Smutný povzdych na večer

16. okt 2023

Smutno mi je ake osudy sa dejú, už som to tu premazala asi 5krat aby som vynechala detaily pre istotu, ale rozmýšľam už 2 dni nad tým aký život čaká to malé dieta, matka si doslova zmizne s ďalším chlapom a deti nechá rodinnému príslušníkovi ktorý ich nechce,jedno dieťa berie k sebe prvý bio otec a o druhé akosi nie je záujem zo žiadnej strany a najradšej by ho dali do dojčenského ústavu co asi nie je len tak, takže jedine co to dieťa teraz čaká je naplnenie základných fyziologických potrieb - lebo však k stromu ho odložiť nemôžu - len teda aby prežilo, bez naplnenia ostatných potrieb, kým sa ho nepodarí "zbaviť" . Dá sa teda len tak ľahko vzdať rodičovskych povinnosti? Kedy nastupuje na rad sociálka? Či kým ma dieťa jedlo, je čisté a ma strechu nad hlavou tak je jedno ze žije bez pocitu lásky, záujmu a duševného rozvoja a hlavne bez rodičov? Poprosím ale bez hejtu, absolútne neviem ako to funguje v právnej rovine, ako sa to rieši, ako sa postupuje, len mi je z celej situácie veľmi smutno.

pribinak
16. okt 2023

Tá osoba čo sa stará o dieťa môže kontaktovať socialku s tým, že sa nemá kto o dieťa starať. Kde je otec dieťaťa?
Ak je maličké má dobrú šancu ísť do pestunstva či na adopciu

syslik81
16. okt 2023

v prvom rade su tu bio rodicia potom surodenci stary rodiacia z oboch stran ak ho nik nechce vezmu ho do dojcenskeho ustavu .. ak mu daju zaklad ako pises ale nechaju si ho tak s tym socialka nic robit nebude lebo ta strava a strecha nad hlavou je niekedy viac ako maju ine deti .. zial keby s nimi matka ostala zrejme ma aj tak len to ..

autor
16. okt 2023

@pribinak dieťa okolo 1 roka, otec je v zahraničí na ubytovni, posiela peniaze na exekúcie a život aby ta strecha nad hlavou a jedlo bolo zabezpečené plus aj svojmu onko otcovi ktorý na tom nie je dobre

pribinak
16. okt 2023

To je síce všetko veľmi pekne, ale ako si predstavuje že kto sa bude starať o dieťa? On má akú predstavu že ako sa bude situácia vyvíjať?

pribinak
16. okt 2023

Ešte jedna vec, dojčenské ústavy už nie sú. Takéto maličké deti idu do profi rodín, aby strádali čo najmenej

autor
16. okt 2023

@pribinak viem ze sa teraz vrátil na 2 týždeň domov ale musí ísť späť ak nechce prísť o príjem... Vôbec nevie co ma robiť ani partnerku nevie nijak kontaktovať, jej matka sa jasne vyjadrila ze dieťa u nej ostat nemôže, otca ma onko ten sa nepostara ani sam o seba poriadne, súrodencov nemá, ani matku

pribinak
16. okt 2023

Tak potom by mal otec zostať tu, postarať sa o dieťa. Nejaký príjem bude rodicak a prídavky a výživné a môže si nájsť nejaký part time a s tým ze o dieťa sa postará v tom čase nejaká osoba, napr tá čo sa stará teraz

Akože ja chápem ze praca v zahraničí je super, ale je tu dieťa

pribinak
16. okt 2023

Tá osoba ktorá sa o dieťa stará by si ho mohla dať zveriť, dostávala by rodicak, prídavky, výživné od oboch rodičov a aj príspevok zato že má dieťa v nahradke

autor
16. okt 2023

@pribinak áno takto nejak sme to aj my hovorili ze by to mal spraviť, takže asi to bude len na ňom čomu da prednosť a ako rýchlo všetko zariadi, lebo teda okrem práce aj bývanie si musi zabezpečiť, tam je to tiež také ze "svokra" povedala ze teda nech neráta ze tam ostanu bývať u nej keď tam jej dcéra už nie je - bývali tam keďže on chodil domov raz za 3 mesiace na tyzden a onko otec býva v garzonke takže tiež nie 2krat vhodné prostredie... celé zle všetko....

pribinak
16. okt 2023

Krizak, ubytovňa, nejakí príbuzní aspoň na čas. Popri tom rieist nejaký socialny byt ak má nárok.

