Snúbencovi preplo

3. feb 2022

Ahojte, budem len dúfam,že toto je len nejaká kríza stredného veku alebo čo, lebo som už zúfalá.
Snubenca milujem celým svojím srdcom, rozumieme si, podporujeme sa, milujeme sa, zdieľame rovnaké presvedčenia a názory...až na toto.
On pochádza z dvojčiat, on a sestra. Ja mám 23 rokov a on je o 6 starší. Problém nastal,keď sa jeho sestre narodilo druhé dieťa. Odvtedy o ničom inom nepočúvam, len že by sme mali už mať dieťa aj my, a prečo ešte nemáme dieťa, a dieťa sem, dieťa tam.
Som z toho zúfalá, predtým sme sa bavili,že chcem dieťa až tak okolo 28ky, a teraz už zrazu nie, lebo to je 5 rokov, to už bude mať 34, a to už bude starý, on chce mať dieťa tak do roka alebo dvoch. Akože...zúfalá som z toho.
Ja som ešte mladá, ešte sa vo mne nezobudil materinske pudy. Proste ešte nemám nejaké tie plány,ktoré chcem stihnúť predtým, ako budem mať dieťa. Chcem ísť ešte na Cyprus, alebo Karibik, proste zrelaxovať, a užiť si more a celú atmosféru bez toho, aby mi dieťa kričalo za ušami, a celú dovolenku len na neho dávala pozor.
Dosť sa kvôli tomuto hádame, ale proste hovorím,odkedy sa jeho sestre druhé narodilo, už chce dieťa aj on.
Ja neviem vážne, riešili ste už niečo podobné, čo mám prosím Vás robiť?

7lenka11
3. feb 2022

daj mu cas, mozno o pol roka zmeni retoriku.. casto sa stava, ze dieta v blizkom okoli vzbudi tuzbu po vlastnom.. ak chce dieta o dva roky, tak to teraz neries, za ten cas sa moze este vela zmenit

deti95060810
3. feb 2022

asi by som porozmýšľala či je pre mňa ten pravý ... 😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. feb 2022

@7lenka11 tak snáď je to iba nejaký ošiaľ z novorodenca. Akože trvá to zatiaľ len vyše týždňa,ale naozaj je to nepríjemné to vkuse počúvať

autor
3. feb 2022

@deti95060810 samozrejme,že je. Sme spolu 2 roky, a je to najlepšie,čo mi prišlo do života. Tiež som mala nejaké tie svoje "stavy" alebo ako to nazvať, stál pri mne, bol mi oporou. Aj toto beriem iba ako nejaký jeho "stav" len toto je s tým rozdielom,že on na mňa v podstate tlačí s niečím, čo ešte teraz nechcem, a neviem popravde čo mám robiť.

sissy27
3. feb 2022

Normálne by som si ho posadila k stolu a na rovinu mu povedala, že TERAZ dieťa v žiadnom prípade nechcem a buď to rešpektuje a normálne tých pár rokov počká, kým na to dozreješ aj ty, alebo ak je dieťa prioritou, tak nech rovno odkráča a oplodní prvú čo stretne. On dieťa chce, ale tehotenstvo a pôrod bude len a len na tebe a v konečnom dôsledku aj väčšia časť zodpovednosti, takže posledné slovo v tomto budeš mať ty.

autor
3. feb 2022

@viestta gynekológ mi antikoncepciu neodporúča. A na druhej strane, tohto sa nebojím,že by mi dieťa urobil naschvál, to vôbec. V tomto má moju dôveru.

autor
3. feb 2022

@sissy27 no, asi ten taký väčší rozhovor pomôže. Popravde na to zatiaľ skrz prácu veľmi nebol, a ani som nechcela takúto debatu keď chodí do práce rozoberať, víkend máme obaja voľno a otvorene sa s ním porozprávam. Vždy sme sa vedeli otvorené porozprávať, a chápať sa navzájom,no mám pocit a bojím sa,že v tomto veľmi spoločnú reč a pochopenie nenájdeme.
Hovorím,že ešte sa necítim na to, byť matkou. Nemám pocit,že som na to mentálne vyspelá, ešte stále som dušou taká young soul,čo si chce užiť mladosť. No a to si neviem v kombinácii s dieťaťom predstaviť.
A snúbenec bol tiež takýto, mali sme plány cestovateľské a tak, no a neviem no,čo sa to deje s ním

luci_ba
3. feb 2022

nech si chlapec vyskúša takeho novorodenca aspoň na deň, možno sa do toho nebude tak hrnúť 😃 ale nie... treba sa vážne porozprávať, aby nahodou vam to neohrozilo vzťah

vlastnynazor
3. feb 2022

Ponuknite sa (aj so snubencom), ze sa postarate z casu na cas o dieta jeho sestry, teda ak stym nema problem jeho sestra, nech vie, co vas bude cakat. A mozno to prehodnoti a odlozi o nejaky cas.

