Škôlka si pýta kontakt na celú rodinu

4. okt 2022

Ahojte,vždy som udávala pri staršej dcére kontakt iba na mňa,či už do škôlky alebo do školy.Sice je pravda že bola som sama na ňu,no nikdy nepýtali kontakt na viac osôb.Teraz tak isto som postupovala pri synčekovi dala som kontakt do škôlky len na seba.Ved ja ho nosím aj vyzdvihujem.Mam stále mobil pri sebe,keby mi zavolali že niečo sa stalo.A teraz chcú kontakt aj na otca aj na babku a na dedka.Pride mi to divné.Manzel je celý deň v práci,aj tak by nezdvihol mobil keby mu volali.A babky sú od nás 100 km ďaleko,keby volali im aj tak by nedošli pre dieťa do škôlky.Tak na čo to je dobré mať kontakt na celú rodinu,keď aj tak sa stará len matka o veci okolo škôlky?

beata_k
4. okt 2022

Vies preco? Lebo davaju do skolky soplave deti. Matka vypne mobil a starajte sa. Myslim si, ze to je dovod.

anjelicek26
4. okt 2022

V skolke som nechavala vzdy kontakt na manzela - ale s poznamkou, ze sa skor dovolaju kamoskam (na materskej/rodicovskej), co dieta poznaju a zapisala som ich, ze mozu zavolat im a ze prijdu po dieta ony... je to uplne normalne mat aspon 2-3 kontakty v zozname ludi, ktorym sa da zavolat...tam ide o nahle veci, nielen vyzdvihovanie zo skolky, ja som bola na sluzobke, ked si maly rozbil rozbil v skole hlavu na preliezke, kamoska robi kusok tak s nim sla do nemocnice hned ona, ja som dosla az tam, proste niekedy to blbo vyjde, a ano muz medzi terminami v praci im to ani nezdvihol...

petulda333
4. okt 2022

Nic divne na tom nie je,ak sa nieco stane a tebe sa nedovolaju,tak komu budu volat? Je pekne,ze mas mobil pri sebe,ale nikdy nevies.

syslik81
4. okt 2022

@beata_k neskutocnu blbost si napisala... dava sa viac kontaktov ak bz sa matke nieco stalo-nikdy nevies co sa moze stat a zrovna bude mat vybyty mobil,alebo nebude signal etc .,. emergency kontakt sa dava minimalne na 2 ludi

liloastitch
4. okt 2022

Aj tebe sa môže niečo stať a zrazu sa ti nedovolajú. U nás musia byť kontakty minimálne dva. Otec aj matka.

stannkal
4. okt 2022

Mne sa to práveže zdá super, sama by som trvala na tom, aby mali aspoň 3 rôzne kontakty. Nikdy nevieš čo sa môže stať.

pribinak
4. okt 2022

Otec je zákonný zástupca ako aj ty. Ak by sa niečo dialo tak musia kontaktovať druhého rodiča.
Neželám ti samozrejme nič zle, ale prejde tá auto, koho budú volať aby prišiel pre dieťa?

nikpa
4. okt 2022

Ja som musela dať okrem seba ešte jeden kontakt, je to úplne logické. Môžeš si niekde zabudnúť telefón, nepočuť ho alebo sa ti vybije.... No zase na celú rodinu je prehnané.

alenah31
4. okt 2022

kontakt v škôlke sa dáva VŽDY na oboch rodičov, ja napr. nechápem, že uvádzaš len seba - ste obaja rovnocenní zákonní zástupcovia. Ak si do papierov napísala, že okrem vás dvoch môže dieťa vyzdvihnúť aj babka - logicky žiadaj kontakt aj na ňu. Ja som uvádzala kontakt aj na sestru a na švagra.

autor
4. okt 2022

Ako ja im môžem dať aj kontakt na celú rodinu keď na tom tak trvajú,len ide o to že darmo im budú volať keď nezdvihnu lebo sú v robote alebo babky nedôjdu pre dieťa lebo nebudú mať ako.
@alenah31 Ja som dala kontakt iba na seba,ešte manžel mi hovoril že naňho nech nedám lebo aj tak nezdvihne

beata_k
4. okt 2022

@syslik81 Ano, moze byt aj tento dovod ako pises. Ale zial aj take sa stava ako som napisala.

