Smola v partnerských vzťahoch

nikuskanikuska
20. jan 2015

neviem, či prosím o radu, alebo sa len potrebujem "vyrozprávať". Som dospelá, pracujúca a zabezpečená žena. Avšak v partnerských vzťahoch som mala smolu. Až to septembra, keď som sa stretla s ním. My sme sa už síce poznali, ale to len bolo na úrovni pozdravenia. Ale stretnutie s ním prebudilo vo mne niečo, čo doteraz nedokážem opísať. Začalo to písaním, stretávaním a bolo z toho niečo. Bola som šťastná, tak šťastná, ako v živote ešte asi nikdy. Verila som a dúfala. Ale skončilo moje šťastie. Okolo 10. decembra som dostala email z neznámej adresy, čo ja som si myslela, že píše nejaký študent ohľadom zadania. Ale ten email bol neviem od koho, ale pointa celého bola v tom, že som sa dozvedela o nej, o jeho bývalej priateľke, o ktorej mi od začiatku tvrdil, že sa nestretávajú a nekomunikujú spolu. A rozbehla som "pátranie" a zistila som, že naozaj je, pracuje u nás (aj on pracuje u rovnakého zamestnávateľa). Je to rozvedená žena a mama dvoch detí, pokladníčka s nízkym príjmom. Samozrejme a ani neviem prečo, bola som ticho, až keď jeden večer som videla, ako mu pípol telefón a opäť sa mu ozvala ONA. Ale bola som ticho. Na Štedrý večer prišiel k nám domov a bola som šťastná. Ale v noci hovoril jej meno a ja som už nemohla. Opýtala som sa, ale on mi tvrdil, že nie je to pravda. Poprosila som ho, aby mi ukázal mobil a tam to bolo všetko, celá ich konverzácia, z jej strany vyznania o hlbokej láske atď. Samozrejme, úplne som stratila rozum a nasledoval plač, hystéria a podobne. Nakoniec som uverila, že naozaj nič nebolo. Avšak moja povaha nie je taká a nedokázala som to len tak hodiť za hlavu. Urobila som podlosť a napísala som email v duchu, že píše ONA. Nakoniec zistil, že nebol žiadny email a rozišiel sa so mnou. A som tehotná. Tehotná aj preto, lebo som verila jeho slovám, neber tabletky, a čo by bolo, keby si bola tehotná a podobne. Ja som myslela, že je to správne. Síce raz som krvácala, odviezla som sa na pohotovosť a hlupáci mi tvrdili, že som vraj potratila. Zavolala som mu, nezáujem a opäť som videla, ako si píše s ňou. Potom som nakoniec skočila u svojej doktorky, ktorá mi len potvrdila moje tehotenstvo a plus tri cysty :(. Najprv som mu nechcela nič povedať a vlastne som hovorila v tom duchu, že nie je bábätko, ako sme sa posledný krát stretli. A potom to prišlo. Napísal mi (na moje naliehanie, nech sa vyjadrí), že je koniec, lebo ja som klamárka (pre ten email, áno to uznávam, bola to chyba). Ale je tu bábätko. Napísala som email, v ktorom som mu to povedala a jeho reakcia - nič, ignorácia. Ako sa môže niekto zachovať takým spôsobom. Bolí ma to, veľmi...

lalinko2010
20. jan 2015

@nikuskanikuska ahoj, chybu si urobila, ale budeš mať bábätko nie si prvá a ani posledná, vykašli sa naňho a hotovo.
nepozeraj čo bolo ale čo bude, nevolaj, je to ťažké ale najlepšie rozhodnutie a nenúť ho byť s tebou kvôli dieťaťu.
to dieťatko ti dá toľko lásky ako žiadny iný chlap.
tak si uži tehotenstvo a teš sa na toho malého drobca.
Nerieš minulosť a nerieš budúcnosť s debilným chlapom.

zdena12345
20. jan 2015

takze ty si velka klamarka a on je svaty??? sory ale jeden mail je dolezitejsi nez dieta? zelam vela zdravia Vam obom a nech sa am dobre ije aj bez otca...

