Sme ďaleko od rodiny. Chcem sa vrátiť, ale muž nie

10. júl 2023

Prepáčte, som už ale nešťastná. Žijeme v zahraničí, ďaleko od rodiny. Rodina mi chýba čím ďalej tým viac a už som tu nešťastná. Chcela by som sa vrátiť, ale manžel to odmieta. Odmieta aj návštevy, ideme domov raz do roka. Už sme sa kvôli tomu veľmi hádali. Muža ľúbim, ale naozaj som tu sama. Neviem čo robiť.

zuzanockamt
10. júl 2023

Odišla by som aj bez neho. Rodina je dôležitá, nielen manžel.

lucka_ke
10. júl 2023

min. na častejšie dovolenky by som išla sama, si dospelá...

h2
10. júl 2023

Ako ďaleko to je? Lebo je rozdiel, či bývate v inej európskej krajine, alebo napríklad v Austrálii.

melanta
10. júl 2023

My sme necelý rok v Stockholme, každý mesiac sadnem do lietadla a prídem na 2-3 dni domov. Veď som svojprávna, môžem cestovať aj bez muža. A zvyšok času, tiež som tu sama. Ale súhlasila som, že sme sem kvôli mužovej práci prišli, takže nebudem nariekať a našla som si tu aktivity.

autor
10. júl 2023

@h2 Žijeme v Japonsku už 10 rokov

lucka_ke
10. júl 2023

sestra žije v Kanade na, vydatá za Američana a lieta úplne sama na SK, prípadne so synom, jej muž tu bol asi raz ak sa nemýlim

kvetinka75
10. júl 2023

veď prídi sama. Čo ti bráni aby si sadla do lietadla a párkrát do roka prišla? Ak tam má manžel prácu, ani sa nečudujem, že sa mu nechce prísť na SK. Čo by tu robil? Začinal od znova?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
10. júl 2023

@kvetinka75 možno ani nie je našinec tak ho na Sk neťahá. Japonsko nie je za rohom, ale buď by som cestovala častejšie alebo zvážila spolužitie s mužom ktorý mi bráni v kontakte s rodinou

syslik81
10. júl 2023

cestovat japonsko -slovensko niekolko x za rokby asi financne nedali ak treba aj detom kupovat letenky ... treba si zvazit co je pre teba dolezitejsie ... ak mate deti tak to budes mat bez suhlasu tazke .. ak deti nemate odid od neho .. zas ak je on cudzinec rovnako tazke by to pre neho bolo na sk -aj jemu by chybala rodina tak ako tebe teraz... obaja musite najst kompromis ... ak nie -jedina cesta je ist od seba

sara07
10. júl 2023

však chod sama na slovensko na dovolenku
prestan nariekat a lutovat , nájdi si koniček, skus nejaku skupinu tam nájs ludi zo slovenska, pohladaj na forach, nejaku komunitu si nájdi na pokec, pripadne začni hrat pc hru kde hraju sk cz hrači a tym vypníš čas a nebudeš riešit niečo čo evidentne nejde
ked proste on nechce ist tak nepôjde, zrejme má dôvod ked tam ste, prídeš zbytočne o manžela a potom budeš na sk a bude ti pre zmenu chybat on

vilma7
10. júl 2023

Manžel je asi Japonec alebo? Išla by som sama, myslím že aspoň 2x ročne by sa ti určite dalo.
No je to žiaľ dosť ďaleko, aby človek len tak sadol do auta a vyrazil.

kvetinka75
10. júl 2023

@cacianka nemám pocit, že jej bráni v kontakte s rodinou, iba nemá potrebu z nejakého dôvodu chodiť na SK. Každý berie život v zahraničí bez rodiny inak. Niekto chodí pravidelne domov, niekomu to nechýba. To, že je mu sa nechce ísť, neznamená, že nemôže autorka. Neviem či je manžel inej národnosti alebo Slovák ale život v zahraničí nie je pre každého.

beata_k
10. júl 2023

Zvaz spoluzitie s manzelom lebo bude len horsie. Rodina ti bude chybat viac a viac. A ked pridu deti, tak to ani nehovorim. Prakticky sa s deti s rodinou nebudu poznat, bo z Japonska to neoticis len tak 3-4x do roka.

sara07
10. júl 2023

kopu ludi žije na slovensku v inom kute a rodinu vidia 1x do roka .. a kopu rodin žije v tom istom meste ale aj tak sa nevidia lebo to nedávajú , a vidia sa len na pohreboch
podla mna sa fakt viac zamestnaj a nebude ti chybat rodina, ved si môžete zavolat cez skype, discord v kontakte môžete byt stále ,

jenn7
10. júl 2023

Teda chudera autorka sa tu dozvedela ze je nesvojpravna, ma okamzite opustit muza a neschopna sadnut kazdy mesiac do lietadla a ist si za rodinou. Lebo Japonsko je tuto za rohom a letenku kupis len tak za 35 € ako kdesi do Milana. Ja netusim co by som ti poradila, ale urcite nebudem do teba kopat este viac. Japonsko je osobne pre mna krajina, kde b som si nikdy nezvykla zit, takze tvoj smutok za rodinou uplne chapem. Nepises ci je manzel slovak alebo tamojsi. Z financnej stranky ho asi aj chapem...ved co by robil na sk, ty to ale vidis z citovej stranky. Drzim palce na najdenie spolocneho kompromisu. Mozno aj take 2x do roka na dlhsie...letne prazdniny...vianoce...by ti pomohlo zahnat smutok za domovom. Vela stastia!

