Snúbenec je prieberčivý

26. dec 2023

Moj snúbenec je extrémne rozmaznany v jedení. Už som z toho zúfalá. Nepije nefajčí nepreflakava peniaze ale na čo si potrpí je jedlo. Keď sme spolu začali taký nebol doslova mu stačili suché rožky s pastétou alebo mäso s ryžou a teraz? Na Vianoce tieto tri dni chcel velice kapra,ja že isto to budeš jesť 3 dni a nebude ti to vadiť ? Nie on to bude jesť aj šalát od rána do večera a už včera večer začal vymýšľať že čo budeme jesť že ide spraviť cestoviny. Tak my za kotel šalátu, polka kapra v chladničke a panko si chce iné. Aj počas roka furt vymýšľa. V chladničke navarené a on sa ide radšej najesť do restiky. Pritom sú to jedlá ktoré naozaj má rád, pečené mäso so zemiakmi a podobne. Napríklad jeho mama nám občas donesie j ho obľúbené jedlá som najskôr mňam super a ak zostane 3 dni mu musím pripomínať že nech to zje lebo sa to pokazí pritom mu to fakt chutí. máme doma milión potravín a on just má chuť na niečo čo doma nemáme. Vravím veď dojedzme a zajtra sa choď najesť aj do tramtarie pre mňa za a mňa.Prvé 3 roky taký nebol pritom je ku mne úprimný čo mu nechutí už nevarím. Máte aj vy doma takých rozmaznacov v jedení či len môj tak vymýšľa. Ja sa snažím dojedat čo máme a nevyhadzovat do koša potraviny. Vytáča ma to. Pritom sa snažím variť každý druhý deň. Nemáme 4 dni to isté. Porazí ma z toho.

janai1
26. dec 2023

Nie, ale ja nevarím na kilá aby som 3 dni jedla to isté dookola. Takže ho chápem, že aj jedlá čo má rád už nechce

stanulienkat
26. dec 2023

Ved nech si vari, co ma rad.

autor
26. dec 2023

@janai1 veď som napisala že varim na 2 dni nie viac. To znamená v pondelok obed, pondelok večera úplne iná a v utorok na obed to čo v pondelok. Sám mi povedal že nechce aby som vyvaralaa každý deň iné jedlo. O. Chcel teraz veľa šalátu a kapra vyprážaného lebo sa tešil na toto vianočné jedenie

iv007
26. dec 2023

Som rovnaka, neznasam ohrievane jedla a tlacenie toho isteho niekolko dni. Radsej navarim do malych hrncov a robim mensie porcie, vzdy vsak cerstve.

nelca84
26. dec 2023

Mna tiez nebavi jest viac ako 2x po sebe to iste, aj ked je to nieco, co mam rada. Jest tri dni salat s rybou? Ani nahodou.

kristinapetronela
26. dec 2023

Tak to je normálne že si da na čo má chuť ... Podľa mňa divná si ty .nútiť ho jesť 3 dni to isté ...

sense
26. dec 2023

My nevaríme na 3 dní, aj keď teda Salat asi bude 3 dní. Nejeme na obed a večeru to isté, lebo sme tak naučený. Ak niečo aj z obeda ostane tak to máme obden. A keď sa nám nechce variť ideme do restiky

autor
26. dec 2023

Žienky ale veď píšem nie viac ako 2 dní a to rátam len obedy večere máme každý večer iné. Ide mi o ten obed

anjelicek26
26. dec 2023

Aby na sviatky jedol tri dni po sebe to iste je fakt divne... normalne nech je na co ma chut... mne ohrievane veci tiez neslapu, snazim sa varit tak, nech neostava resp. nevyhadzujeme, jedine, co si prihrejeme je vyvar a dorobia sa cerstve slize...

autor
26. dec 2023

@kristinapetronela už 3. Komentár píšem že jeme len 2 dni len obed pocas roka vecere ine, on mal teraz veľké oči s tým šalátom a kaprom 3 dni.

mikadooo
26. dec 2023

Nebude to tým, že mu to už na tretí krát proste nechutí? Skús zmenšiť množstvá nabudúce. Ak ťa on tlačí že kúp veľa veľa, ja to zjem, tak mu len pripomeň ako to dopadlo "minule" a skús mu navrhnúť, že tentokrát bude množstvo podľa teba. A teraz ak nechce zjesť, čo si "navaril", tak sa s ním porozprávaj, že to sa stalo opakovane a že či by mohol nechať nabudúce množstvá na teba, že nerada vyhadzuješ jedlo, radšej nech je menej a potom si môžete uvariť čerstvé, alebo ísť do reštiky.

nelca84
26. dec 2023

Tak var menej a nebude sa ani vyhadzovat, ani jest to iste. Neviem v com je problem, ja by som nepovedala, ze je to rozmaznanost. Ty vies jest nieco, na co nemas chut?

hellionka
26. dec 2023

A on Ťa núti mu variť? Ty len chceš, aby podojedal to čo ste navarili na sviatky, ale ani on ani nikto nieje “šrotovník”. Aj ja som sa tešila na rezne a rybu ale navarila som na Štedrý deň a hotovo. V pondelok sa varil nový obed a dnes tiež. Osobne neznášam ohrievané jedlo a nemám ho ani kde ohriať. Radšej menej a čerstvé ✌🏼

autor
26. dec 2023

Pritom vždy sa ho vopred spýtam na čo mu chuť čo by si dal varenie prispôsobujem jemu.. vždy si vyberie a vie čo bude navarené

janai1
26. dec 2023

No tak poznám kopu ľudí ktoré ohrievané nezjedia. A teda jedlo co jeden deň je a potom ho máš 3 dni v chladničke a ma ho jesť ohriate tak tiež sa idem radšej najesť do reštiky

