az po kupu a rekonstrukciu domu a kupu aut na vsetko nasetrili sami, teda zo zaciatku manzel hlavne, kedze sme sa brali, kym som este bola na vyske. Ale nikto nam nic nedal a vies, aky je to super pocit? Nechcela by som dostat nieco len tak od rodicov...

sissy27
7. mar 2022

v 19 si na tom tak akurát. Ani jedna z tvojich kamarátok by nemala byt bez rodičov alebo spoločnej hypo s priateľom - a to má byť niečo, na čo by si chcela byť hrdá? 😀 v 20 byť zasekaná medzi plienkami s hypo na krku? 😀
Dievča zlaté, na to máš ešte čas, pracuj, šetri, užívaj si život, cestuj, skús prácu a život v zahraničí...

sasitimi17
7. mar 2022

Mna si až vytočila touto témou 😀 a čo také úžasne dokázali ? Sú úplne bežné ako hociktorí ini ľudia. Za to že ty nemáš manžela a dieťa tak si nič nedokázala ? Veď si trochu užívaj ten život, si mladá, dva roky či tri vás v škole mordovali s covidom tak teraz si trošku uži tie zarobené peniažky a dopraj si aj nejakú dovolenku, alebo peknú kabelku, alebo keď ti chyba sebarozvoj tak nech sa páči máš plno kurzov na vyber. Neviem prečo sa takto opúšťaš, vôbec niesi na tom zle…

7lenka11
7. mar 2022

moje spolužiačky zo strednej majú už každá dve alebo aj tri deti.. niektoré z nich sú spokojné, iné vôbec, lebo nemajú ani poriadne materiálne zabezpečenie a niektoré sa už stihli aj rozviesť.. ja mám 32 rokov a ešte ani jedno dieťa.. za to mám vlastný byt, auto a dobre platenú prácu.. a má sa niekto z nás pre niečo cítiť menejcenne? však nech majú aj 4 deti a domy so záhradou či bohatých manželov.. každý má iný život, iný osud.. hlavné je neporovnávať sa, však možno už o rok bude situácia úplne iná... si mladá, všetko máš pred sebou.. pracuj na sebe, šetri si a o pár rokov budeš možno niekde úplne inde

mandymoore123
7. mar 2022

Ahoj💛 verím,že každý človek má rôzne veci dosiahnuť keď príde" jeho " čas. Nikdy nie je neskoro. Niekto aj 50tke ide na vysokú školu. Povedala by som,že už to nerobia kvôli profesii a pod., Ale pre svoje potešenie, zábavu. A asi keď aj ty nájdeš to ,čo máš rada,čo ťa napĺňa,tak si to splnis aj sama a ani nebudeš vedieť ako 😇 možno si ešte nestretla toho pravého,možno nemáš nastavenie na to ,aby si " už zapustila korene" . Môže to prísť a možno nemusí,a to je na živote pekné,že si ho môžeš spraviť ( v rámci možností) aký chces a aký bude tebe vyhovovať. To čo vyhovuje tvojim kamarátkam a čo je pre nich sen,by pre teba mohol byť pravý opak,možno by si vôbec nebola šťastná. Myslím ,že všetko príde ako má a človek by sa mal porovnávať či je lepší ako bol včera ( nie s inými ľuďmi) ❤️😍veľa šťastia

janetinka27
7. mar 2022

ono to tak idealne len vyzera. u susedov je trava vzdy zelensia. zi vlastny zivot, vsetko ma svoj cas. nebez do manzelstva, dietata, nezadlzuj sa na dlhe roky v banke. nikdy sa neporovnavaj. toto vsetko mozes mat aj o 15 rokov a stale to bude ok. bud sama sebou.

h2
7. mar 2022

Máš 19, skončila si školu, hneď si sa zamestnala a odvtedy pracuješ, šetríš si a platíš si vlastné výdavky sama. Podľa mňa si mega schopná! Neviem, čo to máš za známych, ale čo ja poznám 19 ročných (a aj starších), tak nemajú ani to, čo Ty. Maximálne nejaká brigáda.
Na manželstvo a deti máš ešte kopu času. A na vlastné bývanie tiež.

komplikovana
7. mar 2022

Prosim ta, zi tak ako to vyhovuje tebe a nepozeraj ako funguje u inych. Si sikovna, tak si uzivaj, napreduj a zaroven vzdelavaj 😉 urcite mas nejaky ciel v zivote, zameraj sa na to.

zmrzlinka2021
7. mar 2022

Mas 19, pravdepodobne sa pohybujes medzi dievcatmi, co nesli studovat a jediny ciel zivota maju byt vydate a rodit deti.
To naozaj nemas ambicie nikam sa v zivote posunut a skoncit s plienkami pri hrncoch?
Si mlada, chod robit do zahranicia, cestuj, uc sa jazyky, makaj na sebe.

Ja som vo veku 19 rokov zacala studovat vysku, sla robit au pair cez leto do zahranicia, vydavala som sa v 25 a to som bola "lastovicka" z triedy.

Neupinaj sa na zivoty inych zien, nevies co maju doma za muzov, ci su zauverovane kvoli domu... dom je aj tak luxus.. na to potrebujes mat uplne iny plat ako bezny slovensky 1200 v cistom...

janickacrazy
7. mar 2022

Veď život nie sú žiadne preteky. Väčšina ľudí v 19 býva u rodičov. Vydať sa v 20-tke chce dnes máloktorá žena a takisto mať hneď deti. Veď máš času dosť. Máš prácu, to je fajn. Môžeš cestovať, nič ťa neobmedzuje. Všetko stihneš, neboj.

vilma7
7. mar 2022

Vlastné...a vlastné... buď tie nehnuteľnosti dostali alebo majú hypotéku, takže čo tu riešiš? Zo slovenského platu si ešte veľmi dlho budeš šetriť, aby si mala vlastné.
Nerieš iných, rob ako to vyhovuje tebe.

alexi2211
8. mar 2022

Nie si neschopná, u každého je to iné, iné možnosti a tak všetko, takže nerob si vôbec z toho ťažkú hlavu.

78787878
12. mar 2022

Nie si neschopna, preboha, v Tvojom veku... Tvoje kamaratky su sponzorovane rodicmi alebo priatelmi, ony same nemaju o nic viac ako Ty, ak vobec aspon tolko. Zo zvedavosti by ma zaujimalo, ako dopadnu o 10-15 rokov rodiny, ktore zalozili deti vo veku 19 🙂
V zivote je najdolezitejsie byt samostatna a dokazat sa o seba postarat aj bez inych, vtedy prezijes aj problemy. Nikdy nevies ako sa vztahy a zivot vyvinie a treba sa vediet spolahnut hlavne sama na seba, ostatne je len nadstavba.