Sestra nakazila moju rodinu Covidom-19

30. apr 2021

Ja viem,ze covid rozdeluje v nazoroch spolocnost, ale snad ma pochopia aspon matky, co zazivaju nieco ako ja.Bola som 5 rokov na materskej,hned na to prisiel covid,cize do prace som sa popri tom,ako su vkuse deti doma nedostala.Snazime sa chranit,neohrozovat clenov rodiny, dodrziavat opatrenia.Moja sestra,teta mojich deti ma pracu,kde aj napriek covidu denne chodi a navstevuje mnoho ludi.Jej nazor na covid je z mojho pohladu nezodpovedny,ma to v pazi,vsetci vraj prehaname.Moju doveru si neziskala.Aj napriek mojim obavam navstevuje stale moju rodinu a objima moje deti.Vsetko by bolo ok,ale teraz je POZITIVNA a bola chora uz cez vikend,ked zase prisla k nam.Nikto nechape moje nervy a zufalost,ze zase budem 2 tyzdne doma zatvorena ucit deti.Sestra zije sama,covid je pre nu dovolenka s knihou v ruke a v posteli,ale ja ci mam horucky, ci som nespala sa staram o deti ( uz chore) a rodinu...A teraz problem v rodine, v navale zufalstva som jej vynadala,ze je pre mna nezodpovedna sebecka osoba, a uuuz som ja ta zla, lebo ona nemoze za to,ze je pozitivna.Ale moze za to,ze chodi k nam !!! Som uz vycerpana zeny.

dazdovka
30. apr 2021

Myslim ze tvoj problem so sestrou je hlbsi, mate nieco nevydiskutovane, alebo sa nerespektujete, ta epidemia len vytiahla potlacane emocie. Inak, ja mam 4 deti a covid som prezila s knihou v ruke, x rokov som na to nemala cas, zrazu vsetci pochopili ze mam "smrtelnu" chorobu a dali mi pokoj.

zooeynka
30. apr 2021

Este nie ste ani chori, a uz stresujes. Ale chapem co myslis, podla mna jej vypapulovat bolo vhodne, ak sa urazila je to pre teba leb plus a mozno prestane k tebe tak casto chodit.

katkaseiner
30. apr 2021

je nejaky sposob ako sa vies od nej stranit? Ako my sme doma na home office s muzom, akurat deti chodia do skoly/skolky cize vieme ze nieco mozu priniest.... ale inak sa s nikym nestretavame. Kazdy to aj respektuje, ak byvas mimo rodicov a nestretavate sa, odmietla by som jej navstevu pod ruskom rizika. Za mna je momentalne priorita tiez aby sme boli zdravy a deti chodili pomerne normalne do skoly/skolky. Neboli a neprijali sme navstevu ani nepamatam... chodime len k mojim rodicom a aj to mame obmedzene.

autor
30. apr 2021

@dazdovka ano, tiez som to povedala, ze roky nieco medzi sebou mame, co sa snazi sestra neriesit, lebo ved naco by sa zaoberala nejakym vztahom so sestrou....a teraz sa to vyostrilo na tomto

autor
30. apr 2021

@zooeynka uz sme chori... cakame na potvrdenie PCR :(

elizabet173
30. apr 2021

Preco si ju k vam pustila, ked si vedela, ze je pozitivna? A tiez si myslim, ze problem medzi vami by bol aj mimo pandemie

luba41
30. apr 2021

no neviem..tak ked si ju doma neželám, ked sa bojím alebo čo, tak nebude chodit..ako možeš napísat, že ona za to može, že chodí k vám☹

zooeynka
30. apr 2021

Tak ju popros nech ti pride pomahat s detmi kedze vas nakazila a potrebujes pomoc. Nech chodi na navstevy vtedy ked to potrebujes, nie ked to jej vyhovuje. Ak ma mierny priebeh moze karantenu stravit u vas a kmitat v tvojej domacnosti a ty oddychuj. Ano viem, je to utopia, nepride, ale vypi*ovala by som jej opat a este viac.