gejb
26. dec 2023

Áno, mám to rovnako. Keď varím on si dá len raz a jem to len ja. Keď si objednava aj ked je doma navarene poviem si ze su to jeho peniaze. Trochu pomáha keď stojí prave pri chladničke tak mu poviem : tu je v hrnci este soté.. Keď nechce poviem mu OK, keď nebudeš jest tak to vyhod do koša lebo zajtra to dobre už nebude. Občas teda doje lebo nerád jedlo vyhadzuje. Nechaj to na neho, nech vie kde to končí...
Ináč poradiť neviem 🤷‍♀️

autor
26. dec 2023

@mikadooo nevarím na viac ako 2 dni.. napríklad v pondelok na obed sviečková, večera bolonske cestoviny, v utorok na obed dojeme sviečkovú a večeru robím zas inú. V stredu už máme iný obed. Ale.je taký že v utorok si povie on dnes na sviečkovú nemá chuť a tak to zostava

zuzana76
26. dec 2023

ak zje vsetko, tak prieberčivý nie je, len ma chut na ine veci, ved ho nechaj, ked si pripravi sam, ci nakupi, tak nech je, co chce. Sice vela neusetri, lebo aj vela preje. Ale zarobi si na seba.

autor
26. dec 2023

@janai1 nemám ho 3 dni ale 2 dni l n po sebe jeme viac nie 🙈

micusa2222
26. dec 2023

nerozumiem, keď ste dvaja, načo varíš pre celý regiment ? Celý kapor kúpený, žiadne také, dve podkovičky na večeru, dve porcie šalatu a dovi..dopo...

kikus7
26. dec 2023

@anonymka, dnes je normálne, že niektorí ľudia nevedia čítať s porozumením. Ja Ťa chápem. Tiež jedávam niekedy jedlo aj dva dni, tri dni nie, i keď vyšlo mi práve tentoraz počas sviatkov, že mám rybu so šalátom tretí deň. A vôbec mi to nevadí, ľúbim to. Len niektorým asi nevadí vyhadzovať jedlo a vyvárať denne nové jedlo, zrejme na to majú čas. Mne by to prekážalo stále trčať u sporáka. V bežný deň, keď pracujem, najem sa v práci a večer nemusí byť ani teplé jedlo. Keď sa mu nepáči, nech si varí sám. Prečo mu vyváraš, keď je takýto?

autor
26. dec 2023

@hellionka nenúti práve naopak on mi vždy povie láska nechcem aby si stala každý deň pri sporáku navar na dva dni. A ešte sa ho vopred spýtam či mu to nebude vadiť a vždy povie nie a na druhý deň už si to neprosí

milka1988
26. dec 2023

Tu sa podpory nedockas ;) niektoré nevedia čítať s porozumením asi
On si zmyslel že chce teraz kopu salatu a ryby a nakoniec to nechce už jesť. Tak na dalsi rok mu určite nerob toho salatu vela. Na 2 dni a hotovo. Prípadne viac len ak vies ze ty ho zjes aj 3 ti deň
My jeme salat kludne aj do vianoc urobíme si ďalšiu várku aj kapustnice keďže to robíme len raz ročne chceme si to užiť.
Počas roka mu rob na 2 dni max s tým ze ak bude uz na ten druhý deň vymýšľať bohužiaľ nech si potom vyvara každý deň nové ( aj ked zas tvrdil ze nechce každý deň aby si robila) takze hej vymýšľa jak malé decko. Akoze takto skakat mužom kolo zadku s jedlom tak to nech si radšej vari sám. Tiež predsa nie si vyvarovna predsa alebp reštika. A potom že prečo su muži jak male deti keď my ženy im plnime vwetko čo im na očiach vidíme a potom sa sťažujeme že su jak malé deti. 😅

autor
26. dec 2023

@micusa2222 pretože si ho prosil veľa? 🙈

dejka77
26. dec 2023

No mas to tazke. Neviem, ci by to malo vyznam, ale mozno by som navrhla aby varil on ked tak vymysla.

marikaan
26. dec 2023

No u neho sa teória a prax nezhoduje má rád ČERSTVO NAVARENÉ.

autor
26. dec 2023

@milka1988 ďakujem za pochopenie. Minulý rok som spravila tak že 25. Na obed sme šalát dojedli a do Silvestra "plakal" že ho bolo málo že by si ešte dal. Podotýkam že nechcel aby sme spravili nový🙂 och no pravdu píšeš s tou vyvarovnou no je moja chyba že som mu dávala moc na výber asi.

hellionka
26. dec 2023

Tym padom var iba toľko koľko sa zje a druhý deň nech navarí on načo ma chuť aj pre Teba 🙂 Ale zase obdivujem, že sa Vám chce variť aj teplý obed aj večera

simca06022011
26. dec 2023

tak vidis aj sama, ze je ako decko. Chce vela, ale nevladze to zjest... a nik nebude predsa 3dni jest to iste od rana do vecera. Cize s tym musis ratat, ze bud budes robit menej. A zje sa to za dva dni. Alebo budes vyhadzovat. proste zdravu mieru treba najst, kolko sa navari a mate chut tolko aj jest.

on si to zmysli, lenze jest to nebude aj keby to bolo neviem ake dobre... tak tolko proste nerob... ak ste dvaja, na co orbit za furik salatu a kopu ryby? na nic.
Teraz aj tie socialne siete a televizor.. prote vsade same obzerstvo sa propaguje, ze ako vsetci tlacia salat az do silvestra do seba :DD a to este viac motiuvje ludi, ze "malo mame", treba dorobit... Pritom je to blbost.

kikus7
26. dec 2023

On potom nevie, čo chce. Keď raz tak, potom inak.