Som ja tá zlá?

darinaz
18. sep 2013

Babenky prosím o váš názor: Situácia: Pozvú vás na návštevu /neboli ste tam dosť dlho,lebo malý sa nerád vozí v aute a bývajú relatívne ďaleko/,je to rodina... Tak sa konečne rozhodneme,že to nejak vymyslime a pôjdeme. Blíži sa termín,ale nikto sa neozyva,tak volate...neberie...odpoveďou na moju sms,že čo a ako je, je,že nemá čas,lebo má návštevu a zavolá na druhý deň. Vravím si o.k.. Na druhý deň volá,že sorry,ale tento víkend nie,lebo príde niekto iný... Poviem vám,že má to nahnevalo,lebo nikto nebol schopný zavolať,či teda prídeme. Keď som jej napísala,že som z toho sklamaná a že sa majú dohodnúť spolu,keď niekoho pozývajú a nemajú si robiť z nikoho srandu... Že to mohli hádam aj inak poriesit,keď sme tam mali ísť po tak dlhej dobe...a uprednostnila niekoho iného pred vlastným bratom.To by ste mali vidieť ten e-mail čo mi poslala...plný urazok,že čo si to dovoľujem organizovať jej návštevy a ten zvyšok radšej nejdem spomínať... Som ja tá zlá,keď som si nenechala srat na hlavu?

ematko29
18. sep 2013

@darinaz určite niesi zlá,aj mne to pripadalo ako keby vás vodili za nos,dobre,že si jej povedala svoje

prasiatko30
18. sep 2013

@darinaz vcelku mas pravdu len si myslim ze dohovaranie si mala nechat na manzelovi - podla toho co si napisala by malo ist o tvoju svagrinu -v takychto pripadoch je dobre aby si to vytmavili medzi sebou surodenci

igiana
18. sep 2013

@darinaz podla mna vas pozvali iba zo slusnosti, pouzili iba frazu, ako plno inych ludi. Uz som sa s tym stretla.

darinaz
autor
18. sep 2013

@prasiatko30 Áno máš pravdu,aj som to na ňom nechávala,lenže mal veľa roboty a nevyšiel mu čas, tak som mu navrhla,že brnknem. To som ešte netušila ako má svagrina nenávidí... Ako ho poznám,tak on by jej nič nepovedal,on to radšej dusi v sebe...

linda20111
18. sep 2013

@darinaz Tiez by sa mi to nepacilo.. Vy ste to zobrali zodpovedne lebo tiez si chcete naplanovat vas volny cas a dlhsie cestovanie a oni na vas ako by zabudli alebo neviem ako by som to povedala.. proste maju vas niekde... a este ona je urazena???? :/ Co ti na to presne odpisala ta pribuzna? Mozes napisat viac alebo to skopirovat?

darinaz
autor
18. sep 2013

@linda20111 švagriná uprednostnila starých rodicov jej manžela,lebo že ich už 2-krát preložili...ak má pamäť neklame,tak bývajú v tom istom meste a sú na dôchodku a my 250km... Napísala mi,že čo vypisujem take stupidne sms,že mi už asi j..e na tej materskej,že sa mám dať liečiť a že to mne nezáleží na rodine a že ona ma k životu nepotrebuje atd. ...

linda20111
18. sep 2013

@darinaz ja si myslim ze ked byvaju v tom istom meste tak mohla to kludne urobit tak ze oni by prisli doobedu a vy poobede. alebo opacne.. ved nebudu tam cely den... No ale sama tvoja svagrina dala odpoved na to aka je zodpovedna, ked vidis ze aj tych starkych uz 2krat prelozili :D chyba nieje v tebe.. 🙂

barcelona94901
18. sep 2013

@darinaz nepristup na jej hru,rob sa hluchá,slepá ,ozvi sa bratovi a pozvi ho k vám 😉 budeš za peknu a brat sám uvidí,odkiaľ vietor fuka ,ak nemaju oni čas,čo iné možeš robiť pri takej vzdialenosti..k týmto hrátkam sa nedaj nikdy vyprovokovať ,ty by si bola za zlu 😉a tieto šarvátky sa zvyknu nepekne nabaľovať, rozťahovať aj po ostatných členoch v rodine,zatiahnu sa do toho rodičia,deti a už to ide...

prasiatko30
18. sep 2013

@darinaz neviem ja som v tomto ohlade a este pokial mate delikatne vztahy za to aby si nezhody medzi sebou riesili surodenci-pokrvni rodinni prislisnici, pokial je treba podakovat, zablahozelat a proste pijemne veci tak samozrejme komunikovat aj za celu rodinu ale taketo kritiky si urcite lepsie vysvetlia oni dvaja ako ked vstupis do toho ty a svagrina to proste obrati proti tebe. Tiez je dobrou radou nerobit z komara somara - zase ste uz neboli na polceste ked ti povedala ze maju iny program - tiez nevies ake ma vztahu ona s tymi inymi pribuznymi mozno su tiez dost nahnute a uz jej nebolo mozne povedat nie - ze mala byt trochu diplomatickejsia budis ale v podstate by som z toho nerobila kauzu

