Sama s dvomi deťmi, rozvod a hľadanie si bývania

lucindao
21. feb 2016

Chcela by som sa opytat ci je tu taka mamicka co ostala s dvomi detmi sama.ako to zvladala.ja som sa rozhodla podat o rozvod a teraz si hladam byvanie len je to tazke ked mam 7 mesacneho a poberam iba rodicovsky

vorkola
21. feb 2016

@lucindao musis si vybavit,dohodnut sa s manzelom na vyzivne pre teba ,aj deti.Ak sa s nim nebude dat ,tak na sud

lucindao
autor
21. feb 2016

@vorkola no prave sa s nim neda dohodnut.ani teraz mi peniaze nedava este spolu byvame.robi my peklo zo zivota ponizuje ma.

andrylm
21. feb 2016

treba podat na sud,co najskor,sud mu urci vyzivne na dieta aj na Vas,tomu sa nevyhne,ja som ostala sama v osmom mesiaci a s malym syncekom,na vsetko treba cas a to dobre este len pride,ja som tomu tiez neverila,teraz mam super partnera,13 rokov,moj syn ma 20 a dcera 18 mame maleho a tesime sa z neho,vsetko zle je na nieco dobre ,je to pravda,teste sa z deti ,ten pravy caka aj niekde na Vas,ja som tomu tiez neverila,ze takeho stretnem,ved kto by chcel matku s dvoma detmi,moj ex ma 4 deti s troma zenami,aj ta druha ostala sama s dietatom,tiez ma teraz super rodinku a super partnera,prejem Vam vela trpezlivosti a hlavne musite pozitivne mysliet a to naozaj
a este ak mate kde musite odist cim skor,ja som odisla k rodicom boli sme v domacnosti osmi,dva roky som u nich byvala,potom som sla do podnajmu a neskor som dostala mestsky byt,aj Vy si potom mozete poziadat o byt,teraz byvame v domceku a sme stastni

lucindao
autor
21. feb 2016

@andrylm zajtra idem podat o rozvod a aj vyzivne aj na mna.a nemam prave kde odist k rodicom to sa neda.ale hladam neaky podnajom lacnejsi dufam ze sa mi podari.chcem zacat od znovu.4 roky trapenia uz stacilo.kazdy den ma ponizuje klame nedava peniaze uz som psychicky na dne

mima4
21. feb 2016

@lucindao ahoj, ja ta asi poznam aj osobne, neviem ti poradit ale drzim ti palce, aby si to zvladla a nedovol, aby ti hocikto ublizoval, toboz nie tvojim detom. verim, ze to zvladnes

andrylm
21. feb 2016

@lucindao a hned zajdi aj na mesto a podaj si o najomny byt,ja som cakala dva roky a potom mi pridelili,ja som byvala u rodicov v jednej izbe potom v malom jednoizbovom,na tom ale nezalezi,ale ten pokoj a klud co nastal je neopisatelny,dockas sa aj ty,len trosku casu tomu treba dat a ist si za tym

lucindao
autor
21. feb 2016

@andrylm idem to riesit lebo uz to tu nevydrzim.len aby sa mi podaril neaky byt zohnat

lucindao
autor
21. feb 2016

@mima4 ahoj skade ma poznas?

mima4
21. feb 2016

@lucindao mozno, nie som si ista tym.. dajme tomu ze zo skoly

lucindao
autor
21. feb 2016

@mima4 no mozno 🙂

mima4
21. feb 2016

@lucindao drzim ti palce! nevzdavaj sa! radsej to vyries teraz, ako keby deti a aj ty ste mali prezit zivot v pekle!

lucindao
autor
21. feb 2016

@mima4 keby to bolo take lahke uz davno som prec

nelinka2009
21. feb 2016

A co krizove centra?

viera77
21. feb 2016

@nelinka2009 tam poskytuju ubytovanie len na 6 mesiacov, aj to musia mat volne kapacity.....ale na zaciatok to rozhodne pomoze.

lucindao
autor
21. feb 2016

@viera77 tak to radsej ostanem pri nom ako ist do krizoveho

mima4
21. feb 2016

@lucindao rodicia alebo surodenci ta na cas nemozu prichylit?

