Sklamaná z manžela

ninamaria2013
10. okt 2013

Chcem sa vyrozprávať lebo mi je nanič. Včera počas hádky mi môj manžel prvýkrát povedal že som pi.... že vraj som ho vyprovokovala. Neskôr sa mi síce ospravedlnil ale mňa sa to veľmi dotklo. Sme manželia necelý rok mame 4 mesačné dieťa. Moji rodičia si takto nadávali celý život a ja som si sľúbila že moje manželstvo také nebude, môj manžel vie že mne sa také nadávky hnusia medzi ľuďmi čo sa ľúbia a predsa to včera povedal. Sklamal ma a je mi smutno že on to už považuje za vybavenú vec. Som na materskej tak som možno precitlivená a beriem to tragicky ale som na neho veľmi nahnevaná a neviem sa cez to preniesť.

kykka
10. okt 2013

@ninamaria2013 Ono uz len to, ze sa ti ospravedlnil znamena, ze to olutoval a vie, ze to nieje spravne. Keby to nechal tak, bez ospravedlnenia, ano mala by si dovod byt sklamana, ale to, ze sa to stalo raz, este neznamena, ze sa to stane zase. Zrejme tvoj manzel po ospravedlneni uz nechce tuto vec viac rozoberat a chce, aby pokracoval zivot dalej, aby sa na to zabudlo. Ved na co to rozoberat kazdy den a vrtat sa v otvorenej rane? Prejde to, cas je najlepsi lekar. Urcite ta velmi lubi a vo vnutri ho ten vcerajsok trapi, len sa nechce k tomu vracat. Vies mas manzelov, ktory takto bezne nadavaju svojim zenam -, bezna denna komunikacia a ponizovania su na dennom poriadku (mame bohuzial aj taky par v okoli) aj bitky. Tvoj manzel ti to povedal po roku v zachvate hadky a hned na to sa ti ospravedlnil. Takze to nic nieje. Prenes sa cez to, urcite ste dobri ludia, nerozoberaj to a zite dalej akokeby sa nic nestalo.

haslerka27
10. okt 2013

Vybehlo mu to...ospravedlnil sa,rata sa to...hlavu hore,vsetci sme ludia a z ust nam niekedy vyjde kadeco....podstatne je aby sa to nestavalo pravidlom,ze co hadka to nadavka...

majca1581
10. okt 2013

@ninamaria2013 a ja som si to hovorila lebo presne aj moji rodicia si nadavali ...ale tiez na mna partner zahresil ale odpustila somu a uz je to dobre...neber to tak vazne lebo budes sa trapit zbytocne a male babo za to nemoze ono potrebuje silnu a veselu mamicku :D

sissy27
10. okt 2013

@ninamaria2013 chápem, že ťa to bolí, ale na druhej strane na rozvod to nie je... neviem, aký je on človek, ale predpokladám, že vulgarizmy mu nie sú úplne cudzie (v práci, za volantom, medzi chlapmi...) a proste občas to uletí...a tiež nevieme o čom bola tá hádka, čo tomu predchádzalo, aká je u vás situácia... nechcem ho tým ospravedlňovať, ale zas na druhej strane - tebe sa nikdy nestalo, že by ti z úst vyletelo niečo, čo si neskôr oľutovala (a nemusí to byť len nadávka) ?
nie je to príjemné, ani vhodné, ale zas ak toto má byť to najhoršie, čo sa ti v živote stane, tak potom paráda 😉

m_ij_ka
10. okt 2013

@ninamaria2013 dôležité je, že sa ti ospravedlnil, že sám pochopil, že to prepískol. Neber si to tak k srdcu,nemysli nato, aj keď teraz je to čerstvé, ale život ide ďalej a tvoje bábo ťa potrebuje aj ocina,aby ste všetci boli v pohode

zahradka76
10. okt 2013

@ninamaria2013 ahojky, verim, ze to velmi boli, ale ak svojho manzela lubis a chces s nim stravit svoj zivot, tak Ti neostava nic ine, len sa cez to preniest. Ospravedlnil sa Ti predsa. Zial, este Vas cakaju aj tazsie a horsie situacie, zivot Vam kadeco nadeli... a jedna nadavka, ktoru mi vybehla v afekte z ust bude oproti tomu nic....Samozrejme, treba si povedat, ze sa to uz nebude opakovat a bud mu v tom vzorom, ked Ti tak na tom zalezi. Opatruj sa a prajem Ti krasny dnik.

materina_duska
10. okt 2013

Mne sa raz tiež podarilo povedať partnerovi škaredé slovo - tiež v nervoch. Ver tomu, že mňa to mrzelo oveľa viac ako jeho a mrzí doteraz, aj keď je to už roky 😀 Nikdy potom sa mi to už nestalo a dám svoj krk na to, že ani nestane. Čiže ak sa to nezopakuje, uzavri to a poď ďalej.. 😉

sonulikus
10. okt 2013

je to tazke tomu verim pre teba a plne ta chapem... Vypovedane slova sa uz vratit nedaju a v pamati zostavaju este velmi dlho.. ☹ Ale co si pomozes tym ze sa budes trapit..Nic. Treba sa vela rozpravat a davat muzovi najavo co sa ti paci a co nie aby to pochopil a drzal sa toho..

maribell
10. okt 2013

@ninamaria2013.. bohuzial ludia si niekedy nedavaju pozor a v afekte im vybehne z ust to co by inak nikdy nepovedali ..bud rada ze sa ospravedlnil aspon vies ze to lutuje a ked sa o otom nechce bavit o to viac pretoze ho to trapi a nechce sa k tomu vracat pretoze vie ze to prehnal... nehovorim nemas mu hned skakat do narucia za to ze sa ospravedlnil ...ale skus to zobrat tak ze si uvedomil chybu ..priznal si ju a aj sa za nu uprimne ospravedlnil 🙂

mima4
10. okt 2013

@ninamaria2013

Pouziva bezne taketo vulgarizmy? Dokaze nazvat inu zenu (aj cudziu), ked sa nastvet, takou nadavkou?

silvia527
10. okt 2013

Ja som skalamaná z toho, že môj partner vola skor svojej mame a hovori jej skor veci ako mne. sme spolu 4,5 roka mame spolu 20 mesačnú dcerku. a myslím si že všetko ide cez jej matku, asi začiatkom som si to neuvedomovala alebo sa my to zdalo normálne, však čo že si volajú každy den aj viac krat, byvali sme v meste, teraz sme sa prestahovali do jedného dvora, a pokračuje to, a ja ked mu nezdvihnem telefon tak už je to rodinny cirkus. hanbím sa že to sem musím vyvratít ale už si neviem čo mysliet. alebo mám sa cez to preniest neni to velka vec? 😨

kiki68
10. okt 2013

mojmu sa to tiez raz stalo,bol jak natlakovany hrniec a nejak mu to vyletelo,hlavne to bolo v uplne takej hadke,co postradala zmysel. Potom sa mi tiez ospravedlnil,ale teda zabolelo to. Takze to sklamanie chapem. Ja som mu to potom patricne vratila v inej podobe...potom ho to dost mrzelo...teraz sa ma trosku boji,lebo po tom jednom raze po nom dost startujem. Takze netusi,co ma cakat,ci hod panvicou,ci vazou...

wena
10. okt 2013

Úprimne, toto je podľa mňa jedna z najhorších nadávok vôbec a ja viem, že by som to asi neprekusla.

Bol by to pre mňa varovný signál, že sa nevie ovládať a ak by sa to stalo ešte raz, uvažovala by som nad tým, či ostať v takom vzťahu. Viem, že sú ženy, ktoré majú také nadávky denne od svojich partnerov a zrejme im to "nevadí" keď s nimi zostanú, ale ja sa mám príliš rada na to aby som sa nechala ponižovať takýmito slovami.

