Som nahnevaná na muža

azurova99
21. jan 2022

Ahojte, chcem len sa trochu vyžalovat lebo som totálne nasratá, ja v 8mesiavi, dcéra chorá, celú noc som nespala, lebo sa nedalo kvôli malej, muž sa pokojne vyspinkal lebo išiel vedľa do izby, ja tu nervy dnes lebo mala plný nos, ATB boj, pamykon tiež a on mi na obed napíše že ho kamarát volá na prasiatko že pôjde, akože, coo, vie aká som keď je mala chorá, totálne klbko stresov, lebo musím bojovať s ňou či už s kvapkami alebo sirupom, nechce ich a on si kľudne ide žiadna psychická podpora nič šak čo... To je toto normálne

liljana
21. jan 2022

V klude, nadychnut, vydychnut. Ked pride, das mu malu do ruky, zoberies si jeho kreditku a pojdes si dat wellness.

azurova99
autor
21. jan 2022

@liljana no to by bolo fajn, ale kde ten wellness pojdem

liljana
21. jan 2022

Tak si pojdes kupit nieco mile, drobne, pekne a odmen sa za nasr..tie. Ked nejde o zivot, nejde o nic.

aniele
21. jan 2022

Povedz mu, že dobre, ale nech donesie z neho aj domov, aby si nemusela variť, keď sa točíš okolo chorej ;)

liljana
21. jan 2022

@aniele To skor on pride odtial zvalany ako to prasiatko. 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
azurova99
autor
21. jan 2022

@aniele no to už vidím ja sa tu o jeho ujka má ešte starať a on si ide na prasiatko

anjelicek26
21. jan 2022

Nastve to, chapem v tejto konstelacii. Ale ty v 8.mesiaci tehotna si chcela ist tiez? Teraz realne? Nech ti donesie nieco na veceru s toho a cez vikend ti to vynahradi... myslim, ze partnerstvo a rodicovstvo nie je len o tom, kto ma dnes lepsi/horsi den, ale o tom obcas popustit a dovolit tomu druhemu aj oddych...aspon ja toto tak vnimam... pokial je tam ta protivaha, ze su dni, kedy je to naopak... ked dcerka vyzdravie, nech si buduci vikend spravia vikend ocko-dcera pekne celodenny vylet jeden-dva dni a ty das nohy hore... Budete spokojny obaja a bez hadky. Ked je dcerka chora, chces byt urcite ako mama pri nej, aj ked je to narocne. Ked sa jej polepsi, bude lepsie.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
azurova99
autor
21. jan 2022

@anjelicek26 nie s ním som ísť nechcela chcela som morálnu podporu keďže vždy chorobu dcérky neznášam veľmi dobre keďže aj zváracia nechce mi nič jesť a som zúfalá z toho, a jasne ja celé dni zavretá doma on si chodí aj do kaufu cez víkend je doma zase len zatvorena doma lebo jemu sa nikam nechce ísť, a ešte žeby trávil dva dni s dcérou dve hodiny má veľa že nevladze, a aj tak by nedoniesol nič lebo ja bravčové nejem

marzuz89
21. jan 2022

@azurova99 na druhej strane, rozumiem aj chlapovi, ze z takejto atmosfery uteka, musi byt na nervy.. Tiez sme v 8 aj 9m tehotenstva mali chore dieta, niekolko tyzdnov vracajuca sa choroba, narocne noci, zachvaty. No ja som chcela, aby sa manzel poriadne vyspal, vstavala som ja. Neviem si predstavit robit mu taketo sceny, nervozitu, hadky. Cez vikend vstaval manzel a rano ma nechal hodku dve pospat navyse. Cakali ma ranajky a dieta, o ktore bolo zatial postarane vratane rannych liekov. Vztah ma byt vyvazeny. On nech ide na prasiatko, ale nech ti zaroven potom doma s chorym dietatom pomoze 🤔

number19
21. jan 2022

@anjelicek26 Ja si myslim, ze v 8. mesiaci tehotenstva chcela pri chorom dietati od muza podporu. Ona tehotna, dieta chore a muzik sa niekde s kamosmi vyziera...mne pride prirodzene ze je nastvana. Chlap ma prist z prace domov a pomoct s chorym dietatom (zvlast ked je manzelka v 8. mesiaci).
Ty to mas ale asi v tvojom vztahu inac, ak ti to tak funguje, je to tvoja vec, autorke ocividne nie...

ddaassuullaa
21. jan 2022

Sedeli by ste doma dve knedle. To uz by bolo zmysluplnejsie? Aj tak by si bola v strese, ci tam.sedi alebo nie. Tiez je dost pochopitelne, ze v noci spi, ak ide do prace, lebo zabezpecuje rodinu. Vsetko take bezne veci, ktore by si si ani nevsimla, keby si teraz nebola precitlivena. Ono vyhovorka neznasam chorobu dcery dobre je len alibizmus. Si mama a presne vies, co mas robit, chlap by bol strateny v preklade. Skoci si po praci na kus zvanca a pride domov v pohode, urcite lepsie ako naduty chlap a chote dieta, otrasna kombinacia. Skor ty to skus predychat a hodit za hlavu. Oni myslia inak ako zeny, zbytocne sa startujes. Nenavar, neuprac, lahni si k malej a pozerajte rozpravky, mojkaj ju, ked spi ona, pospi si aj ty, vyloz si nohy, sprav si pohodlie. Pomozes dietatu aj sebe. A ked sa panko vrati, porobi co treba😉

azurova99
autor
21. jan 2022

@marzuz89 tak ide o to že mala býva chorá asi od roka skoro každý druhý mesiac ani raz jej za tú dobu nedal ATB, žiadne také že má nechá dlhšie cez víkend pospať, ja som tá čo denne vstáva ,
@ddaassuullaa porobiť vo treba jasne so svojim ujkom sa naje ešte mu musíš aj nachystať lebo chudáci bývajú tu s nami a nevedia kde taniere kde jedlo, potom musíš za nimi pospratovat poumývať a potom s malou s a pohrať, ja som nebola za kamoškami 3 roky odkedy mám dcéru, a on si koži tu ku oteckovi, mamičke ich vyváža a ja keď chcem ísť v nedeľu na výlet aspoň na prechádzku tá sa nedá, nie som precitlivena len kúsok empatie ja som tá čo vari pre neho ujka dcéru a seba denne, ja som tá čo upratuje celý dom lebo jeho ujko s prepáčením nevie čo je záchod a čo latrina, ja som tá čo vstáva keď je chorý aby mu dala lieky,

bosorka2302
21. jan 2022

Ja by som mu povedala ok chod ale potom.v noci potiahnes starostlivost o deti prip na druhy den ich mas na starosti pol dna aby som si oddychla

azurova99
autor
21. jan 2022

@ddaassuullaa a už mám toho s prepáčením dosť, ešte ten jeho ujko skvelý totálne u neho neprebehlo feminizmus, žena sa má starať upratovať variť, stačí že vyskočil že sa mi dačo nepáči tá už som parádna panička, mala chorá on tu s tým svojim cigaretovym dymom chodí nemôžem mu nič povedať v špinavých topánkach mi až do chodby vojde šak ja to v 8 mesiaci môžem drhnut jak idiot aj teraz si došiel sadol za stôl a čaká že ho obslúžiť ja.mam navarené ale je na peci tak si môže vziať je som sluzka

azurova99
autor
21. jan 2022

@bosorka2302 to neprejde ja musím fungovať denno denne, ja bola chorá v 3 mesiaci, som išla dokonca na gauč späť aby som ho nebudila, nebol mi schopný ani čaj uvariť pritom som mala takú angínu že som sa z toho gauču nevedela postaviť, ale fungovať som musela jesť chceli všetci aj malá bola doma lebo škôlka ešte nebola

azurova99
autor
21. jan 2022

@ddaassuullaa aké bežné veci napríklad??

