Som najedovaná na rodičov

23. jún 2022

Ahojte, fu musim sa niekde vyzalovat, prisli moji rodicia na navstevu po 2 mesiacoch s apozriet na malu. Byvaju 500km. Uz pred prichodom sa pytala ci mozu jej kupit taky tunel s 2 stanmi, proste velke nieco, tak som povedala, ze nie, lebo s afakt uz nezmestime. Zo vsetkeho musime kupuvat proste najmensie, aby sme sa zmestili. Pridu, tak ona jej to kupila plus este aj smykacku na dvor. Ten tiez mame fakt maly, ma tam uz pieskovisko a zahradny domcek, a pocitame metre, aby sme sa fakt zmestili. Dobre ale, nechcela zle, len teraz mame tie stany a tunel v strede izby v obyvacke, 🙄 na dvore smykacka este je to ok. Potom zacne, tento stol nie je utrety, toto hento a tamto mas preco tak? Preco nedavas sol do prikrmu, preto ti nechce jest, ani ja by som to nezjedla a smeje sa na mne. A vsetko mi dava na miesta, ktore podla nej su lepsie, proste na nervy a potom nic neviem najst. (nie, nemam bordel, som cistotna). Vie, ze nepozerame tv a nie je zapnuty ked je mala tam, pretoze by iba sedela a cumila do telky, ved to poznate. A aj tak vseobecne nam neurologicka neodporuca.. Tak sa nahnevala, a ona ze ide domov, lebo som harpia a pomaly uz nemozu ani vzduchvdychat. Potom jej dava makovy a skoricovy kolac do ruky, ze nech ochutna (ja jej nedavam taketo sladke peciva). Just akoby robila napriek. Teraz sedime ticho a sme nasrate obidve. A mam tlaky na hrudniku ale take, ze by som ju poslala fakt do kelu. Si mysli, ze mam 15rokov.

1angelika
23. jún 2022

to je všetko o tom, že ste spolu málo, nie si zvyknutá aby ti mama kybicovala tak preto ťa to tak dráždi,,.

pribinak
23. jún 2022

Moc to prežívaš. Sú preč 500 km, asi nechodia každý 2 víkend.
Nádych - výdych a kľud

fiafia
23. jún 2022

Nádych, výdych.. je lepšie keď sa starajú ako keby sa nezaujímajú.... Tunel zložím keď odídu, šmykľavka je fajn. Ostatné pripomienky prekusnem, je to predsa rodina, stojí zato rozhádat sa pre takéto veci? A jeden hryz koláča tiež nikoho nezabil ☺️ trošku viac nadhľad by to chcelo, na návšteve nebudú večne

basska_b
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basska_b
23. jún 2022

Toto si pozri a sa zasmej
https://sk.mall.tv/kavej/svokra
Hracky co sa nezmestia, daruj. Za chvilu odidu a budes mat klud. Nema sa to hovorit, ale co keby toto bola posledna navsteva, na ktorej vidis rodicov zivych?

mala_zabka
23. jún 2022

Klídek, povinnú jazdu máš odbavenú, zas sa pár mesiacov neuvidíte a je to cajk. Máme to v bledomodrom, ale nás navyše obvykle ešte dačím nakazia, takže si návštěvu pamätáme ďalšie 2 týždne 🙃

kittykat22
23. jún 2022

ja by som otvorila prvu flasu 2 hodiny pred jej prichodom a s poslednou flasou v ruke by som jej mavala pri odchode 😀

anjelicek26
23. jún 2022

Toto je tym, ze si na to nezvyknuta a vidite sa malo... ona nepozna tvoje rutiny, nepozna ani to dieta poriadne a komentovat a davat rady je pre matku (co tvoja mama je) uplny automatizmus... vtedy rodic uplne vypina povedomie, ze to dieta uz tie rady nepotrebuje... Zatnut zuby, vydrzat, usmievat sa, nech si to mala uzije, veci potom spraces/podarujes dalej, nema zmysel to nejako riesit, ked chodi raz za dlhy cas...

jjanulienka
23. jún 2022

Tak ale mysli na to, že tak skoro nepríde 😅moja býva bližšie 😏 a počúvam presne toto iste.. prečo mas Riady v dreze keď mas mycku? Prečo toto peres s týmto? No je tu hodinu a energiu mám vycucanu na pol dňa 🤦‍♀️

terezka1947
23. jún 2022

Preháňas. Nechce ti zle, skrátka,si stále jej dcéra.
A keď ťa vychovala,tak asi vie,čo a ako deti.
Niekedy sa robili veci inak,odrazu sú všetky zlé.
Čo je už druhý extrém.
Takže,buď rada,že ju máš,užívaj si jej návštevu a neprežíval všetko ako osobnú urážku.