sissy27
20. jan 2015

@nikuskanikuska nie si prvá ani posledná... uvedom si, že od začiatku a vlastne počas celého toho "nádherného" vzťahu ti klamal... a tá blbosť s emailom mu len prišla vhod, aby mohol všetko zlé hodiť na teba a on z toho vyšiel ako oklamaný chudáčik... tento by s tebou a s dieťaťom nezostal ani keby nebolo toho emailu, to si môžeš byť istá... alebo zostal, ale klamal by ťa naďalej...
kým sa dieťa narodí, tak si premysli, čo ďalej - ak ho nedáš zapísať do rodného listu, nebude mať na dieťa žiadne práva ale ani žiadne povinnosti... ak ho zapísať dáš (a jeho súhlas k tomu nepotrebuješ), tak si uplatníš nárok na výživné a na preplatenie nákladov súvisiacich s tehotenstvom... porozprávaj sa s rodičmi, či ti budú trošku nápomocní, ale neboj, žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa navarí... zvládli iné, zvládneš aj ty, len si potrebuješ uvedomiť, že tento človek nie je ten, za ktorého si ho mala...

opatrovatelka29
20. jan 2015

ako nie je to celkom tvoja vina....on vykrikoval jej meno zo sna ci ako,to som nepochopila ako si myslela.....podla mna je uz v tejto situacii tvoj email len vyhovorka...nechce teba ani dieta...zrejme si ho odradila histeriou,to chlapi nemusia....ale podla mna si bola v prave...takze jedine co ti mozem poradit je klud,v zaujme dietatka daj neskor urobit DNA testy a uvidis co bude dalej....ak si zabezpecena a vies utiahnut zivot aj sama,nebrala by som to az tak tragicky....neskor pochopis,ze mas dovod byt stastna a spokojna.dieta je dar.

nikuskanikuska
autor
20. jan 2015

@opatrovatelka29 to vykrikovanie zo sna, snívalo sa mu o nej...

ivivaiveta
20. jan 2015

@nikuskanikuska vobec by som ho nekontaktovala, ani by o mne neslychal.. a dala mu priestor...bez ohladu na to, kto co pokaslal...

timi1012
20. jan 2015

Fúúha, no tak povedala by som že chybu ste spravili obaja. On že ti klamal a ešte aj tvrdil že nebolo nič: aj keď si sama napísala že ti ukázal mobil a boli tam vyznania... tak neviem či si protirečíš alebo si mu naozaj uverila keď ti tvrdil že Nič NEBOLO..... (aj keď si sama na vlastné oči videla tie sms...) no nevadí. Ty si mu tiež klamala, takže ste na tom rovnako. Lenže jedna veľká chyba bola tiež s tvojej strany (nechcem ti ublížiť, odsudzovať ťa) ale predpokladám že už máš viac rokov a ak som to ja dobre pochopila bola si s ním od septembra až do decembra... (to sú 4 mesiace) ako neviem aká je hranica dôvery u teba ale asi veľmi tenká keď si dala na slovo chlapa s ktorím si bola prepáč "iba 4 mesiace" a nebrala si HAK....... podstatné je že to bábo za to nemôže, a keby som bola tebou tak by som osobne nie e-maily (nie ste sopľavé deti) šla za ním a pekne mu všetko vyklopila čo ako bolo, a že si si to dieťa nespravila sama buď vezme na seba zodpovednosť alebo to poriešiš po a dáš ho na súd a bude ti pekne platiť (je na tebe či to zvládneš, ale to dieťa nemôže za nič mysli na to) ....... Držím palce.

sue
20. jan 2015

@nikuskanikuska vraj dospeli 🙂 obaja sa spravate ako male deti... Kde vo vasom vztahu bola dovera, laska, ucta, komunikacia ? U oboch absentovala... Popravde. Chystala by som sa na zivot osamelej matky a uvidis....