anjelicek26
4. okt 2022

Pozri rob, ako myslis, ale skutocne stat sa moze hocico a nehovor mi, ze si jedina vo vasom okruhu rodiny, priatelov a znamych, co by bola schopna po dieta prijst...ak ano, tak je to smutne... tam ide skutocne o akutne problemy, kedy volaju a tebe sa nedovolaju a ano - stat sa ti to moze, ze prepocujes mobil a dieta uraz... preto cim viac cisiel na tom zozname, tym lepsie...

amelia89
4. okt 2022

Akoze nechapem pointu. Logicky budu volat tebe. No ale ak by sa v nejakom extremnom zvlastnom pripade tebe nedovolali, potrebuju kontakt na niekoho ineho.
Ako predstav si situaciu ze tebe sa (nedajboze) nieco stane, neprides pre dieta, tak co. Zoberu si ho domov alebo ako?
Ved oni si nepovedia ze hmm dnes je streda zavolajme radsej otcovi.
No a raz to zdvihnu aj led budu mat 20 zmeskanych,raz sa na ten mobil pozru aj manzel aj babky…

Ja som vobec sa ani nepozastavila nad tymto,napisem kontakty idem dalej.

alenah31
4. okt 2022

že nezdvihne je jedna vec - že majú povinnosť pokúsiť sa spojiť a informovať oboch rodičov je vec druhá.

vevesh
4. okt 2022

Aj u nas pytali. Dala som iba seba a muza ( to vzdy udavam, aj ked muza nemaju sancu na telefon chytit) a babky dedkov som nedala, lebo recova bariera (bolo by im to na 2 veci). Ale da sa dat kontakt na znamych, kamosky- my sme tak uvedeni pri kope znamych, ktori potrebuju.....

1mina
4. okt 2022

Ja by som sa nad tim nepozastavovala, vlastne v papieroch co som vypisovala do skolky, boli tiez kontakty kto ju este moze vyzdvihnut okrem mna a k nim aj telefone cisla (dala, som obe babky, dedkov) . Priamo ucitelke v triede som diktovala moje a manzelove. Ale nevidim v tom problem, moze sa stat hocico zeby mama hned nedvihla, osobne mam aj lepsi pocit ked viem zeby mali kontakty na ostatnych. A inak prvy tyzden to mali s nou mega tazke v skolke, a nevolali ani mne ani nikomu, co sa divim lebo podla toho co mi hovorili ked som po nu prisla by som cakala ze mi o 10tej zavolaju nech po nu idem. Teraz uz je ok v skolke.

dzulli1980
4. okt 2022

Ja nechápem, že toto niekto rieši ... a čo je na tom? Tiež sme napísali viac kontaktov, na mňa, na muža, na babku (ktorá je 100 km od nás), na môjho brata ... čosi sa stane, zabije Ťa auto na chodníku alebo s mužom nabúrate a čo bude s dieťaťom, kde ho dajú? Úplne normálna vec, niektorí ľudia strašné zbytočnosti riešia.

petulda333
4. okt 2022

Boze moj,robis z toho vedu akoby pytali udaje z op. Daj im cislo,ci sa dovolaju nevies. Mozno nebude treba ani volat inym,ale pre istotu musia mat. A reakcia manzela je uplne hlupa,normalne som v soku

autor
4. okt 2022

@anjelicek26 Bývali sme u svokrovcov po svadbe,a tento rok cez leto sme sa sťahovali do vlastného 100 km od nich.Takze nie nemám túto rodinu a i známych kto by bol isol do škôlky keby niečo.
@petulda333 Nerobím vedu ale nevidím zmysel že by som mala dať číslo príklad na babku na dedka a na čo by im volali keď aj tak pre dieťa by nešli keby niečo.Takze je to úplne zbytočne.A reakcia manžela,nie každý v práci môže mať pri sebe mobil a aj keby mal by to nepočul v hluku ak by mu niekto volal.Preto povedal že on by to aj tak nezdvihol

danieladeley
4. okt 2022

To ta obtazuje dat kontakt na viac ludi, pre pripad, ze sa nieco stane? Ako uz vobec nechapem tie precitlivele mamicky. Ved je to len pre dobro tvojho dietata, nepytaju od teba vypis z banky :/

mirkaz156
4. okt 2022

Jasné na manžela aj na moju mamu som dávala. Človek nikdy nevie čo sa vyskytne. Stať sa môže všeličo s oni majú istotu že sa aspoň niekomu dovolajú.

