Sofia a náhradná osobná starostlivosť.

8mi8
17. dec 2019

Ahojte veľa z vás mi píše do IP čo a ako to Sofi pre tie ktoré neviete tento príbeh tak v skratke. Sofia ostala u mňa keďže moja matka sa na malú Sofi vykaslala nikdy sa o deti nestarala tak Sofi býva u nás
. Ľúbime ju a nevieme si už život bez nej predstaviť.
Tak a teraz k tomu čo sa deje jej rodičia žijú spolu na robotníckej ubytovni v českej republike matka zarobí 800€ otec okolo 900€dohodli sme sa že budú na malú Sofi platiť po 100€ čiže spolu 200€ povedzte mi vy matky čo to je mesačne 200€ pre takéto malé dieťa ktoré stále niečo potrebuje chcem tak veľa 200€? Od ludi ktorý sú schopný minút na topánky 100€ a mne povedia aby som Sofii nakupovala v second Hande? Včera sa stala taka vec poslali 100€ poslala ich matka Sofii tak som im písala obratom či teda neskôr pošlú alebo neposlu ďalších 100€ aby sme sa vedeli zariadiť. Chcela som len odpoveď v prvom rade nejde o peniaze. A dostala som náklad vraj chcem iba peniaze že sa o malú netaram chudatko nemá čo jesť atď atď. Rozplakalo ma to keďže je to aj moja matka toto nezazijes ale prišiel ďalší úder keďže riešime zverenie do nahradnej osobnej starostlivosti začali sa vyhrážať oni s tým nebudú súhlasiť vraj nech ide do domova radšej ako ku mne. Tak a teraz mi povedzte čo je toto za svet co su to za ľudia. Vlastná mater ta takto dokáže sklamať. Plačem od včera pretože nechcem aby Sofi odišla budem sa z nimi naťahovať do samotného konca ale toto je akože na mňa dosť na súd čakáme už 5 mesiacov pre niekoho je to len pre mňa je to maximálne veľa pretože žiť 5 mesiacov v takom strese pod tlakom že si ju zoberú. Keby to odobratie bolo v Sofinkin prospech tak v poriadku ale viem co som si pri tej žene zažila ja hlad, krik, bitky, neustále sťahovanie nazvala by som to kocovanie. A nakoniec som ja tá ktorá im ukradla dieťa a oni na mňa podajú trestné oznámenie za únos oni sú chudáci pretože trpia že Sofi nie je pri nich ale oni prišli za mnou aby Sofi ostala u nás pretože nemajú kde žiť a ako sa o ňu starať. Nakoniec aj k tým financiám poberám materskú mam 3 svoje biologické malé deti všetky do 3 rokov čiže mam jeden rodičovský príspevok a potom Sofi jej rodičovský príspevok poberá jej Bio matka ktorá si ho asi necháva na žúry. Môj manžel zarobí 850€ v čistom nájom nás vychádza 500€ a plus manžel platí ešte malé úvery okolo 80€. Na Sofiu posielali 200€ teraz sa rozhodli že iba 100€oni vraj nemajú peniaze a áno za tie tri sbiej Bio deti si môžem sama áno aj za to ze je Sofi u nás ale keď sa nezaujímajú nestarajú aspoň nech platia tak aby Sofia mohla využívať rovnaký Standard ako jej Bio rodičia. A ešte aby mi nebolo málo na včerajšej preventívnej som dostala riadny zdrb od milostivej pani doktorky že som za rok pribrala 25kg a čo teraz hlavne že je Sofi u nás kašľať na váhu keď to vyriešime potom sa budem zaujímať o seba. Seriem na to ze mam 110kg a seriem na nejaké tabuľky doktorov nech si obuje moje boty a potom uvidíme či si pôjde z úsmevom ako 60kg vysmiata dáma. Takto sa vivíja príbeh nás a Sofi. Ďakujem za docitanie držte palce aby som nepotrebovala cvokara a hlavne aby nám Sofi zverili aspoň do februára. 🙂 A ešte prajem všetko dobré pekne sviatky všetkým nech ich mate pokojnejšie ako ja v rámci možností. Hovorí sa kým nejde o život tak vlastne o nič nejde. Až na to ze tuto ide o život Sofi