nikuskanikuska
autor
20. jan 2015

@timi1012 ja viem, že to bola nerozvážnosť a hlúposť, myslím nepravidelné užívanie ATK, ale uverila som jeho slovám, ja už tiež nie som najmladšia a ani on nie je, a preto som si myslela, že je to správne. Ale urobila som chybu, chyby a nie je cesty späť. Len ma to veľmi bolí a najmä to, že nemá záujem nie o mňa, ale o to malinké, ktoré je

sasa1310
20. jan 2015

@nikuskanikuska nechápem, načo si s ním spávala, keď si vedela, že nie si pre neho jediná? a ešte bez ochrany

timi1012
20. jan 2015

@nikuskanikuska Treba si buchnúť po stole, a nie e-maily..... sama píšeš že už máš dosť rokov na to aby si danú situáciu vedela riešiť ako dospelá žena..... to čo bolo už nezmeníš, ale budúcnosť tvojho dieťaťa máš iba vo svojich rukách....

irusa
20. jan 2015

tak ponaučenie dobré zamestnanie, byť zabezpečená a vysoký príjem ti nezaručí šťastie...proste prednejšia mu je hoci len predavačka s nízkym príjmom....tak aspoň vidíš, že mu o peniaze nejde.....má asi iný rebríček hodnôt

nela1916
20. jan 2015

... Odhliadnuc od histérie a mailu (trochu blbý nápad a nie celkom som pochopila všetky súvislosti), ale napriek všetkému, aj obyčajné sebapozorovanie ti napovie niečo o postoji človeka, ktorý to s tým druhým myslí vážne. Ty by si mu tuším snáď odpustila aj tú bývalú, aj klamstvá, sama svoj vzťah k nemu definuješ ako niečo, čo sa ani nedá pomenovať. A len sa pozri na neho, odrovnal ho jeden mail a z jeho strany je po vzťahu.

K dieťaťu sa vyjadriť neviem celkom kompetentne, ale ak naozaj o teba nestojí, tak snáď bude lepšie kontakt prerušiť a neobnoviť, pretože by to opäť bola iba jedna z tých umelých udržiavaností, čo po pár rokoch krachnú.

mala_hobitka
20. jan 2015

@nikuskanikuska Urobila si chybu. Ze si mu tolko verila hoci bolo dost situacii a inych voditok ktore ti malo napovedat ze to nie je az tak pravdive.
Byt zalubena je pekne ale treba sa v kazdom vztahu pozerat na cloveka aj trochu triezvym pohladom.
1. vobec nechapem ako dospela inteligentna zena sa moze chovat ako pubertiacka a uverit "ved neber tabletky co sa moze stat?" ako prepac ale robis si srandu? to nema nic spolocne so zamilovanostou to je doneba volajuca nezodpovednost - dosledok si tehotna - ale nic ine si nemohla cakat
2. urobila si chybu s tym mailom a tak ale zas dovody pre ktore si to urobila boli dost zavazne podla mna, to je ako ked zena pride na neveru chlapa lebo si pozrie (neda jej to ) jeho sms kde su dokazy o stretnutiach atd a chlap obvinuje zenu ze je najhorsia (pekny alibizmus len co je pravda), skor hladal dovod sa rozist a ty si mu to poskytla
3. myslim ze on miluje byvalu, s tym neurobis nic, chlapa co sa nevie odputat z jedneho vztahu treba hned na zaciatku poslat dokelu
4. on vie ze si tehotna....nezaujima ho to.....ako a co chces viac? myslis si ze ked sa budes doprosovat ze sa nieco zmeni? nie...len budes vyzerat trapne a este sa tak budes aj citit
5. apelovat na to ze ked si tehotna tak by sa s tebou nemal rozchadzat....no to je rovnake ako u mojho bodu c. 1.....ako si dospela zena tak sa tak chovaj

Ano myslim ze vsetky chapeme ake je to zufale - lubit, verit, sklamat sa, urobit chybu (ktoru druhy prekruti do argumentu na rozchod hoci sam robi horsie) a zostat tehotna ked druhy nema zaujem.... ale si dospela zena, musis mat svoju hrdost a prestat sa chovat ako pubertiak. Sadni si, poplac si, zanadavaj si na neho a ked sa trochu ukludnis tak sa zacni chovat zodpovedne a dospelo. Uz ziadne take " ... ale ja ho lubim bla bla".... to este ziaden vztah nikdy nezachranilo. Vztah su dvaja. Ked jeden nechce treba pozbierat svoju hrdost a sebavedomie z tych crepin na ktore s rozbili a ist dalej - poucena.