h2
4. okt 2022

To fakt kvôli tomuto založíš diskusiu na MK? Manžel je proti, aby mali jeho číslo? Je logické, že potrebujú mať viac kontaktov, práve kvôli tomu, že ak je kontakt len jeden, môže sa mu niečo stať. Keď aj manžel nezdvihne, môže si prečítať správu, kde je jeho dieťa, keď teba napríklad, nedajbože, zrazí auto a budeš v bezvedomí v nemocnici.

autor
4. okt 2022

@danieladeley Čo je na tom precitlivene,pred rokmi stačilo všade kontakt na jedného rodiča na mamu a teraz robia z toho vedu.

salome123
4. okt 2022

aj si si odpovedala, preco chcu na kontakt aj na tvojich rodicov: "manzel aj tak nezodnihne". ak sa tebe vybije mobil, "manzel nedviha" tak je dobre ked maju kontakt aj niekoho dalsieho...a mimochodom, ty z toho robis vedu 😉

petulda333
4. okt 2022

Jedinu vedu robis ty. Tak im nedaj,ale ked sa nieco stane a ty nebudes dostupna,tak sa nestazuj. Ach,chudatka ucitelky ked musia pracovat s takymi matkami

fiafia
4. okt 2022

Prístup otca dieťaťa nekomentujem...a nieje to nič neobvyklé. Však nepýtajú stav bankového účtu ☺️ tebe sa ešte nestalo nič nepredvídateľné?

danulicek
4. okt 2022

my sme dávali pri oboch deťoch kontakty na oboch rodičov a v tlačive, kto je oprávnený vyzdvihovať ešte deti (babky a dedkovia), sme uviedli kontakty na babku a dedka. dokonca aj dátum narodenia, ktorým by pri vyzdvihnutí dieťaťa overili, či je to ozaj tá osoba, ktorá je písaná na tlačive.

čo sa týka telefonických kontaktov - volávajú väčšinou mne, aj zo škôlky kedysi a teraz zo školy. ale raz sa stalo, že synovi bolo zle, učiteľke sa nezdal, volala mi, bola som na porade a nemala som telefón. nedovolala sa mi ani opakovane, tak volala manželovi. ani on nedvíhal. medzitým som jej volala ja naspäť a povedala mi, že dobre, že som zavolala, lebo akurát išla volať babke (prvej v zozname). takže mne to nepríde nič zvláštne. skôr je dobré, že myslia aj na takéto veci. nehovoriac o tom, že aj matke sa niečo môže stať a dieťa ostane v škôlke, potrebujú niekoho kontaktovať a nečakať, kým manžel zdvihne.

siska53
4. okt 2022

Vzdy sa dava viac kontaktov. Neviem, co na tom povazujes za divne.. och, boze..

danieladeley
4. okt 2022

To je precitlivele, ze robis z komara somara, vedu z nicoho, zakladas temu kvoli uplne banalnej veci...neviem za akej ery stacil jeden kontakt, ja pamtam, ze odjakziva pytali minimalne dva.

saxana000
4. okt 2022

Ak si ich napisala ako splnomocnene osoby na vyzdvihnutie dietata tak ano.aj my sme tento rok dostali ine tlacivo.kedysi stacilo len meno napisat.teraz sme vyplnali aj vztah k dietatu a telefonne cislo na kazdeho..vies niektori ludia robia zo skolky odkladisko deti.a ak sa ucitelky nemozu dovolat matke/otcovi proste idu podla zoznamu dalej