Som hypersenzitívna a strpčuje mi to život

15. sep 2024

Od narodenia citim, ze som ina. Vnimam ludi inak, viem presne ako sa citia a dokazem ich manipulovat tak aby sa citili lepsie prip. dosiahnut po com tuzim ja. Dokazem cloveka precitat jednym pohladom a viem presne aky je a podla toho s nim jednam. No dost mi to strpcuje zivot. Aj ked mam partnera, vyhladavam samotu kedy sa snazim prejst si svoj zivot. Vraciam sa do spomienok z detstva a trapim sa tym. Zacinam zle znasat zivotne zmeny. Zle znasam, ze starnem, ze coskoro budem sama bez rodicov. Bojim sa toho vsetkeho. Praca ma bavi a velmi mi pomaha vidiet ked niekomu pomozem. Milujem deti. Idem sa z nich zblaznit. Milujem prirodu, zvuky prirody. Fascinuje ma vsetko co ss tyka nasho zivota.
Niekedy sa nenavidim, ze dokazem tak citat v ludoch lebo to vyuzivaju. Neviem opisat ako sa niekedy citim. Casto ma dokazu rozplakat uplne obycajne veci, dojat. Nedokazem to ovladat a to ma strasne stve.
Ako to ovladnut? Ako sa toho zbavim? Da sa to vobec? Alebo sa u mna vyvija nejaka psych.porucha?

doriiis
15. sep 2024

Ale isto.To sú take nahovaracky,ktoré predkladás sama sebe.Urcite nevidis do každého a už vôbec nevieš SKUTOCNU povahu odhadnúť jedným pohľadom.To,že ti to pár krát vyšlo neznamená,že si nejaký mentalista.
Manipulovať vie každý.Staci sa naučiť pár technik a vieš to.
Tak sa vráť na zem prosím ta a vyhľadaj pomoc keď tak

autor
15. sep 2024

@doriiis nieje to tym, ze by som si to namyslala. Ludia mi to sami povedali, ze ich dokazem lahko precitat. Chodila som kedysi k psychologicke ale nebola som schopna s nou komunikovat citila som sa tam divne, akoby som sa tam nepatrila. Citam ich od detstva ale lepsie som ich zacala citat az okolo 20. Vzdy som ich precitala co mi viac krat aj zachranilo zivot.
Ja sa skor pytam ako sa toho zbavit? Da sa to vobec?

autor
15. sep 2024

Nemam pocit, ze som mentalista este to by mi chybalo 🙄

raztovsetkozmizne
15. sep 2024

A čo ti zatiaľ najviac pomáha s tým bojovať?

doriiis
15. sep 2024

Pravdepodobne ich nedokážeš prečítať,ale zmanipulovať tak,aby boli takí,akí tvrdis,že sú.Nemyl si čítanie ľudí s manipuláciou.
A či sa dá manipulátor zmeniť? Ak chce a veľmi bojuje,tak sa to dá okresať.Ale ak si rodený manipulátor tak to bude veľmi ťažké až nemozne

luccija
15. sep 2024

Si hypersenzitivna prečo by si mala mať psychickú poruchu?90% čo píšeš som aj ja, ale nemám potrebu ľudí manipulovať aspoň vedome o tom neviem🙂koľko máš rokov?

0silvia0
15. sep 2024

Dnes je vela hypersenzitivnych ludi s vysokou citlivostou. Hlavne clovek vie citat tych menej citlivych a menej senzitivnych.
Nechaj to tak, kazdy je nejaky, v nejakom zivotnom leveli a tak je to v poriadku. Neviem co myslis tou manipulaciou, skus na priklade popisat. Ale manipulacia je hnus, skor ludom prejav sucit, ale nemanipuluj, sama si tym robis zle. Daj sa do kludu, zarad sa do zastupu senzitivnych, nie si sama a normalne funguj v tomto zivote ako ti menej senzitivni. Vsetci sme na ceste, kazdeho cesta je dolezita.

