Som lajdák alebo je priateľ perfekcionista?

19. okt 2021

Baby možno mi pomôžete sa na našu situáciu pozrieť objektívne.
Ide o to, že priateľ má neustále buzeruje (podľa mňa). Tak napríklad včera sme boli v autoservise vymeniť pneumatiky a priateľ mi ešte pred tým povedal, že si mám zapamätať, že sa ho (automechanika) má spýtať na niečo ohľadom ostrekovačov. Zabudla som mu to pripomenúť, hneď mi to vyčítal. Alebo mu mám pripomenúť, že musíme kúpiť nemrznúcu zmes do auta, že toto a tamto a nech mu pripomeniem, nech si zapamätám a stále dokola. A ja vždy zabudnem. Nerobím to naschvál, jednoducho to nedržím v hlave. Tiež ma štve, že všetko nosím v kabelke ja, doklady od auta, jeho peňaženku, jeho kľúče. Lebo on to po vreckách nosiť nechce. Samozrejme nesmiem to zabudnúť doma. Keď zabudnem, hneď je oheň na streche. Veľakrát sa hádame kvôli tomu. On má obviňuje, že som lajdák. Že na všetko musí myslieť on. A že keď si to neviem zapamätať, tak si to mám písať.

falbala132
19. okt 2021

takze on vlastnu zabudlivost prenasa na teba, genialne to ma vymyslene 😅🙈

lucka_ke
19. okt 2021

prečo si to nepíše on?

tncka
19. okt 2021

Haha to je debil🤭no len raz by mi vycital ze nemwm v kabelke JEHO veci,oplieskala by som mu ju o hlavu🤣🤦‍♀️Ma OP? Tak nech si je za svoj bordel zodpovedny sam. A kopla by som ho do riti. Este dnes.

fiafia
19. okt 2021

Takže svoju zodpovednosť hodí na teba. Pekne to má vymyslené. Nech nosí diár a zapisuje si, poslala by som ho kadelahsie 🤭

beronsche
19. okt 2021

ty si lajdak, lebo si mu zabudla pripomenut, to na co pan dokonaly zabudol.. tak to je vyborne! Je on kompletny?
jasne a strucne by som mu vysvetlila, ze mu nic pripominat nebudem, hadam je svojpravny. a ziadne kecy o lajdactve..
ale popravde, ja by som nevydrzala s takym muzom, ktory chudacik za nic nemoze, to len vsetci okolo su hrozni a teda najma ja..
Ak si to ochotna tolerovat, rataj s tym, ze sa to bude zhorsovat..

dori92
19. okt 2021

Odpoveď je - tvoj priateľ je lajdak 😂😂😂🤷‍♀️🤦‍♀️

0silvia0
19. okt 2021

kup mu notes, alebo ho nauč robiť poznámky a pripomienky do mobilu, keď to sám nevie. To vážne sa necháš buzerovať takýmito sprostosťami? Toto si mala zaraziť od začiatku, tvoja chyba že pri ňom šúchaš nožičkami, ver, že väčšina žien by si s ním v sekunde poradila...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beronsche
19. okt 2021

este som zabudla, nie priatel nie je perfekcionista ani len nahodou! Priatel je nezrele decko neschopne prevziat zodpovednost.
mimochodom, uplne nevhodny typ pre rodinu..

dzulli1980
19. okt 2021

Si z Teba robí osobnú asistentku ... toto by som ja netolerovala, mám kopu iných povinností, ešte aby som tie jeho v hlave nosila ... však nech si to píše na papier.

hederamonstera
19. okt 2021

Toto na mna skusal aj moj drahy - ale ja si vacsinou zapamatam. Ale hentaku poznamku mal len raz…potom som mu vysvetlila, ze ci si neuvedomuje, ze aj on zabudol🤪 a uvedomil sa.

autor
19. okt 2021

Baby díky, takú smršť som teda nečakala. Ale som rovnakého názoru, len ma stále buzeruje a mňa obviňuje, že mu nepomáham, že na všetko musí myslieť on.

hederamonstera
19. okt 2021

Nuz, dalsi co si nevie priznat chybu a svoje nedostatky vycita druhym. Vsak mu odteraz povedz, ze NIE, nebudes to mat na starosti

negymama
19. okt 2021

predstava ze by som ja mala nosit muzove veci v kabelke ma normalne rozosmiala. to fakt??? a v dnesnej dobe tabletov, mobilov, notebookov, od niekoho chciet aby si zapamataval a primominal mi moje zalezitosti?

vsak on riesi auto, on nech si zapise. Ty mu tiez nehovoris, ze nech ti nezabudne pripomenut ze treba kupit vlozky a praci prasok.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suve99
19. okt 2021

Čuduješ sa, že tu baby tak rýchlo napísali ? On je lajdák - nie Ty.. prosím, ak chceš žiť normálny život - rozíď sa s ním, lebo prídu deti a to bude koniec....
A to, keď som si začala čítať, prečo Ťa nazýva lajdáčkou - vravím si - baba asi hádže handry kade tade a podobne....

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kulumulu123
19. okt 2021

Odkaz mu ze nech si to píše on a rovno na čelo!!! Blbec on na svoje veci série a ty si ako co jeho maminka ktorá mu ráno nezabudne aj soplik vvfúkať??? By som sa na to vieš čo... Prečo máš ty držať v hlave jeho záležitosti?? Prečo nedrží in v svojej tie tvoje??

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dahra
19. okt 2021

jejda, ťažký život s takým človekom, mám takého otca ☹ všetci sú za všetko zodpovední, on nie. Keď ON stratí/l niečo doma, všetci v pozore poctivo hľadať. Nezmenil sa, moja mama v tomto žije desaťročia. Dokonca sú situácie, keď si buchne hlavu v podkroví a povie, prečo sme mu nepripomenuli, že stojí blízko steny 🙂, prípadne sa vyberie v januári s nami autom do mesta. Keď vystúpi, zistí, že nemá bundu - hádaj, čia vina to je? No naša, naša, dokonca dvojitá - lebo sme si nevšimli, že ju nechal na vešiaku a nepripomenuli, že ju má vziať. Bolo by to aj na zasmiatie, keby to nebolo vo svojej podstate a hĺbke hrozné.

livka283
19. okt 2021

Čiže keď raz potom zabudne vyzdvihnúť dieťa v škôlke, tiež budeš na vine , lebo si mu nezavolala nech tam ide? 🙈 ružovo to nevidím s ním....🤦

beronsche
19. okt 2021

@dahra ta stena ma celkom pobavila.. Ale ano, musi to byt tazke s takym clovekom zit.. Nie len pre partnera, ale aj pre deti..
Ako si to vnimala ty, ako dieta? ak ti teda nevadi o tom pisat..

beronsche
19. okt 2021

autorka - poriadne si precitaj, co pise @viestta o 10:04!
Zvladnes to z dlhodobeho hladiska, zabranis, aby si "obtieral hubu" o vase buduce deti a vinil ich z vlastnych chyb?

slavomira1980
19. okt 2021

Taketo spravanie by som mu netolerovala ani nahodou. Len raz by sa to stalo, dostal by obrazne povedane po papuli, ze uz by sa ma na take blbosti nikdy neopytal. To je taky typicky priklad "jenom ja, ja, ja pan dokonaly, ostatni nech piskaju ako chcem ja"
Perfekcionista ma svoju pravidelne pulirovanu buzitasku zmanazovanu do detajlov. Tento tvoj je obycajny egoisticky manipulativny trtko. Stred vesmiru 😅
Zvaz, ci s chces s takym trtkom zostat.

mimi2120
19. okt 2021

Aj mne manžel sem-tam povie aby som mu niečo pripomenula, pretože dve hlavy si viac pamätajú. Ale v žiadnom prípade by si nedovolil mi vyčítať ak by som zabudla.

telusikk
19. okt 2021

Povedala by som, že lajdák je niekto iný. Tak mu povedz, že ty si nepamätáš všetko a keď niečo chce, nech si dá pripomienku do mobilu. To, že nosíme my chlapom veci v našich kabelkách, na to som si už zvykla. Ale hentaké správanie nech si strčí.

suve99
19. okt 2021

@viestta aj ja tak... 😂

dzejn80
19. okt 2021

autorka, zidi z kratsej cesty … asi tak by som to zhrnula. Lubis ho? Vazis si ho pre nieco, ked aj skvrny na slnku su tvoja chyba?

hopsadobrandejsa
19. okt 2021

Bohuzial pre tvojho priatela maju tuto dievcata na fore pravdu.....

Nie je schopny byt samostatny a drzat veci v hlave sam a tak vsetku zodpovednost prenasa na teba a v pripade, ze sa nieco zabudne ma hned koho vinit za svoje vlastne lajdactvo.

Na tvojom mieste by som mu veci vobec nenosil. Zeny maju obvykle so sebou veci v prirucnej taske pre svoje deti a nie manzelove doklady ci penazenky.

Mas na starosti male decko prezlecene za dospeleho chlapa. Tam niet k comu gratulovat.

Dalsia vec je, ze hnevat sa za kazdu malu drobnost je pekna sprostost. Pozorne sleduj jeho chovanie teraz pretoze taketo moresy su po svadbe obvykle intenzivnejsie.

salome123
19. okt 2021

tak mu povedz, ze nech ti pripomenie, ze mu mas nieco pripomenut 😀 a na tie jeho veci v kabelke mu povedz, ze ich teda budes nosit u seba, ale su to jeho veci, nech on mysli na ne, ze ich ma v tvojej kabelke. predsa nie je male dieta, aby si myslela na to, ci on ma penazenku atd. musis byt asertivna....nieco podobne mam doma, ale moj si uz zvykol, ze nic z jeho veci nedrzim na hlave.... vysvetlila som mu, ze ja nie som jeho mama 😀 😀