Sklamanie z manžela, ktorý už nechce tretie dieťa

10. jan 2021

Pred svadbou sme sa s mužom dohodli, že chceme minimálne dve ideálne 3 deti. Dve už máme a pred rokom som mužovi povedala, že by som rada aj tretie ale on je absolútne proti. Dôvod vraj už nemá chuť počúvať detský plač, dieťa by nás obmedzovalo v našich aktivitách ako sú výlety, turistika, šport a najmä chce zabezpečiť finančne dve deti, tri by mali menej. Máme chlapca aj dievča, tak to tiez používa ako odpoveď, že po ďalšom netúži. Nebude sa množiť ako taký potkan ako niektorí ľudia. Minule mi blbol cyklus, myslela som, že sa nám pošťastilo ale bol to plany poplach. Najviac ma sklamal v tom, že povedal, že ak by som bola tehotná, je za potrat. Pritom sme zdraví, finančne zabezpečení.

ruzasipova
10. jan 2021

Jedna vec je si cisto teoreticky povedat, kolko chcem mat deti, druha je si to vyskusat. Ja sa zas tolko necudujem, ze nechce tretie. Ale uznavam, ze s tym potratom je to hnusne.

dzulli1980
10. jan 2021

Nechce, nechce ... skús to prijať tak, ako to je ... je zodpovedný, chce zabezpečiť dve deti, to by Ťa malo tešiť ... a že sa chce venovať aj svojim koníčkom? To je také normálne, nie každý chce "otročiť" pri malých deťoch do dôchodku.

zooeynka
10. jan 2021

Necuduj sa mu...2 deti bohate stacia...

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abigail88
10. jan 2021

To s tym potratom bolo hnusne povedane, ale myslim si, ze naozaj by ta nan neposlal. A ja ho aj chapem...tiez som chcela kedysi 3-4 deti a bohato mi stacia teraz dve. Netlacila by som nanho, mozno by som o pol roka-roka vyskusala, ci nezmenil rozhodnutie. Tiez som chvilku zvazovala nad tretim, ale psychicky by som nedala zasa ten isty kolotoc, vidno, ze ani muz sa nato teraz neciti.

tehulka2011
10. jan 2021

necudujem sa mu.. a s tym potratom to nemusel mysliet vazne

777januska777
10. jan 2021

Mna by to tiež riadne sklamalo, hlavne to keby ma posielal na potrat. Rozvadzat by som sa nerozviedla ani nič také, ale takýto muž by pre mňa skončil a vzťah by už nikdy nebol taky ako predtým. Poradit ti neviem, ale toto je vec, ktorá vás môže rozdeliť. Nasa rodinná známa mala 3 deti a podarilo sa im štvrte a manžel ju posielal na potrat, nešla a on si nakoniec to štvrte zamiloval, ale ich vzťah sa veľmi pokazil a odvtedy už spolu žijú, len ako spolubývajúci. Byt tebou by som s takým človekom už dieta nechcela ani za nič.

pribinak
10. jan 2021

Aké staré sú tie dve deti? Ty pracuješ? Koľko máte rokov?

nevludna
10. jan 2021

Uz pracujes? Ci chces este potiahnut nejaku dobu byt doma? ;)
No musis sa s tym zmierit, alebo skusit o nejaky cas sa ho znovu opytat

alchemilkazltozelena
10. jan 2021

Ma realny a zdravy nazor, mam rovnaky... a nielen mnozit sa bez rozumu, akoby sa o deti trebalo starat len 3-4 roky a dalej co? Vsak to je zavazok na cely zivot... skolka, skola, stredna skola, vyska, kopu starosti...
Za potrat nie som, a myslim ze by tal nan ani neposlal, ale nadseny by nebol ze si si to dieta vynutila...

kayyaa
10. jan 2021

Ja ta chapem. Tiez by ma to mrzelo, mojim snom bolo vzdy mat velku rodinu, nastastie sme s manzelom nastaveni rovnako, a tak sme si sen splnili. Tu ti zeny velmi nebudu rozumiet, ak niektorej staci jedno-dve deti, nlkdy nepochopi, ze niekto moze tuzit po viacerych.detoch, ze pre tu zenu je to naplnujuce, krasne, ze to robi s laskou a radostou, a ze to nevnima ako "otrocenie" atd🙊...
Od takych zien sa ti porozumenia nedostane.
Na manzela by som netlacila, pockaj nejaky cas a skus nenapadne znova navrhnut tu temu...aj ked ten "potrat" z jeho ust by ma dorazil😞
Ale mozno manzel zmeni nazor...

