Skladanie sa na kar

10. jún 2024

Moja babka a dedko mali vždy veľa peňazí.. veľa dedili.. dedko vždy hovoril že čo on bude robiť s takými peniazmi že to neminie do konca života… že nemá šancu
No a zomrel .. už sme ho pochovali už minulý týždeň.. mal 3 deti moju mamu, a ešte dvoch bratov ma mama…
A môj otec začal vymýšľať že kar ktorý stal 500€ že sa ideme naňho skladať… ja pracujem popri tom si platim vysokú… môj brat nechodí do roboty ešte aj on ma dávať… príde vám to normálne? Nemali by sa skladať iba deti?

lukbe
10. jún 2024

Jasné, iba deti.

30katrusa40
10. jún 2024

Pochovať si otca majú deti prípadne ešte manželka ak žije a má na to prostriedky. Vnúčatá s tým nemajú nič.

autor
10. jún 2024

@30katrusa40 manželka žije a poviem tak že prostriedkov je plná skriňa… oni fakt dedili strašne veľa

lubina
10. jún 2024

vnucata sa maju skladat na kar? To som este nepocula. Ved ten co zomrel mal hadam deti....tie ho hadam aj pochovavali, tak by mali aj kar uhradit. Ved oni su tiez dedicmi, aj ked dedicske pravdepodobne este chvilu potrva...a tvoj brat, ktory ani este nepracuje, by urcite nemal platit nic. A tvoja mama to vie a dovoli?

sisulia
10. jún 2024

Tak potom nerozumiem, preco to nefinancuje babka, alebo teda dedova manzelka, ked hovoris, ze o peniaze nebola u nich nudza. Ak nie ona, tak potom by to mali mat na starosti deti, ale isto nie vnucata. A nerozumiem, preco sa do toho angazuje tvoj otec, ked dedko nebol jeho otec.

autor
10. jún 2024

@lubina mama najskôr že to po nás nechce a potom sa dala na stranu tatu lebo jej tlači kaleráby do hlavy… ako fakt keby nebolo za čo to zaplatiť..ale dedko stále hovoril že čo s toľkými peniazmi na dôchodku.. babka ma doma tlste obálky a kopu na ucte…
Môj brat ide teraz na strednú a z úspor to ma zaplatiť a ja byvam mimo domu plus škola .. ako tiež mám svoje výdavky… babka to zaplatila a môj tato veľmi aktívny že ideme sa zložiť a vrátime jej to
A pritom mama ma ešte dvoch bratov jeden je slobodný a druhy ma tiež 2 deti a oni dávať nemusia

januska12323
10. jún 2024

Nič neplať, babka nech otvorí obálku a zaplatí sama.

maranco
10. jún 2024

Povedz otcovi že skladať sa budeš na jeho kar.

lubina
10. jún 2024

Ved ked je to uz zaplatene, tak nic nedavaj a hotovo. A brat malolety uz vobec nie.

autor
10. jún 2024

Ja neviem čo sú toto za spôsoby.. navyše keď peniaze sú

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. jún 2024

@monsterablue už je po všetkom.. babka to zaplatila a môj aktívny otec jej to chce vrátiť akurát že núti skladať sa aj mňa a brata ako vnúčatá .. ale ďalšie 2 vnúčatá dávať nemusi….

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
10. jún 2024

Tatko sa asi chce zapáčiť aby viac podedil 😁

ejbyk
10. jún 2024

@januska12323 ma to isté napadlo... urobiť si očko?
A vaši sú v zlej finančnej situácii že pýtajú od vás detí?

maranco
10. jún 2024

Babky si sa spýtal či jej máš prispieť na kar a koľko by potrebovala?

autor
10. jún 2024

@ejbyk ani naši niesu v zlej situácii pred mesiacom kúpili úplne nové auto..

autor
10. jún 2024

@maranco povedala že nič nechce

luciamiklova
10. jún 2024

Presne toto by som povedala otcovi, babka mi povedala, že nechce nič. Keď sa chceš skladať a vracať, tak sa skladaj sám. A presne ty raz budeš platiť jeho kar, nechápem načo do toho vás ťahá 🤦‍♀️ moji starí rodičia keď zomreli, naposledy dedko pred 3 rokmi, ani neviem koľko naši platili za kar.

luteam
10. jún 2024

Tak toto je uplne nemoralne, fakt som v soku aky ludia existuju. Keby moj otec toto odo mna ziadal sa pozrem nanho ci z visne padol. A okrem toho oni ako rodicia predsa MUSIA zivit teba a brata ako studujuce deti tak logicky nemaju pravo pytat od vas na kar dedka. Sila toto

angeli121212
10. jún 2024

babka nič nechce tak nič neplať bodka.. a tvoj brat rovnako... k tvojmu otcovi by som sa najradšej vyjadrila, ale boli by to samé neslušné slová...

kristinapetronela
10. jún 2024

Nič neplat .šetri otcovi na kar

reddflowerlife
10. jún 2024

Povedz že si setris na jeho kar 😃

kristinka92
10. jún 2024

Dúfam že rovnakú “logiku” ako pri platení karu bude otec uplatňovať potom aj pri dedení… keď už sa majú skladať študujúce vnucata, choré

zanka777
10. jún 2024

@januska12323 presne to isté mi napadlo že sa chce zališkať svokre keď sa tam snaží strašne zaplatiť za svokra ten kar..... Trošku odveci fakt

h2
10. jún 2024

To tvoj otec od teba pýta na kar???? A dostaneš aj príslušný podiel z tých peňazí, čo sa za život nedajú minúť?

30katrusa40
10. jún 2024

Nemajú čo od teba pýtať. Sa opýtaj či teda keď máš platiť aj za kar určitú časť či aj určitú časť dedičstva teraz dostaneš .

lubkavargova1
10. jún 2024

Ejha a tvoj tatko asi vidi vidinu velkeho dedicstva a tak chce ukazat teraz, že "tak my sme zaplatili na kar a vratili babke, ved aj deti dali a tak by si mamka zasluzila vacsi podiel"..uz som take zazila u notarky na praxi....toto je ten typ cloveka co zaciti peniazky a ide ako pes po udenom a aj koleno by si dal prevrtat za halier...

matullienka
10. jún 2024

Prepáč ale tvoji rodičia by mali zrejme vyhľadať odbornú pomoc. To musia byť chorí ľudia keď chcú od školopovinného dieťa aby sa skladalo na kar dedovi.

mamina7070
10. jún 2024

odstrihni sa od rodicov udrzuj kontakt len s babkou