kvetinka75
10. júl 2023

@beata_k a manžel nie je jej rodina? Veď si ho z nejakého dôvodu zobrala a asi plánujú aj deti - čiže svoju rodinu.

angelinja
10. júl 2023

boze toto su otrasne zeny to je kapitola o sebe mudre, na koniku najvacsie emancipovane zeny ktore nepotebuju chlapa...predpokladam ze 90% z tyhcto zien nezije ani l en v inom meste od mamicky a ostatnej rodiny...hovorit ze chodit hore dole z japonska na slovensko mozu zase len zeny , ktore sa robia velmi mudre...prosim ta tu si nepytaj ziadnu radu ved vies ake mas moznosti bud ho presvedcis alebo sa budes snazit si zvyknut-co asi nebude mozne a budes klamat len samu seba ze si si zvykla...vydrzis to dokym deti vyrastu, manzel sa mozno zmeni a zmeni nazor za tie roky alebo uz vobec povie ked tam zil cely stredny vek uz nepojde inde..necudujem sa v japonsku by to malokto dal uplne ina mentalita vsetko

angelinja
10. júl 2023

@kvetinka75 podla tychto "emancipovanych" hrdinskych konikovych zien manzel nie je rodina:Dhovorim predpokladam ze 90% z tych co sem napisai nezije ani len 30km od mamicky

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
10. júl 2023

@stvura lenže autorka vedela kam sa sťahuje, tak musela rátať aj s tým, že sem nebude chodiť každý mesiac. A keď si rezervuješ letenky s dostatočným predstihom za cca tisícku môžeš mať aj spiatočnú. Tak 2x do roka by sa dalo podľa mňa prísť. Hodnotím podľa seba, neviem aké majú príjmy, výdavky.

sara07
10. júl 2023

čo z toho robíte tragédiu zase, tak ich uvidí 1 alebo 2 do roka, žit niekde inde neznamená že musí byt uplne odstrihnuta , vždy je riešienie len ho treba hladat

luccija
10. júl 2023

Neviem čo čítate a k čomu píšete
Autorka sa chce vrátiť navždy, lebo jej nestačí prísť domov raz rocne a muž nechce.A vy jej tu radíte ísť domov 2,x ročne...
Autorka, ak nechce budeš sa musieť rozhodnúť sama.Neviem či máte deti dúfam, že nie...na tomto stroskotalo 90% mojich známych, ktori išli do zahraničia.Co Ta ťahá domov rodičia, kamaráti či tu sa chcela usadiť vychovať deti? Chlapi si na život vonku zvyknú ľahšie nemajú také emócie a puto k rodine

sara07
10. júl 2023

@luccija rozhodnut sa musí sama či urobí tak vážny krok , kompromis nie je
píš že UŽ tam nie je štastná čiže predtým bola , žije tam 10 r , každá jej píše čo by urobila

beata_k
10. júl 2023

@kvetinka75 Nie je stastna. Ci musi ostat s nim aj ked nie je stastna?

cacianka
10. júl 2023

@syslik81 veru tak, autorka nepíše žiadne iné podstatné údaje, lebo je veľký rozdiel odkiaľ je manžel, prečo sú tam a či majú deti.
Všetko to ovplyvňuje rozhodovanie a riešenie

tykat
10. júl 2023

A muz je co? Priatel, manzel, otec tvojich deti, slovak ci cudzinec, na stalo v Japonsku ci docasne?

mamelka
10. júl 2023

Neviem si predstaviť odísť od manžela kvôli svojej rodine. Rodina pre mňa je manžel a deti. Manžel je na prvom mieste, deti na druhom a potom sú ďalší. Veď ste manželia. Nepíšeš prečo sa manžel nechce vrátiť, ale ak tam má dobre platenú prácu tak ho chápem. Nedá sa mať vždy všetko, ale rozviesť sa/odísť od muža kvôli rodine, to máš vlastne tvoju rodinu na 1.mieste

sara07
10. júl 2023

@beata_k otázne je prečo ? možno ani ten muž nie je na vine , možno sa len proste upla na to že ked sa toto vyrieši tak bude štastna , otázne je ked sa vrati či bude mat to čo chce

beata_k
10. júl 2023

@sara07 To ja neviem. Ale zivot je kratky na to aby som ostavala s niekym s kym nie som stastna.