Sestra si myslí, že má vážnu chorobu. Ako jej pomôžem?

22. jún 2020

Zdravim zeny idem sa na Vas obratit s prosbou o radu.. Tyka sa to mojej staršej sestry.. Neviem presne co sa jej porobilo ale odkedy sa jej narodil syn(uz su tomu skoro 3 roky) akoby jej uplne preskočilo.. Stale si mysli ze ma nejakú vážnu chorobu.. Neskutočne sa sleduje kazda vyrazka kazde nové pidi znamienko je hned rakovina.. Dakde ju pichne hneď si mysli ze umiera.. Jeden mesiac jej vynecha menzes uz hned stresuje ze ma daco snmaternicou alebo vajecnikmi(to ze jej moze mrnzrs haprovat z toho jej vecneho stresovania sa to ju nenapadne samozrejme) proste stale daco.. Alr najhoršie je ze ked aj na sebe daco zbada k lekárovi nejde lebo sa boji ze co jej nájde 🤦‍♀️proste nevie si normálne užívať život stale dačo googli potom sa stresuje nespava riadne.. Žijeme v jednom dome a je to ťažké s nou.. Uz to prenáša aj na nas bola u psychologický ale veľmi jej to nepomohlo.. Mame strach ze skonci v blázinci

luccija
22. jún 2020

Skončí, keď sa nezačne liečiť u psychiatra.Ten strach jej môže spôsobiť skutočne zdravotné problemy hlavne to posobi zle na dieta

autor
22. jún 2020

Keby sme mali v rodine dakoho chorého alebo ona daku kamarátku tak ok chapem ze to vyvola strach ale nic take nemáme a ona sa furt boji.. Ma 29 rokov a uz si namysla vsetky mozne choroby.. Nedávno mala take obdobie ze jej všetko padalo z ruk tak jasne uz mala nador na mozgu zase.. 🤦‍♀️.. Ale to ze je vecne vystresovana roztrzita.. Ona ma v sebe taky nepokoj..

pribinak
22. jún 2020

Ak je to po pôrode dieťaťa, tak to môže byt aj forma nejakej popôrodnej depresie. Určite treba nejakú odbornú pomoc.
Čo švagor?

autor
22. jún 2020

Ale toto ma od narodenia syna.. Predtym nikdy takato nebola..nikdy sa takto nesledovala.. Xkrat sme jej hovorili ze vsak je zdrava nema žiadne problémy.. Ona ani chora nebyva.. Ani si nepamatam kedy mala naposledy nejaku chripku alebo co aj doktorka obvodna jej povedala ze ma dobru imunitu ale ona niee furt treba stresovat

autor
22. jún 2020

@pribinak ten je nešťastný z nej tiež.. On najviac trva na tom aby sla k psychiatrovi

terezka1947
22. jún 2020

Predpokladam,ze nema manzela,pristela,s otcom dietata nezije...ci sa,mylilm?
Mozno z toho ten strach prameni...zo samoty

pribinak
22. jún 2020

Tak mu pomôžte. Zabaľte sestru do autá aj nasilu

autor
22. jún 2020

@terezka1947 ma manzela a ziju spolu

gondyo
22. jún 2020

dohodnúť terapiu u psychoterapeuta...

autor
22. jún 2020

@pribinak uz jej dohodol aj termin u jedného psychiatra.. No jasne ze tam nešla

terezka1947
22. jún 2020

Hm....tak....neviem,asi ozaj iba odborna pomoc.
Alebo....napadla mi velmi kacirska myslienka.
Ak vsetci spolu byvate,starate sa o nu....co tak menej sa o nu bat a nechat na nu viac povinnosti. Nebol by cas riesit hluposti.

loginexistuje
22. jún 2020

juuj aj tu je viacero takych zien na MK jedine ju dotlacit k psychiatrovi prip najprv nech ide svagor sa s nim porozpravat toto treba liecit lebo to moze skoncit vselijako je to regulerna psycho choroba a argumentami ju nepresvedcis pomozte svagrovi ju tam dostat prip na hospitalizaciu lebo to takto snou nevydrzi prip to ona prenesie na dieta

autor
22. jún 2020

@terezka1947 ona ma povinnosti dost.. Ma male dieta a popritom pracuje z domu na polovičný úväzok robí preklady z a do nemčiny.. Ma vlastne poschodie v dome defacto vlastnu domácnosť.. Takze si myslim ze by nemusela mat cas na takéto hlúposti

gondyo
22. jún 2020

jednoznačne odborníka,ona si sama nepomôže ani vy jej bohužiaľ nedokážete pomôcť...

linddi
22. jún 2020

ježiši, presne ako keby si písala o mojej sestre 😨 nie sme rodina?😂

autor
22. jún 2020

Nedávno sme mali rodinnú oslavu 2 dni predtym sa jej spravilo na ruke malinke znamienko.. My sme sa všetci bavili kecali ona stravila tento den googlenim na mobile ze co to je preco sa jej urobilo preco na takom mieste.. 🤦‍♀️Skoro vobec sme ju za cely den nevideli.. Co bola zalezena pri počítači..

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. jún 2020

Nedavno moderátorka Pariskova vravela ze predtym ako jej zistili tu rakovinu mala pocit skrtenia akokeby.. Jasnee uz to ma aj sestra.. Lebo citala ten rozhovor 🤦‍♀️

autor
22. jún 2020

@november1111 lebo bol v práci

terezka1947
22. jún 2020

Potom uz naozaj odbornik.

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. jún 2020

@november1111 tak on nevedel ze sa na to vykasle Chystala sa ze tam pôjde..

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. jún 2020

A aby toho nebolo malo uz zacina aj maleho sledovat.. Lebo ma po nozkach akosi vela modrin tak co ked ma leukemiu.. Lebo zase kdesi citala takýto pripad..maly je velmi živý neustále beha skace lozi hore dole.. Castokrat spadne.. Ale nie.. Tie modriny su leukemia 🤦‍♀️

tslobik
22. jún 2020

Ja mám presne také isté stavy ako sestra. Ale mne to začalo odkedy ochorel vážne člen rodiny. Mám vsugerované, že mňa čaká to isté len oveľa skôr☹ Denne myslím na tú dg.a neviem čo je to si užívať život☹

luccija
22. jún 2020

Obsedantna uzkostna porucha bez pomoci to nedá, z dieťaťa spraví neurotika, ktorý sa bude všetkého báť.Iba psychiater nič iné

autor
22. jún 2020

@tslobik a chodis k nejakému odborníkovi

loginexistuje
22. jún 2020

jaaj tak ale jej sa v tomto stave neda verit musi ist on s nou

no ak to uz ide aj voci dietatu konajte rychlo lebo dieta nemusi byt neskor s nou v bezpeci

elizabeth175421
22. jún 2020

Treba to riešiť, ale nie je to jednoduché. Nefunguje to tak, že jej máte vybaviť psychiatra a bude dobre. Nikto ju nemôže nútiť tam ísť. Viem o čom hovorím, zažili sme to v rodine, ale bol tam iný a omnoho vážnejší problém. Teta evidentne potrebovala liečenie, ale bola svojprávna. Ani len ku psychiatrovi na sedenie ju nevzali, keď pred ambulanciou povedala, že tam nechce ísť.. Najskôr ju treba presvedčiť, že tam musí ísť, aby sa nebránila.

tslobik
22. jún 2020

Nie, bola som u psychologičky raz a stačilo. Ja ich viem dosť dobre čítať. Ale jej môže pomôcť, ale musí byť naozaj dobrá so skúsenosťami.