Alebo potom si povedať že dieťaťu bude lepšie v novej rodine a dieťa uvoľniť na adopciu či do pestunstva

deti95060810
16. okt 2023

mimo témy..
autorka to máš v rodine, alebo u susedov.... inak hrôza.

vanilkovazmrzka
16. okt 2023

Neorzumiem. Ak je druhe dieta bez rodicov, socialka uz davno mala zasiahnut. Ake je to dieta stare?

vanilkovazmrzka
16. okt 2023

@pribinak ak otecko to dieta nechce, tak sotva necha dobry job v zahranici, aby zivoril tu… najlepsia moznost pre to dietatko by bola nahradna rodina, ktora mu da nieco aj po tej emocionalnej stranke.

majlo1234
16. okt 2023

Je to strasne smutny pribeh, ked sa dieta berie ako maciatko. Pokial by dieta bolo priorita, vsetko ostatne sa da nejako vyriesit. Pokial nie, bolo by vhodne dieta umiestnit do najradnej rodiny

pribinak
16. okt 2023

@vanilkovazmrzka podľa mna adoptivna. Je to malé dieťa, šance na adopciu ak je zdravé sú vysoké

autor
16. okt 2023

@deti95060810 nie rodina to nie je, ale rodinu pozná priamo veľmi dobre člen mojej rodiny a aj ja tak zbezne, mi to hovoril ten člen mojej rodiny co sa stalo a ma to od svokry co nechce to dieťa, ta sa vlastne sťažovala (tak úplne prvý moment ze dieťa si berieme kým sa matka/rodičia neuvedomia, samozrejme chápem ze nieco také nie je môžme, ale pocitovo to bolo to prvé čo mi napadlo keď som sa to dozvedela a o to viac mi je to ľúto keďže sami mame len o niečo starsie deti)

vanilkovazmrzka
16. okt 2023

@pribinak netusim, ako to funguje, viem, ze adopcie su zdlhave… ale v kazdom pripade si zasluzi novu milujucu rodinu, ktora po dietati tuzi.

autor
16. okt 2023

@pribinak tam by sa ale asi aj matka musela riešiť ak by šlo o adopciu si myslím, resp viem ze kedysi stačilo ze rodičia raz za rok poslali pohľadnicu alebo prišli na návštevu do decaku a dieťa už na adopciu nemohlo ist

autor
16. okt 2023

@vanilkovazmrzka tak rodičia žijú, oficiálne nič nie je nikde nahlásené, stará sa zatiaľ babka, len otec je mimo svk a matka sa flaka niekde bohvie kde

autor
16. okt 2023

@vanilkovazmrzka a malé ma rok ešte len

kornelies
16. okt 2023

Ona urobila iba to, co robia oteckovia. Najdu si milenku, odstahuju sa a je im suma fuk, kde sa matka zamestna, ako riesi choroby, atd. Beru ohlad iba na seba.
Dotycny pan nema vlastnu matku, ktora vy sa mu o dieta postarala? Svokra nechce a nemoze.
Inac smutny pribeh, mamicke dietata sa evidentne zosunol rozum do nohavic. Nechaj malicke dieta napospas. No comment.

autor
16. okt 2023

@kornelies ma len onko otca

pribinak
16. okt 2023

Však súd by ju predvolal, ak by opakovane neprišla na pojednávanie, tak by súd rozhodol aj bez nej

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. okt 2023

@pribinak rozumiem takže možno aj lepšie keby sa nedostavila aspoň by nerobila prieky

pribinak
16. okt 2023

Ja by som fakt kontaktovala socialku, aby ti ľudia čo sa starajú o dieťa dostali finančne prostriedky ktoré im patria a nepiberala ich napr matka čo sa o dieťa nestará

Další dôvod by bol ten že treba právne ošetriť situáciu okolo dieťaťa. Dieťa sa naviaže na človeka ktorý sa on stará, ten človek nesie kus zodpovednosti a treba aby bol po pravej stránke chránený

A další dôvod je, že ak fakt nikto dieťa neche, treba mu dať šancu aby žilo v rodine kde ho budú milovať, napr v pestúnskej vi adoptívnej rodine

autor
16. okt 2023

@pribinak ďakujem za všetky rady, posuniem ich ďalej

pribinak
16. okt 2023

Peniaze by nemali byt samozrejme hlavná motivácia, ale
Rodicak 340 eur
Prídavky 60 eur
Výživné matka asi 30 eur
Výživné otec mizno 100 eur
Príspevok možno 180 eur (určite viac)

Je to pekná suma a za tu sumu sa dá kvalitne postarať o dieťa
Teda láska sa kúpiť nedá, ale ak sú financie dôvod prečo sa nemá kto o dieťa starať, tak sa to da rýchlo zmeniť

autor
16. okt 2023

@pribinak ďakujem ešte raz veľmi pekne , a prosím Ta tých 180 to je co za príspevok, či nieco od statu ako pestúnska starostlivosť (to som len tak trepla keďže nemám ani paru) , ešte mi napadlo ale daňový bonus asi nie ze?

pribinak
16. okt 2023

To je príspevok v nos - náhradná osobná starostlivosť. Dieťa bude súdom zverene do starostlivosti inej osoby a tá dostane príspevok.

Ak osoba ktorá bude mat dieťa v starostlivosti aj pracuje tak samozrjeme že aj daňový bonus