Som lakomá?

mariska30
14. dec 2021

Baby toto je len výkrik do tmy čo má trošku nahnevalo..S priateľom sme boli na nákupoch a chcel mi kúpiť parfém, ponožky atď..V skratke som ten tip človeka ktorý je minimalistický a ktorý keď niečo nepotrebuje tak tak nekupuje zbytočne vecí.. Priateľ mi Nadal v obchodnom centre že som strašne lakoma na seba že to ešte nezažil a začal ma porovnávať zo svojou ex ktorej kupoval hoc čo mu len ukázala v obchode a čo sa jej páčilo, dosť ma to nahnevalo pretože ja narozdiel od jeho bývalej manželky nie som marnotratna a zažila som aj čo je to nemať na nájom , chlieb atď., čož ona nezažila..Tak som mu na to odvetila že bývam 200 km od svojho bydliska kde som bývala v obecnom byte a keď náhodou sa niečo udeje medzí nami tak prídem z holou riťou naspäť pričom si budem musieť požičiavať na nový začiatok...Jeho odpoveď bola že so mnou už do budúcna rátať nebude keď to ževraj takto vidím ja že keď si šetrím na svoj odchod..

lessiie
14. dec 2021

@mariska30 lakoma? Ani nie... skôr máš rozum...

kate211
14. dec 2021

@mariska30 Priatel chcel tebe kupit parfem ako darcek a zaplatit ho? A on je na tom ako financne? Moze si to dovolit? Ked v tomto neni problem, preco mu to neumoznis? Vsak ta chcel potesit darcekom. Preco v tom hladas svoju lakomost? Vsak cele je to o nom - on tebe chcel kupit darcek, zaplatit ho a potesit. Alebo ty si chcela jeho peniaze, ktore pouzil na tvoj darcek vyuzit inak? Nejak tomu nerozumiem - alebo chcel nech si parfem zaplatis sama?

vler
14. dec 2021

@mariska30 Nie si lakoma len preto ze nerozhadzujes; si financne zodpovedna. But rada ze sa vyfarbil...

kate211
14. dec 2021

@mariska30 Fakt tomu celemu nerozumiem. On ti vynadal, ze si lakoma na seba? To chcel nech si to zaplatis sama a ked si odmietla, bola si podla neho lakoma?

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vler
14. dec 2021

@kate211 Autorka nehlada svoju lakomost; bol jej vynadane ze je lakoma

patka06
14. dec 2021

Ak ti chcel urobiť radosť - kúpiť darček a ty si odmietla, tak si ho v podstate urazila
Na šetrení nie je nič zlé, len sa to nesmie preháňať

nikpa
14. dec 2021

@mariska30 podľa mňa ste zbytočne vyhrotili situáciu. Ty si to prehnala a aj on. Keď ti to tak chcel kúpiť tak si sa nemala toľko brániť, veď ti neisiel kupovať auto. Parfum asi nebudeš potrebovať nikdy a to si ho ani nikdy nekupis? Naozaj nikdy nekupis nieco čo nepotrebujes len tak pre potešenie? Akože nie je to nutnosť, parfum ale zase ani úplná marnotrapnost a hlavne keď na tom druhý trvá, no a ponožky, bez komentára. A on hneď že s tebou nebude počítať, tiež prehnal. Nemyslím, že to čo si mu povedala, je niečo čo by si plánovala ale je to proste fakt a len si mu ho pripomenula (aj keď nie asi moc vhod) a asi si to hovorila v hneve.

kate211
14. dec 2021

@vler Nejak nechapem, preco by sa mal vyfarbit. Ked zena setri, neutraca za sprostosti, tak to znamena, ze jej partner nemoze kupovat darceky? Ved ho to moze urazit.

mariska30
autor
14. dec 2021

@mariska30 Jeho príjem je 1100€ a platí hypo leasing, inkaso atď má toho dosť na rováši a proste keď mne kúpi parfém a ponožky dajme tomu za 50€ tak viem že skôr alebo neskôr mu budem dokladať na benzín alebo poruchu auta no je toho až až Tak preto radšej od neho nič nežiadam lebo vždy keď aj niečo kúpil tak vždy som mu to nejako vracala vždy niečo mu prišlo do rany takže preto radšej nechcem od neho nič

snehulienka3
14. dec 2021

@mariska30 On asi patrí k tomu typu ľudí čo prejavujú lásku darmi a asi to vzal ako odmietnutie jeho ako osoby ,čo ranilo jeho ego,podľa mňa nepochopil,že ty si len skromná a racionálna. Možno má pocit, že jeho dary nie sú dosť dobré pre teba ,tak sa ofučuje. Ľudia prechádzajú do útoku, keď im stúpiš na ich slabé miesto...