thoughtfulweirdo
10. jan 2021

Ja som pragmatik, hľadím na problémy prakticky a zisťujem, či sa dajú odstrániť. Takže keď sú problémom financie, zisťovala by som u neho, napríklad pri akej rezerve na účte alebo akom životnom štandarde by s tretím dieťaťom súhlasil, prípadne či by bol skôr tej myšlienke naklonený, keby som predtým odrobila napríklad 5 rokov a podobne (v prípade, že si akurát ma RD). No a rozmýšľala by som, či sa také podmienky dajú dosiahnuť a ako. Ešte mi napadlo, ak si momentálne doma, prípadne už dlhšie, mohli by ste sa skúsiť dohodnúť, že otázku ďalšieho dieťaťa otvoríte napríklad po tom, čo budeš 3-4-5 rokov naspäť v práci. Za tú dobu môžeš zmeniť názor ty, zistiť, že dve naozaj stačia a vyhovuje ti režim s dvoma väčšími deťmi a finančná istota, ale môže zmeniť názor aj on, deti odrastú, zabudne na trable s malými deťmi, možnože na "staré kolená" po bábätku ešte zatúži aj on, ktovie. Snažila by som sa dohodnúť, že na XY rokov necháte tému otvorenú a vrátite sa k tomu napríklad po tých 5 rokoch v práci.

brona235
10. jan 2021

Moj tiez nechcel ani pocut, ze tretie. Raz mi meskali a tak isto, ze potrat atd... potom som dostala menzes tak bol kludny. A co cert nechcel, na jednej preventivke sme zistili, ze zacinam stvrty mesiac. 😂😂😂 nebol nadseny zo zaciatku, no teraz by nemenil ani za nic... 😂😂😂 poradit neviem, len som tym chcela povedat, ze nic nieje stratene... 😊🤷‍♀️

hailey1
10. jan 2021

Aj ja som chcela tri deti a po prvom by som bola spokojna, aj keby bol len jedinacik 🤷🏼‍♀️. Ten potrat bol podla mna len “bububu”. Mas dve zdrave deti, bud stastna... ja by som na neho s tretim netlacila, budete mat zbytocne nezhody

deti95060810
10. jan 2021

máme 4 .... podľa tvojho manžela sme potkani? 🙄😨

leuchtturm
10. jan 2021

Na to, ze ostanes zdrava a financne zabezpecena, sa moc nespoliehaj. Je to ako stastie, ktore sa może kedykolvek vytratit. Na decka musia byt dvaja, tvoj muz ti dal rozumne argumenty.

avril299
10. jan 2021

a preco tak velmi chces aj tretie? ved uzivaj si naplno tie dve co mas

syslik81
10. jan 2021

a kto zivi rodinu? mate to rozdelene ci on prinasa financie? ma dost na to aby este uzivil dalsie dieta- nielen jedlo ale aj v buducnosti-kruzky skola etc... ak ty nepracujes sa mu necuduj proste je uz unaveny ... nevravim ze vychova deti doma nieje narocna ale byt od rana do vecera v praci prides domov tam plac dietata ak az nieste najmladsi plus to zaziva uz niekolko rokov.. aj on uz chce mat klud a uzivat si zivot aj on ma pravo ako aj ty na konicky zaluby cas pre seba etc.. 3 deti v dnesnej dobe je dost

nela6
10. jan 2021

haha, u nas bolo to iste... som mu potom nazlostena povedala, ze kedy mam mat tretie, ci mam cakat na dalsi zivot? a ze ked on nechce, asi doplnim surodenca od niekoho ineho 😄 zabralo to, o 3m+ tu bude... ale stvrte mi uz dovolil aj s postarom 😄😄, no mame postarku, tak neplanujem 😜

janinah
10. jan 2021

Nemusí chcieť ďalšie dieťa ale potrat a potkany? Vyjadrovanie nafukaneho sebeckého " inteligenta," prepáč...na tvojom mieste idem do práce a začnem s tým zas o rok.dva.Mm bol z každého tehot.nadseny a z každého platného poplachu sklamaný že nič.

ivangeline
10. jan 2021

Určite je v tom viac. Nepíšeš všetko. Vidíš, že ženy sa pýtajú. Možno časom príde aj tretie. 😉😉

kittykat22
10. jan 2021

Situacia je teraz taka, ze si clovek uvedomi, ze jeden mesiac mas pracu a druhy mesiac nemusis mat nic. Ak mate 2 deti, ty nepracujes tak na nom je cela vaha financii a zodpovednosti. Pride mi rozumne nemat 3 deti. Argument lebo ty si sa tak rozhodla ked si mala po svadbe, mi pride detinsky. To, ze ta odbije skaredo argumentami je podla mna preto, lebo na neho tlacis a robis sceny, ze nechce tretie dieta. Ked neustale prinasas temu ktora je tomu druhemu velmi neprijemna, tak eskaluju argumenty - ktore sa tebe nemusia pacit. Ja by som bola velmi nahnevana, keby som povedala, ze nechcem tretie dieta, a ty dobehnes cela vesela s tym, ze je mozne ze si tehotna. To je vlastne ignorovanie potrieb partnera. Ty sa zlostis ze nechce tretie dieta - preco by sa on nemal hnevat ze ty silou mocou to dieta chces?