victory1
18. sep 2013

@darinaz No, je to divne, ale zas, ktovie aku ona mala situaciu v rodine, mozno boli s muzom pohadani, mozno cosi s tymi starymi rodicmi museli intenzivne riesit a nemala to chut tebe vysvetlovat. Urcite by som bola nastvana, ale nepisala by som jej taku sms aku si jej ty pisala...Ved krava sa z nej da spravit ovela sofistikovanejsim sposobom...
Urcite sa stretnete pri nejakych narodeninach, Vianoce..proste viac ludi z rodiny, A jednoducho staci placnut, ze sa vtedy a vtedy chystate do mesta, kde ta svagrina byva../neviem na nakupy ci do ZOO, ci co tam uz je/..a ked ti ona zapoti, aby ste sa u nich zastavili, tak jej povies, ze kdezeee, ved uz sme raz aj chceli prist na navstevu, aj sme tusim pozvani boli, a ty si nemala cas, povedala si, ze nech nechodime.....uz ta nebudeme radsej obtazovat., mas toho iste moooc....ale, keby si ty naaahodou mala chut, kedykolvek s muzom mozete prist k nam, ste vitani, budeme len radi.......a s usmevom! 😉

darinaz
autor
18. sep 2013

@prasiatko30 Mne ide hlavne o ten princíp. Stačilo zavolať,opýtať sa či prídeme,povedať sorry,teraz to nejde. To nebolo prvý-krát čo som sa v nich sklamala,ale vždy som bola ticho...

digysa
18. sep 2013

@darinaz Uplne zle si to poriesila a urobila si zo seba hlupanu, zbytocne.....

Pri takychto dohadoch, ake si opisala by som bola NASRATA ako svina.....takze viem presne, ako si sa citila.....ale

Myslim, ze si urobila chybu. V prvom rade je to ich vec, koho uprednostia, koho si pozvu a kedy si pozvu........Na druhej strane, ty mas tiez pravo odmietnut pozvanie a zmenit termin.

Namiesto toho,aby si jej povedala, ze si nahnevana, ci sklamana, tak si mala urobit presne to iste, co ona:

Ked, ti povedala, ze aby ste prisli o dalsi vikend, tak si jej mala hned povedat- "dobre, podiskutujem s manzelom a dame vam vediet, ci mozeme prist o dalsi vikend". Cakala by som cely tyzden,az kym by sa ona nezacala vypitovat, ci mozete prist alebo nie....samozrejme by som ignorovala vsetky odkazy az do Piatku. A vecer v piatok, by som im poslala SMS-ku, ze dieta je chore a nemozete prist, take sa navsteva musi prelozit...... 😉

Ake DAJ....take pozicaj........

egyy
18. sep 2013

@digysa ake pozicaj, take vrat 🙂 ale inak super nazor..to by ma nenapadlo. Ale ja som tiez typ, co riesi vsetko s horucou hlavou, takze... 🙂

digysa
18. sep 2013

@egyy Pardon...ja som s tym nasim slovenskym zargonom uz pozadu... 🙂 To vies....14 rokov v cudzine urobi svoje...

Ja som jej inak napisala vlastnu skusenost 😎 Tiez som bola ta, co chcela vsetko riesit s horucou hlavou, ale zivot ma naucil, ako ju schladit.

darinaz
autor
18. sep 2013

Ďakujem vám babenky za názory.

digysa
18. sep 2013

@darinaz Nabuduce budes mudrejsia.........ale jej spravanie nebolo taktne vobec....to je jasnej kazdemu.

lucia175
18. sep 2013

v tomto pripade sa tazko radi a vyadruje nazor, ked nepozname nazor druhej strany. Nevieme, co tam bol za dovod, ze prisli svokrovci, takze si zareagovala nerozumne. A takto prichadza ku konfliktom. Mala si to akceptovat. Vy ste sa rozhodli, ze konecne tam pojdete, pretoze ste tam dlho neboli kvoli malemu, jej zrovna ten vikend vyhovovat nemusel. trocha to treba tolerovat. Niekedy je mlcanie zlato.

hori
18. sep 2013

no ale ja si myslim, ze ked uz raz boli dohodnuti na termine, tak nech mala svagrina akekolvek dovody na zmenu navstevy, bolo jej povinnostou aspon zavolat a dat vediet, "prepac, teraz mi to nejde, dohodneme sa na inokedy..."
ja som zvedava, co by sa stalo, keby si @darinaz neoverila situaciu a jednoducho by aj s detmi prisli, co by potom svagrinka robila? poslala by ich 250 km naspat? toto sa teda veru nerobi a od svagrinej je to vrcholne nezodpovedne...