zmrzlinka2021
14. dec 2021

@mariska30
Prosim ta, preco si vo vztahu s takym typom cloveka, kde ty mu vracias penaize? Zatial este len spolu chodite, to ako aj v manzelstve mu budes splacat nejake vydavky?
Pre mna ako zenu by to bolo velmi ponizujuce

vler
14. dec 2021

@patka06 Vyfarbil sa tym ako detinsky reagoval na to ze ona nechcela aby jej nieco kupoval. Nie kazda je taka, a zrejme autorka nie je, ze kupovanie veci "jej robi radost"

luccija
14. dec 2021

@mariska30 chcel Ti spraviť radosť a ty mu povieš, že netreba, lebo, ak sa rozidete nebudes mať nič?strašne negativne myslíš.Ved vonavku by Ti on zaplatil...
Tvoj chlap má pravdu nauč sa niečo si dopriať veď si nekupujes parfém každú mesiac a mal to byť dar.Mna by to tiež nahnevalo, ak by si tak reagovala

mariska30
autor
14. dec 2021

@nikpa Mám 3 parfémy a ponožiek toľko že najbližší rok nemusím kupovať 🙂Proste všímam si počas nášho spolužitia že je tiež niektoré vecí kupuje úplne bezhlavo a potom sa sťažuje že nemá peniaze 💰💸

lindous
14. dec 2021

Tiež si myslím, že ste obaja zbytočne prehrotili ... je rozdiel či naozaj veríš v minimalizmus a to by mal rešpektovať, lebo je to tvoj životný štýl alebo je nejaký iný problém v ochote prijať darček ... chcel ťa potešiť, možno sú darčeky jeho jazykom lásky a tým, že ty to neprijímaš, mu to príjde akoby si neprijímala jeho lásku ...on to zase prehnal s porovnaním s ex, čo by mňa asi nahnevalo, ale ani to, že môj partner uvažuje nad tým čo keď sa medzi nami niečo stane nie je to, čo by som zrovna chcela počuť, avšak tiež na to reagoval podľa mňa prehnane ... hlavný problém tam teda ja vidím v komunikácii, lebo toto celé sa dá odkomunikovať inak

kate211
14. dec 2021

@mariska30 Preboha. A to ako prebieha to dokladanie za benzin? On nema peniaze na benzin a pride za tebou, ze mu to mas zaplatit, pretoze si dostala darcek?

mariska30
autor
14. dec 2021

@kate211 Nepríde za mnou s týmto štýlom ale len sa má spýta či mu mám helfnut ..

kate211
14. dec 2021

@mariska30 A preco chce helfnut? Pretoze na benzin a opravu auta fakt nema peniaze (vsetky rozfrcal na nezmyselne darceky a nezostalo mu) alebo peniaze realne ma, ale berie to tak, ze - ja som ti kupil darcek, ty mi prispej ma benzin?

mariska30
autor
14. dec 2021

@kate211 Presné tak ako píšeš...

desore
14. dec 2021

@mariska30 On patri medzi muzov, ktory Ti kupi parfem, nezabudne sa pochvalit pred rodinou, priatelmi. Za tyzden pride so smutnymi ocami, ze potrebuje helfnut, ale s tym sa uz pred nikym neprizna. V konecnom dosledku si ten parfem zaplatis este aj a urokmi.
Nahodou nie je ten typ, co si dopraje pekne a drahe oblecenie, aby ho ludia obdivovali?
"Pan Gavalier", pred vsetkymi a v konecnom dosledku ma holy zadok a aj bude mat.

kate211
14. dec 2021

@mariska30 Asi vyber tohto partnera treba zhodnotit. Neviem preco s nim si, ci s nim mas deti a ako stare, ci mas kam ist. Ale nabuduce ked ti bude chciet kupit nezmyselny darcek, ktory ty nepotrebujes, reaguj tak ako to je. Normalne mu povedz, ze to nepotrebujes, ze zbytocne vyhodi peniaze a potom mu nezostane na benzin alebo poruchy auta a bude to chciet po tebe. Ako by reagoval? Ked je problem v tomto, mala si to ozrejmit takto. Argument, ze koli tomu odides niekam s holou ritou mi nedava suvis.