Chces si nechat to dieta? Ano? Budes milujuca matka.
Chces si nechat to dieta len preto ze je jeho a ty ho milujes? Ano? Tak budes nestastna matka lebo on sa k tebe nevrati.

lapalma
20. jan 2015

Neurobila si nič neospravedlniteľné - iba čin zúfalej žiarlivej ženy - myslím ten mail 😉
Ale k veci - načo ti ja taký chlapík ? ľahostajný k bábatku už teraz ? ....buď šťastná, že sa vyfarbil tak skoro, ži si svoj život a kašli naňho, nezaslúži si jedinú tvoju slzu. Neapeluj na jeho svedomie,lebo on žiadne nemá

nikuskanikuska
autor
20. jan 2015

@irusa on to nevníma z materiálnej stránky, ale ona áno, potrebuje peniaze a to je pravda

dadis
20. jan 2015

@nikuskanikuska myslim, ze ti neprinalezi ich hodnotit z materialnej stranky, aj ked ta k tomu mozno hnev vedie. Rozhodni sa, bud si daj dieta vziat, alebo ho vychovavaj sama, pretoze tento pan uz s tebou nechce mat nic spolocne. Tym ta nijako nesudim, jednoducho je to holy fakt (tu nejde o to, ktora z vas dvoch je krajsia, milsia, vzdelanejsie, ktora viac zaraba, jednoducho nejde o ziadny suboj, ale o lasku a pritazlivost dvoch ludi a tam tieto vlastnosti v skutocnosti nezavazia a nemyslim si ani to, ze ta pani co srdce tohto pana ziskala-vyhrala, vsak ze :-/). Tak ci onak, odputaj sa, raz sa najde niekto, pre ktoreho budes ty cislo 1 a kto teba bude z celeho srdca a uprimne lubit (ci uz s dietatom, alebbo nie). Zelam vela stastia.

ziwa1
20. jan 2015

@nikuskanikuska zo ziarlivosti kazdy obcas porobi blbosti. problem je, ze ten podvod bol pre neho asi zasadny. sice to bol len mail, ale ta snaha rafinovane klamat a podvadzat ho asi dostala.
lebo co by si si myslela o cloveku, ktory sice z lasky a ziarlivosti vystraja take veci, ale na druhej strane je ich schopny. to je to desive. a co cakat potom v buducnosti? ze si ziarlivostou a laskou ospravedlni dalsie rafinovane klamstva a ciny?
kamoska si zo ziarlivosti chcela overit, ci je jej chlap schopny podviest. mala jeho heslo na pokeci a dost casto mu lustrovala schranku aj RPcka. a nasla nejake, co sa dali pokladat za podozrive. tak mu zacala vypisovat z iného nicku a namotala ho natolko, ze si s nou dal rande. doma klamal, kam ide a ona bezala hned za nim. mala si vidiet to stretko v kaviarni. strasne sa tam pohadali. trapas. a uspesne sa rozviedli.
a vies co v skutocnosti naozaj zistila? nie, ze jej chlap je schopny nevery. ale zistila, ze keby mu pisala nejaka, co ho tak dobre pozna ako ho poznala ona a teda mu mohla pisat take veci, ze si myslel aku strasne spriaznenu dusu stretol na pokeci, tak by ju asi podviedol. otazka je, ci by sa taka druha naozaj nasla. ja hovorim, ze si uspesne rozviedla inak fungujuce manzelstvo. ale lepsie ako dratom do oka. keby sa mala stale dusit od ziarlivosti, ze jej muz mozno nejaku ma, radsej nech zije s inym.
na druhej strane, ty si fakt cakala, ze to s tym mailom nepraskne? ved bolo jasne, ze sa dotycnej predavacky nan spyta a ona nebude vediet o com toci. alebo ze bude vidiet, ze to nie je z jej skutocnej mailovej adresy. ze tam nieco smrdi.
a co si vlastne chcela zistit? ci s nou nieco ma? a keby sa to potvrdilo, co by si urobila? no asi to iste, co mas teraz. bola by si sama a tehotna. len by to bolo naopak. kopacky by si dala ty jemu.
tak co je teraz ine?
alebo si cakala, ze ked ho takto nachytas pri nevere, tak budes ta, co smie kajúcnemu chlapovi velkoryso odpustat?

