Sestra si stále pýta peniaze od rodičov

28. mar 2022

Už som tu asi raz písala že mám sestru ktorá stále pýta peniaze od rodičov..podotýkam požičiava ako ona píše a nikdy doteraz nevrátila..
Staraju sa jej o dieťa ,ktoré sa nevie zamestnať býva u nich.
Sestra je vydatá ,má muža . Ona nepracuje (asi nepotrebuje)
Raz za dva mesiace alebo aj 3 prosí mamu o nejaké peniaze ,či už deťom na lieky alebo že nemá na nájom.
Na kieho oného má chlapa,že ich hanba nefackuje aj ona nejde robiť.
Ale to je tak on má svoje deti s minulého manželstva a on si platí im v prvom rade a na jej sere ..ale tak majú aj spoločného syna.
Nejdem tu okolo toho písať veľa lebo mam nervy
Takže nejde do práce,má 5 ročného syna ..načo by išla keď mama pošle.
Som nasratá na obidve. Mama ma zle výsledky kosti a mne sa sťažuje na sestru a sama ju dotuje. Nemám slov
Napísala som jej nech už prestane a asi sa nahnevala chúďa,už mi nepíše 🙄som ja ale zlá ,bez srdca.

dievcacitajucelist
28. mar 2022

Pokiaľ jej mama dá...dovtedy bude chodiť a pýtať peniaze....povedz mame, že sestre môže pomôcť, tak že pôjde sestra robiť a mama jej môže chlapca vyzdvihnúť/odniesť do škôlky, alebo postražiť....

autor
28. mar 2022

@dievcacitajucelist to sa nedá ,býva vyše 100 km

dievcacitajucelist
28. mar 2022

tak to potom ťažko...neviem prečo sestra nepracuje, či ma zdravotné problémy atď. Ale chlapec pôjde čo chvíľa do školy bude to stať viac peňazí...mala by ísť robiť a nie od mamy pýtať....tymto štýlom sa s ňou nedá porozprávať, že či nechce chlapcovi dopriať vyšší štandard a aj sebe v podstate....čo chce byť do konca života doma? Mama sa tiež raz pominie a potom kto jej požičia? Tebe rozumiem, že si nahnevaná, ale asi s tým nič nespravíš....

autor
28. mar 2022

@dievcacitajucelist
Ale môže mať zdravotné problémy 40r žena oproti 60rocnej 🙄viem že nič

autor
28. mar 2022

Keď príde mamina zamnou . Dáva mi čítať správy ako vypisuje sestra ,ako silou mocou.
Tak ju to asi trápy tiež a mňa to už zaťažuje.
Nič iné nepreberame len čo je zle v našej rodine už roky.

domka222
28. mar 2022

Tak vieš, je to mama. Dala by dieťaťu všetko. Nedokáže asi povedať nie. A tvoja sestra to hnusne využíva

dievcacitajucelist
28. mar 2022

Sú taký ľudia čo v prvom rade myslia na seba...ja mam už iba otca...je dôchodca a urcite by mi nenapadlo pýtať od neho peniaze

martina1201
28. mar 2022

Správne som pochopila že mama sa tvojej sestre stará o dieťa ktoré sa nevie zamestnať? Koľko rokov má to dieťa, koľko má tvoja sestra? Nechápem že tvoja mamina nevidí že jej robí medveďku službu. Tuším u vás nikdy nečítali sestre rozprávku oO troch grosoch. Mala by byť povinným čítaním rozprávok od útleho detstva v každej rodine. Aby si to deti zapamätali a do hláv vtlkli a podľa toho žili.....

liljana
28. mar 2022

😀 tvoja sestra je asi ako tato tu https://www.tiktok.com/@25jedinecna/video/70771...

bubalea
28. mar 2022

Vieš, ono by bolo fajn s skôr porozprávať s rodičmi, pokiaľ jej tí dajú, tak proste nepotrebuje. Možno ak by ju tak nejak viacej odstrihli, tak by bola proste donútená do toho, niečo zmeniť a proste sa postaviť viacej na svoje nohy

dievcacitajucelist
28. mar 2022

@liljana To je dobre😂

autor
28. mar 2022

@martina1201 ja neviem kde je chyba. Teraz ju zvalim na maminu že všetko toto robí pre ňu . A začo?pytam sa ,čo pre nich urobila kedy?
Ja s manželom sme chvíľu bývali spolu zo začiatku a toľko sme pomohli a pridali ruku k dielu

autor
28. mar 2022

@liljana smutné ale asi áno 🤣

autor
28. mar 2022

@domka222 neviem ale asi ma pocit že ju musí stále zachraňovať 🤦

daniela2202
28. mar 2022

Takto to býva.... poznala som niečo také.. mama bude pomáhať donekonečna... lebo je dobrá

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoeeoz
28. mar 2022

Sadnite si všetky 3 a vydiskutuhte si to..teba tým obťažuje mama, mamu obťažuje sestra a sestra je na koni..sadnite si naraz za stôl a dostaňte to zo seba

vikss1
28. mar 2022

@zoeeoz hmm inak to nie je zly napad. Podla mna by ju to celkom dota pritlacilo k muru a vy obe by ste mali v tej druhej oporu, takze si myslim, ze aj mame by to proste prislo vhod

daniela2202
28. mar 2022

@zoro9836 keď je človek dobrý.... tak je aj veľakrát sprostý.. podporí aj darebákov.. životná skúsenosť 👉

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
28. mar 2022

@zoeeoz nesadneme lebo nemá kedy príst pozrieť rodičov

zoeeoz
28. mar 2022

Tak vezmi mamu a choďte k nej..ak to chceš vyriešiť cestu nájdeš.. ak nie, tak nájdeš vyhovorky

martina1201
28. mar 2022

Presne ako radi zoeeoz vezmi mamu a choďte k nej. Ideálne v čase kedy je doma aj jej manžel. A možno pochopí aj on potom že sestru treba hnať do práce a nie nechať sedieť doma na riti

deti95060810
28. mar 2022

moji starí rodičia mali s jednou ich dcérou tento istý problém... ona síce pracovala, aj jej manžel - len viac detí mali , ktorým chcela dopriať .... A tak keď prišla požičať peniaze - ktoré tiež akosi zabúdala vracať - povedali jej že oni nemajú , ale požičajú od rodiny... A rodine sa už hanbila nevrátiť.... bol to menšie klamanie zo strany mojich starkých, lebo peniaze jej požičali oni zo svojich - len potrebovali mať istotu že tie peniaze ozaj vráti...
Nie žeby svojej dcére nechceli dopriať , len moji starkí mali tiež veľa deti a chceli byť voči všetkým ako - tak spravodliví...

petricka22
28. mar 2022

Je hadam uplne v poriadku, ze jej muz posiela alimenty byvalej, ci chces, aby ho exekutor nahanal? Tuto povinnost si plnit musi, hadam nemoze vsetko tahat len on, to tvoja sestra je lajdacka a leniva…ale pokial sa mama necha vycuciavat, tak sa to nezmeni. Ja by som to mame stale prizvukovala a ked si neda povedat, tak nech sa ti potom na nu nestazuje.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz