Sme v rozvodovom konaní, manžel zamkol izbu

ivanagu
20. jan 2013

Ahojte baby, prosím vás o radu. Môj problém je následovný: nakoľko sme s manželom v rozvodovom konaní, ktoré sa neustále naťahuje a najnovšie ho sudca odročil na neurčito manžel si zmyslel, že si mám vysťahovať veci z mojej pracovne, ktorá je celá zaplnená a mám si všetko svoje nasťahovať do spálne lebo on bude pracovňu zamykať. Keď som mu povedala, že to nemôže,že nie sme rozvedení a ešte vždy tu mám trvalý pobyt tak ma len vysmial a povedal, že on ma varoval. Viem, že to urobí a k svojim veciam sa nedostanem. Musím si tie veci vysťahovať. Zablokoval aj internet doma, aby som sa nemohla pripojiť. Robí všetko preto, aby som odišla....Ja však s deťmi nemám kam ísť a dom patrí jemu.....

eeffka
20. jan 2013

@ivanagu trvaly pobyt nezaklada nijaky narok na byvanie v manzelovej nehnutelnosti... dom je jeho...v podstate ta tam trpi a bude ti robit naschvaly, nevidim ci mate deti ale aby ta nevystahoval na dvor... je mi luto

aha uz vidim ...s detmi... tak jedine na ne to nevies uhrat? ze im treba internet, pracovnu ( asi pracujes z domu? )

sue
20. jan 2013

@ivanagu po poriadku - dom bol jeho aj pred manželstvom?

ivanagu
autor
20. jan 2013

sue, nie, kupil ho od rodicov pocas manzelstva, ale potom som podpisala zuzenie bsm :(

ivanagu
autor
20. jan 2013

@eeffka mam tam plno kníh a rôznych veci, ktore bezne pouzivam. synovi pripojenie na internet odblokuje, ale ja sa nemozem prihlasit

ivanagu
autor
20. jan 2013

ked izbu zamkne a zavolam potom policiu, ani to mi nepomoze?

stela01
20. jan 2013

@ivanagu kolko izbovy mate dom ci byt ?
Myslim ze policiou nic nedosiahnes.......iba sa viac rozculy manzel ....

ruzickaruzova
20. jan 2013

@ivanagu určite ti polícia nepomôže. vysťahuj sa a hladaj možnosti ako čo najrychlejšie odísť. on ťa tam vlastne len trpí... bohužial ked je dom jeho.....

sue
20. jan 2013

@ivanagu tak jedine čo najskôr vysťahovať veci. Nezmôžeš nič. Urobila si chybu že si podpísala zúženie bsm. S vlastným majetkom si môže nakladať on ako chce. Polícia nezmôže nič - on by ťa v podstate mohol dať aj deložovať, pretože aj trvalý pobyt ti môže kľudne zrušiť....
Ako to máte so synom? Nechce ťa vyhodiť kvôli tomu, aby ho získal do výlučnej starostlivosti, keďže ty nemáš kde bývať?

stela01
20. jan 2013

@ivanagu A ty si bola na sude ? a ako ste sa vysporiadali ked sud zrusil BSM ?

stanislava2
20. jan 2013

@ivanagu budeš musiet aj tak riešit bytovu otázku ked sa rozvadzaš a može sa ti stat že ta pripravi aj o dieta tak ako moju priatelku pred rokom manžel.Deti nesmie mat sud ich iž pridelil jemu a teraz pred vianocami ju vyhodil aj z domu nakolko si toto planoval od začiatku manželstva a novy postaveny dom si dal za manželstva napisat len na seba.Všetko sa da ked su znamosti a prachy.Zober maleho a utekaj kade lahšie aby si neprišla aj o neho tak ako ta obral o byvanie.

luna22
20. jan 2013

Do miesta trvalého pobytu ťa musí pustiť. Aj cez Políciu by som to riešila, aspoň budeš mať dôkazy.

abbey1
20. jan 2013

Trvalý pobyt ti tiež môže zrušiť veľmi jednoducho. Úplne stačí, aby vlastník ( či vlastníci) podpísal jeden papier na MÚ.

mirkamurko
20. jan 2013

@ivanagu zrušiť trvalý pobyt ti môže až po rozvode,aj švagriná to tak mala a kedže je to jeho dom,tak on si tam rozkazuje,takže si to radšej presťahuj,škoda že si to vtedy podpisovala.

sisaha
20. jan 2013

@ivanagu daj si podmienky. dom sice patri jemu, ale nejaky spolocny majetok ste nadobudli..(zariadenie, auto, chata, terminovane ucty, spolocne peniaze...cokolvek). Nech ta vyplati a chod odtial prec do podnajmu...
ked dom kupoval, z akych penazi ho vyplacal? Ak pouzil vase spolocne peniaze, mozes si polovicu sudne narokovat

ivanagu
autor
20. jan 2013

@sue bojim sa, ze presne o to mu ide, natahuje cas , aby ziskal deti na svoju stranu

ivanagu
autor
20. jan 2013

@stela01 zrusenie bsm bolo len cez notara avztahovalo sa len na vlastnictvo domu, kedze to bola podmienka mojej svokry, ze mu ho predaju, ale ja musim podpisat, ze sa ho vzdavam keby sa nahodou manzelovi nieco stalo, tak aby som ta ja ako cudzia neostala v dome, ktori oni so svokrom postavili....