hendikep
15. sep 2024

ako to mozu ludia vyuzivat ze “ v nich citas” ?? ako to vobec mozu vediet? a ako Ti zachranilo zivot ze si niekoho akoze precitala? konkretizuj to, hovoris strasne vseobecne

autor
15. sep 2024

Akoby som to napisala. Jednoducho ked nam do prace pride novy kolega staci mi sa na neho pozriet, do jeho tvare a oci a viem presne aky ten clovek je. Kolegovia si to tiez vsimli a dost to vyuzivaju lebo chcu vediet co je zac. Ked si ho precitam viem ze je napriklad uzavrety, neprejavuje city ale neprisiel hladat kamaratov ale chce to tam zmenit. Veduca dost casto pride a opyta sa ma aky ten clovek je. Ja jej poviem je taky a taky a vedia ako k nemu pristupovat aby medzi nas zapadol.
Nemanipulujem ludmi v pravom zmysle ale ked nieco chcem alebo potrebujem viem presne ako na toho cloveka aby som to dostala. Napriklad idem k lekarke a potrebujem nieco. Precitam si ju a viem presne co treba povedat aby mi to splnila. A vzdy to dosiahnem. Alebo na urade ked nieco potrebujem vybavit, chvilu dotycnu sledujem a nasledne viem co jej mam povedat a urobit aby bola ochotna to urobit.

Prekaza mi to lebo vadi mi, ze dokazem sa rozplakat nad uplnou prkotinou. Neviem ci tym uvolnujem tie nahromadene emocie ktore od tych ludi vnimam alebo ja neviem sama tomu moc nerozumiem

mabenn
15. sep 2024

"Vraciam sa do spomienok z detstva a trapim sa tym." - skus regresnu terapiu, vyzera ze mas nedoriesene nejake traumy...

autor
15. sep 2024

@mabenn kde sa da taka terapia podstupit?

mabenn
15. sep 2024

vyhladaj si na internete podla tvojho mesta...ja z tvojho prispevku citim, ze tvoja hypersenzitivita moze pochadzat z detstva ako vytvoreny obranny mechanizmus

uzivajden25h
15. sep 2024

Pane Bože to čo je za vedúca, že sa pýta aký je to človek. Veď v prvom rade je ako mu ide práca. To kde robíš že vám záleží na klebetach a nie na praci

earlgrey
15. sep 2024

Že tebe to strpčuje život? zamyslela si sa niekedy nad tým, že týmto môžeš strpčovať život iným?

doriiis
15. sep 2024

@earlgrey ....určite nie.Jej sa ta pozornosť,ktorú týmto vyvoláva páči a dodáva jej pocit dôležitosti.Je to ďalší spôsob a cesta ako manipulovať.

earlgrey
15. sep 2024

@doriiis Áno, ale myslela som to tak, že mňa by z takého človeka išlo poraziť. Poznám jedného, ktorý dokonca vyštudoval psychológiu a on si myslí, že zjedol všetku múdrosť sveta a že dokáže ľudí prečítať, že vie, čo cítia, ako sa správajú v daných situáciach a prd makový vie...mňa tými jeho slovami, ako sa ma snažil presvedčiť, že som taká a taká a somariny tak vytočil, že som s ním prerušila kontakt. Ale tak ja som zase človek, ktorý sa nenechá zmanipulovať 😁

lucka_ke
15. sep 2024

je zvláštne, že vieš manipulovať a súčasne máš potrebu pomáhať, väčšinou manipulátori nemajú empatiu ani súcit
a napr. u lekára a na úrade tiež vždy dosiahnem čo chcem a nie je to tým, že by som ľudí vedela prečítať, proste som slušná, viem si veci vyargumentovať

doriiis
15. sep 2024

@earlgrey ...myslím si,že niečo podobné je aj autorka.Len si to prikrasluje naschval

doriiis
15. sep 2024

@lucka_ke ....pozor,su aj hysterionske tipy manipulátorov.Placu,fnukaju,ľutujú sa

autor
15. sep 2024

Nic si neprikraslujem ale nejdem Vas presviedcat. Nikoho nemanipulujem a klebetam sa uplne vyhybam. Neznasam ich. Pracujem v odbore kde je empatia na prvom mieste a ja som taka, ze urobim aj nemozne aby som tomu cloveku splnila co chce alebo pomohla dosiahnut co berie vo svojom zivote dolezite. Mam velmi pekny harmonicky vztah ale partnera nemanipulujem.
Nejdem nikoho presviedcat pretoze kazdy to vidi inak a respektujem aj Vas nazor.

autor
15. sep 2024

Ja som len chcela vediet ci sa toho da nejako zbavit. Je to totiz dost otravne a v niektorych situaciach nereagujem tak akoby som si zelala alebo chcela.

diana45
15. sep 2024

Áno dá sa toho zbaviť a to jednoducho.... prestaň KLAMAŤ!!!!

