Som introvert

10. apr 2022

Ide o to ze odmalicka som skor introvert. Dobre sa citim iba v kruhu svojich najblizsich. Mam problem ked idem niekde do spolocnosti kde nepoznam ludi. Citim sa nekomfortne. Aj na vascich rodinnych oslavach sa necitim prilis dobre. Tento rok ma cakaju svadby, na ktorych poznam minimum ludi 🙈 uz teraz som z toho vystresovana ze tam musim ist. Priatela nemam a byt na svadbe mi pride niekedy ako utrpenie. Neberte to tak ze som egoista a myslim iba na seba. Ja na tie svadby pojdem nech potesim ludi ktori ma na nu pozvali. Neubudne zo mna ale ako sa zbavit toho aby som sa tam necitila neprijemne? Da sa voci tomu nejako "bojovat"? Casto som pozvana na podobne oslavy, akcie a stale bojujem s tym pocitom 🙈

zitaje
10. apr 2022

Ja s tým pocitom už nebojujem 🙂 buď sa obzerám, pozorujem ľudí, alebo sa zabavím sama, idem sa prejsť... Neoplatí sa bojovať proti vlastnej prirodzenosti. Prípadne je fajn s niečim pomôcť, skús sa opýtať, či nepotrebujú niekoho na chystanie niečoho - ty sa zamestnáš a súčasne budeš prítomná na svadbe a nebudeš tam len tak postávať... Odkedy mám deti, je to jednoduchšie, vždy je nejaké so mnou. Inak úplne chápem, celý život mávam rovnaké pocity.

autor
10. apr 2022

@zitaje tazko sa mi o tom pise. Ale ja si jednoducho neviem uzivat ked sa niekde necitim vo svojej kozi. Iste by bolo pre mna jednoduchsie keby som sa "upla" na svoje dieta alebo manzela ale to mozno v buducnosti 😀

denithestrange1993
10. apr 2022

Vsak to je normalne. Niekomu sa huba nezatvori,niekto je tajomny a prehovori az ked ma co povedat. A tak je to spravne. Asi ta svadba resp to pozvanie pre teba vela znamena,cize tolko vydrzis. Ved to nebude tvoj den takze pozornost nebude cielena na teba. A ktovie mozno ti tam niekto padne do oka 😜. Urcite sa kvoli tomu nemusis citit hlupo ani menejcenne. Skratka nie vsetci maju radi davy,oslavy...Nezabudaj nie si povinna sa na oslavach s nikym nasilu socializovat,viest small talky len zeby rec nestala. Tancuj,nieco fajne si daj na jedenie,pitie,chod sa poprechadzat,kecaj len ak to sama chces aaaaa hned bude aj po oslave.

babydesire
10. apr 2022

Nooo ja som tiez introvert odjakziva ale to co opisujes s tymi oslavami a svadbami, bude asi aj inde problem...preco vlastne nechces ist na tie svadby ? Ved ked si tam pozvana,je to preto ze si blizka bud neveste alebo zenichovy,takze tak cudzia tam nebudes...netrapi ta aj nieco ine ? Neni inde problem ?

lintu
10. apr 2022

Priateľa nemusíš mať, ale čo aspoň nejaký kamarát? Nemáš nikoho, koho by si tam mohla vziať?

janetinka27
11. apr 2022

ja som s tym tiez mala problem. kym sme isli ako partia, tak to bolo super, ale akonahle som tam poznala iba par ludi a nemala som partnera, tak to bol pre mna horor. zlepsilo sa to, ked som si nasla muza a chodili sme spolu a potom to uz bolo fajn, aj som sa tesila, zabavili sme sa

nikk3y
11. apr 2022

Ja som tiez , a ? 🤗🤣 Dá sa s tým žiť, treba sa premôcť , mne pomaha v hlave si utlmiť hlas a utíšiť búšenie srdca (z hlboka dycham) kedze ja uz mam viac menej panicky strach z nepoznaného, z miest kde je vela ludi na kope , a este ked tam musim ist sama, preto ak idem niekam a viem ze tam uz niekto bol tak sa pytam na podrobnosti, a to mi dava istotu 😊

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. apr 2022

@babydesire preco tam nechcem ist som opisala vyssie. Takmer nikoho tam poznat z hosti nebudem. Pre introverta to nie je take easy. V com inom by bol problem? Keby sa vydavala nejaka kamaratka z partie celkom by som sa tesila, kedze by som poznala viac ludi tam.

lucpro1
11. apr 2022

tiez som taka. Dokonca aj na niektore akcie chodim len skrz to ze viem, ze muzovi to urobi radost, ale teda program sa snazime robit tak aby nam to sedelo obom. Ja sa v spolocnosti niektorych ludi necitim komfortne, ale snazim sa neriesit to, nepodporovat este viacej ten pocit v sebe.

babydesire
12. apr 2022

Tak ja by som to videla takto:
- konecne zadara sa dobre najem 😀 , zabavim sa,zatancujem, a mozno niekoho spoznam...
- a hlavneee - na svadbach ak niekto niekoho nepozna,zvycajne ani spolu nekomunikuju,takze chvalabohu nebude chciet nikto cudzi zo svadobcanov somnou hovorit,,toto je zasa to co ja introvert neznesiem, hovorit sniekym cudzim