autor
30. apr 2021

@katkaseiner takto aj my fungujeme, ze drzat sa v zdravi, lebo priorita bola,aby deti islu do skoly....cize ak by odtial doniesli covid,je to moja vina,ale to riziko "stoji" za to, lebo kolektiv,skola, rezim....ale riziko, ked pride sestra,kt.vobec nepotrebujeme, zial,take su vztahy, tak to ma stve....Nerespektuje to, vravela som jej to mnohokrat.Na druhej strane, chodi k nasej mame, kde obcas idu aj deti, cize asi to mam jedno.Zodpovedna by mohla byt ona,aby ich chranila, ze radsej sa s nimi nestretne

autor
30. apr 2021

@zooeynka boze, dakujem za tento nazor, fakt uz si pripadam ako cvok, ktoreho nikto nechapal....Ona krava argumentuje,ze nakazit sa mozem aj v obchode a deti v skole...ano ..ale to su veci pre zivot nutne, a nie navsteva nezodpovednej sestry, kt. to ma vsetko na haku.

autor
30. apr 2021

@luba41 na to mi volala moja mama, ze co si to k nej dovolujem, takto jej rozpravat,ze ona za to nemoze !!! ale moze za to,ze bola u nas ...boze, nevysvetlis to tymto ludom,co si vravia "rodina"

pallacinka
30. apr 2021

Bohužiaľ tvoj príbeh je ukážkou, ako tí zodpovední doplácajú na konanie nezodpovedných, a je úplne jedno, či je to sestra alebo nie. Máš plné právo byť nahnevaná, bola by som tiež.

autor
30. apr 2021

@elizabet173 ja som odisla na nakup a ona medzitym prisla k nam, to mala akoze nadchu !!! s ktorou k nam tiez nemala co chodit....mna sa tu nikto nic nepyta, pride moja mama a sestea automaticky tiez, ta neriesi nic

autor
30. apr 2021

@pallacinka ale v rodine nie som povazovana za tu "v prave" , ale za nevychovanu sibnutu hysterku :(

zooeynka
30. apr 2021

Mama to berie tak, ze ved ona(segra)to neurobila zamerne, nechcela doniest nakazu atd. Mozno si segru mala otocit vo dverach ked k vam chodievala v case pandemie, ale to by si tiez bola za kravu v rodine...no a vyber si. Ono, s niektorymi ludmi sa asi treba rozvadit a na cas sa prestat stretavat ked to nejde inak...

borkaki
30. apr 2021

Urcite Vas chapem, korona rozdelila ludi na tych co to maju v pazi a ti co su zodpovedni. A najhorsie na tom je to, ze taki zodpovedni najviac doplacaju na tych co im to je jedno. My sme sa uplne odizolovali a tiez na nas vsetci kukaju jak na nenormalnych ale som si povedala mne je to fuk

autor
30. apr 2021

@luba41 od septembra,ako je horsia situacia som povedala v rodine,ze to berieme vazne a nebudeme sa stretavat, obzvlast s nou, leno ma taku pracu....Ked som potom polavila vo februari a deti isli k mojej mame, lebo nam uz hrabalo, tak k nej isla aj ona, ked som sa za to ozvala, tak som zase bola ja trafena a vkuse dokola.Cize teraz mi ostava jedine, natvrdo im povedat, ze sa bez testu neuvidime.Ze nechcem,aby bola moja sestra s detmi v kontakte,aj ked, po prekonani covidu to uz asi moze byt jedno

cickamon
30. apr 2021

ako... asi by som na sestru koli tomu nenadavala lebo ty si ju dobrovolne pustila do domu...ked chces dodrziavat pravidla a s nikym sa nestretavat staci to oznamit ludom ze haloooo tu mi nechodte nasa rodina zije vo vlastnej bublinke a neotvorim dvere a hotovo... to ze ona beha a nakazila xy ludi je tak ako jej chyba rovnako aj chyba ludi ktori ju k sebe pustili lebo nikto momentalne nikoho nenuti k vrelemu stretavaniu sa ... my sa tiez uz stretavame aj s rodinou aj so susedmi ci idem s kamoskou na kavu... no hold respektujeme riziko a ked sa niekto nakazi nikto na nikoho neukazuje prstom ... inak v decembri manzel doniesol covid z prace a nikto na nikoho neukazoval ze za to moze ten alebo ten ani nezistovali kto z ludi v praci to tam doniesol ... polka firmy to chytila a pisali si ako sa citia a zvladaju to a co rodiny doma a podporovali sa namiesto toho aby sa hadali a ukazovali prstom koho to je vina

autor
30. apr 2021

@zooeynka presne ako pises, vzdy som za kravu, len si vybrat, v akej situacii, moje zasady ( v sulade so zodpovednostou) nikto nechape

autor
30. apr 2021

@cickamon chapem, co chces povedat.....ale my nemame take dobre vztahy,aby sme sa v chorobe podporili, sestra mi sucho oznamila: som pozitivna,dajte sa otestovat a bolo. Nepozyvam ju k nam, dosla sama, kym som bola prec a ak by neprisla k nam, chodi za mojimi detmi, ked su u mojej mamy....