zuzanka.zuzu
23. jún 2022

tunel - super
šmykľavka - ešte lepšie
soľ - žiadny problém, môj tiež nejedol neochutene, však to je hnus tie pomixovane neochutene "detské zdravé jedlá"
tv - u nás ide nonstop, malý ho má na háku (deťom čo to doma zakazujú u nás naň cumia od príchodu do odchodu 😂)
koláčiky - mňam, drobec by si smakol

pošli ju k naaaaam 😍

dievcacitajucelist
23. jún 2022

Strašne to prežívaš, môj otec býva tiež ďaleko keď pride raz za čas tak nech to tu trošku zorganizuje mnecto vôbec neprekáža, je to môj otec ktorého vidim 3x do roka a hlavne už mám len jeho ľúbim ho a zaslúži si moju uctu...a inak k tej telke u nás bola zapnutá telka aj keď bol drobec menší a vôbec mu to neuškodilo..on pozeral telku možno 5 minút a potom robil inú činnosť...a z tych anglických rozprávok už pozná po anglicky všetky farby a zvieratka...v dvoch rokoch

777januska777
23. jún 2022

Pozerám, ze mama a svokra je veľký rozdiel hlavne v tom co su im ženy ochotne tolerovať.

luccija
23. jún 2022

Je to mama stale si bude mysliet, ze si male decko, ktore si bez nej neporadi.Chapem Ta tiez som bola vztahovacna len moja mama ustupila a pomaly sa bala nieco malej dat, ked sa ma raz pytala ci moze spravit chlieb vo vajci som sa uvedomila🙂ten kolac jej neublizi, vsetko potom vratis na miesto kde ma byt
Dlho Vas nevideli tesili sa...predstav si, ze moja svokra vucke nikdy nic nekupila a ma 15 r.Bud rada, ze mas mamu a dcera babku 🙂

luccija
23. jún 2022

Inak aj stan aj zahradny domcek sme mali v byte stan v obyvacke, domcek na terase🙂 kasli na to tesia sa...

nika3136
23. jún 2022

Moja rodina byva tiez asi 350km, ale vobec nerobim takuto dramu z ich prichodu 😃 ano, prinesu blbiny, rozlozim to tu, kym su u nas, tesia sa, deti tiez... detom je fuk, ze mame v obyvacke volny priestor tak 1m2. Odidu, zbalim to, dam inde, nieco aj darujem dalej. Nabuduce na to bud zabudnu, alebo medzicasom poviem, ze to dosluzilo (diplomaticky), hocico. Ostatne veci predychaj, ved sa k vam neprestahovali. Kamoska pchala mojej malej 10mesacnej arasidove chrumky....ked mala svoje dieta, malo silnu diktaturu a nic nemohlo 😅 asi tak. Budes taka ista babka, uvidis 🤣 prestanes to prezivat. Mam aktualne druhe dieta a vela veci filtrujem, nerozculujem sa nad takymi vecami

nika3136
23. jún 2022

@luccija
Niekedy to nie je o tom, ze si myslia, ze je decko. Moja babka si myslela, ze mi takym stylom pomaha. Ze mi uprace atd. Slusne som jej casom vysvetlila, ze robi pravy opak. Niektori to fakt robia s dobrym umyslom, vsetko je o komunikacii

luccija
23. jún 2022

@nika3136 ale jasne ja mam 44 r a mama mi "radi" ktory kvet moze ist na slnko, nech dam dcere na branne cvicenie vela vody, lebo je teplo a podobne...

7lenka11
23. jún 2022

autorka, úplne ťa chápem, našla som sa v tvojom príspevku.. moji rodičia k nám chodia raz za 4-6 mesiacov a zakaždým prídu s tým, že ideme v byte niečo robiť - maľovať, upratovať, namontovať novú skrinku, presádzať kvety.. minule som si už protestne sadla, že ja nestrávim celú návštevu rodičov tým, že budem od rána do večera pachtiť v byte a na balkóne.. navyše upratujem priebežne, veľké upratovanie robím každú druhú sobotu.. zvlášť upratujem pred každou návštevou... no moja mama má asi pocit, že všetko robí lepšie a že každá jej návšteva u mňa musí byť o práci, nielen sedieť, kávičkovať a podobne.. vrcholom všetkého bolo, keď mi sama od seba začala presádzať kvety a vymenila kvetináč na darovanom kvete, hoci sa mi tej jej nepáčil.. viem, že sú to detaily, ale mňa to vytáča.. ja tiež neprídem do niekoho domácnosti a nezačnem mu meniť veci podľa mojich predstáv.. navyše, ak ma rodičia prídu navštíviť po pol roku, tak chcem, aby si aj oni oddýchli, dať si kávu, pokecať, ísť na vzduch, prípadne niekam vyraziť a nie makať od rána do večera, keď to ani nie je potrebné

eeffka
23. jún 2022

no boze moj, ja som sa v sobotu pohadala s mamou na chate kvoli handre a ona mi to vycitala este v stredu 🙂 tak zasa opat o 2t