jana_eyre_2
10. jan 2021

Bože to čo má za vyjadrovanie.. úplne chápem ak niekto zmeni názor na počet detí, ale potkani a potrat? To je aký bezcita, to by ma trápilo viac ako to že už nechce ďalšie dieťa.. niečo to vypovedá o jeho povahe.. s takým by som už ďalšie dieťa veru nechcela.. 😑

elementissa
10. jan 2021

Podľa mňa to moc prežívaš. Mate dve. Na čo potrebuješ tretie? S dvomi máš malo starosti? A súhlasím s tvojim mužom, netreba sa množiť ako potkan 🐀

kayyaa
10. jan 2021

@alchemilkazltozelena takze podla teba ti, ktori maju viac deti, sa mnozia bez rozumu ? Hm...vies, su ludia, ktori aj s rozumom dokazu s laskou vychovat a financne zabezpecit aj 5 deti...preco si myslis, ze ked vy by ste viac s rozumom nezvladli, ze tak to maju vsetci ? My mame deti 5, dalsie na ceste, penazi mame dost, deti maju vsetko, starame sa o ne s laskou, chodime na vylety, dovolenky ( samozrejme nie cez koronu...), chodia na kruzky, sportuju, je to proste super..chapem, ze niektori ludia nemaju na viac deti financie, niektori zas financie maju ale nemaju chut tolko "otrocit", apod...ale neodsudzujem ich, nech ma kazdy deti tolko, kolko zvladne a chce vychovat...ale tieto nazory, ze mnozit sa bez rozumu, ako potkany apod, to uz je len ukazka "spravneho" postoja, aky vstepit svojim max dvom detom🙊😳 ale mas pravdu, radsej taki ako vy majte tych deti menej, u vas je to naozaj rozumne👍

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alchemilkazltozelena
10. jan 2021

@kayyaa vsak maj aj sto deti... ocividne nic ine od zivota nepotrebujes 🤣 len rodit, byt doma, prat, varit, zehlit a skakat okolo deti .. kazdy ma ine priority

elementissa
10. jan 2021

@kayyaa 5 deti a 6 na ceste.... Veľmi zodpovedne voči preplnenej planéte 👌👏👏 uznávam ta. A super, ze mate toľko peňazí, že plnohodnotne uživite 6 deti aj s kruzkami, sportom, skolami, douckami, VS v zahraničí, aby z nich aj dačo bolo... Vieš, len nie každý zarába 4000+ € mesačne... (alebo žiješ na nejakých lazoch, kde je všetko za zlomok ceny ako vo väčších mestách)... Každý má iný pohľad na svet. Ale keďže ste bohatá a dobre zabezpečená rodina, chodíte na dovolenky, výlety atď, skus sa zamyslieť nad uhlíkovou stopou a celkovo dopadom na životné prostredie zo strany vašej rodiny. Pri 8 mld ľudí na planéte je ozaj dosť prežitok mat 6 deti. Nech si robí každý samozrejme ako chce. Následky budú niesť tvoje deti a vnúčatá

petrisa213
10. jan 2021

Nechápem komentáre typu máš dve tak načo chceš 3 🤔 žiadna žena druhej žene nemá co kázať do toho koľko detí chce mať. Mne sa napríklad páčia veľké rodiny. Ľudia sú vdavnejsi a skromnejši. Keby môžem mala by som vela deti, ale viem ze v dnešnej dobe je to nereálne. Tiež som chcela tretie dieťa a môj priatel tiež odmietal. Stále uvidíme potom a ja už toto jeho potom veľmi dobre poznám. A presne tieto hlúpe reči, či mi dve nestačia. Tak som sa rozlúčila s 3 dieťaťom. Ale aj tak som to stále skúšala 😁 ja som z 2 deti a tretí súrodenec mi vždy veľmi chýbal. Minuly rok sme mali svadbu a po svadbe som ostala prekvapená keď sa sám začal vyjadrovať ze teda môžme skúšať 🙏 neverila som. Po 2 mesiacoch som otehotnela, ale o bábätko som prišla. Na to ze 3 najskôr nechcel mi bol obrovskou oporou a vtedy mi povedal ze to 3 bábätko mat budeme 😊 ale aj o ďalšie bábätko som prišla. A znova sa podarilo. Dnes končím 19tt a verím ze to teraz dobre dopadne 😊 pevne dúfam, že aj tvoj manžel zmení rozhodnutie 🙏🙏 držím palce 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
10. jan 2021

Nemas byt preco sklamana. Mas dve krasne,zdrave deti. Chapem tvoju tuzbu,ale chap aj ty jeho. Zrejme on vas musi financne zabezpecit,nie je to sranda. Rozpravaj sa s nim o tom jemne,netlac nanho. A s tym potratom to mozno ani tak nemyslel. Kolki boli taki hrdinovia a nakoniec sa s tym zmierili.