Sklamanie pod stromčekom

31. dec 2023

Chcela by som si len vyliat dusu a mozno pocut, ze nie som jedina na svete s tymto “problemom”. Dnes to na mna nejako dolahlo a chytil ma strasny smutok z toho, ze uz nikdy nezazijem take napatie, ocakavanie, prekvapenie, radost a naslednu spokojnost z vianocnych darcekov ako ked som bola mala. Ja Vianoce milujem, vzdy som ich mala rada a preto sa na ne vzdy aj zodpovedne pripravujem. Darceky zacinam vymyslat uz koncom leta, zhanat od oktobra a potom ked uz vsetko doma mam, tak sa neviem dockat ako sa im budu vsetci tesit. Lenze moj manzel vobec nevie kupovat darceky a tak uz niekolko rokov zazivam vzdy na Vianoce len sklamanie za sklamanim. Samozrejme, som v tomto citliva, ale on aj sam vie a vidi, ze darcek netrafil a len sa pousmeje, ze on to nevie a hotovo. A pritom je to podla mna take jednoduche ked toho druheho poznas, vies co sa mu paci, co rad robi, pocuvas pocas celeho roka a spisujes si mentalny zoznam toho, co ten druhy spomenie, ze sa mu paci alebo by sa mu zislo… ale na to je asi potrebne si toho druheho aj vsimat a ja mam pocit, ze mna si uz nikto nejak nevsima a moje sny prestavaju byt podstatne. A je mi z toho velmi smutno, pretoze ja vymyslim, nakupim, vyrobim, zabalim darceky pre celu rodinu a nakoniec som ja jedina, ktora si pod stromcekom nenajde nic alebo nieco uplne ale ze uplne od veci alebo mimo mojho vkusu… Ja viem, ze zniem ako jedna opovrhnutiahodna rozmaznana materialistka, ale skutocne nemam na mysli velke a drahe darceky, ale skor drobnost, nieco cim by mi dal manzel najavo, ze ma vnima, ze mu zalezi na mojich potrebach, mojom vkuse… napriklad rada citam, tak ked uz nechce vybrat konkretnu knihu, tak aspon poukazku do knihkupectva alebo take nieco, nieco jednoduche, vyuzitelne a pritom mojmu srdcu blizke. Ja pravidelne vyrabam fotoknihy a fotokalendare pre celu rodinu a to su hodiny a hodiny prace, ale je to ten najosobnejsi a najmilsi darcek a ja potom dostanem nejaky velky neosobny spotrebic, ktory nepotrebujem a nikdy nepouzijem :( ked som bola mala, rodicia vzdy vedeli cim nas deti potesit tak ako ja teraz moje dieta. Jedinym svetielkom nadeje do buducna je, ze mozno raz ked moje dieta vyrastie a uz nebude verit na Jeziska, ze mi bude davat darceky od srdca a nie len z povinnosti :( Lebo pomyslenie na to, ze uz nikdy pod stromcekom nezazijem tu radost z dobre trafeneho darceka ma robi velmi nestastnou :( a ano, viem, ze su to vsetko hluposti a velmi si vazim, ze mam rodinu, zdravie, ale kazdy ma raz za cas narok na mensi smutok, nie?! Dakujem za vypocutie.

simsalabim
31. dec 2023

Pozri, kazda rozumna zena chlapovi posepka, co si zela 🤷‍♀️ A budete spokojni obaja.

autor
31. dec 2023

@simsalabim lenze to si on nenecha, radsej sa bude radit s kazdym inym okrem mna

dedobedo
31. dec 2023

Vianoce sú o darčekoch?

simsalabim
31. dec 2023

Posli mu zoznam toho, co by ta potesilo a nech z toho vyberie sam. A otvorene mu povedz, nech netriafa, ale vybera zo zoznamu.
Ja som raz manzelovi poslala mail aj s linkami a vies, ako mu kolegovia zavideli 🙈

pribinak
31. dec 2023

Však povedz tomu tvojmu: milqcik, tento rok by má potešilo pod stromčekom toto a toto, nájdeš v tom a v tom obchode
Teším sa ❤️❤️

deninka233
31. dec 2023

Myslím, že sa snažíš až moc. Napr. u nás synovi vyberá darčeky muž (nie žeby som to nevedela) a dcére vyberáme spoločne. Detto jeho rodine vyberá on. A cvik robí majstra. Ty sa snažíš rodine spraviť pekné, nezabudnuteľné Vianoce a potom máš pocit, že tvoja snaha je neúmerne väčšia ako jeho, on sa len zvezie. Trochu ho zamestnaj a riešte Vianoce spolu. Aj keby jedny-dvojo Vianoc nemalo byť echt tip top…

roja01
31. dec 2023

Tak povedz tomu inemu co ma nasepkat tvojmu manzelovi. Ved je to tak jednoduche.
I v tejto teme je jasne vidiet, ze nie vzdy vychodit "cesticku stastia" pre svoje dieta je idealne. Dieta sa ma stretnut so vsetkym, i so stastim i so sklamanim, aby si v zivote vedelo dat rady s problemami i s emociami.