cickamon
30. apr 2021

tak nedavaj deti k mame a doma si nastavte pravidla ze nikoho nepustate ...to nieje o tebe ale niekto ju pustit musel, ved nema kluce ze si odomkne a vojde 😀 nechcela vas nakazit zamerne tak nemas co nadavat... keby vas nakazila mama tak by bolo vsetko ok? jednoducho chyba je na oboch stranach a zbytocne si nicis zdravie este aj rozculovanim a hadzanim viny na sestru...skus popracovat na rodinnych vztahoch miesto toho aby si ich este zhorsovala ...

sissy27
30. apr 2021

na jednej strane ťa chápem... na druhej strane keby to bola skvelá sestra, s ktorou máte dobré vzťahy, tak tiež by si robila taký cirkus? či vtedy by si jej vedela odpustiť?
Neviem, sestra asi neprebúrala stenu aby sa k vám dostala, niekto jej otvoril... Ak sa niekto chce izolovať, ja to rešpektujem, ale v tom prípade nech sa naozaj izoluje 100%, žiadne že deti k babke a podobne. Jedna vec je ako sa zariadim ja, druhá vec je čo môžem žiadať od druhých. Zamknem dvere a kým mi ich kukláči nevyrazia baranidlom, tak budú zamknuté a nikto k nám a my nikam. Alebo to až tak prísne neberiem, dostane sa k nám návšteva (hoci nepozvaná), ideme aj my niekam...
Ja ti prajem, že keď už sa stalo, tak nech to má čo najslabší priebeh a bez následkov. A potom by som si na tvojom mieste upratala rodinné vzťahy...

ndrag
30. apr 2021

No je to rovnako tvoja vina ako aj sestrina vina. Vsade, z kazdej strany do nas hustia aby sme dodrziavali socialny odstup, nenavstevovali sa, atd, atd, lezie mi to uz hore krkom. Ona k vam prisla, ty si ju prijala. Zrejme ani tie hlupe respiratory niktora z vas nemala (lebo ved pri rodine to je ok, nie?)... By som sa jej ospravedlnila so slovami, ze ste si to pokazili obe.

sasanka605
30. apr 2021

Pozvi ju k vam do karanteny nech pomoze.

lija22
30. apr 2021

jeto krava. chapem, ze si nasrata.

danieladeley
30. apr 2021

ty sa rozculujes na sestru, ze chodi kade tade, pricom aj ty posielas deti k rodicom, takze tiez chodite kade tade. ked uz, tak pouzivaj rovnaky meter. ja uplne chapem, ze byt chora s chorymi detmi je des, ale spominas, ze vas stale navstevovala....takze neprisla teraz po pol roku prvykrat. tak si to s nou mala mat vydiskutovane uz davno. a s tym, ktory jej otvoril do vasej domacnostu dvere detto. teraz uz aj tak nic nespravis. zelam skore uzdravenie

lubi40
30. apr 2021

umprimne si myslim, ze mas plne pravo byt nahnevana. Sestra nielen, ze sa chovala uplne nezodpovedne a neeticky, ale teoreticky aj protizakonne, lebo cielene sirila nakazu. Akoze toto by som nespravila najhorsiemu nepriatelovi a nie sestre. A co ked niekto z vas zomrie alebo bude mat dozivotne nasledky... Je ine, ked niekto nevie, nema priznaky. Jasne stane sa, ale takto...Sestra nesestra, ja by som si s tou osobou asi nemala co povedat.

gabriela_obzerova
30. apr 2021

No ale ved to by mali chapat. Ja mam novorodenca plus dve deti a hned sme si covid pravidla vyjasnili a kazdy kazdeho respektuje

jankapepe
30. apr 2021

1) Nenakazila! To je zatiaľ len tvoja domnienka. Tvrdiť to môžeš ak budete mať pozitívny pcr test.
Ak jej robili len antigen je celkom možné že ani covid nemá.
2) Ty si jej dovolila k vám chodiť, ty si jej dovolila objať tvoje deti! Ty za to môžeš!
3) Ak sa skutočne tak bojíš nákazy, tak sa chran a izoluj.

jankapepe
30. apr 2021

PS: prečo máš strach z choroby, čo podľa tvojich slov rovná sa dovolenka s knihou v ruke??