S manželom sme si nesadli

10. máj 2020

Ani neviem akot a co cakam.
Uz na zaciatku roka som poziadala o rozvod. Jednoducho sme si z manzelom nesadli respektove sme obaja prilis rozlisny a ja nechcem stravit zivot s niekym len kvoli vlastnej pohodlnosti.
Muz je dobry chlap, ako clovek. Ale nie ako prtner aspon tak to vidim a citim ja a preto som mu povedala, ze nevidim spolocnu buducnost toto sme riesili uz asi rok.
V lete som sa zoznamila s ,,priatelom,,
Zo zaciatku islo napzaj len o kamaradske stretavanie, nikdy som nehladala viac. Az kym jedneho dna my on povedal co ku mne citi. Nic sme spolu nemali. Bola som si velmi neista, kedze ja sama som vzedy nevedela akym smerom ist. Respektive vedela som ze podam o rozvod ale moj manzel stale nechapal a chcel stale sance. Nuz na zaciatku roka som o rozvod podala ale kvoli korone sa vsetko zastavilo. Teraz som v situacii ze este sice byvam z muzom, hladam si byt. Aj som si nasla. A v tom mi priatel oznamil, ze ma pre nas velky priestranny byt kde budu mat aj jeho aj moje deti miesto a ze by sme to spolu mali vyskusat. Na zaciatku ked to hovoril som to brala ze ved uvidime. Lenze ja sa musim rozhodnut do zajtra rana. A absolutne neviem co robit. Citim sa s nim velmi dobre, je mily, ma krasny vztah zo svojimi detmi ako aj k detom, je zodpovedny. A dava mi dostatocne najavo co ku mne citi. Ja sa s nim citim velmi stastna a spokojna. No napriek tomu vsetkemu aj ked som velmi tuzila s nim mat jednu domacnost tak teraz vaham aneviem si to vysvetlit. Premyslam ci je to tym ze tu ,,doma,, mam pohodlnost ale bez lsky a citu a to je to co ma brzdi alebo proste len ten pocit urobit novy krok kedze mam 40🙈

zuzka1117
10. máj 2020

Ja osobne by som si našla byt iba pre seba a deti, dala by som šancu novému vzťahu ale určite by som s ním hneď nešla bývať. Venovala by som sa len sebe a deťom, mala vlastnú domácnosť, všetko si utriedila v hlave. Veď keď vám to bude klapať aj po dlhšom čase,tak to môžte kedykoľvek skúsiť. Veď hádam toto nie je posledný byt na svete.

pribinak
10. máj 2020

Ty si tu už písala, že?

Najskôr sa rozved, dorieš jeden vzťah a až potom začni druhy vzťah. Ak tá tak strasasne lubi, tak počká.
Vieš, treba byt čestný nielen voči sebe, ale aj voči druhým. Tvojmu mužovi, tvojim deťom i novému partnerovi.

zuzka1117
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
10. máj 2020

Prečo sa musíš rozhodnúť do zajtra rana? Čo ten byt inak zbúrajú? Alebo je toto posledný byt na svete?
Nejaký nátlak necítis?

autor
10. máj 2020
bmuller
10. máj 2020

nechcem krivdit panovi-novej znamosti, ale take rychle rozhodovanie moze byt dvojsecna zbran... aby nadsenie nevystriedal pocit, ze "pasca sklapla" 😒

autor
10. máj 2020

@pribinak nie nepisala som sem, pisem prvy krat. Kedze som bola rozhodnuta ze do toho idem tak cas utekal. A my sme sa prihlasili o byt, kotry sa nam velmi pacil a dali nam tyzden cas na rozhodnutie ci ho berieme alebo budeme hladat dalej. Nie nikdo na mna netlaci. Z muzom je to len cisto administrativna vec, kazdy mame svoj zivot, svojich partnerov. Moje deti nie su muzove deti. Priniesla som ich do vztahu. Poznali sa odkedy boli deti male. Z muzom sme 12rokov cize deti iz su väcsie.

autor
10. máj 2020

@zuzka1117 moje deti ho poznaju, stretavame sa normalne ako dospeli ludia aj z jeho detmi kedze su v v rovnakom veku.

autor
10. máj 2020

@zuzka1117 toto bola dlho moja uvaha, teda najprv som chcela ze aby sme byvali spolu ved naco to oddalovat, ked vieme ze chceme byt spolu, navyse praca, kruzky atd nie vzdy sa da stretavat a stale to je o tom ze sme na navsteve. Cize sa podla mna tak clovek nespozna. Potom som si povedala ze asi bude lepsie ked pojdem najprv do svojho a s tym prisiel on ze ci nejdeme obzriet enake domy alebo byty pre nas. A zrazu sa mame rozhodnut do zajtra. Nuz

anita6666
10. máj 2020

Rozhodni sa,ako to cítiš ty,ja som, (alebo bola som) v podobnej situácii, ale na nový život s novým mužom som dodnes nenašla odvahu a som presvedčená o tom,ze spoločným bývaním by sa zabilo všetko to pekne,čo cítiš teraz. A keď kdesi vnútri vahas,tak to nerob.na takéto rozhodnutie treba oveľa viac času a spoznávania,práve preto,že v tomto veku by už človek nemal robiť chyby.