stanislava2
20. jan 2013

@ivanagu ako velke máš deti?naozaj kamoška prišla o deti bude to rok čo ich nemá a tak lahko mat už asi nebude.Už si oči vyplakala a ten človek ktorému verila ma známosti peniaze moc a nepomože jej už asi nič.

ivanagu
autor
20. jan 2013

@sisaha zobral uver, ale k jeho splacaniu sa v zuzeni bsm zaviazal len on,no splacal ho z uctu kam chodila aj moja vyplata

stanislava2
20. jan 2013

@ivanagu trošku to nechápem prečo ste ten dom kupovali?ved ste si mohli kupit nejaky iný cudzi.Chapala by som to v pripade že by mu ho darovali vtedy by si nan samozrejme nárok nemala aj ked by bol za manželstva.Prečo sa rozvádzate ak možem vediet?

ivanagu
autor
20. jan 2013

@sisaha on tvrdi, ze ak budem suhlasit s rozvodom a striedavkou, tak potom mi kupi aj byt a vsetko zariadi, aj bude platit na deti. Len v skutocnosti sa sprava uplne inac, nakolko sa nasa zivotna uroven neda ani zdaleka porovnat, ziskava si deti cez peniaze, dovolenky, darceky, rozprava im stale, ze ich nemam rada, vkuse ich nahovara proti mne. syn ma uz dokonca aj udrel. chodim za psychologickou a nakolko moj muz je v meste znamy , je tazke protinemu bojovat....jeho ciel je psychicky ma znicit a vziat mi deti. odist inam nieje riesenie, uz som to skusala, deti chcu ist stale spä po case a ked sa vratim, a tak ked ich chcem vidiet a byt s nimi tak sa musim aj s nimi vratit, inac by mi ich nedal. on si narokuje striedavu starostlivost, ale je velmi pracovne zaneprazdneny svojimi konickami, obcas aj pracou, ak ma deti postrazit stale musi mat niekoho poruke komu ich necha, aby si robil svoje veci....

pavlala
20. jan 2013

nestracaj cas na fore a najdi si dobreho pravnika!

ivanagu
autor
20. jan 2013

@stanislava2 syn ma 10rokov a dcera bude mat 5

stanislava2
20. jan 2013

tak take detičky velmi rýchlo kupi juj dievča nechcela by som byt v tvojej koži.

ivanagu
autor
20. jan 2013

@pavlala mam pravnika, no netusim ako to cele dopadne... :(

ivanagu
autor
20. jan 2013

@stanislava2 za tym su ich podnikatelske machinacie....

ivanagu
autor
20. jan 2013

co sa tyka zamknutej izby pravnik povedal, ze s tym nic neurobim a psychologicka zase, ze ho mam kludne nechat nech zamkne a potom zavolam policiu a budem mat dokaz domaceho nasilia, kedze u nas uz ide aj o psychicke, ekonomicke a socialne. len sa to tazko dokazuje....

zuzkat1
20. jan 2013

@ivanagu
@eeffka pokial viem tak ked tam mas trvaly pobyt mas rovnake prava ako on. Ak to urobi tak policia nie je zly napad.

mata128
20. jan 2013

@ivanagu ked budes suhlasit so striedavkou tak na deti nemusi platit nic,na to nezabudaj...syn ma 10rokov a uz ta udrel????no na to by som sa pozrela

pavlala
20. jan 2013

@ivanagu super, ze mas aj psychologicku. Mne tito dvaja ludia velmi pomohli, pravnik mi velmi dobre poradil cez fakty, psychologicka cez emocie. Ujednot si sama pred sebou co chces dosiahnut, co chces, aby sa ti splnilo a zaroven, coho sa vies vzdat a co cies obetovat. Prvnik ti poradi, na co mas narok a na co narok nemas. A potom si chod za svojim. Ja som sa vzdala domu, bytu, odstahovala som sa, pokoj v dusi je viac. dom sa da riesit po rozvode v ramci majetkoveho vyrovnania a nie pocas rozvodu, ked sa riesia ine dolezitejsie veci. predstav si to najhorsie riesenie, ake sa ti moze stat, a prijmi to. Prijmi to, ze moze sa stat maximalne toto a uz nic horsie. Vies, ako ta to upokoji? 😉

dejnas
20. jan 2013

@ivanagu nevymýšľaj, nečakaj na možnosť obvinenia z domáceho násilia (ak má konekxie, tak či tak sa z toho vyvlečie), okamžite začni riešiť nejaký podnájom, aspoň núdzový a choď preč aj s deťmi... nemôžete žiť v takomto strese a vyhrotenej situácii... napokon ťa zlomí a dôsledky môžu byť oveľa horšie, než vysťahovanie z domu... musíš sa snažiť čo najskôr postaviť na vlastné nohy... žiadaj blízkych o pomoc, to nie je hanba! veľmi ti držím palce 🙂