ukulela
17. dec 2019

@8mi8 jaaaj, tazko mi citat. matne si spominam na tvoj pribeh .... len sa drz, komunikuj co najviac so socialkou a upsvarom, rad sa s nimi (asi nemate na pravnika, ze? ale ak tak mozes skusit centrum pravnej pomoci, tam davaju rady aj zadara. ) ... vyzivne ziadaj, smelo aj vyssie, ak maju take zarobky, tak aj po 200 od oboch. podla mna je to realne ziskat .... dalsia vec - neboj sa, ze ju odoberu a poslu do nahradnej rodiny, v prvom rade sa snazia dieta umiestnit u vlastnej rodiny a ak uz aj na upsvare a socialke o tebe vedia, tak ti ju nemaju preco vziat.
skus sa na tom upsvare, alebo v CPP poradit, ako ten spor na sude urychlit, ja nemam prehlad o tych bezodkladnych opatreniach a pod - ale ak by si nasla nejake zvysne € na pravnika, tak minimalne toto by za to stalo investovat a poradit sa. alebo skus tu pohladat, su skupiny pravnikov, mohli by ti poradit.
drzim ti palce, posielam sto kilo energie. co sa tyka vahy, no davaj si pozor, odidu klby a budes v pecku, ale ked sa ukludnis, tak sa snad das do kopy.

deti95060810
17. dec 2019

smutné...
len toľko k tvojej váhe - lekárka ti nechce zle, nie je dobré veľké priberanie...a pribrať 25 kg za rok je veľa...

ssandyy
17. dec 2019

@ukulela 400? Trochu prehnané nie???!!!
Treba platiť to je jasné. Ale niektoré matky už nevedia fakt čo pýtať!!!!

nika3136
17. dec 2019

@ssandyy 400€ je veľa? Tak nech sa starajú rodičia. Veď jej treba aj niečo našetriť do života, či po vyštudovaní tiež pôjde žiť na ubytovňu ako jej rodičia?

ssandyy
17. dec 2019

@nika3136 jasné že je to veľa. Prehnané. A to šetrenie jak počujem. Ako keby všetci rodičia každému decku dali v 18tich alebo 25 rokoch 30 000€. 400€ na mesiac na jedno malé dieťa. Fakt nie ste ppniektore normálne!

8mi8
autor
17. dec 2019

@ukulela ďakujem určite sa skúsim poradiť s nejakým právnikom ste veľmi milá
🙂

8mi8
autor
17. dec 2019

@deti95060810 viem ze nechce ale to zvládnem snažím sa aj na tom pracovať schudnem a bude to okej

8mi8
autor
17. dec 2019

@ssandyy tak v prvom rade nech si každý pýta koľko uzná za vhodné a v druhom rade ak sa ideme baviť o peniazoch pri každom prípade je to individuálne keď moja matka zo Sofi ostali bez finančných prostriedkov pretože si nevedela 4 mesiace vybaviť rodičovský príspevok ešte keď bola na Slovensku kto si myslíte že sa staral o výdavky? Ja od plienok po posledný krém. Ďalšia vec keď ju nechala u mňa 3 mesiace som od rodičov malej nevidela ani cent pretože potrebovali peniaze aby sa rozbehli tak som to chápala a po ďalšie keď si dokážu kúpiť jeden pár topánok za 100€ a bundu za 90€? Prečo nemôže mať dieťa rovnaký štandard ako rodič? A po ďalšie áno peniaze by sa mali šetriť a zvlášť Sofi pretože keď dospeje nemá rodičov ktorý jej pomôžu dostať sa k vlastnému bývanie alebo financie ktoré bude potrebovať na štart do života či vysokú školu? Keď jej biologicky rodičia nemajú kde hlavu skloniť. Toľko k tomu.

