Som iná - introvert

28. nov 2023

Myslím že aj toto je dôvod veľa krát šikany. Áno , veľa ľudí mali a majú problém somnou aká som. Tiež mi to nieje príjemne. Veľmi som si to brala k srdcu. Hlavne ked som veľa krát bola odstrkovana z kolektívu , ohovárana..atď.
Prečo?
Kde sa berie ťa zloba v ľudoch?
Robí im to dobre ?
Ja som dosť neskoro zmenila pohľad na to..
Radšej by som stretla takého človeka ako som ja tichého skromného ako nejakú klebetnu extrovertku. Nerobím rozdiely ale toto ma učí dávať si pozor a vyhýbať sa takým ľuďom. Je mi ľúto všetkých ľudí ktorí toto zažívajú a prešli si tým . Dokonca aj teraz keď som stará ťapa , veľa ľudí si ku mne dovoľuje a uťahujú si somňa. A keď im to nedovolím tak už som ja najhoršia ako inak

sickynickyobsadene
28. nov 2023

Nie si jediná.. takých je...

jamimo
28. nov 2023

pýtaš sa, Prečo? No lebo ľudia sú drzí neokrôchanci. Neakceptujú tvoj naturel, hranice... Druhou pravdou je, že dovolia si k tebe len toľko, koľko im dovolíš ty.
Pre tvoje dobro by bolo fajn navštíviť psychológa, kouča= Pracovať na svojom sebavedomí, sebahodnote, sebaistote, naučiť sa asertivite a používať ju v praxi....Lebo aj "ťapa" má svoju dôstojnosť, hranice, osobný priestor, pocity a potreby. Ver mi. 👆 Keď budeš TY sama so sebou spokojná a vyrovnaná, sebaprijatá, budeš vedieť "uchrániť" svoje hranice a svoje JA. Potom ti bude úplne jedno, či si niekomu niečo dovolila, či si najhoršia, alebo si mala vyhovieť, lebo sa tak očakávalo 🙄 Na svete je 8 miliárd ľudí, nikdy nevyhovieš každému a ani to nechci, nerob to! Sama zistíš, aké to je oslobodzujúce 👍
Držím palce ❣️

j_m
29. nov 2023

🤔 Nastavenie “posuvníka” u ľudí extrovert/introvert záleží i od viacerých faktorov - osobnosti, stavu atď… Ak si teda “uistenejśia”, že si introvert (nie len skôr ticho alebo zakríknutá…) netreba však zúfať a i riešiť “hlúpe” názory, atď. Mohlo by pomôcť: Síla introvertů - Sylvia Löhken, Úspešný introvert a Ticho - Susan Cain…
Pekný dník

zuzuliatko18
30. nov 2023

Nemyslim, ze byt introvertom je nieco, preco by niekto.mal.byt sikanovany. Nalepku introvert dostane dnes kdekto, ale introvert si zvycajne nastavi hranicu, a malokedy riesi co si kto.mysli.