guiseppinka
14. dec 2021

Poznam, som taka ista... Ked nieco nepotrebujem, tak si to nekupim - som lakoma, ked nieco potrebujem, tak hladam, aby to splnilo to, co od toho ocakavam - som narocna a naco az take drahe... K tvojmu priatelovi sa vyjadrovat nebudem, ale vytocil by ma

hanelka1
14. dec 2021

@mariska30 tak ale keď spolu žijete tak je normálne že spolu hospodarite,,,či nebyvate spolu? Či on platí hypotéku a ty energie, potraviny? Vieš, raz za rok by si človek mohol urobiť radosť. Podľa mňa ťa chcel potešiť. Možno si to mohla vyriešiť diplomatickejšie. ak si nechcela, aby utratil veľa peňazí. Mohla si si napr. vziať lacnejší parfém alebo mu povedať, že by ťa potešilo niečo ( lacnejšie) kniha, šatka, proste aby bol aj baran celý aj vlk sýty. Nie si lakomá, iba šetrná. On to myslel Inak,,, byť lakomá na seba, že si nič nedopraješ. On ťa pozná dlhšie,,,ak vidí že to robíš stále, že si nič nedopraješ, tak možno že ten hnev bol z toho. Je milé náhodou od neho, že ti chce dopriať. Samozrejme to, že tam zatiahol bývalú,to rozhodne prehnal. Asi by bolo fajn sa o Tom v kľude porozprávať. Povedz mu to čo si napísala tu, že máš výčitky si niečo vziať od neho keď vieš, že tie peniaze bude potrebovať na niečo iné. Vzťahy sú o komunikácii ,,,aj keď niekedy by tých chlapcov človek zabil.😂

whatever1
14. dec 2021

@mariska30 Nie si lakoma. Potvrdzuje to aj to, ze sa mu to vzdy snazis oplatit, ze mu zaplatis benzin a pod. Porozpravaj sa s nim narovinu. Povedz ze ti nevyhovuje prijmat "dary", ktore nepotrebujes. Dostanes nieco co ani nechces a potom to aj tak musis zaplatit. On si povie aky je uzasny, kupuje frajerke dary a nic ho to nestoji. Podla mna je to dost sproste od neho ked nasledne ocakava kompenzaciu. Prestan platit za nho benzin a pod a tiez mu kup ponozky a ked povie ze nechce , vynadaj mu ze je lakomec.

vler
14. dec 2021

@guiseppinka Ja som tiez taka, nekupujem bezhlavo, aby som mala na to co skutocne chcem; tiez som minimalistka a vlastnenie milion veci by ma vytacalo

hanelka1
14. dec 2021

@whatever1 možno treba povedať aj po B,,,či sa ona na tom aute nevozí a či nebýva v jeho byte, pretože to potom by mali byť spoločné výdavky.

whatever1
14. dec 2021

@mariska30 "Nepríde za mnou s týmto štýlom ale len sa má spýta či mu mám helfnut .." nabuduce ti toto povie tak sa ho spytaj preco ti kupoval parfem ked nema peniaze, ze si ho aj tak nechcela, nech ti da blocek ze ho vratis😉. Toto by mohlo efektivne vyriesit dalsie nakupovanie darcekov.

whatever1
14. dec 2021

@hanelka1 To by jej nevnucoval darceky a rovno by pytal "helfnut" s vydavkami...aspon si myslim

kate211
14. dec 2021

@whatever1 Dost zalezi ako ziju. Ci zdielaju domacnost, ako vyuzivaju auto. Ci spolocne alebo len on. Ja som pochopila, ze ziju oddelene. Ale pokial ziju teda spolocne a spolocne vyuzivaju aj auto a pokial pani normalne pracuje, mala by sama od seba nieco prispiet. To, ze partner chcel prispiet na nieco, co autorka vyuziva spolocne je normalne a nemal by ju o to ziadat, to ma robit automaticky. Aj napriek tomu, ze autorka prispeje na spolocne byvanie a auto, partner jej darcek v pohode moze kupit.
A ma sa to chapat tak, ze je to darcek. To, ze chcel po nej, aby sa podielala na niecom, co vyuzivaju spolocne netreba v tomto pripade chapat tak, ze kupil som ti darcek, preto mi zaplat benzin. Na benzine by sa mala podielat tak ci tak - pokial auto vyuziva aj ona.