8mi8
autor
17. dec 2019

@ssandyy ale výšku výživného nechám určite na súd nech rozhodne o financiách myslím že toto momentálne nie je takéto podstatne ako to aby bola Sofi v poriadku

mimka8899
17. dec 2019

Ahoj moja známa je sociálna pracovníčka kľudne mi napíš IP ale pre ukludnenie situácie. Tých 200€ ktoré ti nechcú platiť ti určite súd schváli keďže ich príjem je dosť vysoký predpokladám ze za ubytovnu platia do 300€ čiže tých 200€ je určite okej. Po ďalšie nerob si hlavu aj keď oni nebudú súhlasiť tak ti ju nezoberu pretože záujmy dieťaťa zastupuje Upsvar nie matka ani otec ak by prišlo na situáciu že sa budú biť do hrude tak ich upsvar veľmi rýchlo usmerni ak sa ti vyhrážajú že ťa obvinia za únos predpokladám ze máš nejaké správy co ste si písali a doklady keď ti posielali peniaze čiže to by tiež neprešlo. A ku charakteru a svedomiu tvojej mami sa vyjadriť ani nechcem čistý hnus. Držím palce dobre to dopadne a 99% ti malú zveria

mimka8899
17. dec 2019

A k tej váhe neboj to zhodis lekárka nevie o situácii inak by ta tým nezatazovala

nika3136
17. dec 2019

@ssandyy
No pocuj....
To, ze ty dietatu nedas nic neznamena, ze ani ini nedavaju. Ja mesacne malej setrim a v 25ke nebude mat 30tis ale nieco pod tu sumu.
Za dalsie - kolko napr. staci dietatu podla teba?
0-1r
1-3r
3-6r?
Toto by ma zaujimalo.
Pretoze mne ak malu nezoberu buduci skolsky rok do skolky, tak ju musim dat do sukromnej, pretoze hold musim pracovat a plati sa 15€/den a to nezijeme v BA. A kde je oblecenie, ubytovanie, strava, drogeria?
Sa trosku zobud do normalneho sveta

ukulela
17. dec 2019

@ssandyy lenze ona nie je matka-ona je sestra! matka a otec su v pindelovej a prehlakaju vsetky prachy. a este beru na dieta rodicak ..... tak ako sorry, nech na dieta aspon daj, kedsa on nestaraju.

blondtana
17. dec 2019

@ssandyy veru, keď matka žiada na výživu dieťaťa 200€, je to habadej, lebo aj ona má vyživovaciu povinnosť rovnako ako otec, ale keďže tu ide o sestru, ktorá má čo robiť, aby vyživila vlastnú rodinu, tak príspevky od oboch rodičov by mali pokryť výdavky na dieťa, vrátane bývania a ak majú rodičia malej taký príjem, tak ich dieťa má nárok na pomernú časť ich príjmu, ale o výške rozhodne súd.
@8mi8 tvoj príbeh čítam prvýkrát, klobúk dole, si odvážna, obetavá a nesebecká, máš svojho dosť a ešte sa staráš aj o ďalšie, dúfam tvoj muž stojí pri tebe a úspešne dobojujete ten boj a raz sa vám to vráti. Pekné sviatky a pevné nervy.

modrykoniicek
17. dec 2019

Ja som mala výživné 150€+50€ sporenie do budúcna.Ale nie stále... Otec to chcel znížiť na 90€ a ja som o to musela bojovať.
Jeho príjem je 4000€.
Do 15 na mňa platil 30€.
A trvalo to niekoľko rokov kým mi uznali tú sumu.
Ale každý pol rok naťahovačky o zníženie.

gabrielaaaa
18. dec 2019

To važne máš 21 a 4 deti🤔🤔🤔pfu ale vsetky su krasne a je vidno ze to zvladaš

lujza123
18. dec 2019

Máš to ťažké, ale nejako to už musíte vydržať. Aj s tými sekacovimy vecami, malému dieťatku je to zatiaľ jedno. Reči matky si nevšímaj, vyhrážať sa môže, udanie na polícii za únos je jej prd platné bez dokazov, obzvlášť keď ti ju tam dobrovoľne nechali.
A k váhe, nesmieš si hovoriť ze teraz seriem na to. Deti ta potrebujú hlavne zdravú a 110 kg je už naozaj vážny stav, ved to musíš byť neskutočne unavená a bez energie s takym batohom navyše. Véd nemusíš nič extra riešiť, stačí nejesť sladkosti, menšie porcie, pečiva len trochu a celozrnného. Doktorka to nemyslela zle.
Je jasne ze v takejto ťažkej a stresujúce situacii potrebuješ nejaký ventil, ale nerieš to prejedanim, len si to všetko zhorsis.