pikha
10. okt 2013

@ninamaria2013 urcite vela robi, ako uz baby vyssie pisali, ze sa ospravedlnil, mrzelo ho to a bolo to v afekte. Skus sa na to pozriet ale aj z druhej strany.. co si urobila, cim si ho vyprovokovala? Samozrejme ziadny cin nie je ospravedlnenim pre vulgarizmy, ale ked toto na teba v hadke vypalil, skus sa objektivne a sebakriticky zamysliet, ci si mu k tomu sama nedopomohla. Hm? 😉

zahradka76
10. okt 2013

@silvia527 ahoj, zda sa, ze Tvoj manzel bol a je velmi naviazany na svoju matku. Preco Ti to zacalo az teraz vadit?

janka0276
10. okt 2013

akože ked sa niekto ospravedlní je to v poriadku, vyriešená vec ? , Moju kamarátku manžel mlátil, ale na druhý deň sa jej vždy krásne ospravedlnil aj s kyticou a darčekom a všetko bolo super, ešte bol úžastný manžel. Viem tuto ide len o nadávku, ale aj tak , ide o pricíp, že ked spravím niečo zlé a ospravedním sa , tak je to super.... ?

sakura77
10. okt 2013

No...v afekte v neafekte...nemal by...nikdy...my sme spolu 19 ty rok a NIKDY mi nepovedal žiadne vulgárne slovo...neviem si to predstavit osobne, cize mna by total zlozilo uz aj keby mi povie co ja viem krava alebo co..ak sa dvaja miluju a vazia si jeden druheho tak take slovo by nikdy ani nahodou ani omylom nemalo vybehnúť z ust...

tykat
10. okt 2013

@ninamaria2013 ...no tak ho neprovokuj, musis aj ty vediet kde su hranice...ktovie co tomu predchadzalo, ospravedlnil sa - uvedomil si ze prestrelil, viac by som to neriesila.

ritusuk
10. okt 2013

kazdy mame inak nastavene hranice.vo vseobecnosti by sa niektore veci nemali,na druhej strane,nikto do vztahu ineho nevidi tak,aby mohol sudit.ja mam znamu,kde som si dlho myslela,akeho ch.ja ma doma a potom som ju videla v akcii a teda vobec som sa mu necudovala (nakoniec).takze je rozdiel,ci ta nadavka vyleti v afekte,popr.potom co zena vyrypuje (priznajme si,na to sme expertky) alebo vyleti aj vtedy,ked nie je dovod,resp.ked sa ten dovod hlada (zle umyty riad atd) a toto zrejme nebude vas pripad.my sme obaja temperamentni,prchki a pri troch detoch je riziko pochytenia sa obrovske,ale obaja sa este stale len ucime.navonok nas poznaju ako pekny,harmonicky par a popritom aj u nas lietaju taniere.trva to max 5min.a uz sa tulime,na druhy den o tom ani neviem,lebo uz kocikujeme ruka v ruke.takze ziadna tragedia,iba zapni kontrolku a snazte sa ovladat,da sa to naucit.

lianka2
10. okt 2013

aj mne teraz už exmanžel povedal niečo podobné pri hádke, tiež slová, ktoré patria medzi najhoršie nadávky, ani už neviem, či sa mi potom ospravedlnil, bolo to pri hádke, s krikom, tiež pred 15 mesačnou dcérou a presne po roku manželstva. tiež som si povedala, že pre jednu nadávku sa rozvádzať nejdem, o pár mesiacov sa to zopakovalo, už aj s vyhrážkami, že mi prij...., potom ešte raz a už som odišla. ale u nás to bolo aj v kombinácii s prílišnou naviazanosťou na mamičku, oni to doma bežne počúvali, také nadávky, ja som mojich rodičov v živote nepočula takto si škaredo povedať, ani pri hádke, nechcela som, aby dcéra vyrastala v takom prostredí. keby mi možno povedal len tie škaredé slová a všetko ostatné by bolo ok, tak to nejako predýcham, ale toto už bolo vyvrcholenie toho zlého v našom manželstve. dnes som už rozvedená s 20 mesačnou dcérkou a z exmanžela sa vykľul najhorší človek bez chrbtovej kosti, ktorý kašle aj na vlastnú dcéru, nechce na ňu platiť ani sa s ňou stretávať. smutné...