lucia175
18. sep 2013

@hori zijeme v dobe, kde cas velmi leti. Kazdy ma nad hlavu problemov a starosti a povinnosti, ktore musi riesit. Mozno na to pozabudla a ked sa jej darina ozvala, tak jej povedala, ze sorry, tento vikend nie ..... nevyhovovalo jej to.akceptujte to. Clovek by sa nemal nutit do veci, len aby uspokojil inych a nieco jemu samemu nevyhovovalo. Raz jej to nevyhovuje, tak nebudem pisat nejaky email s vycitkami. K comu je to dobre? K vyvolaniu konfliktu? Mozno svagrina pochybila, ale mala sa nad to povzniest. a v dnesnej dobe mobilnych telefonov a intenzitou virtulanej komunikacie by sa niekto neprehnal 250 km, nezijemev roku 1985 . Nevieme ako to bolo a suvislost udalosti. co ak darina povedala, ze ano prideme vtedy a vtedy a mozno v minulosti tiez tak povedala a kvoli malemu, ktory nerad cestuje neprisli. Tak mozno ju svagrina ani nebrala vazne. Co my vieme? Ja nechcem ist proti darine, len si myslim ze je to jednostranny nazor a ako to casto byva, pravda bude niekde v strede 😉 .... Takto su tam nastrbene vztahy a mozno sa uznavsteva ich rodin nikdy konat nebude kvoli zle volenej komunikacii .... ludia by sa mali naucit komunikovat anie hned osocovat, troska porozumenia a toleranice.

katka1981
18. sep 2013

tak u nas sa ja dohadujem so svagrinkou (mojho brata manzelka), a v pohode, ja na nu nemozem povedat pol kriveho slova. Pokial vztahy funguju, je podla mna uplne jedno ci sa dohodnu surodenci alebo svagrine. Ak su male deti, to je skor na zenach aby si to nejak zorganizovali. Netrap sa, jednoducho ste si nesadli, ak ti napisala nieco, co sa ta dotklo, tak tam nechodte.

anavila
19. sep 2013

nikeotri ludia su proste taki, pozerju len na seba a na druhych im nezalezi..ja som velmi podobne zazila so svoojou sesternicou, ale to je na dlhe romany...nema to vyznam, nerozculuj sa preto...a ty si jej co odpisala na ten mail? slusne jej vysvetli, ze ako si to myslela, a ked to nepochopi, ser na nu

anavila
19. sep 2013

@darinaz a u nas moja svagrina ked uz sme pri tom, ma tiez asi nema velmi rada, ked ma raz riadne podrazila, ale tvarime sa ze nič..ona o tom nevie, ze o tom viem...faloš nad faloš...ale zvykla som si...chcem mat pokoj, tak sa radsej pousmievam, predycham ten cas, ked sme spolu, a potom idem domov a je pokoj.

erique12
19. sep 2013

takze v prvom rade je zbytocne robit seba alebo tych druhych zlych. naco je to dobre? chcela si otazkou, som ja ta zla pocut, nieeeee ty nie si zla, oni su zli? to fakt nema vyznam.
pozri sa najskor na seba, PRECO ta to tak serie? nejde o nich, ide o teba a tvoju reakciu. vztahovacnost a hnev v dusi nikomu nepomoze a hlavne tebe bude najhorsie...
my nikoho nezmenime, ona ked napisala urazlivu reakciu, to je tiez jej problem. rodinne vztahy su niekedy boj. ale aj ty mas svoju vlastnu rodinu, ta je najdolezitejsia. stretnite sa tym, s kym sa radi stretavate, s kym sa dobre citite. nemusi to byt rodina za kazdu cenu. nechaj ich zit svoj vlastny zivot a vy si tiez zite spokojne svoj vlastny 🙂

darinaz
autor
19. sep 2013

@lucia175to neboli svokrovci,ale starí rodičia a prišli sa pozrieť na nový byt,keďže sa svagrina akurát presťahovali. A my sme sa nerozhodli sami od seba,to navrhol švagor sám,my sme sa tam na silu netlacili.

darinaz
autor
19. sep 2013

@hori Hovoríš mi z duše,presne len toto stačilo...

bets
19. sep 2013

tiez si myslim, ze to mohlo vselijak prebehnut. napr. svagor pozval na navstevu, s tym, ze nejak zabudol to svojej zene oznamit, ze dohodol nezavazne navstevu (pravdepodobne len telefonicky so svojim bratom). z celeho sa mi zda, ze termin nebol zavazne dohodnuty, skor svagor navrhol dany termin a oni sa hned nevyjadrili, ze urcite pridu. a potom mu to mohlo uplne vyfucat, lebo vsak aj doteraz nechodili, ked boli pozvani. takze svagrina v tom mohla byt nevinne a poznamka, ze si nemaju robit srandu ju mohla pekne napalit.

adkoalauri
19. sep 2013

@darinaz vykašli sa im na hlavu, len troška dohovor aj svojmu manželovi, nech aj on otvorí ústa nabudúce. A ja by som to povedala aj svokre resp. by som švagrinú označila za dobre nevychovanú.

darinaz
autor
19. sep 2013

@adkoalauri Už to moja radšej nebudem rozmazavat,nechám to už tak,lebo či už mám pravdu alebo nie,tak svokra by si vždy zastala svojej dcéry...jedine ak to bude riešiť môj muž...ja si radšej hryznem do jazyka,lebo o ďalšie urážky už nemám záujem.