nelinka2009
21. feb 2016

@lucindao no tak to asi nebude az take zle... Drzim ti palce...

lucindao
autor
21. feb 2016

@mima4 mam usettrene neake peniazky mozno na najom 3 mesiace a dufam ze do vtedy bude sud a rozhodne o vyzivnom.nasi mi pomozu iba tak financne.asi budem riesit neaku robotu ak sa podari.len musim zacat od znova

bonaqa2013
21. feb 2016

ak to nie je až také veĺmi veĺmi zlé, ja by som ešte vydržala, a poobzerala sa najskôr po bývaní a až potom riešila rozvod... A samozrejme práca... Kým si na MD - nič moc.

lucindao
autor
21. feb 2016

@bonaqa2013 ale rozvod moze byt aj o tri mesiace a ja potrebujem vyzivne.mozno este s nim take dva mesiace vydrzim ale to bude o hubu.sice ked je doma sa nerozpravame ale ako odide tak uz sms ponizujuce.dneska mi napriklad napisal okup sa lebo smrdi cely byt... a kazdy den nieco ako by som mu jednu pustila po sprostej hlave

bonaqa2013
21. feb 2016

@lucindao no to je ozaj drúk....pán je asi urazený že? Nie je to len nejaké nedorozumenie? - či sa to po čase neutrasie...

lucindao
autor
21. feb 2016

@bonaqa2013 nie odkedy som zistila ako ma klamal vypisoval si na zoznamkach a klamal ma vo vyplate zarabal viac ako povedal a stavkoval na zapasy dost vela.som nasla vypis z banky a tam same minusi na stavky
Kazde jedno slovo klamstvo.a uz mi nedava ani peniaze a stale ponizuje

bonaqa2013
21. feb 2016

@lucindao takže daj na súd výživné na Teba, na deti a starý bude vybavený....

lucindao
autor
21. feb 2016

@bonaqa2013 a na rozvod nemam davat?asi by som vsetko vybavila naraz

lucindao
autor
21. feb 2016

A teraz ma caka peklo akurat prisiel domov ozraty takze ide v alkohole tahat tyzden.ach jaj.policiu na predvolbe musim mat

zaba21
21. feb 2016

Rozvod moze trvat dost dlho. Ja som dostala prvy termin takmer pol roka po podani, byvaly manzel sa nedostavil na pojednavanie, dalsie pojednavanie vytycili az o 3,5 mesiaca. Takze urcite si skor vypytaj vyzivne .

lucindao
autor
21. feb 2016

@zaba21 tak najprv podam o vyzivne a to idem hned zajtra

pribinak
21. feb 2016

@lucindao kym dostanes vyzivne moze prejsť aj pol roka a nikde nemas záruku, ze vas rozvodu hned na 1x
Akoze ochorie, potom zas ochorie právnik, potom teba dieta.
Ja by dom možnosť ist fo krízového centra nevidela az tak zle
Lebo v podnájme sa veeeelmi rychlo míňajú peniazky, predsa len, to krízové centrum je lacnejšia voľba a aj ti pomozu s papiermi

Nic v zlom, ale o "papierovani a pspierovackach" asi nemas reálnu predstavu, lebo moze prejsť aj rok kym uvidis reálne prve peniazky

charity
21. feb 2016

@lucindao Nemas pracu, byvanie, mas malicke dieta. Na Tvojom mieste by som si najskor pripravila podmienky, zohnala robotu /kde bude v case prace dieta?/ a az potom sa trhla. Sudy o vyzivne mozu trvat aj roky, na tie nemozes spoliehat.

pribinak
21. feb 2016

@charity presne!

Najskor treba spravit plán, mat konkretnu cenu bývania, jasle pre babo, pracu, dohodnutý zaskok ak dieta ochorie ci uz vacsie alebo menšie a nebudes mocť zostať s nimi doma
Pobaliť sa a odísť je najmenej! Prežiť to, je najdôležitejšie
Urob si plán, daj prec fotku seba a deti, chod sa poradiť bud do krizaku alebo nejakej organizácie
Urob si co najväčšiu rezervu, chod za kuratorkami, aby di maly papiere dobre napisane a az pozom utekaj
Teda ak nie si priamo v ohrození života.
Drzim palce

@lucindao