Som naozaj neschopná?

3. dec 2022

Ahojte...môj manžel mi pri akejkoľvek banalnej situácii alebo chybe (napr že som neulozila nákup podľa jeho predstavy, nemám upratanu kuchyňu podľa jeho predstavy, do chladničky vie veci z nákupu lepšie on uložiť, on vie lepšie nakúpiť ako ja, ja by som nevybrala také dobré ovocie a zeleninu), hovorí, že som neschopná, slabá žena a nezvladam veci. Akosi mám pocit, že mi pri ňom neskutočne klesá sebavedomie, začína mi byť fyzickú zle, ak sa mi naozaj niečo nepodarí, trasie sa mi vnútro a bojim sa jeho reakcie.... Dá sa s tým niečo robiť, aby bol normálny? Niekedy to bol naozaj úžasný muž 😑😑😑 Už som mu niekoľkokrát povedala, aby to nerobil, ale on stále, že za to môžem ja, lebo vytváram situácie, kvôli ktorým mi to musí hovoriť. 😳

dskjhfdlkdjhl
3. dec 2022

Mas doma manipulatora a ak aj teraz nie si neschopna, tak casom to on z Teba vyrobi. Od takych ludi je najlepsie byt co najdalej.

minilla
3. dec 2022

Suhlasim s vyssie napisanym - je to manipulator a byt co najdalej.

osky
3. dec 2022

Fuha..
Ako vyzera vas intimny zivot?
Tiez si "neschopna"
Ma ta vobec rad?
Ako moze milovanu osobu takto utlacat????
Nastvav mu zrkadlo inak ta prevalcuje

autor
3. dec 2022

@osky on že to je normálne, že keď sa mu niečo nepaci, že sa ozve. Intímny život nie je u neho priorita. 😔

lintu
3. dec 2022

To len tak prišiel k takému správaniu alebo ho niečo naštartovalo? Nepriniesol si vzor z domu?

autor
3. dec 2022

@lintu odkedy som na materskej sa to zmenilo. Jeho rodiča sú rozvedeni, nemali ideálny vzťah. Nič ale nenasvedčovalo tomu, že príde takáto zmena, hoci nemal doma vzor od otca, ako sa pekne správať k zene. On bol niekedy splneny sen každej ženy.

inana11
3. dec 2022

Tak aj u teba nech je to normálne a tiež sa ozyvaj… ak sú tie veci take čo si myslíš že jeho “systém” je lepsi,tak to prisposob ale upozorňuje na to v com je on zly,napríklad v komunikácii,kľudne mu každú vetu zvrat že by si to prijala keby to povie inak a rovno uveď ako to povedať mal🤷‍♀️

autor
3. dec 2022

@minilla nemyslím si, že je to manipulátor. To by bol potom asi každý druhý chlap hm...

autor
3. dec 2022

@inana11 to už robím 🙃

minilla
3. dec 2022

“On bol niekedy splneny sen kazdej zeny” - to je prva faza manipulatora. Skus si nacitat o tych dalsich a uvidis, ci to nanho bude pasovat.

autor
3. dec 2022

@inana11 ale nejak to ešte nezačalo pomáhať 🙃

haanovajana
3. dec 2022

Nezmeni sa

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavomira236
3. dec 2022

Je to chorý debil

domak2
3. dec 2022

Prepáč, ale tým ze ho v sekunde začneš obranovat si moc nepomahas. Tak nie je manipulátor. Len ti chce znížiť sebavedomie aby si pochybovala aj o tom ci vieš vyložiť nákup a potom ta ešte postaví do pozície ze je to tvoja vina, že sa s tebou tak rozpráva. Hm, ako by si to teda nazvala ty?

autor
3. dec 2022

@domak2 nemôže to robiť nevedome?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. dec 2022

@elizabet173 no práve ten jasný zámer u neho vôbec nepozorujem a ani si to nemyslím..skôr či to nemá nacene z domu? Že sa tak správal jeho otec k mame? 😔

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. dec 2022

@jabadabadu to už má tiež poucal :D Sa cítim jak retard pri ňom niekedy. Ale inokedy je fajn....a načo by mu to bolo? Môže to nevedome robiť? Že chce aby všetko bolo podľa neho? Že si to nenastavi v hlave, ale že jeho reakcie sú len nejaké podvedome? On sa pri tých činnostiach (ako si správne umývať zuby) tvári pomerne normálne, akoby to bola bežná vec, poúčať o tom partnerku.

autor
4. dec 2022

@jabadabadu ako je na to najlepšie reagovať? Keď mi zas povie, že som neschopna a že niečo také ľahké neviem? Čo je najlepšia reakcia? Dá sa to zmierniť alebo úplne odstrániť vhodným správaním z mojej strany?

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. dec 2022

@jabadabadu no môj by to všetko robil a lepšie ako ja určite ;) nemám pohodlného rozmaznanca. 🙈🤷

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iffushka
4. dec 2022

Narcista a manipulátor.....a ty už si......zmanipulovana totálne....bude trvať kým ti to dojde ...možno nikdy......budeš veľmi nešťastná ale čo už keď si nedáš povedať.....dobre ti tu ženy vravia....

terka402
4. dec 2022

Jeho správanie je už len kúsok od prvej facky (ak už aj nebola) a ty si už vo fáze psychicky týranej ženy. Vyhľadaj odbornú pomoc(keď aj len telefonicky) nasmerujú ťa ako ďalej. Neznič, prosím, život sebe aj dieťaťu. Veľmi ti držím palce!!!

nataly420
4. dec 2022

🤣🤣😁 taký náklad by dostal že by okoktavel a servis by mu skončil v sekunde . Nepochopím toto nikdy aby zo mna chlap ktorý by má mal milovať byt oporou spravil roztrasenu psychickú trosku a čo máš robiť ? Tresknut nákup a nech si pán dokonaly koko* upratuje a riadi sám

zuz02
4. dec 2022

Odporučila by som ti návštevu psychológa alebo nejakú organizáciu, ktorá sa tomuto venuje. Myslím si, ze už máš mužom natoľko pokrivený obraz o sebe, že si sama neporadíš. Potrebuješ popracovať na sebavedomí, pretože muž ťa natolko ovplyvnil, že ho máš takmer nulové. Už nevieš rozoznať, čo je v norme a čo nie. A hlavne, keď sa ti to prejavuje aj fyzicky ( Je ti zle). Ak s tým nič nespravíš, tak ti okrem.psychiky postupne odíde aj zdravie.

perdita11
4. dec 2022

Musis sa za seba postavit a vzopriet sa. Ono to znie mozno ako blabol ale naozaj co clovek vyzaruje tak to pritiahne. Al s teba srsi neistota v pritomnosti manzela tak on sa podla toho k tebe sprava.
Musis si sama v sebe upratat a povedat si, ze ta reci manzela nerozhodia a mozno by som sa nebala mu ani toto narovinu povedat, ze jeho reci ti ublizuju a nech sa spamata, lebo teba nebavi mat po boku muza co ta len zhadzuje.