mamavera
11. okt 2013

@ninamaria2013 chápem, že sa cez to nevieš preniesť....kto koho vyprovokoval je už teraz zbytočné riešiť....problém vidím skôr v tom, že hádka vznikla, že nedokážete spolu komunikovať bez toho, aby ste sa pohádali. Snaž sa, aby sa z vášho vzťahu v žiadnom prípade nevytrácala úcta, lebo s ňou odíde aj láska...Skús si spomenúť, ako ste sa k sebe správali, keď ste sa spoznali, keď ste sa chceli pred tým druhým ukázať v čo najlepšom svetle. Začni sa tak správať, nepriamo navedieš na takéto správanie aj manžela. Nezabudni, že 90% hádok v manželstve vzniká pre hlúposti, ktoré nie sú podstatné v živote a neskôr partneri ľutujú, že sa dali do hádky vtiahnuť. Každá veta sa dá povedať viacerými spôsobmi, chce to len trošku rozmýšľania a tréningu. V niektorých manželstvách sú hádky častejšie ako v iných, ale k vulgárnosti by skĺznuť nemali. Vy ste spolu krátko, učíte sa spolu žiť, učte sa aj spolu komunikovať na úrovni.

ifkael
11. okt 2013

hm... v manzelstve nas nemilo prekvapi obcas vselico... ospravedlnil sa, nemusis sa hned tvarit, ze je to za Tebou a ze sa nehnevas... ale pride aj horsie..nezelam Ti to teda, ale bodaj by ste len taketo problemy riesili 😉

maria1989
11. okt 2013

@ifkael presne moje slová 😎

ninamaria2013
autor
11. okt 2013

Ďakujem žienky za vaše názory, viem že su važnejšie problémy ale včera to na mňa neako doľahlo a bola som dosť precitlivena. Dnes sa nato pozerám inými očami. 🙂

ifkael
11. okt 2013

@ninamaria2013 ja sa nezvyknem hadat... takze poviem si svoje kludnym hlasom a skor je trest pre muza, ked sa s nim potom chvilu nebavim...ale aj to je pravda, ze dlho nevydrzim

raz som drzala citron v ruke, a som ho po nom hodila. rovno do cela 😅 😀 😀 😀 sa normalne hanbim zato, ale teraz sa na tom smejeme... ze to necakal, lebo ja vzdy tak ticho....

to udobrovanie stoji zato 😉

adrioska
11. okt 2013

@ifkael 😀 😀

moonlight1210
11. okt 2013

povedala by som, ze od teba vie, aky mas pocit voci tymto slovam. takze ked sa pocas hadky dostal do fazy Kto z koho a mal potrebu ziskat nad tebou prevahu, pouzil to o com vedel, ze ta zrani, ponizi, ukaze ti, kde mas miesto.

mal v rukach paku, tak nezavahal.
je to od neho zakerne, mal by sa nad tym zamysliet, preco mal potrebu ti ublizit vecou, o ktorej vedel, ze je pre teba bolestna.
proste mu to takto nejak povedz a dalej to nerozvadzaj. nechaj nech sa skusi nad sebou zamysliet.

zuzkabeno
11. okt 2013

Neber si to tak, muži sa niekedy nevedia slovami dobre vyjadriť, väčšinou horšie ako my ženy hlavne pri hádke im také niečo vykĺzne. Asi ste mali nejaký problém kvôli ktorému Ste sa hádali, keď si to premyslí, tak urobí pre vyriešenie toho problému maximum.

kristina14
11. okt 2013

no ono je to aj o povahe, ja som dosť citlivá takže ja sa trápim pre takéto slová......ja mám niečo také doma.......môj muž stráca nervy ked mu poviem čo i len že nevie umyť riad(alebo že neumýva to dobre) ublíži mi 100násobne viac....neprajem ti riešiť horšie veci čo vedia vypustiť chlapi z huby ☹

h0sher
12. okt 2013

@kristina14 tak mu kup mycku riadu :D alebo este lepsie, ma si ju kupit sam
riesite tu normalne bezne veci,ako pise @ifkael staci,ked zena so mnou nedebati par minut a mam z toho nervaky :D to je trest jak sa patri,ked je ticha domacnost zo strany zeny...vrrrrrr
hlavne ze sa ospravedlnil