7lenka11
3. feb 2022

My ked sme mali v rodine prve dieta po dlhyyyych rokoch, tak nastal hotovy osial. Cela rodina bola hore nohami, moj muz o nicom inom nehovoril, vsetko sa tocilo okolo novorodenca.. Asi po 2 mesiacoch sa to upokojilo a nasledujucich 2,5 roka ziadne dalsie dieta nepribudlo. Potom mal dieta bratranec - neplanovane - a uz to nemalo taky "wow efekt" ako to prve dieta v rodine...

mimka1402
3. feb 2022

Nechapem prečo spochybňujete jeho pocity, keby napísal muž, že žena chce dieťa tak by ste boli miernejšie...
Možno by ho ani týždeň s novorodencom neprešiel. Treba im hlavne rozhovor nie je nič zlé na tom chcieť, či nechcieť dieťa. 🙄 Dala by som tomu čas ak by ste sa nezhodovali tak by som až vtedy rozmýšľala, že čo ďalej...

marca12
3. feb 2022

Ja sa mu ani necudujem. Ked to tak citi a hlavne je super aj maly vekovy rozdiel medzi bratrancami.

ummimaryam
3. feb 2022

Moze sa stat ze sa dietatko nebude darit a budes panikarit. To nie je tak ze chceme babo a hop, hotovo. Hoci aj to moze byt. Ja som nazoru ze radsej deticky skorej pokial mas energiu a si mlada. A ked budes mat 30, budu uz v skole a mozes si uzivat. Takto sa budes s nimi natahovat v tridsiatej a to je o drzku... ☺️ Mat dieta je priserne narocne. Ale je to na tebe

autor
3. feb 2022

@luci_ba
@vlastnynazor tak o prvé dieťa sestrine sa občas postaral,keď potrebovala niekam vybehnúť niečo vybaviť a tak, ale možno keby sú to 2 deti, tak by to možno prehodil... možno
@7lenka11 no tak toto mi kúsok odľahlo, dúfam,že toto je tiež len nejaký ošial a že ho to prejde a vráti sa do starých koľají, a dieťa budeme riešiť až o pár rokov

alexk12
3. feb 2022

Akože vazne? Ty sama si dieťa jasne ze v 23 rokoch neriešia dieťa, on by už chcel mať čiže možno tam zohráva aj ten fakt ze je z dvojicik a proste chce to ma naraz so sestrou spoločne vychovávať deti a tak nech spolu vyrastaju no máš dve možnosti rozísť sa alebo sa nechať na búchať a potom vyplakavat ze sisi zničila zivot🤦🏻‍♀️

autor
3. feb 2022

@marca12
@mimka1402
@ummimaryam tak ja si aj hlavne myslím,že matka by mala byť mentálne vyspelá na dieťa. A to ja ešte nie som, myslím si to o sebe. Čiže podľa mňa, musím sa na to aj cítiť, a nie sa len do toho jednoducho prinútiť,lebo moja polovička to chce.
Vo vzťahu by mal byť vzájomný rešpekt a nie sa do niečoho proste tlačiť.
+ ak by som v 30tke išla na ten Karibik, deti by museli ísť so mnou tak či tak, určite by som ich nenechala mojím, či partnerovým rodičom,že na, starajte sa.

autor
3. feb 2022

@alexk12 alebo 3tia možnosť, nájsť nejaký kompromis a nejako to možno rozhovorom vyriešiť, alebo nejako inak.
Rozísť sa určite nechcem. A nabuchat sa nenechám, nakoľko nie som zasnúbená za chrapúňa, čo by niečo urobil proti mojej vôli.
Fyzicky ma nijako v tomto smere do toho netlačí, skôr tam ide o to,že neustále mi to opakuje, stále nadhadzujem túto tému, presviedča ma o tom,že by sme dieťa už mali mať

abbey1
3. feb 2022

Zabehlo mi! Kríza stredného veku??? Ak dobre počítam, má 29 rokov!

nevenka
3. feb 2022

@abbey1 hej, pobavilo ma 😅🤣

autor
3. feb 2022

@abbey1 😀 však práve,že ma 29 a už ma krízu...alebo ako to nazvať. Myslela som,že biologické hodiny tikajú len ženám, ale môj snúbenec má presvedčil o opaku

marca12
3. feb 2022

Vo vztahu ma byt vzajomny respekt,ale vasa situacia je taka,ze kto sa ma prisposobit? On ma premarnit dalsie roky s babou,ktora chce cestovat a uzivat bez kriku deti. Alebo sa ty mas prisposobit a byt mozno nestastna a lutovat,ze si si neuzila zivot. Tato vasa zivotna otazka je dost dolezita s nie je lahke sa prisposobit ani jednemu z vas. Skus aj ty jeho pochopit a snad to nejako ustojite.

luccija
3. feb 2022

To odkiaľ máš, že muži nepociťujú túžbu po deťoch?Myslim, že na tomto pohorite.Verim, že v 23 r po dieťati netúžis, ale podľa mňa nebude čakať, kým ty zahoris tužbou a to budete spolu už 7 rokov čo je dost

autor
3. feb 2022

@marca12 my sme práveže boli "dohodnutí" že dieťa budeme mať až keď budem mať tak za 4-5rokov, keď už budeme mať vyriešené vlastné bývanie, a aj ten Karibik navštívime (to bol sen oboch).
A až keď sa jeho sestre narodilo druhé dieťa, tak začal aj on s dieťaťom.
Ja nehovorím,že deti nechcem vôbec nikdy.
Ja len hovorím,že ešte sa necítim vyspelá na to byť matkou, ešte na to nie som pripravená

mimka1402
3. feb 2022

Ale to neznamená, že je zlé na tom, že on sa na dieťa už cíti. Samozrejme, že musíte v takýchto veciach ťahať za jeden povraz. Ja si nemyslím, že dieťa je problém v cestovaní... Ale to len dodávam k tvojej poznámke.

Ale ja nechápem, prečo považuješ 29 za skorý vek nad uvažovaním o dieťati.😀 To je úplne v poriadku vek. Sú chlapi, ktorí dieťa chcú od 20ky a nie je to z rozmaru.😀
Ja som sa tak rozišla, bola som mladá na dieťa, ale partner bol o 8 rokov starší a dieťa už chcel. Nechcela som ho brdziť tým,žeby čakal 6+ rokov kým ja budem chcieť dieťa...
On by počkal, ale videla som, že to je pre neho príliš dôležité... Aktuálne je on šťastný a ja taktiež. Ale od seba 🙂

autor
3. feb 2022

@mimka1402 veď ja nehovorím,že deti nechcem nikdy, len že ich nechcem teraz.
Doteraz ani on nechcel deti, tiež mala aj on svoje plány. A ako hovorim,toto všetko sa zmenilo vtedy, ako sa jeho sestre narodilo druhé dieťa.
Ja chápem,že ľudia menia názory,ale myslím,že toto je v celku dosť dôležita vec v našom vzťahu :/
To nie je len tak, mať dieťa

mimka1402
3. feb 2022

Nie nie je to len tak, o tom nepochybujem. Preto vravím, že bez rozhovoru to nepôjde. Ale hlavne by som to nebrala, že mu preplo. Proste ber to ako fakt. Aj ženy častokrát nechcú dieťa a len to oznámia polovičke, že už by chceli.😀
Takého pocity nemusia byť vždy od racionalneho. Vieš on to môže vidieť aktuálne inak... Preto rozhovor je potrebný, držím palce 👌🏼

autor
3. feb 2022

@mimka1402 hej, ten rozhovor bude vážne fajn. Teraz cez víkend máme obaja voľno a porozprávame sa 🙏 ďakujem moc ☺️

bolarazjedna
3. feb 2022

Hovoríš, že to trvá týždeň. To tak vyckaj, žiadna kaša sa neje taka horúca. Všetky bábätká sú milé, Zlaté, kým pekne spinkaju v perinke a kukaju zvedavo modrými očkami, keď sa zobudia.
Teraz je zrejme v eufórii, zobudila sa v ňom ta túžba, no časom asi sa to znormalizuje. Teraz to prežíva veľmi intenzívne, lebo ešte je to novinka.

Odporúčam, aby priateľ trávil čím viac času s malým, nielen skočiť na 2 hodinky. Nech zažije, aké je to, keď ma koliku, keď plače celú noc, nedá sa utíšiť, a on je nevyspatý. (samozrejme, neprajem bábätko, aby malo koliky).

Dieťa je krásny dar, je to niečo úžasné zažiť, ako každým dňom sa naučí niečo nové a vlastne ty mu môžeš ukázať svet, ako vidíš, keď napreduje. Ale všetko má svoj čas, treba byť na to pripravení, lebo není to s deťmi také jednoduché. Treba veľa obetovať. Píšem to tak, že nosím pod srdcom naše dlho očakávané, vytúžené bábätko a predsa mam občas strach, či to zvládnem.
Určite treba dieťa chcieť s triezvou hlavou, tvoj snúbenec teraz vidí len tie ružové obláčiky. Vyckaj, možno o mesiac, o dva už o tom bude rozmýšľať triezvejsie.

A zas, k dieťaťu treba 2 ľudí. Je ok, aj keď on chce už dieťa, ale mal by rešpektovať, že ty ešte nechceš a nájsť kompromis. Však ta miluje, chce ta zobrať za manželku, chce s tebou prežiť zvyšok života, tak by mu malo záležať na tvojom šťastí. Kolegyňa roky túžila po dieťati, ale počkala, kým aj jej manžel sa na to cítil. Tak môže to fungovať aj opačne.

mlska19
3. feb 2022

Ja keď môjmu mužovi občas poviem,že ma tuším krízu stredného veku,tak sa uráža,že ved on je ešte na to mladý...ma 45 🙂 Moj osobný názor je,že chlap pred 30-kou nech dieťa radšej nemá.To nie je také nununu,ako sa to javí z fotiek a tých par chviliek,ktoré on momentálne so sestrinym dieťaťom zažíva.Je to drina!A zodpovednost,nie módny vystrelok.Uzite si,kým ste ešte mladí a bez záväzkov,urcite je to lepšie,ako mat dieťa teraz a odkladať ho potom k starým rodičom,nech vychovávajú,lebo vy ste si dosť neuzili.