vilma7
10. máj 2020

Keď ste už plánovali spoločne bývanie, tak choď. Možno si ušetríš jedno sťahovanie.

mpg
10. máj 2020

A keď to nevyjde, tak máte kde ísť s deťmi bývať?

autor
10. máj 2020

@mpg ano mame

deti95060810
10. máj 2020

tvoje deti, jeho deti v jednej domácnosti? Tak do toho by som nešla ani náhodou...
Určite by som hľadala byt len pre seba a svoje deti....

pribinak
10. máj 2020

@deti95060810 to ako v zlom filme

autor
10. máj 2020

@deti95060810 a preco nie? Normalne tak ludia funguju. Ci teraz ked ja mam deti a on tak nemozme byt spolu? Nechapem

anita6666
10. máj 2020

Vieš si predstaviť zladiť toľko cudzích ľudí dokopy v jednej domácnosti? Ja teda ani omylom a ani najväčšia zamilovanosť by ma o tom nepresvedčila.

11mirka22
10. máj 2020

@anita6666 práveže, keď je človek zamilovaný, snaží sa viac. Autorka, ak ho ľúbiš, choď do toho! Nemáš čo stratiť! Ak vám to spolu nemá fungovať, aspoň to včas zistíš. Nič tak nepreveri vzťah, ako spoločné zdieľanie všetkého....

anita6666
10. máj 2020

@11mirka22 snažiť sa môže,ale treba myslieť racionálne, obzvlášť v 40-tke

pribinak
10. máj 2020

@11mirka22 nemá čo stratiť? To je vtip, že? Čo tak napr. dôvera jej deti. Však nežije s ich otcom, rozpadlo sa jej manželstvo a ak jej nevyjde ani tento vzťah, tak to môže otriasť dôverou jej deti

autor
10. máj 2020

@pribinak zasw neposudzuj ak nevies. Otec mojich dvojiciek zomrel!

11mirka22
10. máj 2020

@pribinak deti sú už takmer dospelé, myslím... Do smrti s matkou nebudú. Nového partnera poznajú. Ak to fungovať nebude, má kam odísť. Deti, ktoré majú s matkou zdravý vzťah, dokážu pochopiť jej potrebu, mať partnera pri sebe. Predošlý vzťah s mužom, ktorý nebol ich otcom jej nevyšiel. Prežili to.

pribinak
10. máj 2020

Neposudzujem. Len píšem. Nemám ako vedieť že otec tvojich deti zomrel. Nikde si to predtým neuviedla!

pribinak
10. máj 2020

@11mirka22 nevieme koľko majú rokov. Ako vieš, že to tak bez ujmy zvládnu?

11mirka22
10. máj 2020

@pribinak píše ze s mužom je už 12 rokov, a tie deti si do manželstva už priniesla... Tak preto. A aj deti nového partnera sú už vraj väčšie. Keď to neskusi teraz, tak kedy? Keď bude mať 50 rokov? Žijeme len raz, zbytočné vahanie v tomto prípade. Už nie sú pubertiaci.

anita6666
10. máj 2020

O to viac by som deťom nekomplikovala život s ďalším chlapom.naco je to dobré? Mať partnera fajn,ale načo to ťahať do spoločného bývania? Nikomu to neprinesie absolútne nič,len nový chaos a dezorganizacia.

zuzka1117
10. máj 2020

@anita6666 presne s tebou súhlasím. Ja som dospelá osoba a nedokážem si predstaviť že by mi mama do života priniesla toľkých mužov. Je iné s niekým chodiť a iné žiť. A do toho ďalšie deti, taktiez je rozdiel sa stretávať a iné žiť v spoločnej domácnosti a deliť si domáce práce, rešpektovať sa atď.

moonlight1210
10. máj 2020

Nepoznate sa. Len z tych navstev. Tam su vsetci k sebe mili, laskavi, ustretovi. To sa da. Je to nachvilu.

Zit spolu v jednom byte, 24/7, to uz je stret zvykov, zaujmov, potrieb. Prve dni super. Potom sa postupne zacnu ukazovat rozdiely. Prvy konflikt vie najcastejsie prist “moje deti-tvoje deti”. Ked dojde na rodicovske vychovne predstavy a ocakavania, co by deti mohli a nesmeli.

Pocitam, ze idete zit spolu piati az siesti. Ale nebude to asi Krok za krokom.
Ano, pociatocne zalubenie moze pomoct prekonat kopec problemov. Rychlejsie ich urovnat. Je tam vyssia tolerancia, kvoli laske.
No rovnako moze celu lasku rychlejsie pochovat.

Ak uz do toho pojdes, maj v zalohe unikovy plan do vlastneho byvania. Neinvestuj vsetky peniaze sem.
Pre pripad, ze sa to nevydari.
Aby si neostala s detmi v patovej situacii. Dvaja muzi a ani jeden ta uz u seba nechce. Bud opatrna.

luccija
10. máj 2020

Jeho deti tam budú chodiť len na víkend nie?je jedno čo máš doma pohodlnosť bez lásky ...muž má priateľku, o rozvod podané, ty priateľa tak nespekuluj😀

srandujete
11. máj 2020

daj sancu laske a novemu vztahu ❤ . . . ta sanca sa nemusi opakovat