autor
15. sep 2024

@diana45 v com podla teba klamem?

diana45
15. sep 2024

Prosím Ťa..... začni rozmýšľať o počasí

autor
15. sep 2024

@diana45 neviem sice preco si myslis, ze klamem ale ok je to tvoj nazor

luccija
15. sep 2024

Načo si to hovorila v kolektíve?pasujes sa za nejakého jasnovidca?Ja som si ťa prečítala😉a myslím prepáč, že sa robíš prehnane zaujímavá.

marianarem
15. sep 2024

Urcite sa toho nechci zbavit, je to mozno niekedy zatazujuce, ale zaroven je to tvoja silna stranka, ktoru si dostala do vienka. Co treba urobit, je prijat to a naucit sa s tym narabat. Na to odporucam psychoterapiu. Nie regresnu, ale standardnu nasu psychoterapiu. Tam mozes preskumat, ci nemas nahromadene nejake zle skusenosti, negativne postoje voci sebe, mozes sa naucit svoje pocity spolahlivo rozoznavat, pomenovat, poriadne im rozumiet a na zaklade toho pripadne korigovat svoje reakcie, zapajat na vyvazenie racionalnu stranku a podobne.
Ja som velmi podobny typ ako ty a povazujem to za svoje obmedzenie, ale aj dar zaroven. Ma to proste vyhody aj nevyhody.
Ano, citlivy clovek moze svoje danosti vyuzivat na manipulovanie. To je jedna z odvratenych stranok a lahko sa to moze vyvinut napriklad nevhodnou vychovou. Je mozne, ze v detstve to bol tvoj sposob (mozno aj jediny, ale to len tak strielam), ako dostat od rodicov, co si potrebovala. Podla mna ked si v sebe trochu upraces, tak sklon manipulovat sa vytrati.
Svetla stranka je, ze citlivy clovek ma velku schopnost empatie a ked sa mu do toho nepletu postranne umysly, minule krivdy a podobne, tak dokaze mat velmi pekne, uprimne vztahy s ludmi, kde o tych druhych ma ozajstny hlboky zaujem, vie sa na nich naladit, prezivat s nimi veci, vycitit, kedy co potrebuju. Pre mna su moje vztahy s ludmi moja najvacsia zivotna vyhra. Tiez vnimam citlivost ako plus v tom, ze nevydrzim dlho v napatej atmosfere, zatazuje ma veci tajit a zamietat pod koberec, takze mam tendenciu sa o vsetkom na rovinu rozpravat, poriesit a opat vdaka tej citlivosti sa mi to vacsinou podari tak, ze nikoho neurazim a prebehne debata.
Cize co radim okrem tej psychoterapie, je zamerat sa na tu pozitivnu stranku celej veci, vsimat si, co ti to prinasa, mozno snazit sa to menej vyuzivat a skor nechat to zit. A bezpodmienecne to akceptovat, lebo je to tvoja vrodena povaha.

autor
15. sep 2024

@marianarem dakujem za tvoj komentar. Kedysi som sa o tom rozpravala s jednou psychologickou a ona mi povedala nieco podobne, ze je to dar ktory dostanu len urcity ludia a je na nich ako s nim nalozia. U mna je skor problem, ze ho stale neviem prijat. Beriem to skor ako zataz lebo mam pocit, ze ma v tomto ludia moc nechapu. A aj ked by som sa to snazila urcitym sposobon vysvetlit, nedokazem to preto lebo neviem sa naladit na ich vlnu

raztovsetkozmizne
15. sep 2024

Normálne túžím aby si ma stretla a povedala mi niečo o mne, lebo ja o sebe vlastne nič neviem. A teraz to myslím bez srandy vážne. Je šanca ťa niekde stretnúť :D

marianarem
15. sep 2024

Preto by som isla na tu terapiu. Vela psychologov je tiez citlivych a mozu ti pomoct si v tom upratat a prijat to. Ja som ohladom prace s emociami chodila na terapiu dost dlho a pomohlo mi to velmi.
Ano nepochopenie byva. Ale ked to sama prijmes, prijmu ta s tym lepsie aj druhi. Nemusia to citit tak ako ty, ale vycitia, ze si v tom kludna a zorientovana a ze to proste u teba tak je. Vysvetlovat nic nemusis, staci informovat, ze si jednoducho vysoko citliva. Ked sa niekto bude pytat viac, tak podas viac informacii.
A ake mas celkovo vztahy s ludmi?