bosorka2302
21. jan 2022

@azurova99musela ako musela tak si si ho naucila

oila
21. jan 2022

No doteraz si tak fungovala, ze si si zakazdym vsetko sama, tak ako on to preto berie ako samozrejmost. No ked pride domov pekne krasne mu daj malu na starosti a ty chod niekam na kavu alebo si chod nieco na seba pekneho kupit

ddaassuullaa
21. jan 2022

@azurova99 mne staci napisat raz, toto co teraz nahnevana pises si clovek z prsta nevycuca😉 tak ci tak by som ho dokazala s kludom zrusit, ale to som ja. Moja empatia, ak napisem "nech taky chlap ide do...alebo to mu zatrhni a pod" by ti nepomohla nijak. Skor zvladnut svoje vybuchujuce emocie a nechat mu to vyzrat s kludom, nech sa citi ako pako on, nie ty. Krikom.si on macho bude mysliet ze si zase zlyhala

ddaassuullaa
21. jan 2022

@oila asi tak....

petamich
21. jan 2022

nuz a preco prave dnes si prekvapena? sama pises, ze to je jeho standardne spravanie 🤷‍♀️ a ak to rychlo nezmenis, s dvomi chorymi detmi bude este vacsia "zabava"

deti95060810
21. jan 2022

no môj manž. ten by si mohol ustlať rovno pri psovi vo voliére - a to je vonka... takže nech si to radšej rozmyslí takéto výletíky...😉
nie nadarmo ma volá generál...

fantinka
21. jan 2022

@deti95060810 😂👍🏻

azurova99
autor
21. jan 2022

@petamich sa zbalíme a pôjdem het k našim

fantinka
21. jan 2022

Tak ked nikdy s nicim nepomoze, ani s chorym dietatom, preco cakate spolu dalsie?

azurova99
autor
21. jan 2022

@fantinka tez už nad tým od rána uvazujem

anjelicek26
21. jan 2022

Ale vy máte potom celkovo problém a nie, že ísť s kamarátmi niekam by bolo zlé. Je to len taka tá posledná kvapka.

lala123
21. jan 2022

@azurova99 ja neviem a to s ním žiješ prvý rok, že ho nepoznáš? Resp. mam pocit, že tu ani neide o dnešok skôr už je to pomyslená posledná kvapka. Asi nemáte veľmi harmonicky vzťah . Nebudem tu riešiť prečo do takého vzťahu druhé dieťa, to je vaša vec ale keď sa tak choval aj predtým a nebola si spokojná prečo ste to neriešili? Problémy keď sa neriešia tak sa len nabaľujú a potom je z toho uz balvan, ktorý sa nedá preskočiť. Ja by som mu ráno povedala, ok ty si bol včera vonku ja som doma s chorým dieťaťom, buď taký dobrý a teraz sa jej venuj ty. Pokial to nie je s dcérou extrémne vážne tak by som mu nachystala lieky plus kedy ich má brat a išla by som preč aspoň na pol dňa. Alebo by som sa zavrela v izbe , že jednoducho potrebuješ aj ty trocha pokoj a zrelaxovať. Ale Nehovor mu to s nervami , to hneď aj on vyskočí ale s kľudom a hlavne nekompromisne. Vieš chlapi to beru tak, veď sak si doma tak či sama či s chorým deckom to je jedno...kým nebude chodit v tvojich topánkach nebude ta vedieť pochopiť. A ešte jedna vec. Trocha ho zapriahni do starostlivosti o dcérku už teraz nech si zvyká lebo keď budeš mat druhé na svete tak sa zbláznis keď už teraz vnímaš ako nespravodlivosť to , že ry si doma a on si ide posedieť.