mysicka36
20. jan 2015

😀 on sa bude radšej starať o dve cudzie deti ako o svoje vlastné? môj ty bože 😲

janka_mamka
20. jan 2015

vyser sa na neho, ke´d sa teraz akto spáva, ano spravila si chybu to uznávam, aleee tak bude ti dobre aj bez neho, teda bude to ťažke velmi, ale časom spoznáš ineho kto va sbude ľubit a hotovo, nechaj to tak, keď teraz nevie čo je spravne a rozohral hned s dovma ženyami naraz takt o je klamár ,ktorý bude klamat vždy, chceš s ním ostat?mylsím že s takym by si len trpela.

mima4
20. jan 2015

@nikuskanikuska
ponaucenie do buducnosti - zapajat do zivota a rozhodnuti rozum 😉

janka_mamka
20. jan 2015

a inak áno, dúfam že v buducnossti už takú hlúpost nespravíš

adeala
20. jan 2015

@nikuskanikuska jee takého "chlapa" poznám. Pre neho je hrdosť viac, než všetko ostatné a nevráti sa k tebe, nech napíšeš akékoľvek rozumné veci - pre neho už si iba psychopat, čo sa hral na niekoho iného. Samozrejme, on je stelesnená dokonalosť a všetko, čo urobí sa dá nejako "rozumne" odovodniť.

Úprimne? Začni ho ignorovať, nič iné ti nepomože. Napísala si mu, že si tehotná. O pár mesiacov sa spýtaj, či sa nechá zapísať do rodného listu dobrovoľne, alebo to pojde cez súd a hotovo. Nezabudni si odkladať všetky bločky spojené s nákladami na tehotenstvo, máš nárok, aby časť uhradil.
A hlavne nečakaj na zázrak, pretože ten sa v tomto prípade nestane.

falera
20. jan 2015

mňa by zaujímalo prečo si mu napísala ten mail.. ak nie je tajomstvo tak čo v ňom bolo 🙂 a čo si čakala že sa stane?

nikuskanikuska
autor
20. jan 2015

@falera ja ani neviem, čo som vtedy v tom "amoku" chcela docieliť tým emailom. Ja som len skopírovala pôvodný email, ktorý som dostala o tej žene, neviem, od koho bol ten pôvodný email, ale bol a tak som sa dozvedela všetko

timea7
20. jan 2015

@nikuskanikuska nie si najmladšia, poznáš chlapa od septembra a už si s ním tehotná?!?!?!?

falera
20. jan 2015

@nikuskanikuska aha.. ja som to pochopila tak že si mu napísala mail v jej mene, tak mi to bolo divné 🙂 ale potom neviem čo mu na tom tak vadí..

nikuskanikuska
autor
20. jan 2015

@falera asi to, že som také niečo bola schopná spraviť...

nikuskanikuska
autor
20. jan 2015

@timea7 no tak to nejako vyšlo. Moje predošlé vzťahy neboli dobré a "prišiel" on (aj keď ako som písala poznala som ho dlhšie a všeobecná mienka o ňom je tá, že Janík je veľmi dobrý chlap a pod.) a ani sama neviem, ale bolo to. A bolo to úžasne, aj keď ako píšem, aj mne sa zdá, ako by to písala 16 ročná babenka, ale bolo to tak.

nikuskanikuska
autor
20. jan 2015

@falera
ale bolo to tak, že som skopírovala jej adresu a som to preposlala ako pôvodnú správu od nej

som taká hlúúúúúúúúúúúúpa