anonymous87
31. dec 2023

Moj muz je tiez maximalne nekrestivny a v tycho veciach nepouzitelny 😂 ja si darceky kupujem aj balim sama, s tym ze on mi potom posle peniaze za ne😅
A to som clovek co miluje prekvapenia, ale tak co uz. Nikto nie je dokonaly… cize som sa naucila zit s tym, ze moj muz prekvapenia robit nevie…

monikkatt
31. dec 2023

Ved mu narovinu posli zoznam co si zelas, nech nieco vyberie. Ja tiez neznasam kupovat darceky, nebavi ma to. A tiez nemam rada prekvapenia. Som radsej ked sa ma narovinu opytaju a presne to kupia.
Myslim ze to dost prehanas. Vianoce nie su o darcekoch ale o pocitoch.

sense
31. dec 2023

Pozri ja som bola sklamaná takýmto. Spôsobom prvé Vianoce s partnerom presne z rovnakého dôvodu ako ty, lebo ja som sa trafila a on nie. Následne mi daroval poukážku do parfumérie aby to sklamanie "zmiernil", po Vianociach sme mali dlhu debatu o tom ako to každý z nás vidí.. A čo mi vlastne vadilo. Ďalšie roky to vyriešil poukážkami, a tým ze zas sme mali debatu ze on mi nechce dávať len neosobné poukážky, tak sme našli kompromis, ja poviem co by som chcela resp by som uvítala ako darček a on z toho niečo vyberie.

doriiis
31. dec 2023

Ďalší vyplakavaci príspevok rozmaznanej ženy?
Milá autorka...o pár diskusii nižšie píšu ľudia o tom,čo im tento rok vzal.Precitaj si a daj si facku.Tvoj problém je tvoja vlastná rozmaznanost,nič viac

zuzubb007
31. dec 2023

Normalny muz sa spyta co chces, alebo ty povies toto a toto, alebo nech ti da peniaze a kup si co chces, komunikacia je zaklad

daniela2202
31. dec 2023

@dedobedo 👍👍👍

madeincssr
31. dec 2023

AUTORKA potvrdzujem ten zoznam aj s linkmi na web. Mam uz velke dcery a im nieco kupit na sviatok/vianoce bez nich je prakticky nemozne. Co mladsej, mi vie dokonale doporucit starsia, a co starsej - posle mi vela tipov (s linkmi) a ja z toho vyberiem. A tym, ze je zoznam vacsi ako moj vyber, tak aj ake-take prekvapenie sa kona. Ale inak chapem tvoj smutok, sklamanie. Je tam nerovnovaha tvojho snazenia sa a partnerovho. Posielam 💙 a 💐.

anos18
31. dec 2023

@doriiis prečo rozmaznanej? Myslím,že každá žena očakáva od partnera aspoň maličkosť, čo ju poteší.

klip0
31. dec 2023

99% mužov a už vôbec nie otcov, čo majú kopu povinnosti v práci, doma atď tak toto nerieši. To robia ženy, že nasluchaju a zapisujú...
Asi poznáš knihu 5 jazykov lásky. Tvoj jazyk je toto, jeho je nejaký iný a toto preňho dôležité pravdepodobne nieje. Povedz mu priamo čo ťa poteší

silvike
31. dec 2023

Nemam ziadnu radu, len som chcela prejavit pochopenie, lebo presne takto podobne sa citim aj ja uz niekolko rokov :/ Ale ja aby detom nebolo napadne, ze ja nic pod stromom nemam, tak ja si kupim aj sama, sama si zabalim a dam pod stromcek. A mojmu to zjavne vobec nevadi anj mu to blbe neni :/ Ako, nerobim z toho dramu ale urcite by ma ovela ovela viac potesilo, keby ten moj muz zapol troska zavity v hlave, vsimal si ma, pocuval a skusil venovat viac energie darceku pre mna. Zial, uz asi nehrozi. Ale teda ja sa tesim hlavne z toho ze deti sa tesia.

