Snubný prsteň, keď je svadba ďaleko

veronika19895
15. aug 2023

Ako dlho nosíte snubný prsteň odvtedy vám ho dal partner ale svadba nedohľadne?

dominikagier
15. aug 2023

@veronika19895 ja mám od roku 2019 a nenosím ho 🙂

veronika19895
autor
15. aug 2023

@dominikagier ja som dostala pred tromi rokmi ale už ho nenosím. Svadbu sme nemali a ani neplánujeme tak už mi je to zbytočne nosiť.

malaopicka
15. aug 2023

Ja som si vybrala prsteň až keď sme mali termín svadby a prípravy v plnom prúde 😃

deti95060810
15. aug 2023

@veronika19895 však žiadny prsteň nie je že len snúbny... škoda ho nenosiť.

muchotrafka298
15. aug 2023

Ja som nosila, ale rozisli sme sa. Stale ho mam doma, ale uz ho nenosim. Prestala som ho nosit v case krizy cca pol roka pred rozchodom.

reanda
15. aug 2023

@veronika19895 vsak ked svadbu neplanujete, tak ho vrat, nie? 🙂

h2
15. aug 2023

@reanda Prsteň sa vracia v prípade rozchodu. Oni sa zrejme nerozchádzajú.

jj298
15. aug 2023

@veronika19895 nosila som ho 10 rokov az kym som ho nestratila. Bol to krasny prsten a nemala som dovod ho nenosit.

reanda
15. aug 2023

@h2 co ja viem, ci sa rozchadzaju? pise, ze svadbu uz neplanuju.. tak ak spolu planuju zit bez svadby, tak prsten moze kludne nosit.. neviem, preco jej to pride 'zbytocne' .. asi svadbu chcela a aj by chcela, neviem, preco ju uz neplanuju.. prsten mi v tom pride ten najmensi problem, ja by som zrejme ine veci riesila 😀

veronika19895
autor
15. aug 2023

@reanda tak ten prsteň mi dal s tým, že aby som nebola smutná. A svadbu neplánujeme. Partner sa z toho stále vykrúca a hľadá výhovorky že keď deti vyrastú tak až potom

muchotrafka298
15. aug 2023

@veronika19895 ked sa ti ten prsten paci, tak ho kludne nos. Ak nie je podla tvojho vkusu, tak ho nosit nemusis. Nie je to povinne.

reanda
15. aug 2023

@veronika19895 tak ja by som nechcela prsten "aby som nebola smutna' a nezila by som s partnerom, s ktorym by som bola smutna

h2
15. aug 2023

@veronika19895 V tom prípade to ale nie je snubný prsteň. Je to proste len prsteň, darček.

amelia89
15. aug 2023

ja nosim snubny aj po svadbe 😀

vroni
15. aug 2023

Mňa by snubny prsteň bez svadby urážal. Evokovalo by to vo mne pocit, ze mi to ma zapchat hubu a mam dat pokoj.

nikdenikto
15. aug 2023

Ja poznám veľa párov kde chlap teda požiadal ženu o ruku a svadba už niekoľko rokov nič. Vždy to bolo buď na Vianoce, narodeniny, Valentín....mne to pripadá ako keby nevedeli čo kúpiť tak bez rozmýšľania kúpili prsteň, také prvoplanove. Môjmu už mužovi som hneď povedala že ak má niekedy bude žiadať o ruku tak mimo sviatkov a vianoc, že to je trapas 😅 (sorry nechcem sa nikoho dotknúť, ja to proste beriem takto).

januska12323
15. aug 2023

To, čo píšeš nie je snubný prsteň. Len pekná čačka. Skôr ako ten rieš svoj vzťah.

t1nusa
15. aug 2023

@veronika19895 ja snubný prsteň nosím, beriem to ako dôkaz lásky môjho budúceho manžela ku mne, svadbu plánujeme a nebol to len taký kadejaké prsteň ako tu ostatné píšu “aby mi zapchal ústa” alebo čo… snubný prsteň sa nemá dávať len tak, pokiaľ to chlap nemyslí vážne načo prsteň? ja ho budem nosiť aj po svadbe, znamená pre mňa veľmi veľa a keďže sme mali výnimočné zásnuby viažu sa mi k nim krásne spomienky, ktoré mi tento prsteň bude vždy pripomínať

zmrzlinka2021
15. aug 2023

@veronika19895

Prepac, ale prečo si s nieky, kto ťa nechce za zenu, ale nevadí mu s tebou spavat? A da ti snubny prsten "aby si nebola smutna"?