mandzula
23. jún 2022

Ja ťa úplne chápem, že si naštvaná, nebol totiž akceptovaný tvoj názor. Chápem, že nedokážeš byť vďačná za niečo, čo si vyslovene povedala, že nechceš, že ťa štvú nevyžiadané rady a reorganizácia domácnosti, lebo ti tým mama dáva pocítiť, že nie schopná rozhodovať sama za seba, dobre vychovávať deti a viesť domácnosť - uráža ťa to. Rozumný rodič by mal vedieť, kde sú jeho hranice a kde začínajú hranice teba ako samostatného tvora, matky, gazdinej. Takže rodič, nerodič, z hrušky dole. Miesto zdutého sedenia s ňou hoď reč, povedz jej, že ťa uráža, že ťa spochybňuje a že tým vlastne spochybňuje aj seba, lebo neverí, že ťa vychovala tak, aby si bola schopná samostatne rozhodovať. Mala som takúto ex svokru, ktorá nám rada organizovala priebeh návštevy u nej, skončilo to tak, že k nej moja dcéra ani nechce chodiť, lebo tam len trpí a celý čas si hryzie do jazyka. Rozhovor s ňou nepomohol, jej odpoveď na všetko bola "joj, co ty znaš" a tak aj dopadla, vlastné deti k nej nerady chodia. Takže takto nejako to mame povedz, že ak chce, aby to fungovalo, nie znamená nie, nech nerieši tvoju domácnosť a to, čo je dobré pre tvoje deti.

tykat
23. jún 2022

Klidek...ziadne decko na kolac a pustenu telku este neumrelo. Smykalka podla mna fajn, vy by ste nekupili (lebo priestor)... a tak sa aj zmestila aj bude mat mala zabavu (a nebudete ju mat na dvore do 18tky). Tunel so stanmi... ak je to taky ako myslim sustakovy tak to lahko poskladas a odlozis. Ostatne vydrzis, bud rada ze su 500km daleko a nechodia 3x do tyzdna.

zuziiiii
23. jún 2022

@zuzanka.zuzu 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

kvecinka321
23. jún 2022

Čítala som len zopár prvých komentov ale teda mne by to tiež prekážalo.. súcitim s tebou.. ale možno by bolo fajn upokojiť situáciu aby ste si to obe mohli užiť a nie sa navzájom nervačiť.. rok som žila so svokrom ale teda ani z daleka to nebolo takéto ale ja by som si na to veru nevedela zvyknúť na to kybicovanie..

salamistka
23. jún 2022

nenechaj si hovoriť do života od nikoho a do výchovy už vôbec nie...aj mne sa snažil každý dávať nevyžiadané rady, čo nepotrebuješ, daj ďalej niekomu inému, keď ti bude mama vyčítať "neporiadok", tak jej vysvetli, že je to tvoj "bordel" ...tiež mojej malej každý podstrkával sladkosti, najlepšie za mojim chrbtom, aj keď som si to neželala...lebo veď preháňam...áno, možno som preháňala, ale na druhej strane trochu rešpektu treba mať, keď ty nechceš aby tvoje dieťa jedlo sladké a pozeralo TV, tak je to tvoje rozhodnutie, môžu si o to ostatní myslieť čo chcú, ty tiež nechodíš k nim domov a nekomentuješ všetko čo sa ti nepáči

sashabb
23. jún 2022

@7lenka11 to si fakt toto necháš? tebe idú maľovať??? alebo upratovať? rovno by som ich uzemnila, že môžu zabudnúť. 🙈

beatik3
23. jún 2022

@kvecinka321 no povedzme si tak, kto by si na to vedel len tak zvyknut a byt s takymto vztahom v pohode. myslim, ze nikto, lebo kazdy jeden ma svoju predstavu, viziu a jedno s druhym

0kristina0
23. jún 2022

Preco by mala byt autorka ticho a suchat nohami? Zato ze je to mama? Zato, ze rodicia byvaju daleko? Akoze sorry, ale autorka je svojpravna osoba a ja nevidim ziadny dovod na to aby ju mama komandovala ako keby bola soplave decko. Mala byt tam byt ucta na obidvoch stranach. Keby sa jednalo o svokru to by tu boli ine komentare.

kvecinka321
23. jún 2022

@beatik3 súhlasím, len je otázne či je takéto “staranie sa” v poriadku v rámci vzťahov.. pre mna to, že ma moji rodičia nechávajú žiť po svojom (aj keď do istej miery sa montujú) mi vyjadrujú rešpekt a tým aj lásku. A aby mohol vzťah vôbec fungovať nie len naoko, rešpekt a tolerancia na oboch stranách musí byt.

katarinka89
23. jún 2022

No zbytočne si nasrata.. co tam na kolaci, umre z toho? Fakt tie novodobé mamičky to už podaktorí riadne preháňajú...