daniela2202
31. dec 2023

Ja som myslela, že píše 11 ročné dievčatko ....😂👎

doriiis
31. dec 2023

@anos18 ....fakt sú Vianoce o tomto?

walentina7
31. dec 2023

Neviem prečo si myslíš že tvoje darčeky su super? Napr mňa by tie tvoje fotoknihy a fotokalendáre vôbec nenadchli. To si môžu myslieť aj ostatní keď im dávaš tie bludy.

mirage
31. dec 2023

Autorka - rozumiem ti. Nemyslim si, ze si rozmaznana a mas si dat facku. Ja milujem Vianoce, milujem tu atmosferu, uz od detstva, a tak ucim aj moje deti, koledy, vyzdoba, svetielka, darceky, spolocne straveny cas. moj muz sa az rokmi naucil, co mi kupit, teraz uz na darceky prispeju aj deti. Napriklad vlani som dostala nadherne nausnice s opalom, a poradila mu s vyberom svagrina. Musis muza naviest na to, aby sa s vyberom darceka s niekym poradil.
Ale zas mna by fotokalendar si nepotesil. A ano, som v tomto materialistka, no a co.

deninka233
31. dec 2023

@doriiis prečo by mala byť rozmaznaná a dávať si facku zato, že niekto iný mal tento rok velmi ťažký? Ona nejak zapríčinila cudzím ťažký rok? Každému, čo jeho jest. To, že si prečíta, ako sa majú iní zle ešte nespôsobí, že jej manžel začne zázračne dávať adekvátne darčeky. Mne by to bolo na jej mieste tiež ľúto, minimálne škoda peňazí.

hylary
31. dec 2023

Však mu povedz čo ti má kúpiť... Prvá možnosť.. druha možnosť - my si s mužom nekupujeme darčeky... Odkedy máme deti .. načo akoze? Kúpime si vždy spoločný darček... Bude nejaký spotrebič, alebo welnes atď... Fakt odveci čakát že muž bude ako z romantického filmu a sám od seba ti kúpi niečo po čom túžiš - muzi na toto nemajú bunky, čím skôr sa a tým zmieris, tým lepšie 💃

doriiis
31. dec 2023

@deninka233 ...tak aj teba sa opýtam.Fakt sú Vianoce o tomto?

lili1313
31. dec 2023

Ja som napr. otrávená, ak mi niekto vymýšľa bombastický darček lebo to vytvára tlak aj na mňa a ja teda darčeky vôbec netúžim riešiť, netešia ma. Rada ich vyberám len pre deti, tým to patrí. Ale dospelí ľudia také caviky?

zabina27
31. dec 2023

Úúúplne ti rozumiem... a mám to rovnako ako @silvike. Veď to nie je o rozmaznanosti, ale tak každý na právo na svoje pocity a keď nás zamrzí zrovna toto, tak akože čo? Už sme materialistické rozmaznané primadony???

deninka233
31. dec 2023

@doriiis ano, sú. O obdarovávaní, o pozornosti, o láskavostiach atď atď. Teba nenaučili o čom sú Vianoce, že sa všetkých vypytuješ? Ona nechce drahé dary, chce cítiť, že jej mužovi na nej záleží a dá si s výberom darčeka tú námahu, ako by si dala ona na jeho mieste.

pribinak
31. dec 2023

Vieš, ty vnímaš fotokalendare a fotoknihy ako najosobnejsi a najlepši darček, ale druhych to vôbec nemusí potešiť až tak ako si ty myslíš
Mna by napr foto knihy a kalendar každý rok nepotešil vôbec, ale vôbec

Takze prestaň fnukat, budúce Vianoce pošli mužovi link čo by tá potešilo a buď spokojná

mandzula
31. dec 2023

Aka som ja stastna, ze sme darceky pre dospelych zrusili, odvtedy svaty pokoj, ziadne sklamania a bolest hlavy z toho, co komu vymysliet, aby nebol smutny, lebo mu nevidim do hlavy. Mne uplne stacia opekance, ryba, familia, deka a cas na knihu.🙂

madeincssr
31. dec 2023

Každý sme iný, každého z nás teší/trápi niečo iné. Opäť sa mi niektoré komentáre zdajú dosť tvrdé na to, ako málo o autorke (jej vnútornom prežívaní, minulosti) vieme...