Fakt si odkazana na takeho cloveka?
Bojis sa samoty?

Lebo bud ta chce za zenu alebo nech pali do riti.

Ja sa fakt cudujem, kam zeny dokazu klesnut...

peter0123
15. aug 2023

@veronika19895 mali ste zásnuby?požiadal ťa o ruku? ,,Nebuďsmutná ,, nazývaš iba ty zásnubným? Lebo keď nie tak načo, jemu to neznamená nič tebe detto

andreatytler
15. aug 2023

@veronika19895 Takyto snubny prsten by som partnerovi urazena vratila. Ved to nie je snubny prsten, iba prazdne gesto. Celkom dobre nerozumiem tomu ked sa par zasnubi s tym ze svadba je v nedohladne. Naco sa potom zasnubuju? Zasnubim sa az vtedy ked zacnem planovat svadbu.

simona92101
15. aug 2023

@veronika19895 ja som od byvaleho partnera po 7 rokoch dostala snubny prsten presne pre zalepenie oci a huby,presiel rok a o svadbe ani muk,nakoniec sa vyjadril v style ze ved je na to cas a vlastne nevie ci vobec..prsten som vratila a rozisli sme sa.a dobre som spravila..
Neviem teda naco niekto nosi snubak ak sa brat nechce..

sense
15. aug 2023

A požiadal ta s nim o ruku? . Lebo i ak to nieje snubny prsteň...
Ale napr ja nechápem jedno ak si túžila po svadbe nemali ste mať najskôr deti a už keď sa aj stalo v žiadnom prípade nedávať meno po otcovi.

muchotrafka298
15. aug 2023

@simona92101 presny scenar ako u mna, len aby som nepizukala som dostala prsten a poziadanie o ruku take, ze revem od zufalstva este aj teraz ked si na to spomeniem. To bolo cele zle, totalny trapas.....Kupil mi prsten co som chcela, ale ako zasnubny sa vobec nehodil. Nie sme uz spolu, ale prste naspat nechcel.

reanda
15. aug 2023

@zmrzlinka2021 nie vzdy to, ze sa muz neozeni, znamena, ze dotycnu nechce za zenu.. ved s nou zije a ma s nou deti.. nie kazdy potrebuje svadbu a obrad, pre niekoho je to len prazdne gesto.. ale v pare na toto treba mat rovnaky nazor, nie je fer sa vykrucat, ked vidim, ze partner svadbu chce a ja len dufam, ze ho to raz snad prejde .. ale na zaciatku vsetko inak vypada, ako po rokoch.. clovek este mnohe inak berie, az casom sa pouci.. len napravit chyby uz casto nie je tak lahke 😝 .. takze nemusi vzdy zena 'klesnut hlboko', len nie je vzdy vsetko take, ako sa povodne zdalo

0kristina0
15. aug 2023

Ja som nikdy ziadny snubny prsten nemala, zato svadbu ano.

barborachors
15. aug 2023

@veronika19895 nikdy si ta nevezme, preco mate deti? Deti sa rodia do manželstva. Sa ho opýtaj, ci bude v 60tke - 70tke vysvetľovať lekárom, ze pre veci príde frajerka..Budete dochodci, co sa frajeria 😂

zmrzlinka2021
15. aug 2023

@reanda tak prečo sa toho obradu on boji? Žeby záväzok? Lebo reálne žije s frajerkou, ženu nemá.

reanda
15. aug 2023

@zmrzlinka2021 ako vies, ze sa boji? mozno proste iba nechce.. a ako pisem, zalezi na tom, ako to kto berie.. pre niekoho je zit s niekym a mat s nim deti 'nic' a 'nieco' je az, ked ma na to papier.. pre niekoho je nic papier a zavazok je to, ze sa rozhodol s niekym zit a splodit deti.. 'frajerka', 'zena' - to su len pomenovania.. ja to teda urcite neberiem tak, ze ked dvaja spolu ziju a maju rodinu, tak su len frajeri.. byt 'frajeri' je nieco uplne ine.. mne pride smiesne aj to, ked zeny, co ziju s muzom x rokov, maju spolu aj niekolko deti a furt ho volaju 'priatel', len preto, ze nie su zosobaseni 😀 ja teda neviem, ale ja s 'priatelmi' deti nemam

maranta_leuconeura
15. aug 2023

Tak to nebol snubny prsten ale ,,smutny prsten" 😀